Keresés

Részletes keresés

roxul Creative Commons License 2007.06.08 0 0 9850

Üdv Urak!

 

Ez a tip. fogyasztás szempontjából milyen besorolású? A vagy B? Csak annyit találtam róla, hogy olyan 850-900 wattot fogyaszt. Én is néztem ezt a típust, most elég jó az akciós ára. Ha jól tudom, akkor ez fűteni is tud. Tényleg, milyen külső hőmérsékletig lehet vele fűteni?

Előzmény: windy12 (9848)
fodorb Creative Commons License 2007.06.08 0 0 9849
Üzlet a láthatáron :)

1 kérdés a fent említett géppel kapcsolatban mivel nekem is olyan van 2005 ös
Ha pontosan vizszintesen van a falon a gép, akkor a cseptálcának meg van a lejtése, hogy maradéktalanúl elfollyon a víz, vagy annak az alja is vizszintes ?
Előzmény: windy12 (9848)
windy12 Creative Commons License 2007.06.08 0 0 9848

Igen, még van pár darab.

Előzmény: labodo (9847)
labodo Creative Commons License 2007.06.08 0 0 9847

Windy12!

 

Lehet most kapni nálatok a Daikin FTYN 25 -öst?

windy12 Creative Commons License 2007.06.08 0 0 9846

Ha megnézed a Daikin invertereseit, ott minden mono beltéri (majdnem) rátehető multi kültérire is. És még csak nagyon állítgatni sem kell, a címzést is elvégzi a gép saját maga. A Samsungnál adott a háromfajta beltéri, amit a Freejoint multikra kapcsolhatunk,és oda kell figyelni a programozására. (Ja, tavaly még nem volt Vivace, sem mono, sem multi) Az Lg esetében sem megy fel a mono beltéri a multi motorra, de a címzés itt egészen egyszerű, ráadásul az osztódobozos megoldás nekem tetszik.

Előzmény: klimakiraly (9845)
klimakiraly Creative Commons License 2007.06.08 0 0 9845
Szia!

Sajnos nem ez a tendencia.
Már ott tart a klíma piac hazánkba, hogy a nagyker rendeljen-e bele 2db AAA elemet vagy majd a kisker benyeli.
Úgy sincs bör az arcunkon kiszámlázni 2db elemet, és tényleg nincs, de évi 500 készletnél már kifutna egy két pizzát. :-)

És ugyan ez a Újra Hasznosítási Díjjal - Vagy Hulladék Kezelési Díjjal is. Ami már 1000 Forintos tétel darabonként. Nagyon ritkán láttam még olyan kisker árlistát amiben szerepelne.

Szóval egy multi beltéri 1db az egy darab szenzorban különbözik. Illetve a vezérlő panelban. De ez már jelentős különbség.

Így a mono kültériben is kellene egy kommunikációs panel ... feleslegesen.

Ja és az inverteres beltérik már ezen az elven működnek, de még sem kompatibilisek a multival.

Tehát 3 félét gyártanak és még így jobban jönnek ki anyagilag.

Pl. egy 10.000.000 szetttet gyártó cégnél egy 1€-os alkatrész kihagyása az évvégén 10.000.000€ plusz, ami azért nem rossz.

K.K.

ps: A szoftver (FirmWare) jogdíjakról már nem is beszélve, ami kell egy "AAAA" osztályhoz. Ki-Be kapcsol azt kalap, úgy is azt veszik ami olcsó. :-)
Előzmény: fodorb (9841)
Dr. Klíma Creative Commons License 2007.06.08 0 0 9844
Szia

"Érdemes megnézni pár ismertebb klímás szakcég árlistáját. Az országos akciókon kívül nem nagyon mennek le-fel az árak. Rájöttek (rájöttünk ho nem az alacsony ár az egyetlen, amivel ügyfeleket lehet szerezni. A minőségi munka, az ajánlások, a minőségi berendezések, a megbízhatóság, megtalálhatóság, stb. ami még vonzerő lehet."

Ez nagyon így van. Általában a listaártól 2%-al lehet eltérni. Ettől eltérő esetben egyeztetni kell az importör céggel, vagy a nagykerrel.....Tudok esetről, mikor az importőt cég nem adott árut a klímás cégnek, mert indokolatlanul nagy engedményt publikált...... Örülök neki, hogy meglátásod szerint is nem az "ár" az ami elsősorban dönt a választásnál..... Akinek kevesebb pénze van, az 2szer is meggondolja, hogy mit vásárol....és sok esetben a jobb minőségű berendezést választja, mert tudja hogy az neki az idők folyamán megtakarítást hoz...

