Keresés

Részletes keresés

enginer Creative Commons License 2009.11.06 0 0 40085
"Meg inkább csak nagy fokozaton jelentkezett.
akkor vettem még észre, mikor 80 fok körül volt az előremenő,"

Ez egy hibásan kivitelezett szívott rendszer kavitáló szivattyújának tipikus jele, aminek nem a légtelenitő elzárása a megoldása.


(Rajzodat nézegetem, de nekem itt valami nem stimmel.)
Előzmény: dpek (40083)
enginer Creative Commons License 2009.11.06 0 0 40084
"ott döntöttem el, hogy babarucu a hitelesebb, amikor a lelevegősödés okaként az oxigéndiffúziót hoztad fel,"

Nem véletlenül említettem az oxigéndiffúziót!
Nem is véletlenül ajánlottam, hogy olvass utána, mert nyitott rendszernél pont ez játszódik le, csak nem a csöveken keresztül.

"erre ő lereagálta,hogy a lelevegősödés nem egyenlő az oxidációval,"

Hanem?
Ha állandóan friss oxigén kerül a rendszeredbe, akkor nem fog rozsdásodni? :D

"mert az oxigéndiffúzió szerintem sem egyenlő a lyukas csővel..."

Még 1X ajánlom, hogy olvass utána az oxigéndiffúzió témának és egyből rájössz, hogy miért és hogyan kapja a nyitott rendszer állandóan a friss oxigént!
Előzmény: HegyenVolgyon (40064)
dpek Creative Commons License 2009.11.06 0 0 40083
Hú most már végképp összezavarodtam, pedig azt hittem kezdem érteni.
A tágulásiba(egy 120L-es bojler félbevágva), kb. 40L víz van, ami a kazán előremenőjére van kötve közvetlen, hogy tud levegőt szívni, ha a becsatlakozó csonk felett 40-50cm víz áll?
Csináltam egy valós bekötési rajzot.
Ez alapján már remélem érthető, és látszik hogy mi nem jó.
Ezek szerint ennyire el lenne rontva a rendszer?
Pedig működik szépen, csak az elején nehézkes volt a légtelenítés.
Meg inkább csak nagy fokozaton jelentkezett.
akkor vettem még észre, mikor 80 fok körül volt az előremenő, és a keverőszelep visszakevert a hidegből, na akkor lehetett hallani hogy kicsit belevegősödik.

enginer Creative Commons License 2009.11.06 0 0 40082
Azt nem tudom nálad hogyan van, de, ha megtudja szívni a légtelenitőt, akkor ugyan ez a babarucu féle, hibás szívott rendszer van.

Előzmény: dpek (40081)
dpek Creative Commons License 2009.11.06 0 0 40081
Értem, de nálam nem teljesen így van.
Előzmény: enginer (40078)
enginer Creative Commons License 2009.11.06 0 0 40080
"boltban ahonnan beszerezzük a cuccokat ott is megosszuk a prolémás helyzetek egyszerű megoldását"

Én speciel nem egyszerűt, hanem jót szoktam csinálni, és nem a boltban szereztem a tudásomat. :D

"egy légtelenítő nem csak kiengedi a levegőt,
egyszerű engedjétek le a vizet a rendszeretekből nyitott aut légtelenítővel és érdekes módon elkezdi beszívni a levegőt
"

Ott már régen baj van, ha a légtelenitőnél üzem közben eltud tünni a víz annyira, hogy levegőt szívjon be!!
A rendszer leengedését hülye példának tartom, mert az nem üzemszerű.

"egy nyitott rendszernél a nyomás 0,x a szivattyúvákumot csinál a szívó (visszatérő) oldalon és máris beszíja a levegőt"

Megint csak azt tudom írni, hogy az olyan (akár nyitott) rendszer amelyiknél a szivattyú akkora vákumot szív a légtelenitőnél, hogy betudja szívni a levegőt az nagyon elvan baszva, vagy úgy is mondhatnám, hogy a kivitelező magasfokú szakmai tudatlanságára utal.

Nem boltban szerzett "tudás" alapján kivitelezett rendszer esetén, egyedül csak a nyitott tágulási tartályból juthat friss oxigénhez a rendszer, a légtelenitőkből semmiképpen!

