Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2002.06.12 0 0 846
Nálam két téglán áll.
Előzmény: sztomika (845)
sztomika Creative Commons License 2002.06.12 0 0 845
Udv Mindenkinek!
Vegigolvastam a forumot es kedvet kaptam toepiteshez. Ma kezdtem el asni.
Kerdezem a hozzaertoket, hogy a toban levo
szokokutszivattyut mire celszeru telepiteni
a melyebb reszen, hogy ne a to feneken legyen?
elore is koszonom a segitseget.
Udv. Tamas
indexboy Creative Commons License 2002.06.12 0 0 844
:))
levéltetü ellen katicabogár
na??
tessék tó tulajok katicabogarat gyüjteni!:)
PéTé Creative Commons License 2002.06.12 0 0 843
Üdv Mindenkinek! Én eddig csak olvastam ezt a szuper fórumot, de mivel már másfél éve én is tó-buzi vagyok, gondoltam írok.
Akinek méég nincs, építsen tavat! Miért? Ez nem kérdés! Csak bele kell olvasni néhány hozzászólásba.
Ebihalakról azt olvastam, kb. 1-3% nő fel úgy, hogy kifejlett béka lesz, utána elhagyják a tavat. Legközelebb "párzási időben" látogatnak meg újra.
Bábuci! Még nem árultad el, hol akarsz kutat furatni!? Milyen messze Pápától? Itt lakom, van 2-3 szaki. Igaz, én magam (család) fúrtam, nem túl mély (12 m), de még nem hagyott cserben. Előtte ingával bemérte egy hókuszpók. Bejött. Azért mielőtt feltöltöttem vele a tavat, bevizsgáltattam. Igaz, a kutyák is inkább a tó vizét isszák, mint a friss csap-vizet. Akkor talán nem olyan rossz.
Fece_ Creative Commons License 2002.06.12 0 0 842
Bond! Létezik olyan rovarirtó, amely halakra nem mérgező, pl. az Actara, én levéltetű ellen rendszeresen használom, ha óvatosan szórom, a víz színén a molnárkáknak sem lesz semmi bajuk. A tavirózsát a vizicsigák is imádják, ha vannak, rájuk is lehet gyanakodni. Fece_
Előzmény: Törölt nick (839)
Mantidea Creative Commons License 2002.06.12 0 0 841
Szerintem várj még egy kicsit. Az én frissen vett és telepített tavirózsáimnak is elég gyorsan leamortizálódtak az eredeti levelei. Kívülről befelé kezdtek sárgulni rohadni és tényleg úgy nézett ki, mintha rágná valami. (Ez persze nem jelenti azt, hogy a tiédet nem kezdte meg valamilyen jószág.)
Aztán Bond tanácsára bemásztam a tóba és tőből levagdostam a csúnya, tönkrement leveleket. Állati gyorsan hozott helyette újakat. (3-4) nap.
Előzmény: BobFett (838)
bucibá Creative Commons License 2002.06.11 0 0 840
Köszi!

Ha tudtok még kútfúró embert az érdekelne mert véget szeretnék vetni a 4 szomszédi közös kutunknak.

