Keresés

Részletes keresés

csabika11 Creative Commons License 2010.02.21 0 0 300
A problémát közel 1 nap után sikerült megoldanom!

Üdv. mindenkinek!
csabika11 Creative Commons License 2010.02.20 0 0 299
Sziasztok!

Pár héttel ezelőtt amiatt kértem Tőletek segítséget, hogy a kimenő levelek közül 1-2 postafióknál részben, vagy egészben eltűntek a kimenő levelek. Az adott tanácsokat ismételten megköszönöm, de a régi kimenő leveleket azóta sem lehetett visszahozni.

Most amiatt kereslek meg Titeket, hogy segítsetek visszaállítani a postafiókjaimat.

Az történt ugyanis, hogy délután ellenőriztem a gépen, hogy érkeztek-e be beérkező levelek. Nem voltak. A TB-t szokás szerint kikapcsoltam, a gépet viszont bekapcsolva hagytam és nem is voltam a gép közelében 1-2 óráig. Amikor visszatértem a géphez és bekapcsoltam a TB-t, akkor egyből a postafiók beállításai menüvel fogadott, azaz a korábbi postafiókok eltűntek a gépről. Olyan volt a helyzet, mintha most telepítettem volna fel a TB-t először. A címlistáim megvannak és a mentett jelszavak is, de minden más eltűnt. Előfordulhat, hogy amíg én távol voltam a géptől, a 3 éves kisfiam piszkálhatta azt.
Kérlek Titeket, ha tudtok segítsetek!

Üdv.: csabika11
ságod Creative Commons License 2010.01.26 0 0 298
Ugyanezt csinálja, de csak otthon. A munkahelyi gépen nem.
Előzmény: Törölt nick (296)
Dulifuli Creative Commons License 2010.01.25 0 0 297
Nekem egyelőre csak egy kósza ötletem van: az Eseménynaplóban sincs több infó? Már amennyiben Windows platformról van szó.
Egyébként mit is frissítettél?
Előzmény: Törölt nick (296)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.25 0 0 296

Frissítés óta a Thunderbird induláskor feldob egy hibaüzenetet, miszerint "A parancs végrehajtása nem sikerült. A kiszolgáló válasza: Permission denied." Más infó nincs, így azt sem tudom, hogy milyen parancsot nem sikerült végrehajtani, sem azt, hogy melyik kiszolgáló válaszol neki.

Sem a pop3, sem az imap szerveren nem látok semmi erre vonatkozót a napófile-okban.

A hibaüzenet csak induláskor jelenik meg és csak egy alkalommal. A postafiókok kezelését rendben elvégzi.

Akinek van ötlete a hibaüzenet okára, eltüntetésének módjára, légyszi ne tartsa titokban.

 

Köszönöm!

Dulifuli Creative Commons License 2010.01.25 0 0 295
Egy kis háttér-információ: ha a Thunderbird-ben törölsz valamit, akkor az valójában nem törlődik a gyűjtőt reprezentáló állományból, csak megjelöli a program, mint logikailag törölt levelet, és a továbbiakban ezeket nem jeleníti meg. Az ilyen logikailag törölt levelek fizikailag csak akkor törlődnek ki az állományból, amikor a tömörítést is elvégzi a program. Az Eszközök, Beállítások, Haladó alatt (legalábbis nálam ott) van egy "Kapcsolat nélküli munka és lemezterület" fül, és ennek a lapnak az alsó részén lehet beállítani, hogy rákérdezzen-e a mappák tömörítésére, ha ezzel adott méretű helyet lehet nyerni, illetve mekkora legyen ez a méret.
Természetesen kézzel is el lehet indítani a tömörítést, akár egyetlen mappára is (katt rajta a jobb egérrel, majd Mappa tömörítése).
Miközben a program a tömörítést végzi, alul egy állapotcsík jelzi, hogy hol tart ez a folyamat. Mindig meg kell várni, amíg ez véget ér, mert különben a folyamat nem fejeződik be, sőt, még rosszabb lesz a helyzet, mert még egy (vagy halmozott esetekben több) nstmp nevű állomány is foglalja majd ott a helyet, mármint ahelyett, hogy a tömörítéssel helyet nyertünk volna.
Előzmény: marci03 (294)
marci03 Creative Commons License 2010.01.22 0 0 294
Köszönöm, segített.
Előzmény: srf (293)
srf Creative Commons License 2010.01.22 0 0 293
File->Mappák tömörítése
Előzmény: marci03 (292)
marci03 Creative Commons License 2010.01.22 0 0 292
Sziasztok!

