Keresés

Részletes keresés

Eryk Creative Commons License 2007.06.09 0 0 9900
Nem vicceltem. Csakis egy jó ár érdekel. Én mindig üzletelek. És egy jó is. Bunyó, kártya nem oké. A kártyához nem is értek. A póker az oké. Mindig az "utólsó sor" érdekel. Licitálni meg elvből nem szeretek.
Előzmény: fodorb (9883)
kadaferi Creative Commons License 2007.06.09 0 0 9899

Okay, akkor mégegyszer, egy alaprajzzal(inkább skicc:))

 

 

 

cm-ben(550,330,320,280,150,650)

 

Szakiktól kérdezném:

 

Ha veszek 2 db -jelenleg a MediaMarktban látott - Honeywell 3KW-os mobil-split klímát, az vajon le tudja e hűteni a 40m2-es panel lakást, ha sikerül megoldanom a kültéri és beltéri egység között a teljes hőszigetelést?

 

A lakást csak délelőtt süti a nap-cserébe nagy ablakok vannak,és mivel tulajdonképpen egy hosszú folyosó a kecó, egyik végébe (nappail) állítanám az egyiket, másik végébe(konyha) a másikat.

Ez mennyire működhet?

 

Sajnos split klíma kizárva. :( Erkély nincs, a kedves lakóközösség pedig nem engedi felszereltetni a homlokzatra a kültéri egységet.(a napokban szereltettek le 2 "illegálisan" ott levőt:(  )

 

Előzmény: fodorb (9866)
windy12 Creative Commons License 2007.06.09 0 0 9898
Válaszlevél ment.
Előzmény: M_Gabor (9896)
windy12 Creative Commons License 2007.06.09 0 0 9897
Ablakot nyitogatni azért kell, hogy kiszellőztesd a lakást, a távirányítót meg csak akkor kell nyomkodni, ha valóban szükséges. Ha büdös a klíma, az azt jelenti, hogy elhanyagolt, abban pedig biztos lehetsz, hogy a Daikin csendesebb, mint a Dimarson, nem is kicsivel. Általában mindegyik zavaró jelenség megszüntethető, és még véletlenül sem márkaspecifikációk.
Előzmény: dokeee (9895)
M_Gabor Creative Commons License 2007.06.09 0 0 9896

windy12

 

 Hétfőn írtam neked levelet (pannonklima@pannonklima.hu -ra) "rejtett kültéri egységgel rendelkező klíma" címmel. Megkaptátok?

 

 Köszi!

dokeee Creative Commons License 2007.06.09 0 0 9895
Számomra az, hogy büdös, zajos, buzizni kell a távirányítót, meg ablakot kell nyitogatni, hogy ne legyen kellemetlen a használata, eléggé kultúrálatlan működést jelent.
Előzmény: windy12 (9893)
klimakiraly Creative Commons License 2007.06.09 0 0 9894
Helló!

Szerintem az elnyúlt KI-BE kapcsolásra gondolt mikor össze-hasonlította a klímákat. Gondolom az érzékelője van elfáradva (csere).
Meg a zuborgásból gázhiány is megfordult a fejemben, de az elvileg ilyet nem okozhatna ... de majd szabadidőmben agyalok rajt. :-)

K.K.
Előzmény: windy12 (9893)
windy12 Creative Commons License 2007.06.09 0 0 9893
Semmi jelentős különbség nincsen működtetésben a készülékek között.  Ha van benne automatikus szárítás, akkor nem kell szárítani, ha nincs benne, akkor kell. A Dimarsonodban nincs ilyen, úgyhogy kétlem, hogy kulturáltabban működne, mint a Daikin. A Hitachi sem mássemmiben. Itt csak arról van szó, hogy valaki egyszerűen bekapcsolja a klímaberendezést és hagyja, hogy hűtsön, valaki meg figyelgeti a működését elmerül a részletekben.
Előzmény: dokeee (9892)
dokeee Creative Commons License 2007.06.09 0 0 9892
Te tudod, de ha így kéne használnom egy klímát, pláne egy Daikint, tuti tökönszúrnám magam, ennél a hároméves Dimarson klímám is kulturáltabban működik, pedig az még nem látott szerelőt, az inverteres Hitachi-k távirányítóját meg szinte nem is tudom, hogy hol vannak.
Előzmény: fodorb (9889)
fruzsmogy Creative Commons License 2007.06.09 0 0 9891

