Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2010.09.12 0 0 9083
Üdvölők mindenkit! Nem régen regisztráltam ide a fórumra vannak nekem is mókusaim mutatnék egy két fotót.
tim27 Creative Commons License 2010.09.11 0 0 9082
Az idén különösen nehezen vedlettek le a mókusok,június-júliusban még a téli bundájuk volt,mivel állandóan lehűlt a levegő,ami megzavarta őket.
A japánok meg egy másik kategória,őket ha nem megfelelően eteted vedlési időszakban,könnyen el is pusztulhatnak.A japán hímednek valószínű,hogy ősz elején még az előző évi téli bundája volt.
Előzmény: roli310 (9080)
horfi Creative Commons License 2010.09.11 0 0 9081
Szia gaborr81 !  Ez itt európai mókus, ha szibériait mókust /sciurus exaldibus/ szeretnél , hívj a 30/905-7298, de van még kanadai vörös és japán mókus is eladó! 
roli310 Creative Commons License 2010.09.11 0 0 9080
Azt írtam hogy vastagodó, azaz még növekvő szőrük van a mókusoknak ilyenkor mo-n(láttam is Siófokon egyet aminek már viszonylag nagy pamacsa volt a fülén).
De mókusfüggő is, a tavalyi(wf) japán mókus páromnál a hímnek már ősz elején nagy pamacsa volt, a nőstények még éppen csak kezdett láthatóvá válni.
Előzmény: tim27 (9079)
tim27 Creative Commons License 2010.09.11 0 0 9079
Most kezdődött az ősz,miért lenne vastag bundájuk és pamacsos fülük a mókusoknak?
Majd télen.
Előzmény: roli310 (9078)
roli310 Creative Commons License 2010.09.11 0 0 9078
Szia!
Kanadainak túl nagy, szibériainak kicsi, európainak(sima erdei) tökéletes :D
Bár az érdekes hogy nincs pamacs a fülén. Ilyenkor már vastag(odó) bundájuknak kellene lenni és pamacsnak a fülükön, legalábbis a mi országunkban.
Én lehet hogy tudok, de még egyeztetnem kell német tenyésztőkkel.
Roland
Előzmény: gaborr81 (9077)
gaborr81 Creative Commons License 2010.09.11 0 0 9077
Weeehhhehhheee... :D A kép ma készült, a Schönbrunn-i állatkertben... Készek vagyunk tőle... :D

Mokker

Lászy vagy Roli310, ez szerintetek melyik mókus? Sima erdei, szibériai, vagy kanadai, ami megjelent Európában? Pamacs nem volt a fülén... Illetve egy másik kérdés, szibériai vörös mokkert tud valamelyikőtök hozni külföldről? Először egy fiúcska kellene.. :)
drzkovi Creative Commons License 2010.09.11 0 0 9076
Sziasztok.

Az én mókusom is sajnos az ilyenkor harapóssá váló állatok közé tartozik.

Próbálom a kedvenc csemegéjével szelídíteni több kevesebb sikerrel.:-(

Nálunk a vaníliás krémtúró a leg menőbb.:-)

Nyáron semmi gond nem volt vele többször is kint mászkált lehetett vele játszani de mást sajna nem engedett.:-(

Remélem idővel elmúlik de lehet ilyen marad és fél év szelíden fél év vadon fog eltelni!?!?!?!?

 

drzkovi Creative Commons License 2010.09.11 0 0 9075

Sajnos az én mokusom is bele tartozik az ilyenkor harapos támados korszakuak közé!:-(

A kedvenc csemege nálunk a vaniliás krémtúró. Na ezzel probálom szeliditeni mikor nekem ugrik.

Nyalizza az újamról de sajnos ahogy ki megyek majd vissza csemege nélkül vissza áll alap helyzetbe támad!:-(

Pedig nyáron töbször volt már kint és nem volt vele semmi gond!:-(

Előzmény: roli310 (9067)
MSLetta Creative Commons License 2010.09.10 0 0 9074
Sziasztok!