Te egy hibás szívott rendszert szoktál kiépiteni és erre azt tanácsolod megoldásnak, hogy zárják el a légtelenitőt és közben a másikat faszkalapozod. :)
Előzmény: babarucu (40073)
dpek Creative Commons License 2009.11.06 0 0 40079
Igen, hihetetlen hogy mennyire egyszerű és takarékos, de az mellett nagyon komfortos is.
Szinte mindegy mikor gyújtok be, bent nem veszek észre semmi változást.
Ez egy csodakályha, ahogy az ismerős mondta, akinek nem rég csináltam ugyan ilyet 3 szintes radiátoros fűtéshez. Ugyan ezeket tudná elmondani.
Előzmény: HegyenVolgyon (40068)
enginer Creative Commons License 2009.11.06 0 0 40078
Sajnos ez a hibás megoldás egyáltalán nem ritka. Régebben készült gravitációs fűtés tágulási tartálya gyakran az előremenő vezeték fölött kis magasságban, pl. a padlásfödémen került elhelyezésre. Bekötését az előremenő vezeték magas pontjáról oldották meg, ahol légtelenítési funkciót is ellát.
Ebbe a rendszerbe a rajzon látható módon beépített cirkó szivattyúja az előremenő vezetéket a tágulási tartály csatlakozási pontjáig (0 pont) nyomottá, onnan tovább az egész rendszert szívottá teszi.
A tartály vízszintje és a mennyezet alatt szerelt előremenő csővezeték közötti kis magasságkülönbség miatt az áramlási ellenállások kedvezőtlen alakulása esetében a cirkó szivattyúja az előremenő vezetékben kismértékű vákuumot idézhet elő – folyamatos légtelenítési problémákat okozva.

Meszlényi Zoltán



Előzmény: babarucu (40075)
babarucu Creative Commons License 2009.11.06 0 0 40077

az ötrétegűekkel akkor van problem ha nem rendszerben használják

megvesznek egy jó csövet és egy szar ocso idomot vagy fordítva

 a csövek között  van külömbség 0,2-es vagy ,4-es alu

átlapolva vagy össze"érintve" hegesztik lézerrel

a térhálósítás vegyszerrel vagy ionbombázással ... stb módon történkik

babarucu Creative Commons License 2009.11.06 0 0 40076

az ötrétegű csöveket azé találták ki mert a többi anyag szellőzik mint a ház és bejut az oxigén a cső falán keresztül így a fűtővíz állandóan kap oxigént és belülről kirohad sok év alatt

az ötrétegű cső térhálósított  x y eljárással a szerkezete miatt nem szellőzik ezért nem rohad ki

persze ennél sokkal bonyolultabb, a lényege ez

Előzmény: HegyenVolgyon (40064)
babarucu Creative Commons License 2009.11.06 0 0 40075
nem csak én csinálom így, ez lemaradt
Előzmény: babarucu (40073)
babarucu Creative Commons License 2009.11.06 0 0 40074

a problémma nem a tágulási rossz helye

az a gond, hogy a szivattyúd felett max 1 m-re ott van az aut légtelenítő

inas estemnél kb 15m re volt a légt és a kazán felett volt a tágulási

 

akárhova kötheted a tágulásit ha van biztonsági vezetéked a kazántól

szval lehet a viszatérőbe meg a kazántó legtávolabbi részben ha ott van csak helyed de csak biz vezeték beiktatásával

Előzmény: dpek (40066)
babarucu Creative Commons License 2009.11.06 0 0 40073

Próbálok úgy fogalmazni ne úgy tűnjön mintha én így csinálnám, sokszor vagyunk a kolegákkal kisegítésben, alvállakozásban pl: szorít a határidő,

és a boltban ahonnan beszerezzük a cuccokat ott is megosszuk a prolémás helyzetek egyszerű megoldását

 

nem tetszett a stílus

 (faszkalapozás ) nem véletlen

egy légtelenítő nem csak kiengedi a levegőt,

egyszerű engedjétek le a vizet a rendszeretekből nyitott aut légtelenítővel és érdekes módon elkezdi beszívni a levegőt

egy nyitott rendszernél a nyomás 0,x a szivattyúvákumot csinál a szívó (visszatérő) oldalon és máris beszíja a levegőt

 

a nyitott  tágulásit előremenőbe tesszük

pl: megforr a víz a kazánba miért kellene az egész rendszeren végigszaladnia a 100x fokos víznek mire kijutna a tágulásin és lelevegősödik az egész rendszer