Köszönöm a korrekt és érthető választ:)

Biztos,hogy több lesz a fogyasztás, azzal tisztában vagyok, hogy emelkedni fog, nem is ezen rágódom (akkor nem szereltettem volna be klímát:) , hanem azt gondoltam, hogy esetleg meg lehet növelni valamelyik használattal a klíma élettartalmát, vagy valamelyik üzemmódot jobban szereti. De úgy gondolom, hogy célszerű lesz nekem is akkor bekapcsolni és lehűteni a lakást, amikor haza érkezünk. Tehát ha naponta pl. csak 1 órát megy a gép, leállítás előtt tegyem szárításra? Még akkor is,ha másnap biztosan be fogom kapcsolni?  Látod pl. nekem ez meg sem fordult kicsi buksimba, azt gondoltam, hogy olyankor érdemes kiszárítani, amikor biztos, hogy pl. 2-3 napig, 1 hétig stb. nem lesz használva. Mondjuk egy ilyen jellegű tájékoztatást hiányolok egy ilyen, jónak mondott márkájú klíma használati útmutatójából. Mégegyszer köszönöm a segítségedet. 

Előzmény: fodorb (9889)
fodorb Creative Commons License 2007.06.09 0 0 9889
igen, a távírányító nem alszik ki, mutatja mindig az aktuális üzemmódot, még ha a gép nem is megy, nekem már 2 éve benne van az elem, már kezd halványodni a távkapcs fénye, de még müködik

Hogy fogyasztásban hogyan jobb, azt nem tudom, mivel én még sosem néztem, hogy menynit fogyasztott, külön nem tudom nézni, hogy a klíma mennyit eszik, mert hát ilyenkor többet megy a hűtő, fűnyíró, egyéb kerti gépek, amik télen ugye nem

Én a távírányítóval kapcsolom ki és be
Úgy vettem észre, ha saját maga szabályozza, akkor jobban ingadozik a hőmérséklet.
(Új korában nem így volt, lehet elszennyezödött a hőmérö szenzor)
Persze éjszaka nem kelek fel kapcsolgatni :)

Ha nincs kint vészesen meleg (mint mostanában), akkor úgy szoktam, hogy beállítom a gépnek, hogy kapcsoljon ki egy óra mulva, és nyitva hagyom az ablakot, így könnyebben elalszom, és mégsem kell "hallgatnom a hangját", nem elviselhetetlen, de akkor is.
És reggel kiszárítom, DE általában nem szükséges járatni, msot még

Előzmény: fruzsmogy (9888)
fruzsmogy Creative Commons License 2007.06.09 0 0 9888
Köszi a tájékoztatást. Végülis sajnos nagyon felmelegszik (legalább is számomra) a lakás,mert az egyik oldalt délelőtt,míg a másik oldalt délután süti a nap. Végül is azt tapasztaltam eddig, hogy gyorsan lehűti a lakást, de mivel sokáig akarom használni, így nem szeretném hamar kipurcantani a lelkét:) ezért kérdeztem,hogy melyik a jobb,energiatakarékosabb használatimód? Ki, hogyan szokta használni, mennyire vált be, mennyire emelkedett a villanyszámlája. Vagy pl. a távirányítón lévő off/on gombot megnyomva ki és bekapcsolom a gépet, de példálul teljesen meglepődve tapasztaltam, hogy a távírányító nem "alszik" ki.  Ennek így kell működnie? Tudom, sokaknak teljesen blődnek tűnnek a kérdéseim, de egy laikusban, mint  amilyen én is vagyok, ezek felmerülnek, és nem szeretnék tudatlan maradni:)
Előzmény: fodorb (9884)
fodorb Creative Commons License 2007.06.08 0 0 9887
Ha megnézed egy átlagos panellakást, ott sem igen lenne magasabban
Azóta már több készülék is tudja a teljesen viszintest, amikor a cikk készült még nem így volt
Nekem is töluk van egyébként
Előzmény: Amonra (9886)
Amonra Creative Commons License 2007.06.08 0 0 9886

Csak ezeket a klímákat nem ilyen magasságra tervezték szerintem.

