Keresés

Részletes keresés

Bobi1 Creative Commons License 2007.06.04 0 0 9730

Hali! Nekünk idén szereltek Windyék egy multi Hitachit, az egyik 6 a másik 9 méterre van a kültéritől, és nincs hűtési gond. Megnéztük a kettő single árát is, a multi alig jött ki drágábbra, mondhatnám, hogy annál az összegnél már nem jelentős a különbség. Persze a single ugyanabból a típusból, hasonló tudással. Az tény, hogy multiból nem nagyon van olcsó alsó kategóriás készülék.

Az tény, hogy a szakik valamiért nem szeretik, és az is igaz, ha a kültéri bedöglik, nincs egyik szobában sem hűtés, de pl. nálunk a két kültéri nem nagyon fért volna szépen el.

Előzmény: sierre (9704)
klimakiraly Creative Commons License 2007.06.04 0 0 9729
Szia!

Automatikus tisztítás
Igen ez csak a szűrőt tisztítja. De ha szűrő tiszta, nem kerüli ki a por olyan könnyen. Ergo tisztább marad a belseje.
Egy kis videó róla Itt >>>

K.K.

ps: Ha nem megy a videó szólj.
Előzmény: fodorb (9727)
windy12 Creative Commons License 2007.06.04 0 0 9728

Szia Paulvitti

 

Ez a beltéri kívül-belül régi Samsung és Nile-line néven szerepel.

 

 

 

 

 

 

Mcdok

 

Folyadékhűtős - fancoli-os megoldásra gondoltak szerintem, bár ez családi háznál még nem túl elterjedt megoldás. A mini VRV renszerre általába 8 beltéri kapcsolható, és ezek lehetnek légcsatornásak is, tehát benn a hálószobában nem lesz beltéri egység. A Daikinnak van inverteres multi kültérije, amire öt darab beltéri köthető, ezeket is lehet variálni, oldalfali, flexi, légcsatornás, stb.

 

4musinq

 

Álatalában 50-es faláttörés elég a csöveknek.

Előzmény: paulvitti (9710)
fodorb Creative Commons License 2007.06.04 0 0 9727
Hát nézd
Sok élvonalbeli gyártónál olvashatunk hasonlókat
a negavtiv töltési ionok, anionokat is sokhelyen olvastam már, különböző elnevezésekker
Mivel a fizika egyféleképpen mukodik. Ebből az következik, HA valóban van a klímánál ilyen, akkor mindegyik ugyanazon elven megy

Mivel a városban sokfelé található szenzor ami a légszenyezetséget méri, ez akár tényleg mukodhet klímánál is, itt mondjuk más adatokat ellenöriz (pl. oxigénszint, CO, CO2 szint,...stb)

Sokhelyen olvastam azt is, hogy a negativ ionok kellemesek pl vízesés közelében erdőben
Szintén minden élvonalbeli gyártónál lehet erről olvasni, biztos igaz ......

Egy másik gyártónál olvastam a UV lámpás sterilizálást
Mivel a Vízműveknél is használnak ilyet, más módszerek mellett / helyett
Müködhet

Hogy a tények mellé, feltételezzük, hogy valóban müködik, és hogy milyen nevet adnak neki, és hogy milyen magyarázatot írnak melé , hogy ez meg az, ezért és ezért jó, ez biztosan marketingduma

De ha onnan közelítjük meg, hogy a sok szűrőétegen át kell préselni a levegőt, és ez hanggal és erővel jár, mivel tudjuk, hogy a gépek legtöbbje büszke arra, hogy milyen csendes....
hát nem tudom

De azt, pl nehezen tudom elképzelni, hogy egy klímánál az automatikus tisztítás, és itt most a por jellegű szennyeződésre gondolok, nem arra, hogy ki kell szárítani
Hogy egy kefével lepucolná a bordát, talán a panasonicnál olvastam erről is, ha le is pucolja a kefe, akkor csak a felületéről tudja, és mint tudjuk a lamellák közé is be megy a por és társai.
Ebben pl nem hiszek annyira, mert biztosan nem olyan hatékony mintha kiszeded a lamellázatot és kimosod slaggal, de arra jó, hogy tovább emelje a gép árát

2-3 éve a Pana klímáknál volt olyan, hogy Oxigénzuhany, mára eltünt ... Vajon miért?