Ismét itt.
Hála Istennek, látom, h sokan vagyunk még mindig, akik ilyen odafigyeléssel, szeretettel halmozzák el ezeket az állatokat.
Sikerült Hamiról ismételten képeket csinálni, elkészült a javasolt függőágy is, amivel még most ismerkedik a drága Hami. Nézegeti, rágcsálja, rámászik, belebújik, de aludni még nem aludt benne. De hogy bejött hirtelen ez a hűvös idő, leköltözött a fenti kis odúból a lenti legalább kétszer akkora odúba. :) ÉS előszeretettel rendezi be minden este papírzsepivel és forgáccsal.
Az egyik este nagyon kezes bárány volt a kis huncut (nem szeretném elszólni, de még mindig nem nagyon érzek rajta a többetek által is említett vadabb időszakot, bár ki tudja), hogy jó pár képet tudtunk róla csinálni úgy, hogy közben simogattam a kis buksiját meg a gyönyörű csíkjait. :) Előtte persze lekenyereztem, a szállítódobozába tettem mindenféle csemegét.






Remélem, nem untattalak titeket nagyon.
Majd megpróbálok még csinálni képet róla, amint a függőágyával foglalatoskodik a kis hölgy. :)


Sok puszi nektek és a mókusoknak.
MogyiGazdik Creative Commons License 2010.09.09 0 0 9073
Türelem, sok foglalkozás, engedni ki a lakásba mászkálni, finom kedvenc csemegéit próbáld meg h a kezedből vegye el, és próbáld kajával magadra csalogatni. Általában ez a a mókuson múlik h mit enged meg és mit nem. Sokszor a természetétől függ, és nem nagyon lehet rajta változtatni. Pl a mi Almánk szelíd, eszik kézből, de nem igazán engedi magát megfogni. Mogyi viszont bárhol és bármikor. Ő sokat játszik is velem, hol a kezemmel, hol a hajammal és nozipuszit is ad. Van h meg az orrommal simizem meg a pociját. Szóval mikor hogy.
A fürdetést meg felejtsd el. Ennél tisztább állat nincs a világon. Szaguk meg abszolúte nincs. Esetleg nyáron nagyon nagy melegbe egy pici tálba tehetsz neki vizet,hogy ha kell neki ő menjen bele, ne te elröltesd mert meg is utálhat. Amúgy meg szerintem fölösleges a víz. Ha így akar fürdeni akkor több vizet pakol a szájába iváskor és átmossa magát.Na meg én nem kockáztatnék egy megfázást. Ez nem macska, h hiába mosakszik nem lesz sose normálisan tiszta.
Amúgy ha sok szeretet és törődést kapnak megérzik és viszonozzák, pl szelídséggel.
Előzmény: Syb84 (9071)
roli310 Creative Commons License 2010.09.09 0 0 9072
Szerintem nem fog téged szeretni a mókusod ha elkezded fürdetni :D esetleg mikor meleg van bele lehet tenni egy lavor vízbe, de általában nem szeretik a vizet.
De amúgy nem kell fürdetni, tiszta állatok!
Türelem.....Amúgy mennyire vad? Mennyit szeretnél rajta szelidíteni? szóval azt szeretnéd hogy meglehessen simogatni, vagy azt hogy egyáltalán elvegye a kezedből a kaját?
Előzmény: Syb84 (9071)
Syb84 Creative Commons License 2010.09.09 0 0 9071
Sziasztok ki szelídített meg már csíkos mókit?
Hogy csinálta?
Fürdetni kell?
MogyiGazdik Creative Commons License 2010.09.08 0 0 9070
Nálunk tavaly Mogyi novemberben kezdte. Ne kiabáld el....
Amúgy igen, ha 1 éves lesz. Vagyis nálunk Alma 11 hónapos volt kb és fütyült. Akkor egész nap be nem áll a pofikájuk. Édesek, de egész nap hallgatni... Idegörlő:D
Előzmény: Sipy00 (9068)
roli310 Creative Commons License 2010.09.08 0 0 9069
Akkor lesz ivarérett amikor először fütyül. Vagyis tavasszal
Előzmény: Sipy00 (9068)
Sipy00 Creative Commons License 2010.09.08 0 0 9068
Sziasztok!Honnan fogom tudni hogy ivarérett-e a kiscsajom? Amúgy az én mókim se lett támadós(kopp-kopp) hála istennek.
roli310 Creative Commons License 2010.09.08 0 0 9067
Sziasztok!
Nemsokára, ősz végén megyek ki Németországba, ha valakinek esetleg kell valami, szóljon, lehet hogy tudok hozni!
Sajnos itt a gyűjtögető időszak, nekem is kettő mókusom harapós lett.(ami nem sok mert összesen 11db csíkos mókusom van, tehát csak kicsi részük lesz támadós ilyenkor)
Roland
1ibolya Creative Commons License 2010.09.08 0 0 9066

