Keresés

Részletes keresés

sztgyi Creative Commons License 2007.06.07 0 0 9830

Szépjóestét!

 

Tegnap délelőtt a 9780. hozzászólásban egy Panasonic klíma áráról volt szó.

Pontosabban a Panasonic CS-RE12GKE ára 162.330Ft volt az eBolt-ban.

Megnéztem, valóban annyi volt. Bár a hozzászólásban a típus kicsit másként van leírva, de az ár egyértelműen azonosította. Mondom délelőtt. Feljegyeztem egy másik típus árát is.

Este mégegyszer odamentem nézelődni, és meglepett, hogy már nem a délelőtti ár szerepelt, hanem 169.700Ft. Ez 4,5%-al magasabb.

Megnéztem a másik termék árát is, az is 4,5%-al magasabb lett.

 

Ez talán tendencia?

Jön a meleg, emelkednek a klímaárak?

fodorb Creative Commons License 2007.06.07 0 0 9829
Jól hangzik, az enyém tuti legalább 2 szer ennyit kajálna be, ennyi idő alatt ilyen hőmérsékletnél, én amúgy 24 re állítom ekkor kb 25 - 26 fok van, ingadozik is ennyit
Előzmény: robErt (9827)
fodorb Creative Commons License 2007.06.07 0 0 9828
Persze nem azt jelenti, hogy szar, de nagyobb az esély rá hogy nem a megfelelő készülék található ott
Persze, hogy hűt, ezt nem is vitatom, de ha valaki nem akar rá sokat áldozni, mert nem milliomos, akkor annak a áramfogyasztás is számít, ez elég logikus, feltéve, hogy napi szinten lenne használva, mondjuk minden éjjel, amikor szükséges
És ebből a megfontolásból nem mindegy, hogy milyen szerkezetet tesz fel



Előzmény: Törölt nick (9826)
robErt Creative Commons License 2007.06.07 0 0 9827

Első nap tapasztalatai (ururu sarara)....végigolvastam a kezelésit....logikus még igy is ha sokat tud, kicsit ilyesztő volt a sok gomb a tvirányítón (12 előlapon; 16 belül)

 

-második tapasztalat "rohadt halk" vagyis alig szuszog  de ha kell süvít a "szél" belőle.

-mérés: 7 óra hűtés üzemmód "A" ventillátor mód 23fokon 6,5 kw pár fogyasztóval együtt (pl.: hűtő, számítógép)

 

 

 

Előzmény: fodorb (9812)
fodorb Creative Commons License 2007.06.07 0 0 9825
Talán egy midea lehet akkor a megoldás, az még nem a legalja
bár a midea bóla 2,5 est kb 70 e +áfa ért láttam


fodorb Creative Commons License 2007.06.07 0 0 9824
Jogos, de akkor mit vegyen ha nem a legszarabbat akarja ?
Gondolom azzal egyetértesz, hogy a nagyáruházasok kerülendők
Előzmény: Törölt nick (9823)
fodorb Creative Commons License 2007.06.07 0 0 9822

Nézd meg

 

Lehet, hogy jól fogsz járni, a Daikin alapmodelljével

Az alapkategóríában elég jó áron vannak, nem a legolcsobb ez tény

Ezt a Linket nézd meg

 

 

Előzmény: u2baby (9821)
u2baby Creative Commons License 2007.06.07 0 0 9821

sziasztok

 

tanacsot szeretnek kerni. van egy 37 nm2es lakas, egy szobas (20nm2) ahova keresek egy nem tul szar, amde elfogadhato aru klimat (nem fullextras hiperszuper klima a cel, a lenyeg h ne a legszarabb lehetoseg legyen).

 

konkretan 100ezer Ft van cakkumpakk az egesz mokara, a szerelest ismeros csinalja olcsobban, szoval kb olyan 60 ezer (esetleg kicsit tobb) marad a klimaberendezesre.

 

a kiraly dolog az egeszben az h olyan kene aminek minel kisebb a kulteri egysege, mert tetoteri lakas, limitalt kulso falfelulettel ahova szerelni lehet....szoval nem egyszeru a dolog.

 

kineztem en is mint a legtobb ember a media mark akcios klimaibol a hausmeistert, de azt olvastam itt h az gazos, ugyh most kene vmi mas alternativa.

van vkinek javaslata?

 

koszi elore is

pestam Creative Commons License 2007.06.07 0 0 9819
vki tudja azt, h a Hitachikban (Summit, Frame Flat, Air Exchanger) milyen szűrők vannak? esetleg ionizátor?
fodorb Creative Commons License 2007.06.07 0 0 9818
Tényleg sok van ami mind 26 felett van, amikor új volt, csendesebb volt, most valamiért hangosabb
Ezek szerint valóban igaz a mondás, miszerint ami a másoknál a maximum az a Daikinnál a minimum, na akkor képzelem a többi milyen lehet
Annak idején LG inverteres akartunk, de hogy végén hogy kötöttünk ennél ki, azt nem tudom.