Előzmény: pacseryk (9725)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.04 0 0 9726
A kártyaelfogadó bankja jól farba billentené,ha tudná,hogy áthárítja a vevőre a bank százalékát.Nem is láttam még ilyet sehol.
Előzmény: Törölt nick (9723)
pacseryk Creative Commons License 2007.06.04 0 0 9725

Mit szóltok ehhez a légtisztítós szöveghez? Ez tényleg csak Panasonic csoda?

 

http://www.panasonicklima.hu/panasonichun.pdf

 

Ez  a Patrol szenzor érhet valamit?

Tényleg van olyan klíma ami vírust öl?

4musing Creative Commons License 2007.06.04 0 0 9724

egy kérdésem lenne vmi szakihoz

 

hányas lyuk kell a klímának a falba? 50-es vagy 60-as? (vagy egyikse :))

előre is köszönöm a választ :)

fodorb Creative Commons License 2007.06.04 0 0 9722
Én elfogadnám :)
Előzmény: Törölt nick (9721)
fodorb Creative Commons License 2007.06.04 0 0 9720
Egy korszerű klímával elég is a 26 fok, különösen akkor ha tud hűtés nélkül párátlanítani lásd Daikin ururu sarara
Előzmény: sztgyi (9719)
sztgyi Creative Commons License 2007.06.04 0 0 9719

szálni=szállni

Bocs!

Előzmény: sztgyi (9718)
sztgyi Creative Commons License 2007.06.04 0 0 9718

Tisztelettel üdvözlöm a Topik Látogatóit!

 

Én itt új vagyok (értsd, még nem szóltam hozzá, bár jó ideje naponta többször is betekintek ide).

Nagyon pörgős topik ez, lehet, hogy a közelgő kánikulának is tudható?

Ma, a világ legkényelmesebb autójában utazva a rádióban 10:30-kor a következő hírt hallottam:

 

... Kínában törvényben írják elő, hogy a középületekben a klímákat 26°C-nál nem lehet alacsonyabb hőmérsékletűre állítani (energetikai megfontolásokból), valamint betiltják az elavult klímaberendezések forgalomba hozatalát ...

 

------------------

A legkényelmesebb autó értelmezéséhez csak annyit, aki fájós derékkal is könnyen be-ki tud szálni egy kocsi-ba/-ból, az érti mire gondolok! :)

 

Kína - lehet, hogy oda kell figyelni rájuk!!!

fodorb Creative Commons License 2007.06.04 0 0 9717
Daikin beltéri FTYN 25DV3B
Kültéri
RYN 25DV3B
Hagyományos nem inverteres :(
Előzmény: roxul (9716)
roxul Creative Commons License 2007.06.04 0 0 9716

Hali!

 

Mi a klímád pontos típusa?

Előzmény: fodorb (9713)
fodorb Creative Commons License 2007.06.04 0 0 9715
a Link :
link
fodorb Creative Commons License 2007.06.04 0 0 9714
A Daikinnak elkészólt a VRV 2 ke már családi házakhoz is,
Itt itt van róla egy cikk
Ezzel akár a gázfűtés is kiváltható, nem elhanyagolható szempont
Előzmény: mcdok (9712)
fodorb Creative Commons License 2007.06.04 0 0 9713
Ez igaz
Én tulképpen nem tudom, hogy az enyém milyen
Amikor vettük a/c nek volt írva
De láttám már c/c
b/b nek is

Előzmény: Törölt nick (9711)
mcdok Creative Commons License 2007.06.04 0 0 9712

Szüleim építkeznek, apám valamiféle központi klímában gondolkozik.Tehát nem akarja hogy minden szobában külön legyen beltéri meg kültéri hanem valami olyant mint ami a hotelekben irodákban van.Tudotok valami ilyemit ajánlani ?az egyik klima ismerősöm a  ,,felkont" mondta. Nem tudom hogy kell leirni.