Kissé meghízott a Thunderbird-öm, ezért kitörölgettem a felesleges leveleimet.
Mindenhonnan ki vannak gyomlálva, de sajnos a rejtett fájlok között található adatbázis fájlok még mindíg ugyanakkorák.

Mit lehet ilyenkor tenni?

Előre is köszi!
Dulifuli Creative Commons License 2010.01.22 0 0 291
Örülök, hogy végül sikerült - és egy kicsit sajnálkozom, hogy a 283-as nem volt elég ehhez. De azért meg ne sértődj! :-)
Előzmény: zsoltikj (290)
zsoltikj Creative Commons License 2010.01.22 0 0 290
Köszönöm!
Előzmény: em_laci (289)
em_laci Creative Commons License 2010.01.22 0 0 289
Eszközök - Postafiók beállításai -> Tértivevények -> Tértivevények küldése bizonyos üzeneteknél -> Mindig küldjön
Előzmény: zsoltikj (288)
zsoltikj Creative Commons License 2010.01.22 0 0 288
Ha kérnek tőlem tértivevény-megerősítést, akkor hol lehet azt beállítani, hogy a TB automatikusan küldje?
Előzmény: Dulifuli (287)
Dulifuli Creative Commons License 2010.01.19 0 0 287
Részemről most egy kissé belebonyolódtam. Mit állítottál be, és minek a vételéhez kér megerősítést?
Előzmény: zsoltikj (286)
zsoltikj Creative Commons License 2010.01.18 0 0 286
De olvas, és odakattintott, és még mindig manuálisan megerősítést kér a vételhez...
Előzmény: srf (285)
srf Creative Commons License 2010.01.14 0 0 285
Dehogynem, a 268-ban. De nem olvas.
Előzmény: Dulifuli (283)
locsemege Creative Commons License 2010.01.14 0 0 284
Nekem is pont ezért fontos, hogy számon tudjam kérni, ha kell