üdv.: doki
Előzmény: windy12 (9832)
fodorb Creative Commons License 2007.06.07 0 0 9843
Japán is inverteres is, nagy baj nem lehet

szvsz azért az árért jó vétel
Előzmény: Törölt nick (9840)
fodorb Creative Commons License 2007.06.07 0 0 9842
Igen megtettem, mármint hogy megnéztem pár ismertebbet, vagy itt a forumon ismertebbet, amikkel többen kapcsolatban állnak mármint a linkek alapján
És pl a Daikin gépek ára majdnem mindenhol azonos, a télhez képest nincs jelentős különbség
Előzmény: windy12 (9832)
fodorb Creative Commons License 2007.06.07 0 0 9841
A beltéri esetében miért lenne ?
Vagy ha van is, akkor nem jelentős a különbség ami a felépítésben lenne
az elekronikája lehet picit más
Ha én a gyártó helyében lennék igyekeznék ugyanolyan beltérit használni, mint a mono esetében, mert akkor ugye kisebb az előállítási ár, a beltérire vonatkoztatva

Talán jobban jársz egy olyan szerelővel aki már szerelte az általad kiszemelt áldozatot biztos ami biztos, jó persze honnan lehetne előre tudni

Hisz ugyanaz itt a kültérinél van a tudomány elásva, mert neki kell adott esetben egy kompresszorral akár több beltérit is ellátnia

Előzmény: qrucz (9835)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.07 0 0 9840
Hát, végül a Hitachi RAS25YH5-öt rendeltem meg. Remélem jól döntöttem.
(De ha mégsem, már mindegy...)
fodorb Creative Commons License 2007.06.07 0 0 9839
Egy pár cég akiknek az oldalán van némi info
És egy pár cikk
Elsőként a Cool Amikor keretük, akkor enél a cégnél a tulaj cikkei, gyöztek meg
Úgy vannak leírva a dolgok, hogy mindenki megértse
És még 2
link2
Link
Előzmény: Side_ (9837)
fodorb Creative Commons License 2007.06.07 0 0 9838
Ez igaz, tapasztalom :(
Előzmény: windy12 (9832)
Side_ Creative Commons License 2007.06.07 0 0 9837

Hello!

Tudnátok ajánlani 1-2 oldalt, ahol klímákról meg lehet tudni sokmindent?
Keresgettem google-el, de nemtudom megtaláltam-e a legjobb oldalakat :)

 

Minden segítséget szívesen vennék.

 

Egyébként egy ~28nm-es szobába kellene egy split-klíma.

Többféle megoldás is érdekelhet, de még nemtudom milyet vegyek. (A FISHERről jókat hallottam...) de nemtudom akarok-e sokat költeni rá - bár, ha ez is úgy működik, mint minden más, akkor talán jobban megéri egyszer egy jót venni...

 

//thnx

qrucz Creative Commons License 2007.06.07 0 0 9836
Ha jol tudom, a klimaaruhazzal meg a columbus-klimaval szokott dolgozni

Norbi :) ///
Előzmény: qrucz (9835)
qrucz Creative Commons License 2007.06.07 0 0 9835
Igen, ez erdekes.
Igazabol ezzel nem volt gond, mert mondta, hogy arra keszuljek, hogy minimum 3 het, mire megjon, de mondtam is neki, hogy ez a resze nem problema, mert eloszor ugyis csovezunk, oszt majd ha kesz a lakas, festes, minden, vmikor ha megjon, beszereljuk a cuccost. Szoval az ido nem gond
Azt mondta is egyebkent, hogy ilyet meg nem szerelt konkretan, de nem is azt mondta, hogy szerinte sok a hibas, hanem hogy a szallitoja mondta neki. Persze ettol fuggetlenul siman lehet, hogy vmi mas trukk van a hatterben.
Szoval szted megbizhato cuccok?
Amugy multis vivace iden jon eloszor, de van jelentos kulonbseg a multis belterik, meg a sima splites belterik kozott? Mert sima splites vivace mar volt tavaly is, nem?

