Keresés

Részletes keresés

fodorb Creative Commons License 2007.06.06 0 0 9789
Hogy néz ki egy vákumozó?

Előzmény: Eryk (9788)
Eryk Creative Commons License 2007.06.06 0 0 9788
Igazad van kompresszort illetően. Szerintem max. egy folyadékütéstől mehet tönkre a rotációs, vagy ha elsavasodik a hűtőközeg. Van olyan szerelő sajnos, aki nem vákumól le egy hűtőkört beüzemeléskor. Láttam már nem egyet.  Egy scroll bírja a folyadékokat, de nem erre találták ki. A szivárgást tényleg látni az olyajnyomokról, de egy rendes klímás vesz egy normális szivárgásérzékelőt. Ott nincsenek trükkök.
Előzmény: viricsi (9784)
fodorb Creative Commons License 2007.06.06 0 0 9787
Igen illik ellenőrízni a nyomást, meg a tömörséget , de úgyveszem észre, hogy leginkább nem csinálnak semmit sem
Hisz a szürőket bárki ki tudja mosni, ez nem igényel szakképzettséget, többször mondtam nekik, hogy büdös, fura hangokat ad, és soha nem történik semmi sem

Ne mondja senki, hogy ezek normális jelenségek hisz újkorában nem voltak, csak akkor ha fűtésről volt hűtésre átváltva az üzemmód, a szagot kivéve, az már 2 - 3 hét hét után jelentkezett
fodorb Creative Commons License 2007.06.06 0 0 9786
Hogyan ellenörzik a gáztömörséget ?

Ok, ha a kompresszor a legstapabirobb, akkor mennyiben fájhat az egyéb mütyürök bekrepálása ?
Előzmény: viricsi (9785)
viricsi Creative Commons License 2007.06.06 0 0 9785
Ez a mondat természetesen nem zárójeles, hanem idézőjeles.
Bocs.
"...persze a gáz esetleg elszivároghat de az akkor is megtörténik, ha járnak karbantartani, mert leginkább akkor veszik észre ha nem hűt vagy fűt rendesen...
"
Előzmény: viricsi (9784)
viricsi Creative Commons License 2007.06.06 0 0 9784

"...Ha megnézzük hogy ebbe egy kompresszor nagyságrendileg mennyi
Mert leginkább arra jellemző hogy szétmegy..."

 

Ez nem helytálló, a kompresszor az egyik legmasszívabb eleme a gépnek. Gyakrabban szoktak meghalni  a műanyag mütyűrök, kondenzátorok, ventillátormotorok. A kompresszor meghibásodása általában egy másik hibára vezethető vissza. (kondi elszennyeződés miatti leégés, nem rendesen kitisztított hűtőkör, elszökött hűtőközeg)

(...persze a gáz esetleg elszivároghat de az akkor is megtörténik, ha járnak karbantartani, mert leginkább akkor veszik észre ha nem hűt vagy fűt rendesen...)

 

A karbantartáskor illik a rendszer gáztömörségét és a hűtőkör nyomásviszonyait is ellenőrizni. A szivárgás igen gyakran felfedezhető szemmel is, általában olajnyomok jelennek meg a szivárgás helyénél..

Előzmény: fodorb (9782)
fodorb Creative Commons License 2007.06.06 0 0 9783
az összeget rosszul írtam 120 000 megy el csak karbantartásra, de akkor is sok
fodorb Creative Commons License 2007.06.06 0 0 9782
Hát nekem azt mondták erre, hogy a hűtő fütőket 2 szer szokás évente
Én tényleg használom fűtásre is
Arra többet mint hűtésre, mert napközben egyedül vagyok itthon és akkor a kazán ki van kapcsolva hacsak nincs kint -10
Ha garis a klímád akkor a karbantartáshoz kötődik annak hossza
Namármost ha minden alkalmommal 6 000 Ft ot fizetek
A gold gari miatt erre 10 év teljeskörűt adnak akkor már ott vagyok, hogy 180 000 csak karbantartásra.
Megkérdeztem a manuszt aki jött, hogy mennyi ment szét azok közül amikre megkötötték a goldot, azt mondta 0
hozzátette, ha gyakori lenne a hiba nem vállalnák rá a 10 évet..., ez logikus
A hűtő - fűtöket min. 2 szer nézik egy évben meg a hűtöket min. 1 szer, ez is logikus, hisz a fűtés miatt elöbbi többet megy