Na jó, de mi van, ha a partnered úgy állítja be a mail kliensét, hogy az nem küld nyugtát, Te hiába kéred? Esetleg másik mail klienst használ éppen. Ez nem olyan, mint az SMS, hogy az SMS-t fogadó fél nem tudja kikapcsolni a nyugta küldését. Innentől kezdve meg nem mész vele semmire szerintem.
Előzmény: zsoltikj (282)
Dulifuli Creative Commons License 2010.01.14 0 0 283
Ja, hogy még nem kaptál választ a kérdésre, hogy hol tudod beállítani? Nem tudom, hogy milyen verziód van, azért azt tudom leírni, hogy az általam használtban (1.5.0.14) hogyan megy ez:
Eszközök, Postafiók beállításai: Tértivevények a bal oldalon, a megfelelő profil alatt. Innen már talán menni fog. Ja, ha más verziód van, akkor lehet, hogy máshol van. Én éppen azért nem váltok újabb verzióra, mert a kedvenc, jól megszokott beállításaimat átpakolták mindenféle lehetetlen helyekre.
Előzmény: zsoltikj (282)
zsoltikj Creative Commons License 2010.01.14 0 0 282
Nekem is pont ezért fontos, hogy számon tudjam kérni, ha kell...és nem technikai ok miatt nem kapta meg... Tehát?
Előzmény: Dulifuli (270)
locsemege Creative Commons License 2010.01.12 0 0 281
Gyanítom, hogy a szövegszerkesztőt nem arra használjátok, amire való. Ha ez ilyen nagy mennyiségben fordul elő, akkor lehet, hogy ennek nem formázott szövegnek kell lennie, hanem az információ tartalma a lényeg, arra meg egy egyszerű text file alkalmasabb. Hovatovább, azt sem tartom kizártnak, hogy teljesen felesleges csatolmányt küldeni a levélben, sokkal inkább a levél szövegtörzsének kellene tartalmaznia az információt, s digitális aláírással és titkosítással kellene a levelet küldeni.
Előzmény: kosaz (280)
kosaz Creative Commons License 2010.01.12 0 0 280
a napi 200 file.....
Előzmény: locsemege (279)
locsemege Creative Commons License 2010.01.12 0 0 279
És mi akadályoz meg abban, hogy a file-t más néven mentsd?
Előzmény: kosaz (277)
Dulifuli Creative Commons License 2010.01.12 0 0 278
Szerintem jobban járnátok, ha egy jelszavas zip-ben küldenétek a doksikat azok jelszavazása helyett. Úgy még kevesebb helyet is foglalna. Amúgy ugyanoda és ugyanazzal a névvel valószínűleg más programok sem engednék menteni. Ha módosítunk valamit, akkor vagy más néven mentjük, vagy felülírjuk a régit. Bár lehet, hogy nem erről beszéltél, de szerintem akkor is jobb megoldás a zip jelszavazása küldéshez. Vagy esetleg meg is lehet hagyni rajta a jelszót, ha már úgyis ismeritek.
Előzmény: kosaz (277)
kosaz Creative Commons License 2010.01.12 0 0 277
csak mi jelszavazva küldjük a doksikat és gáz mindig menteni, kijelszavazni, aztán újra jelszavazni, küldeni, aztán jelszó nélkül újra menteni.
Ráadásul az Oo nem engedi jelszavazatlanul menteni, ha ugyanaz a neve a fájlnak....
:-(
Előzmény: Dulifuli (275)
kosaz Creative Commons License 2010.01.12 0 0 276
értettem!
:-)
Előzmény: Dulifuli (274)
Dulifuli Creative Commons License 2010.01.12 0 0 275
Pontosítok: továbbküldés esetén talán nem olyan vészes, de akkor is jobb, ha nem így csináljuk. Különben majdnem biztosan kavarodás lesz belőle. Ráadásul nemrég írta valaki, hogy ha elkezd valamit szerkeszteni, akkor nem az újat küldi el, hanem a régi verziót. Ezt mind el lehet kerülni, ha úgy használjuk a levelező programokat, ahogy illik.
Előzmény: Dulifuli (274)
Dulifuli Creative Commons License 2010.01.12 0 0 274
Még egyszer mondom: nem továbbküldés előtt kell mentegetni, hanem rögtön, miután megkaptad a levelet, az összes mellékletet leválasztani, vagy törölni. Levélből mellékletet megnyitni, aztán szerkeszteni, és továbbküldeni szerintem iszonyatos gányolás. Ha én írnám a programot, akkor én sem engedném meg.
Előzmény: kosaz (273)
kosaz Creative Commons License 2010.01.12 0 0 273
de a 2.-es verzió engedte... :-(
Előzmény: Dulifuli (272)
Dulifuli Creative Commons License 2010.01.12 0 0 272
Én csak egy megoldást tudok: ne akard szerkeszteni a levelekben a mellékletet! Még akkor se, ha esetleg a program erre lehetőséget ad! Ha új levelet akarsz, akkor az legyen egy új levél! Mondjuk, én általában már alapból minden mellékletet le szoktam választani a bejövő levelekből, és ha tovább akarom küldeni, akkor újra becsatolom. Teljesen felesleges a mellékletekkel tovább hizlalni a gyűjtők méretét.
Előzmény: kosaz (271)
kosaz Creative Commons License 2010.01.12 0 0 271
Help!
Thunderbird 3-at szeretnék windows alatt használni, de sem xp sem win7 alatt nem engedi a mellékleteket szerkeszthetően megnyitni.
Sem Open Office-t, sem MS Office-t. Csak olvasható módban, ami a beleírást, továbbítást lassítja meg kegyetlenül, mert mindig mentegetnem kell szerkesztés előtt!
Tud valaki megoldást?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!