 

minél közelebb van a kazánhoz annál jobb

egy radiátornak "mindegy", hogy mennyi víz van benne max nem fűt, hangosan kutyorog

 

egy kazánnak nagyonnemmindegy, hogy teli van e vízzel

 

gravitációs rendszerről nem is beszélve az előremenő ráesik a radiátorra a visszatérő lejt a kazánra

 

vagy alsóelosztású a fűtés alul mennek a csövek sok pl van

én a tapasztalatomat írtam le nem okoskodtam,leírtam mit kellene csinálni

kontra az úgy nem jó, miket írsz?...ja meg a smile jópofa vagyok

Előzmény: HegyenVolgyon (40064)
babarucu Creative Commons License 2009.11.06 0 0 40072

ha jó a rendszered tömörsége akkor "semmi" baja nem lesz, a kazánnak nem tudom árt é de szvsz minél előbb csináld meg

Előzmény: Törölt nick (40071)
HegyenVolgyon Creative Commons License 2009.11.06 0 0 40070
"És ugyan ezek a gyártók padlófűtéshez külön gyártanak normális vezérléseket is, bár azok nem ennyibe kerülnek és nem is prütty-prütty."

Itt mire gondoltál? Adj linket légyszives.
Előzmény: enginer (40047)
32nazak Creative Commons License 2009.11.06 0 0 40069
Sziasztok,
Mit jelentene egy "jól méretezett" tágulási tartály melegvízhez, Vaillant CK70-es tárolóhoz (62? liter és 45°C tárolóhőmérséklet)
Jelenleg 2 literes Zilmet van fent, ami azóta ereszti a vizet, hogy beraktam a visszacsapót a tároló alá (tudom, tudom...)
HegyenVolgyon Creative Commons License 2009.11.06 0 0 40068
Köszi a tapasztalatot. Te nagyon ügyes voltál azzal a tömegkályhával, érdemes volt megépíteni.
Előzmény: dpek (40067)
dpek Creative Commons License 2009.11.06 0 0 40067
A pf-el kapcsolatban nekem is van tapasztalatom.
Egy jól szigtelt házban tényleg nem lehet csak sima szobatermosztáttal komfortosan működtetni.
Erre találtam azt a megoldást, hogy egy kis hiszterézisű hőfokkapcsolóra kötöttem, és az érzékelőjét bedugtam az erre a célra kialakított padlóban lévő rézcsőbe.
Onnan kezdve a padló hőfoka 1 fokon belül ingadozott.
Sokkal komfortosabb lett.
Ennek hátránya, hogy nekem kellett szabályozni a hőfokot.
Azt úgy védtem ki, hogy párhuzamosan kötöttem egy szobatermosztáttal, és a padló termosztátot beállítottam egy melegebb téli kinti hőfokhoz tartozó padló hőfokra, és ha attól hidegebb volt, akkor a szobatermosztát még +-ba kért meleget, de a padlót soha nem hagyta kihűlni a pt. Még annyi, hogy a padló előremenőt levettem egy kisebb értékre, 35 fok, így még folyamatosabb volt a fűtés.
Ez tök jól működött, és komfortos is volt.
Ez volt a gázkazánnál, de mióta tömegkályhával fűtök, direktbe megy ősztől tavaszig folyamatosan.

Még annyi, hogy hőszigeteletlen nagyobb hőigényű háznál ha csak simán szobatermosztát vezérli, akkor se hűl ki, mert a nagy hőveszteség miatt hamarabb kapcsol a szt, és nincs ideje kihűlni a padlónak.
Ez csak az én tapasztalatom volt.
Az biztos, hogy a legideálisabb fűtés a kis teljesítményen folyamatos fűtés.
Padlónál, meg radiátornál is.
Előzmény: HegyenVolgyon (40064)
dpek Creative Commons License 2009.11.06 0 0 40066
Akkor lehet rossz helyre van kötve a tágulási, és azért nem abból szív.
Előzmény: enginer (40050)
dpek Creative Commons License 2009.11.06 0 0 40065
Rátapintottál a lényegre.
Valóban így volt, hogy minden megállás után megtalálta a levegő a légtelenítőt.
Előzmény: babarucu (40048)
HegyenVolgyon Creative Commons License 2009.11.06 0 0 40064
Elég gyerekes, amit műveltek. Mindkettőtöknek van egy stílusa, az biztos, bár a tiéd kicsit tenyérbemászóbb, mert lefikáztad a JÓL működő padlófűtésemet... :-)