Nem tudtam ki vagy:-)  Raksz fel képet a mókijaidról?

Előzmény: 1ibolya (9064)
1ibolya Creative Commons License 2010.09.07 0 0 9065
Én is fagyasztottam nekik,nem csak kukoricát,hanem zöld makkot,zöld tobozt...Tavalyról maradt szelid gesztenye,azt szeretik.2-3órát kint hagyom,utána kapják,amikor már nem hideg.
Előzmény: MogyiGazdik (9056)
1ibolya Creative Commons License 2010.09.07 0 0 9064
Köszönöm:-)))
Előzmény: Törölt nick (9063)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.07 0 0 9063
Szia ibolya nagyon szépek a mókusaid ügyes vagy.
NiceEyes Creative Commons License 2010.09.06 0 0 9062
Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy a vasárnap ( szeptember 12. ) megrendezésre kerülő monori kisállatbörzén lesz-e csíkos mókus? Ha valaki tudja, legyen szíves megírni. Válaszokat előre is köszönöm !

Üdv.: Kriszta
kiscirmok Creative Commons License 2010.09.06 0 0 9061

Nem engedtük ki a ketrecből aznap és ugyanazt a kaját kapta mint a másik, akinek semmi baja nem lett. Ezért nem értjük mi sem. Változatosan kapnak enni, tehát ilyenről szó sem lehetett.

Álmában halt meg, mert olyan szépen össze volt tekeredve gombócba, a kis farkát meg úgy maga köré rakta...

Boncolni nem akarjuk mert eltemettük a kis társai közé, akikkel az égben kergetőznek... 

PandaPain Creative Commons License 2010.09.06 0 0 9060
Sziasztok!

Olvasgattam a fórumon, hogy itt a szeptember, kezdődik a "bolond" korszak. Ez nálunk abban nyilvánul meg, hogy Süti egész nap a tükör előtt rohangál, neki-neki ugorva a "másik" mókusnak. Mióta eltakartam a tükröt, azóta se hagyja abba, megpróbálja megtalálni hol lehet a "másik" mókus, pedig már nem látja, de tudja, hogy ott van... Tele van a szája kajával, de el nem rejti, hiszen ott van az a gaz másik.... Úgy rohangál,mint egy félőrült, rossz nézni szegényt, félek, hogy megzavarodott :) Ugye ez el fog múlni valamikor ?:)