by bucibá

Előzmény: Mantidea (836)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.11 0 0 839
Ha a levelek újak (pár naposak), akkor szerintem is rágja valami. Sokat nem tudsz tenni ellene, mert a rovarirtók a halakra is veszélyesek. Esetleg nézd meg a levelek hátulját, szedj le, és etess meg a halakkal mident, ami mozog.
Előzmény: BobFett (838)
BobFett Creative Commons License 2002.06.11 0 0 838
Halihó! A tavirózsák leveleinek a széle ki van csipkézve, olyan,mintha megrágta volna valami. Mind a két tavirózsa új, nemrég vettük őket, csak pár levelük van. Normális ez, vagy betegek?Köszi a segítséget előre is. Bob@Fett
Mantidea Creative Commons License 2002.06.11 0 0 837
A vizem közepesen átlátszó. Az egyik kis aranyhalam megzizzent. A többi hal miatt nem aggódom, mert egészségesnek tűnnek. Esznek, mint a bolond, és gyorsak, mint a villám.
Visszatérve a kagylókra.
Vettetek észre különbséget a víztisztaságon kagylótelepítés előtt és után? Nem egy-két napra gondoltam, hanem mondjuk 1-2 hétre. Tisztult valamit?
Mantidea Creative Commons License 2002.06.11 0 0 836
A szám 62-265-878 Bernácski Imre
Zsombó Szegedtól kb 20 km-re van. Nem tudom, hol szeretnél kutat fúratni vele, de nem hiszem, hogy örömmel menne mondjuk Győrbe. :-)
Nálunk nem használt kütyüt.
Kérdezd körbe a kúttal rendelkező szomszédokat, hogy hány méteres az ő kútjuk. Ez a kútfúrónak is segítség, hogy hol keresse a réteget, neked meg, hogy tudd mennyi pénzt kell kb rászánnod.
Előzmény: bucibá (835)
bucibá Creative Commons License 2002.06.10 0 0 835
Minden forrás érdekel, mert erössen ár függő a dolog. No meg persze némi tapasztalat vagy mifene. A jó vízhozamot nem lehet valahogyan kimérni? Inga vagy vízmérő kutyü. Elvégre is 2002 írunk. Fúrunk ahol gondoljuk aztán lesz víz vagy nem-e?
Megköszönném a számot

by bucibá

Előzmény: Mantidea (834)
Mantidea Creative Commons License 2002.06.10 0 0 834
Én tudok egy zsombói kútfúrót.
Érdekel a száma?
Előzmény: bucibá (833)
bucibá Creative Commons License 2002.06.10 0 0 833
Nem tud valaki kútfúró embert?

by bucibá

Csekk Creative Commons License 2002.06.08 0 0 832
Az állandó víztükör, úgy 6 méter mélyen van, és még van 5 méter a víz alatt.
A házat két éve vettem, úgy hogy annak ellenére, hogy állandóan locsoltam, (500m2 gyep) + konyhakert, virágok stb. még sohasem sikerült a kutat kiüríteni.
Előzmény: bucibá (830)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.08 0 0 831
Az egyik halamnak fel van szakadva a bore ugy 2 centi hosszan. Macska? Hogyan tartsam tavol oket?

A tavirozsam mar nagyon szeretne kinyilni, de ilyen hulye idoben egyszeruen nem vegez a nyilassal estig. Ahanyszor beborul, abbahagyja.

bucibá Creative Commons License 2002.06.07 0 0 830
Hány méter mélyen van és milyen vízhozamot hoz naponta?

by bucibá

Előzmény: Csekk (825)
Csekk Creative Commons License 2002.06.07 0 0 829
Én is terveztem valami ülőkét, és ha sikerül szereznem egy jó 50, -60 cm-es, 1,5 -2 méter hosszú fatörzset akkor azt fektetem el a közelében üldögélőnek.
Előzmény: Mantidea (828)
Mantidea Creative Commons License 2002.06.07 0 0 828
Mi is vettünk kispadot. Kényelmes és jól is mutat a parton.
Nálunk is "madarak jönnek, madarak mennek". A méhek szintén. (Bár én ikább úgy látom több jön, mint megy.)
Előzmény: BobFett (826)
BobFett Creative Commons License 2002.06.07 0 0 827
OK, csinálok pár képet, aztán jelentkezem.
Köszi
Bob@Fett
Előzmény: bucibá (822)
BobFett Creative Commons License 2002.06.07 0 0 826
Nekem nem sikerült ennyire olcsón kihozni, csak a földmunkát végeztem magam. Sokba a technika került (mech.szűrő ill. UV-szűrő), remélem ez valahol visszajön majd. Ja és a vízdíj, mert sajna kutam még nincs. Szerencsére a szomszédnak van, ő besegített.
Teljesen egyetértek a madarakkal kapcsolatban, nekünk is rengeteg kedves lakónk van azóta, egy fecske- és egy galambpár és persze rengeteg veréb. Vettünk a tó mellé egy "tónézegető" kispadot direkt emiatt. Stresszoldás magas fokon!
Előzmény: Csekk (820)
Csekk Creative Commons License 2002.06.06 0 0 825
Van egy nagyon bővizű kerekeskutam, ami a tó feltöltésénél sem fogyott ki, úgyhogy vízdíj összege is 0! :o)
Előzmény: bucibá (821)
bucibá Creative Commons License 2002.06.06 0 0 824
sorry adta....... megyek aludni sok volt ez mára.
Előzmény: bucibá (821)
bucibá Creative Commons License 2002.06.06 0 0 823
pár kép...