Ha megnézzük hogy ebbe egy kompresszor nagyságrendileg mennyi
Mert leginkább arra jellemző hogy szétmegy
vagy talán ez a leggyakoribb hiba, így gondolom legalábbis
hát 50 000 nél nem igen lehet több, az egész volt szerelés nélkül 80 000

Az hozzá tartózik, hogy legalább 2 havonta kimosom a szürőket ingyé :)
és abból a 180 000 ből jelenleg ettől sokkal jobbat tudnék venni

Amúgy tavaly összel elfelejtettek jönni :)

Persze azzal is tisztában vagyok, ezekből a karbantartásokból él a cég leginkább.
És akkor érthető, hogy a Dakint miért adják, az általam ismert oldalak közül, legolcsobban, kisebb a haszonkulcs valószínű

Azt elfogadom, hogy rá kell a gépre idönként nézni, de ha te pl csak hűtésre használod akkor elég lenne 1 szer, hiszen ha nincs használva akkor nem igen mehet tönkre, persze a gáz esetleg elszivároghat de az akkor is megtörténik, ha járnak karbantartani, mert leginkább akkor veszik észre ha nem hűt vagy fűt rendesen

Most belegondoltam lehet, hogy nem éri meg a gold gari erre az alapmodellre
Természetesen más lenne a helyzet ha pl egy ururu sararat rakatnék fel, mert a karbantartás arra is ennyi lenne.


Előzmény: SammyJR (9781)
SammyJR Creative Commons License 2007.06.06 0 0 9781
Kb. ugyanezt végezték karbantartás címszó alatt!

Én azt nem értem, hogy miért kell egy klímát évente kétszer karbantartani? Miért nem elég egyszer használatbavétel előtt? Vagyis ha a nyári szezon után egyszerűen kikapcsolom és áramtalanítom, az miért nem elég? Hiszen tavasszal az első bekapcsolás elött úgyis megcsinálják elötte a karbantartást! Javítsatok ki ha tévedek!
Előzmény: fodorb (9774)
labodo Creative Commons License 2007.06.06 0 0 9780
A www.ebolt.hu-nál Panasonic CSE-RE12 ára bruttó 162.330 Ft.
fodorb Creative Commons License 2007.06.06 0 0 9779
Lehet jobban járnál ha mind 2 helységben lenne beltéri, mert ha csak az egyiknen van akkor ott túl kéne huteni hogy a másikban éreztesse hatását
Előzmény: labodo (9777)
windy12 Creative Commons License 2007.06.06 0 0 9778
A Panasonic a legjobb készülék ezek közül. A Daewoo-t szerintem felejtsd el.  A Samsung ár-érték arányban talán a legelőnyösebb. Mondjuk és a Pana CS-RE12 gépre bruttó 179.000 ezret találtam.
Előzmény: labodo (9775)
labodo Creative Commons License 2007.06.06 0 0 9777

A nagyobbik  25, a kettő együtt 40-45,de nem mindig használom együtt.

fodorb Creative Commons License 2007.06.06 0 0 9776
inverteressel jobban jársz, drágébb, de komfortosabb is, és még kevesebbet is fogyaszt
Az általad felsorolt márkák közül a Panasonic a legmegbizhatobb, bár a Samsung is feljovőben van, Daewo felejtős

A 25-45 m2 egyenkénti szobaméret, vagy össz alapterület ?
Előzmény: labodo (9775)
labodo Creative Commons License 2007.06.06 0 0 9775

Nem tudom eldönteni,hogy inverteres vagy sima legyen amit veszek.Végignéztem egy csomó ajánlatot és itt is olvasgatok egy ideje,ha lehet segítsetek!

Családi ház,egy vagy két szoba,amelyek egybenyílnak (kb. 25-45 m2),hagyományos téglaépítésű kb. 40 éves.