Már írtam a cégnek akik szerelték ha kijönnek okosabban leszünk,
valami nem koser vele az biztos
a mostani panacnál ha jól emlékszem 22-24 db körül volt a hangja persze az az 1-2 db lehet nem számít semmit sem

Öszintén szólva nem is az alap hangja zavar, hanem ha megy a kompresszor akkor hangosabb nem kicsit, és ez eddig nem volt
idén csinálta elösször, tavaly nem volt ilyen gond

A szagára meg amig nem jonnek ki, azt találtam ki, hogy a távírányítóval kapcsolom ki meg be, hogy ne forogjon a venti kompresszor üzem nélkül.

És a nap végén, ha nem kell éjelre is, akkor kiszárítom 1 óra csak ventivel

Előzmény: windy12 (9817)
windy12 Creative Commons License 2007.06.07 0 0 9817

Ne bolondozz már! A 26 dB az egy nagyon jó érték, pláne egy fixes klímától. Sok gyártónak az inverterese sem tud ez elá menni. Csak kérdezz rá hányan alszanak LG, Samsung, Midea, Panasonic, stb. - és nem beszéltem a számtalan OEM-ről - fixes klíma mellett, amiknek mind 30 dB fölött van a zajszintjük. Egyszóval a 26 dB az nagyon jó érték. Bár lehetne kapni, de sajnos hetek óta nincs, most jön belőle egy-két száz darab, ami kb. három nap alatt elfogy, aztán fogalmam nincs mi lesz tovább.

 

Pestam

 

 

Pannonklima.hu

 

Esetleg ha valakit érdekel:

 

Akciós áron tudok adni mobil-split klímát. Tudom, hogy nem a legjobb megoldás, de még mindig sokkal többet ér, mint a sima mobilklíma.

Előzmény: fodorb (9810)
pestam Creative Commons License 2007.06.07 0 0 9816
ha már így pont szóba is került, lehetséges az, h egy ururu-sarara a használati idején belül (mondjuk 10-12 év), a jobb hatásfokával behozza az árkülönbözetet a Panasonic v. a Hitachi felső kategóriás kütyüihez képest? (más nem jön már szóba, az új Samsung nem rossz, de majdnem annyi mint a Hitachi, ami takarékosabb és 10 év a gari, Fujitsu is kb. ott van, de abból még kicsit design-osat sem láttam... és vmiért nem szimpi, Toshiba meg Mitsub. meg nem elterjedt...) egyébként 43nm-t akarunk hűteni és fűteni valszínű a 2,8-assal...

a másik kérdésem (nem kell hülyének nézni:)): a kondenzvíz ugye a beltérinél keletkezik? ezt bele lehet vezetni a mosogató szennyvízcsatlakozójához?

Hitachi Summit FH5-ről van vkinek vmi közeli infója, tapasztalata (ez egy inv. Frame Flat fantázianevű, közel csúcskészülék). az Air Exchanger valszínű ugrott, mert egy helyet felhívtam, és ott azt mondták, a légcső csak egy méter, meg drágább és hangosabb is, és ne várjak ettől csodát... és nem is túl formatervezett.

windy12! tudsz írni egy honlapcímet? ahol melózol, v akit képviselsz...:)
robErt Creative Commons License 2007.06.07 0 0 9814
amit irtak..bocs ...félrement
Előzmény: robErt (9813)
robErt Creative Commons License 2007.06.07 0 0 9813
Amit irtam róla. az nem semmi...most elcsábultam és beszereltettem....én is kiváncsi vagyok hogy teljesít
Előzmény: fodorb (9812)
fodorb Creative Commons License 2007.06.07 0 0 9812
Kiváncsi vagyok, mennyire vagy vele megelégedve, szerintem nem csak én :)
Előzmény: robErt (9807)
fodorb Creative Commons License 2007.06.07 0 0 9811
Hát jó sok gomb van rajta az biztos :)
Előzmény: robErt (9807)
fodorb Creative Commons License 2007.06.07 0 0 9810
Attól függ, hogy hova akarod tenni
hálóba nem igazán javasolt
azért az a 26 Db elég hangos, bár kétésgtelen, hogy a 30 fokos szoba jobban zavaró lehet alvás közben
Nekem ugyanez van annyi különbséggel, hogy fűt is


Előzmény: labodo (9808)
fodorb Creative Commons License 2007.06.07 0 0 9809
Hát éppen ez az, hogy nem pucolták ki a gépet semmien módon, csak a tisztítófolyadékkal, nem igen volt hatása, szaglik ugyanúgy
Portalanítás sem bent, sem kint nem volt
Előzmény: viricsi (9806)
labodo Creative Commons License 2007.06.07 0 0 9808
Most olvasom,hogy a Daikin FTN25-RN25 akciós ára 94.900 Ft + áfa.Kérdésem,hogy mit szóltok hozzá? Érdemes vele foglalkozni?
robErt Creative Commons License 2007.06.07 0 0 9807

elkezdtem tesztelni egy ururu sarara-t...ma lett kész.. beüzemelve...most mérem a fogyasztást és megpróbálom megtanulni a távirányító kezelését...nem semmi bonyolult elsőre

 

viricsi Creative Commons License 2007.06.07 0 0 9806

No, akkor állítsuk talpra a dolgokat. :)

 

A karbantartó azért felel, hogy elvégezte e megfelelően a feladatot. Az nem az ő felelőssége, hogy mondjuk a tisztítás után két héttel, a nyárfavirágzás, vagy a környéken nagy porral járó építkezés miatt a géped ismételten elszennyeződik és te ennek ellenére üzemelteted a masinát.