A fűtésszereléshez (sem) értek, de ott döntöttem el, hogy babarucu a hitelesebb, amikor a lelevegősödés okaként az oxigéndiffúziót hoztad fel, erre ő lereagálta, hogy a lelevegősödés nem egyenlő az oxidációval, és akkor már nem tudtál mit írni, csak tovább sértegetni. Fejtsd már ki jobban, ha úgy gondolod, nincs igaza, mert az oxigéndiffúzió szerintem sem egyenlő a lyukas csővel...

Mellesleg minden sértődöttség nélkül, tényleg kíváncsian és alázattal a nagyobb tudás előtt örülnék, ha a jól működő padlófűtéssel kapcsolatban leírnád a tapasztalataidat, elképzeléseidet, és úgy általában a köztudomású dolgokat.
Előzmény: enginer (40060)
dpek Creative Commons License 2009.11.06 0 0 40063
Kösz a segítséget.
Előzmény: enginer (40032)
Fabrik Creative Commons License 2009.11.06 0 0 40062
Nekem majdnemhogy ilyet épített be Boattis a gépészeti helyiségembe, csak ott az van ráírva, hogy F és H, azaz fűtés vagy hűtés.
Előzmény: szirt (40029)
tituszi Creative Commons License 2009.11.05 0 0 40061
Sziasztok!



Egy lakásválasztás témában készült online kérdőív kitöltésére szeretnélek kérni Benneteket. Pár perc alatt kitölthető, de nekem nagyon sokat segítene.

Előre is köszi mindenkinek!

Íme a link:

http://www.kerdoivem.hu/kerdoiv/245657168/
enginer Creative Commons License 2009.11.05 0 0 40060
"nagy kivétel ha lehülyézek leugatok valakit a kb sok hszben"

Nem, Te csak faszkalapozol. :D

Előzmény: babarucu (40057)
enginer Creative Commons License 2009.11.05 0 0 40059
Neked még 1X külön (emlékezetből) leírom!!

22-es RÉZ gázidomot vagy 20-as (5rétegű) vagy 18-as gázos (hatlap) pofával nyomta.
Nem emléxem csak arra, hogy 1el kisebb pofával és a rézidomhátulján szép kis taréjt nyomott!
Ezt csak arra írtam, hogy már (ha jól emléxem) Te is tévesztettél PRESS pofát és van aki nem hajlandó kicserélni.

Viega, nem viega, de vannak olyan szakik akiknek a gép melllett ottvan az összes 5rétegü, meg az összes gázos pofa a kofferban és az alkalmazott képes összetéveszteni a pofákat (szerintem nehéz a méret, meg a hatlap és kerek miatt)
Előzmény: babarucu (40054)
babarucu Creative Commons License 2009.11.05 0 0 40058
mivel te vagy az ász holnap megyek egy irodaházba lefényképezem a nyitott rendszer tágulási bekötését kiváncsi leszek mit írsz rá
babarucu Creative Commons License 2009.11.05 0 0 40057

nagy kivétel ha lehülyézek leugatok valakit a kb sok hszben

jajj a szmájlit mindig lefelejtem:))):(((:D és mostmá menő vagyok énis remélem

a hangsúly nem én indítottam így

Előzmény: enginer (40055)
babarucu Creative Commons License 2009.11.05 0 0 40056

nekem meg olyan sejtésem van hogy okos faszkalap vagy aki csak kötözködni tud meg mások problémáit emlegetni mint saját tapasztalat

 

ha vennéd a fáradságot és megnéznéd a képet a wilo felett max 1m-re ott van a flamco aut légt 

 a tüneteket meg ismerem

 

irogathatsz bármit dpek majd megírja ha elzárja a légtelenítőt mi történik

lefogadom pár nap és nem halja a légtelenítőt és a kutyorgást se a rendszerébe

 

Előzmény: enginer (40052)
enginer Creative Commons License 2009.11.05 0 0 40055
Najólvan!

És még Te próbálsz itt másokat lehülyézni/leugatni?
Előzmény: babarucu (40053)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!