 

Inverteres ajánlatok,amiket kibogarásztam:

-- Samsung AQV12        149 e

-- Panasonic CSE-RE9   146 e

-- Panasonic CSE-RE12 162 e

-- Daewoo DSB-G124      85 e

ezek a fajtánkénti legkedvezőbb bruttó árak.

 

Javaslatot kérek erre,vagy egyéb split klímára.

 

Köszönettel.

 

fodorb Creative Commons License 2007.06.06 0 0 9774
Értem

Nálad karbantartás ürügyén mit csináltak ?
Mert nálam kilépő levegőt nézték 7 fokos volt túl hideg szvsz , mert kellemetlen, dehát nem inverteres :(
Meg a fertőtlenítő löttyöt fujták bele
Meg talán a nyomást mérték meg, de ezt nem láttam mert ugye nem tudok 2 helyen lenni egyszerre, és a szürőket mosták ki, és persze vizesen tették őket vissza :(
Szerintem az is hozzátartózna, hogy a csepptálcát és a lamellázatot is kitisztitsák,
portalanítsák, meg a kültériből a szöszöget kiszedjék, portalanítsák
Annyit még hozzáteszek, hogy hallatóan nincs valami rendben mert indításnál lehet hallani, ahogy áramolni kezd a hütöközeg, ujkorában nem volt hallható, szvsz levegős a rendszer :(

Gondolom hűtésnél a vízszintes, vagy ezt megközelítő állapot, fűtésnél a függöleges vagy ezt megközelítő állípot az alapértelmezett, legalábbis ez lenne a logikus
Nálam nincs alapértelmezett oda áll vissza, ahonnan kikapcsoltam


Előzmény: SammyJR (9773)
SammyJR Creative Commons License 2007.06.06 0 0 9773
Persze semmi gond sincs vele, csak észrevettem ezt a kis különbséget a két beltéri közt! És nem tudom, hogy ez hiba-e!

Igazából nem részletezi ezt a részt, csak azt írja, hogy a függőleges légterelőt ne mozgassuk kézzel,mert megsérülhet a mozgató mechanika! Kézzel csak a vízszintes terelő mozgatható, az is úgy, hogy ha a függőlegest az air direction gombal olyan helyzetbe állítottuk, hogy hozzáférünk! Mondjuk ez egyértelmű, ha nem férek hozzá, akkor nem tudom állítani! :-)

Alapállapot: Hát az alapállapot az az, amikor az air direction gombal elállítom bármelyik irányba, de a kikapcsolás és az azt követő újrabekapcsolás után visszaáll a gyári alapállapotba! Csak az a baj, hogy eddig ezt nem néztem! Most is csak véletlenül vettem észre, mert megkarbantartották őket!
Előzmény: fodorb (9772)
fodorb Creative Commons License 2007.06.06 0 0 9772
Hát ha végig jár azon az uton, ahol egyébvként is járnia kellene akkor olyan nagy gond nincsen
Még az lehet, hogy a lamella végállás kapcsolóival van gond
vagy a gyárban a + - polusokat felcserélték, ami a mozgató motort hajtja

De ettől a klíma még müködik rendesen nem ?
Mit ír a leírás, hogyan kellene müködnie ?
Mi számít alapállapotnak ?

Előzmény: SammyJR (9771)
SammyJR Creative Commons License 2007.06.05 0 0 9771
Bocsi rosszul írtam! Kikapcsolás és újrabekapcsolás után áll vissza eredeti állapotába!
Ráadásul úgy áll le kikapcsoláskor, hogy a lamellát teljesen átforgatja a másik irányba is! Ennek ellenére lehet, hogy mégis meg van szorulva a másik irányba?
Előzmény: fodorb (9770)
fodorb Creative Commons License 2007.06.05 0 0 9770
A visszaáll eredeti állapotába, nem azt jelenti, hogy becsukodik ?
Sok félrefordítás van az enyémnek a leírásában is
Előzmény: SammyJR (9769)
SammyJR Creative Commons License 2007.06.05 0 0 9769
Üdv!

"Első lehetőség: Általában abban a helyzetnem nyilik ki, aminél kikapcsolták"

Nem , mert a leírásában azt írja, hogy kikapcsolás után visszaáll eredeti állapotba!