Minden esetre nekünk szerencsénk van, mert egyszer sem harapott még meg, és ha a markomba zárom, akkor sem hisztizik és utána ugyanúgy rohangál rajtunk... legalább ennyi... :) Legalább a sok kaját lemozogja, amit megeszik :)
MogyiGazdik Creative Commons License 2010.09.06 0 0 9059
Akkor én mit tegyek Mogyival? Tél óta szépen kikerekedett, kb akkortól amikor egy éves elmúlt. Szép nagy fiú móki, de van egy kis pocija. Kerekezik ő, de kevesebbet mint egy éves kora előtt... Sokat lustálkodik, mintha nem vette volna észre hogy már rég vége a télnek. Nyáron is sokszor csak 8kor kelt, míg régen 6kor és rögtön elkezdett kerekezni. Most meg 8 tájt felkel és jó ha 9-10 tájt kerekezget és napközben 10 percekre elbújik pihenni a hintaágyba. Ő magkeverékeket kap szotyival, tökmaggal, mogyorókkal feltúrbózva. Diót néha kapnak. Múlt héten elkapta valami tökmagmánia és egész álló nap csak tökmagot pucolt. Keveset evett belőle, annyit amennyit szokott. A többit vitte eldugni. 2-3 nap alatt minimum 100-150 tökmagot megpucolt. Tündéri volt. De mivel az alomba rejti, alomcserekor az megy a kukába.

Mit tegyek h picit ráncba szedjem? Félek h baj lesz belőle, h ilyen kis megtermett mókus lett...
Előzmény: *Babi* (9058)
*Babi* Creative Commons License 2010.09.06 0 0 9058

Nem csak ez okozhat gondot ..... alattomos például a túl egyhangú étkezés:

 

főként olajos magvak túlzott fogyasztása - és tudjuk ezek a makacs mókik nagyon is szeretik az "efféléket"..... ezek 1-2 év alatt a létfontosságú belső szervek erős elzsírosodásához vezetnek ami pedig végzetes lehet .....

 

Félreértések elkerülése végett nem a napi adagról van szó, hanem az egyhangúságról, és túlzásokról (ismertem mókit aki csak szotyin, dión és mogyorón élt).

 

Mérgező élelem is pár óra alatt végezhet velük.

 

Biztosat csak állatorvos tud mondani, boncolás után.

Előzmény: MogyiGazdik (9057)
MogyiGazdik Creative Commons License 2010.09.06 0 0 9057
Te jó ég... Már hetek óta rettegek ezek miatt... Nem értem mitől lehetnek ezek az esetek... Én nem is tudom mit csinálnék... Hihetetlenül erős kötelék alakult ki köztem és Mogyi között...

Nem lehet hogy valami élősködő, vagy bogár, vagy valami csúnyaság megcsípte? esetleg előfordulhat hogy valahol olyan vegyszert vagy rovarírtót használtatok amit megnyalogatott... A mókusok mindent a szájukba vesznek. Ha nem jó nem eszik meg, de megkóstolják... Simán lehet ebből probléma... Vagy a legrosszabb... valami volt a magkeverékükben... Vannak számukra mérgező növények. Nem kaphatott véletlen olyat?
Előzmény: kiscirmok (9054)
MogyiGazdik Creative Commons License 2010.09.06 0 0 9056
Sziasztok

Szerintetek ha fagyasztok le csemege kukoricát a télre és abból adogatok majd nekik télen, akkor azt megennék a csíkosok? Ill. szeretnék?
*Babi* Creative Commons License 2010.09.06 0 0 9055

Ha tényleg biztosra akarsz menni akkor állatorvos + boncolás ...

Így csak találgatni lehet ....

Előzmény: kiscirmok (9054)
kiscirmok Creative Commons License 2010.09.06 0 0 9054

Sziasztok,

 

nekem 1 olyan problémám lenne, hogy tegnap reggelre minden előzmény nélkül meghalt a 2,5 éves Vitéz nevű kisfiú mókusunk. Nagyon szomorúak vagyunk, mert igen kezes és szemtelen kis élőlény volt, és semmi előjele nem volt annak, hogy beteg lenne vagy ilyesmi. Teljesen egészséges volt!

Este még vidáman hancúrozott meg minden, és reggel nem kelt fel...

Olvastam hogy többeteknek is volt már hasonló esete, mi okozza ezt a problémát?

Nem is veszünk addig másikat amíg ez ki nem derül...

üdv: Anita 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!