Koszi:
Norbi :) ///
Előzmény: windy12 (9834)
windy12 Creative Commons License 2007.06.07 0 0 9834
A szakid valószínű csak azért mondta ezt, mert nem tud szerezni ilyen gépet, és mivel nem akarja elveszíteni a melót,  sározza azt a gépet, amit nem tud beszerezni, hogy másikat hozhasson helyette. Nem is lehet semmilyen tapasztalata a Vivace készülékekkel, ugyanis még egyet sem telepíthetett. A Samsung Freejoint multi gépek szerintem igen jól szerepelnek (már annál, akinek sikerül hozzájutnia) Nagyon csendesek és szépek a Vivace Beltérik, és igen jó az áruk a konkurenciához képest. Szerintem keress olyan céget, aki le tudja neked szállítani a gépet (van ilyen), ne hagy magad hülyére venni.
Előzmény: qrucz (9833)
qrucz Creative Commons License 2007.06.07 0 0 9833
Sziasztok,
Epp rendeltem volna a klimat ma, egy multisplit Samsungot neztem ki:
MH060FXEA3 kulteri +3x MH023FVEA belteri.
De a szaki, aki a klimat szerelne, mondta, hogy mondtak neki a beszallitonal, akitol hozza a klimakat, hogy ezzel a vivace cuccal allitolag eleg sok baj volt, nagyon durva a meghibasodasi rataja (20% folott). Megijedtem. Hallott valaki errol vmit? Valoban igy lehet? Esetleg elofordulhat, hogy tavaly ota javitottak ezen? Vagy ez csak vmi remhir?
Mennyi amugy a garancia a Samsungokra?
Elbizonytalanodtam, hogy mit csinaljak.
Neztem most egy Pana-t hasonlo arkomboban:
CU3-E18EBE kulteri +3x CS-E7GKEW belteri
Ha jol tudom, a Pana megbizhato, jol tudom?
Csak hat nem latom, hogy a Pana tobbet tudna (bar mintha az egyertelmuen A-s lenne, a Samsung A es B hataran van), a Samsung belterije viszont kategoriakkal szebb.
Nezegettem az LG-t is, FM19AH +3x MC07AHR (art cool mirror), de olyan nagyon nem gyozott meg. A Samsung szebb is, meg takarekosabb is, szurokben is ott van.
Most mi legyen? :)

Norbi :) ///
windy12 Creative Commons License 2007.06.07 0 0 9832
Nagyon egyszerű ez.  Van ugye a listaár, amit a forgalmazó (importőr) meghatároz. Ettől a viszonteladók eltérhetnek, mindenkire rá van bízva, hogy milyen mértékben. Amikor nincs olyan nagy igény a klímára, vannak akik úgy gondolják, hogy az árak csökkentésével nagyobb forgalomra tesznek szert. Amikor meg szalad a szekér, nagyon kell az embereknek a klíma, akkor feltolják az árat, hisz úgyis elviszik a terméküket. Ezek általában webboltok, webáruházak, stb. Raktárkészletük általában nincs, rendelésre dolgoznak, nem telepítenek, eladják aztán kész. Érdemes megnézni pár ismertebb klímás szakcég árlistáját. Az országos akciókon kívül nem nagyon mennek le-fel az árak. Rájöttek (rájöttünk ho nem az alacsony ár az egyetlen, amivel ügyfeleket lehet szerezni. A minőségi munka, az ajánlások, a minőségi berendezések, a megbízhatóság, megtalálhatóság, stb. ami még vonzerő lehet. Ja és a szolgáltató cégek is tudják, hogy nem az az ügyfél a legvonzóbb, aki mindent a lehető legolcsóbban akar. Az olcsóság sokszor csalódottságot szül.
Előzmény: fodorb (9831)
fodorb Creative Commons License 2007.06.07 0 0 9831
Valahogy így lehet
Többet akarnak keresni, vagy fogytán a raktáruk, ha dugik van akkor engednek, akár így is müködhet
Előzmény: sztgyi (9830)
sztgyi Creative Commons License 2007.06.07 0 0 9830

Szépjóestét!

 

Tegnap délelőtt a 9780. hozzászólásban egy Panasonic klíma áráról volt szó.

Pontosabban a Panasonic CS-RE12GKE ára 162.330Ft volt az eBolt-ban.

Megnéztem, valóban annyi volt. Bár a hozzászólásban a típus kicsit másként van leírva, de az ár egyértelműen azonosította. Mondom délelőtt. Feljegyeztem egy másik típus árát is.

Este mégegyszer odamentem nézelődni, és meglepett, hogy már nem a délelőtti ár szerepelt, hanem 169.700Ft. Ez 4,5%-al magasabb.

Megnéztem a másik termék árát is, az is 4,5%-al magasabb lett.

 

Ez talán tendencia?