"Második, szorul a mozgató mechanika
És nem tud tovább kinyilni"

Ezt azért nem értem, mert a távrecsegőn az "air direction" gomb megnyomásával egyből az ellenkező irányba kezd indulni vagyis fölfelé!
Előzmény: fodorb (9767)
fodorb Creative Commons License 2007.06.05 0 0 9768
Igen azt hiszem értem
Ezzel azt akarod mondani, hogy ami kínából jön, legyen bármi is ráragasztva az ugyanazt képviseli ?
Előzmény: klimakiraly (9758)
fodorb Creative Commons License 2007.06.05 0 0 9767
Első lehetőség: Általában abban a helyzetnem nyilik ki, aminél kikapcsolták
Második, szorul a mozgató mechanika
És nem tud tovább kinyilni
Előzmény: SammyJR (9766)
SammyJR Creative Commons License 2007.06.05 0 0 9766
Sziasztok!

Egy technikai kérdésem lenne! Mitől függ az egy inverteres duo klímánál, hogy a két beltérinek alapból mennyire nyílik le a függőleges légterelője? A hűtőteljesítmény az egyiknél 2.65 a másiknál 3.6kw! A gyengébb teljesítményűnél szinte majdnem teljesen lehajlik bekapcsoláskor, míg a nagyobb teljesítményű csak kb félútik nyílik le! Szerintetek ez normális?
Dr. Klíma Creative Commons License 2007.06.05 0 0 9764
...no persze...profi gépet féláron :)
Nem véletlen kerül annyiba, amennyi....
Előzmény: Törölt nick (9763)
viricsi Creative Commons License 2007.06.05 0 0 9762
Majd vehetsz jó kis párátlanítót a kiváló szigetelésedhez. :))
Előzmény: Törölt nick (9760)
viricsi Creative Commons License 2007.06.05 0 0 9761
Római képek: http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9126206&la=53065507
klimakiraly Creative Commons License 2007.06.05 0 0 9758
Szia!

Ki gyártat és mit?
Többször le lett írva már.
Az OEM gyárt valamit, Te meg veszed konténer számra.
Kész slussz passz több ló nem indul.

Tetszik érteni By Szalacsy?

K.K.
Előzmény: fodorb (9738)
windy12 Creative Commons License 2007.06.05 0 0 9757

Szia. Pénteken Kecskemétre megyünk, ha jó neked beugorhatunk.

 

Daikin, Hitachi, Pana, Fujitsu, Toshiba, Sanyo, Sharp, Mitsubishi.  A japánk verhetetlenek minőségben, tartósságban. LG, Samsung: felzárkóztak, sőt bizonyos tekintetben sokszor ár-érték arányban jobb választásnak tűnnek. Hisense, Haier, Midea, szerintem nekik még van mit tanulni, fejleszteni, de nem lehet figyelmen kívül hagyni.

Előzmény: Törölt nick (9754)
Dr. Klíma Creative Commons License 2007.06.05 0 0 9756
Ez mind szép és jó, sőt tökéletes!
Annyit hozzáteszek, hogy 6-szori mosásig "garantálja" a működőképességet a gyártó.....Háááát, nem túl sok. Ha poros a helyiséged, kötve hiszem, hogy fél évente mosod csak ki a szűrőt... Ha meg igen, akkor a poros felületű szűrőd nem sokat ér.

Ezen a téren én jobbnak tartom a "korlátlan" számban mosható szűrőket. Nevezetesen az elektromos "plazma" szűrőket.
Ha lesz időm, akkor még ma este teszek fel elektromos "plazma" szűrőről képeket, ami kb 1 hónap alatt koszólódott el... Ha ugyanazon helyen katalitikus, zeolit, meg különböző enzimes szűrő lenne, akkor azt hiszem évente vehetne bele az ember új szűrőket ami nem kevés pénz...
apropó, tudsz-e, lehet-e egy aktuális árat mondani most erre a szűrőre (ha nem publikus, jöhet mailban is)
köszönöm

üdv.: doki
Előzmény: Bigroli (9745)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!