 

Vagy van olyan hogy egy erős kültérire több beltérit lehet tenni ?Köszi a segitséget.

paulvitti Creative Commons License 2007.06.04 0 0 9710

Üdv Windy!

 

 

Ilyen klímát láttál az Üllői úton?

A régi samsungot és utánzatait onnan lehet felismerni, hogy a kijelző középen van, max a fedlap nem így néz ki.

pic

 

Más.

 

Amúgy duál gépben a két kompresszorost ajánlanám a multisplittel szemben, mivel ha viszonylag nem egyenlő hosszú a multinál a csövezés hossza, akkor a leghosszabb körön levő gép nem fog rendesen hűteni, ha egyszerrre megy a két beltéri. 2-3m különbség lehet, de a kanyarok száma is jó ha egyezik.

Előzmény: windy12 (9684)
fodorb Creative Commons License 2007.06.04 0 0 9709
A mobilklima felejtős
Hangos rossz hatásfokú sokat fogyaszt

Ha 60 70 e Ft ot szánsz rá, akkor abból egy alsokategóríás gép jön ki
A felszerelés
Az átlag 40 000 Ft körül mozog (meghatározott csőhosszig általában 5 méter körül)

A mennyiért fog szuperálni, ha a fogyasztására gondolsz, akkor a nagy gyártók termékei jobb hatásfokkal működnek, hisz modernebbek
Ezek közül is az inverteresekkel jársz a legjobban

40 m2 be kb. 3 kw körül kell a teljesítmény, ez modosulhat a helység jellegétől, fekvésétől stb ..
Előzmény: merovingian (9708)
merovingian Creative Commons License 2007.06.04 0 0 9708

Helló mindenki ......

Engem az érdekelne hogy ha beszereltetek egy ilyen 60-70e -es klímát a 40nm -es lakásunkba ,az hogy és mennyiért fog ott szuperálni tekintettel a klímaváltozás közepette átlag 35C' nyári hőmérsékletre .Meg ha tudja valaki esetleg hogy mennyiért szerelik be ,vagy vegyek inkább mobil klímát.........Tapasztalatok?? 

fodorb Creative Commons License 2007.06.04 0 0 9707
A duál ill. a multisplitet erre a feladatra találták ki.
Ebben az esetben is az inverteressel jársz jobban, bár tény, hogy drágább

Előzmény: sierre (9704)
fodorb Creative Commons License 2007.06.04 0 0 9706
Én nem tapasztaltam semmien hatást, ezen a alapszürő felületére van a keret rákattintva a belépőt tisztítaná, tapintásra olyan mint egy közönséges szivacs, azt hozzáteszem a készülék a Daikintól a legalapabb.
Hogy cserélni kellene - e azt nem tudom
Az tény mindenesetre, hogy miutan fel lett szerelve 2005 ben abban az évben gyakorlatilag nem volt használva hisz olyan volt az időjárás, talán 2 napot ha ment


Előzmény: Törölt nick (9705)
sierre Creative Commons License 2007.06.04 0 0 9704

Helló! Senki nem tud/akar válaszolni arra a kérdésre, hogy a duál split klíma mennyire jó megoldás, vagy el kell felejteni? Egy nagyobb társasház több szobáját hogy a legcélszerűbb hűteni, ha a külső falon elég kevés hely van?

windy12 Creative Commons License 2007.06.04 0 0 9703
A kényelem és a komfortérzethez nagymértékben hozzájárul az autó utasterének a szélessége is, ahol arányaiban is és mérhetően is a Passat jóval nagyobb.
Előzmény: fodorb (9695)
windy12 Creative Commons License 2007.06.04 0 0 9702

Minden Samsung klímaberendezéshez jár szűrőbetét. Bele van a csomagolva a nemzetközi manuál nejlontasakjába. Az előfordulhat, hogy telepítés végén a szerelő elfelejti berakni a helyére, aztán elkallódik, de gyárilag van mindegyikhez. Utólag beszerezni már lényegesen nehézkesebb, de nem lehetetlen. Két céget ismerek, aki gyárt szűrőt klímaberendezésekbe, az egyik a Bitex.innofilt Kft., a másik az Experten. Esetleg mi is tudunk segíteni.