egy szárnyas, az ide járó fürdöző seregből


jól lakott uszonyosok a felszinen


tegyetek fel ti is képeket, ha nem megy segítek

by bucibá

bucibá Creative Commons License 2002.06.06 0 0 822
BobFett

Tegyél fel képeket. ha nem tudsz nyomd át nekem és felteszem ide.

by bucibá

Előzmény: BobFett (816)
bucibá Creative Commons License 2002.06.06 0 0 821
Csekk!

A vizet azért nem a szomszéd atta! :-))

Előzmény: Csekk (820)
Csekk Creative Commons License 2002.06.06 0 0 820
Sziasztok!
Nekem is elkészült az első tagja a kerti vízrendszeremnek, egy 3,5 méter átmárőjű kis tó.
Ez mellé talán még az idén szeretnék egy kb kétszer ekkorát is, valamint egy 20 méteres kis mesterséges patakot.

Amiért ezt most leírom, az a bekerülési összege, hátha valakinek segít.

Földmunka (sk) 0 Ft
Fólia, alátét 0 Ft
Sziklák, kavicsok 0 Ft

Fóliám egy 4m átmérőjű és 90cm mélységű mobil medence 6 éve agyonhasznált fóliája volt, amelyet előtte gondosan megragasztgattam.
A fólia alá mezőgazdasági feketefóliát raktam, miután a kiásott medence falát agyaggal kikentem.

Sziklák szerencsére voltak a kertemben, mert az ásás közben ráakadtam egy régi, már megszüntetett tehénistálló alapjára, amit csak kikellett termelni a föld alól.
Dekoratív kavicsokat pedig, már évek óta gyűjtöm a Dunáról, ha éppen arra járok, hogy a japánkertemet egyszer megcsinálhassam.

Így gyakorlatilag csak munkával, 0 Ft. beruházással készen van, egy kb 5 M3-es kis tó, amely vize eddig (a műanyagtól) égszinkék volt, most egy hónap elteltével kezd el zöldülni, de még mindíg mutatós.

A vizinövényeket árok és patakpartokon gyűjtöttem, (tündérrózsát kapni fogok) és majd ha túl leszek az első algásodáson akkor fogok csak pénzt költeni a tóra, mégpedig konkréten halakat fogok bele venni. Csak néhány koit.
Talán a természetből gyüjtött növényeknek köszönhetően, a vízben már ma is fantasztikus élővilág van.
Vannak benne mindenféle úszkáló csodák, orvosi piócák, csigák, bolhák, férgek, számomra megfejthetetlen funkciókkal rendelkező biológiai érdekességek.
Amit már most is észrevettem, hogy egyre több a madár a kertemben és őket elnézegetve, mindenkit csak biztatni tudok arra, hogy teheti építsen kerti tavat.

Előzmény: mkiss (800)
Mantidea Creative Commons License 2002.06.06 0 0 819
Szemét kagylólárva ide vagy oda, én mégis csak veszek 5 kagylót az orosz csajnál hétfőn. :-)
Előzmény: Törölt nick (818)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.06 0 0 818
A nyavalya torje ki a Linuxot. Szoval en is ijeszto dolgokat olvastam, hogy egy kagylonak 40000 utodja van, amelyek a halak bore alatt eloskodnek egy darabig.
Előzmény: Törölt nick (814)
Thor Creative Commons License 2002.06.06 0 0 817
Kiköltöztethető, és nemcsak megtámadja, de meg is eszi a halakat.
Az enyém egyébként mocsári. Ez azt jelenti, hogy az ékszerteknős legközelebbi rokona, csak nem Floridában él, hanem itt, ezen az égövön. Elvileg simán áttelel kint (télire beássa magát a földbe), a gyakorlatban viszont, legalábbis kétségeim vannak.
Előzmény: BobFett (816)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!