 

A példákat általánosságban soroltam, hiszen a kérdés is az volt.

 

Előzmény: fodorb (9805)
fodorb Creative Commons License 2007.06.07 0 0 9805
Ok értem, egy lakószóbában van, ami egynem háló is
Elszennyezödött hőcserélők, ezt a karbantartóknak kéne tisztítani szvsz
- 20 fokban nem fűtőttem vele
-15 ben kipróbáltam bekapcsolt holott a leírásban az vagyon írva hogy akkor már indul el
a fűtés általában
olyan kulső hőmérséklet mellett szokott menni, amikor a ház többi része nem hul ki tulzottan kikapcsolt kazán mellett
Előzmény: viricsi (9804)
viricsi Creative Commons License 2007.06.07 0 0 9804

Például a technológiai felhasználás, nem megfelelő üzemeltetési körülmények, stb.

Ha egy háztartási felhasználásra gyártott klímával szerverhelységet, szoláriumtermet, trafóházat, stb. hűtesz, az egyértelműen nem rendeltetésszerű használat.

Ugyanez vonatkozik a megadott üzemeltetési tartományon kívüli használatra is, pl. minusz húsz fokban történő üzemeltetés, elszennyeződött hőcserélők melletti üzemeltetés, stb.

Előzmény: fodorb (9802)
fodorb Creative Commons License 2007.06.07 0 0 9803
Ők szerelték fel, akiktől véve lett, ők üzemelték be, ők 'tartják karban "
tehát a nem rendeltetésszerű beüzemeléssel saját magukra mutagtnának,
megtehetik ?
Előzmény: rnagy8 (9795)
fodorb Creative Commons License 2007.06.07 0 0 9802
Használat szempontjából, mi a nem rendeltetésszerű használat ?
Előzmény: rnagy8 (9795)
fodorb Creative Commons License 2007.06.07 0 0 9801
Hát a párátlanítás valóban nem ér semmit sem, én nem hallok különbéget normál hűtés és a párátlanítás hangja közt
Annyi a különbség, hogyha párátlanítok, akkor ugyanúgy hűt mint az állat, majd egy idő után megáll még vagy 15 - 20 percig forgatja a ventit , pára nagy részét visszafujja, hisz a kiszáradás megindul
Majd a venti is leáll
nem mondhatni túl hasznosnak az opciót, nem szoktam használni
Előzmény: klimakiraly (9798)
fodorb Creative Commons License 2007.06.07 0 0 9800
Daikin beltéri FTYN 25DV3B
Kültéri
RYN 25DV3B
Hagyományos nem inverteres :(
Coolklima tól van gold gari megkötve rá
Előzmény: windy12 (9799)
windy12 Creative Commons License 2007.06.07 0 0 9799
Milyen Daikinod van, amire 10 év a garancia? Ja, és ki adja azt a tíz évet?
Előzmény: fodorb (9794)
klimakiraly Creative Commons License 2007.06.07 0 0 9798
Szia!

A beltéri ventilátorát lelassítja nagyon kicsi fordulatra, és így hűt. A helységet nem hűti le csak az áthaladó levegőből vonja ki a párát. De ugye ha a hőcserélő -7°C fok alá hűl akkor 7 percre le kell álljon hogy leolvadjon a zuzmara. Szóval inkább "paraszt vakítás".

Persze egy szabályozott inverteres az egy kicsit jobban tudja, ott a kompresszor is letud lassulni a kültériben.

Ha pedig az ururu-sarara megosztott hőcserélős, adagolószelepes rendszerét nézzük akkor azt már nevezetjük párátlanításnak.


Az igazi márkák "lágy párátlanításnak" hívják, nem is párártlanításnak

K.K.

ps: És persze a klímák nagy részét csak +18°C külső hőfok felett szabadna erre használni. Meg jól kiszárítani ha elég volt ... meg nincs is bennük páratartalom érzékelő ... csak az ururu-ban ha jól tudom.
Előzmény: Tib-csi (9796)
klimakiraly Creative Commons License 2007.06.07 0 0 9797
Szia!

Annyit nem ér egy mini-split-klíma hogy lefejtsd a gázt. Kicseréld az olajat és kimosd a rendszert, és savszűrőt tegyél bele. A munkadíj meghaladná egy alsó kategóriás gép árát. Meg igazából engedélyezett mosó folyadék sincs nagyon ...

K.K

Előzmény: rnagy8 (9795)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!