 

 

Előzmény: rnagy8 (9699)
fodorb Creative Commons License 2007.06.04 0 0 9701
Anno valami olyasmit írtak a kocsi leírásában, hogy azért kell járatni, hogy a tönítések ne száradjanak ki, ezzel megakadályozva a gáz elillanását, ha a csövek rézből vannak, ez igaz lehet a lakásklímákra is
Előzmény: rnagy8 (9699)
fodorb Creative Commons License 2007.06.04 0 0 9700
Szerintem dobj egy e-mail olyan cégnek aki forgalmazza, mivel a szüröket illik, x évente cserélni, tuti van nekik .
Előzmény: rnagy8 (9699)
rnagy8 Creative Commons License 2007.06.04 0 0 9699
Köszi a választ.
Az azért sántít, hogy mert az autóban gumicsöveken megy a hűtőközeg... Nekem határozottan fémnek tűnnek a klímacsövek, de holnap kíváncsiságból megnézem. Ami biztos, hogy az autó klímákat ékszíj (bordás-ék) hajtja állandóan, de van egy mágnestekercses kuplung szerkezetük a klíma kompresszoroknak, amik csak akkor húzzák be a hajtást ha kell. Szóval az ékszíj nem őregszik meg egyhelyben ha nem használjuk aklímát...
Na, de nem is akarom kiigazítással "meghálálni" a válaszodat, bocs.
Azért ha valaki még hozzá tud szólni a kérdésemhez, tényleg szeretném tudni ezt a megjáratás dolgot.

A klímát pedig szakemberen "keresztül" vettem, Samsung boltot nem is láttam. Kíváncsiságból néztem a fedél alá és a használatiban leírt szűrők gondozása fejezetbe és hát nem látom a két kis szűrőt (deodorizing és bio) installálva. A használati szerint opcionális, aminek a jelentése magyarországon egyenlő a ninccsel, de azért gondolom beszerezhető. Szóval tud valaki helyet, forrást ezekre, esetleg on-line shopot?
Előzmény: fodorb (9698)
fodorb Creative Commons License 2007.06.03 0 0 9698
Az autoknál azért kell a klímát relative gyakran megjáratni, mert ott a hutőközeg gumicsovekben megy a kocsi jellegéből adodoan rázkodás stb ...
A lakásklimát, ilyen szempontból nem kell megjáratni, ellenben azért szokták javasolni mégis, mert a szezonon kivül amikor sokát áll, a kultéri ugyanúgy porsodhat, és amikor elindítod akkor a venti a por egy részét kiviszi belőle, meg persze az ékszijjak meg miegymásnak sem tesz jót ha sokáig ugyanabban a helyzetben van (feltéve, hogy a motor ékszijjon keresztül hajtja a kompresszort), gondolom azért is, hogy az olaj körbemenjen rajta
Előzmény: rnagy8 (9696)
fodorb Creative Commons License 2007.06.03 0 0 9697
Én szerintem ott ahol árulnak samsung klimat
De Lehet, hogy bármely klímába való jó bele, ha be tudod tenni, vagyis stimmel a méret
Mivel azért csodák nincsenek

Nekem a Daikinra is azt írták ami a keretben van, hogy fotokatalitikus szagtalanító szürő, aztán nem szagtalanított ez soha semmit, teljesen úgy tunik mintha egyszerű szivacs lenne, a karbantaró szerelők, szerint az egyik azt mondta, hogy nem szagtalanító a másik azt mondta, hogy szagtalaító, utobbi nem mosta ki víz alatt elöbbi igen .

Előzmény: rnagy8 (9696)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!