Jön a meleg, emelkednek a klímaárak?

fodorb Creative Commons License 2007.06.07 0 0 9829
Jól hangzik, az enyém tuti legalább 2 szer ennyit kajálna be, ennyi idő alatt ilyen hőmérsékletnél, én amúgy 24 re állítom ekkor kb 25 - 26 fok van, ingadozik is ennyit
Előzmény: robErt (9827)
fodorb Creative Commons License 2007.06.07 0 0 9828
Persze nem azt jelenti, hogy szar, de nagyobb az esély rá hogy nem a megfelelő készülék található ott
Persze, hogy hűt, ezt nem is vitatom, de ha valaki nem akar rá sokat áldozni, mert nem milliomos, akkor annak a áramfogyasztás is számít, ez elég logikus, feltéve, hogy napi szinten lenne használva, mondjuk minden éjjel, amikor szükséges
És ebből a megfontolásból nem mindegy, hogy milyen szerkezetet tesz fel



Előzmény: Törölt nick (9826)
robErt Creative Commons License 2007.06.07 0 0 9827

Első nap tapasztalatai (ururu sarara)....végigolvastam a kezelésit....logikus még igy is ha sokat tud, kicsit ilyesztő volt a sok gomb a tvirányítón (12 előlapon; 16 belül)

 

-második tapasztalat "rohadt halk" vagyis alig szuszog  de ha kell süvít a "szél" belőle.

-mérés: 7 óra hűtés üzemmód "A" ventillátor mód 23fokon 6,5 kw pár fogyasztóval együtt (pl.: hűtő, számítógép)

 

 

 

Előzmény: fodorb (9812)
fodorb Creative Commons License 2007.06.07 0 0 9825
Talán egy midea lehet akkor a megoldás, az még nem a legalja
bár a midea bóla 2,5 est kb 70 e +áfa ért láttam


fodorb Creative Commons License 2007.06.07 0 0 9824
Jogos, de akkor mit vegyen ha nem a legszarabbat akarja ?
Gondolom azzal egyetértesz, hogy a nagyáruházasok kerülendők
Előzmény: Törölt nick (9823)
fodorb Creative Commons License 2007.06.07 0 0 9822

Nézd meg

 

Lehet, hogy jól fogsz járni, a Daikin alapmodelljével

Az alapkategóríában elég jó áron vannak, nem a legolcsobb ez tény

Ezt a Linket nézd meg

 

 

Előzmény: u2baby (9821)
u2baby Creative Commons License 2007.06.07 0 0 9821

sziasztok

 

tanacsot szeretnek kerni. van egy 37 nm2es lakas, egy szobas (20nm2) ahova keresek egy nem tul szar, amde elfogadhato aru klimat (nem fullextras hiperszuper klima a cel, a lenyeg h ne a legszarabb lehetoseg legyen).

 

konkretan 100ezer Ft van cakkumpakk az egesz mokara, a szerelest ismeros csinalja olcsobban, szoval kb olyan 60 ezer (esetleg kicsit tobb) marad a klimaberendezesre.

 

a kiraly dolog az egeszben az h olyan kene aminek minel kisebb a kulteri egysege, mert tetoteri lakas, limitalt kulso falfelulettel ahova szerelni lehet....szoval nem egyszeru a dolog.

 

kineztem en is mint a legtobb ember a media mark akcios klimaibol a hausmeistert, de azt olvastam itt h az gazos, ugyh most kene vmi mas alternativa.

van vkinek javaslata?

 

koszi elore is

pestam Creative Commons License 2007.06.07 0 0 9819
vki tudja azt, h a Hitachikban (Summit, Frame Flat, Air Exchanger) milyen szűrők vannak? esetleg ionizátor?
fodorb Creative Commons License 2007.06.07 0 0 9818
Tényleg sok van ami mind 26 felett van, amikor új volt, csendesebb volt, most valamiért hangosabb
Ezek szerint valóban igaz a mondás, miszerint ami a másoknál a maximum az a Daikinnál a minimum, na akkor képzelem a többi milyen lehet
Annak idején LG inverteres akartunk, de hogy végén hogy kötöttünk ennél ki, azt nem tudom.

Már írtam a cégnek akik szerelték ha kijönnek okosabban leszünk,
valami nem koser vele az biztos
a mostani panacnál ha jól emlékszem 22-24 db körül volt a hangja persze az az 1-2 db lehet nem számít semmit sem

Öszintén szólva nem is az alap hangja zavar, hanem ha megy a kompresszor akkor hangosabb nem kicsit, és ez eddig nem volt
idén csinálta elösször, tavaly nem volt ilyen gond

A szagára meg amig nem jonnek ki, azt találtam ki, hogy a távírányítóval kapcsolom ki meg be, hogy ne forogjon a venti kompresszor üzem nélkül.

És a nap végén, ha nem kell éjelre is, akkor kiszárítom 1 óra csak ventivel

Előzmény: windy12 (9817)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!