 

Itt egy írás:

http://www.coolklima.hu/index.php?oid=1&page=hir&hid=17

 

De a Daikin még drágább lenne...

Előzmény: fodorb (9882)
robErt Creative Commons License 2007.06.08 0 0 9885
Van már ilyen...pl a daikinnak ---> Altherma
Előzmény: Törölt nick (9868)
fodorb Creative Commons License 2007.06.08 0 0 9884
Persze be lehet állandóan kapcsolva
De a beltéri ventije is eszi azért az áramot

Mennyire melegszik fel a szoba / lakás, ha nincs klíma járatva?

Ha nagyon, akkor érdemes emelt hömérsékletnél otthagyni, pl 30 fokra állítva
Ha nem vészesen, lehet jobban jársz azzal, ha akkor kapcsolod be amikor hazaérsz, én így szoktam
relative gyorsan lehűt, vagyis legalábbis nincs olyan melegem, mert tovább nem melegszik, ma este 7 kor kapcsoltam be
és 1 óra alatt esett 5 fokot, 31 nél indítottam be
Előzmény: fruzsmogy (9875)
fodorb Creative Commons License 2007.06.08 0 0 9883
Na igen ez engem érdekel, Te hol is vagy ?
Tényleg mi lesz akkor ha több embert is érdekel ?

Árverés ?
Bunyó ?
Kártya ?

:)))))))))))))))))))))))))))))))))))

Előzmény: Eryk (9881)
fodorb Creative Commons License 2007.06.08 0 0 9882
2,38 as belmagasság az nem kicsi, normál szvsz, nálam is ennyi
Előzmény: Amonra (9879)
Eryk Creative Commons License 2007.06.08 0 0 9881
Érdekel a dolog. Mondj egy nagyon-nagyon baráti árat, no meg egy tipust.
Előzmény: PÍT (9874)
klimakiraly Creative Commons License 2007.06.08 0 0 9880
Szia!

Hát nem éppen ide való a leírás szerint.

Persze ha oldalra meg van az átlag 50cm egyik oldalon a másikon meg legalább 100cm.
Akkor mi fel rakjuk és eddig nem panaszkodtak.

K.K.

ps: More than = Több mint






Előzmény: Amonra (9879)
Amonra Creative Commons License 2007.06.08 0 0 9879

Sziasztok!

Egy 19nm 3,9*4,8m-s helyisébe milyen klímát rakjak?
Nagyon alacsony a belmagasság 2,38m.
Van olyan klíma ahol nem kell hagyni fölötte helyet?
Az LG Artcool panel megoldás lenne, de oda nem húztam kábelt. Egy kicsit drága is.
Áruljuk a házunkat és nem is fizetné meg senki ezt a töbletköltséget.
De ha más megoldás nincs, akkor csak ez marad.
A mobilklímát ne is említsétek, mert van és macerás és hangos is.

fodorb Creative Commons License 2007.06.08 0 0 9878
Hol van helyilleg ?
Melyik cég szerelte fel ?
Mennyiért adod ?
Előzmény: PÍT (9874)
fodorb Creative Commons License 2007.06.08 0 0 9877
az enyémnek a leírásában az van, hogy 3 óra alatt
De ha éjjel nem használod, akkor reggel mikor elmész nyomd rá a ventit, és mondd meg neki, hogy kapcsoljon ki késöbb feltéve, hogy nincs riogató a háézban mert ugorhat rá
Előzmény: fruzsmogy (9875)
windy12 Creative Commons License 2007.06.08 0 0 9876
Valószínű azért, mint ahogy az autóm használati utasításában sem szerepel, hogy miként kell takarékosan vezetni. Egyszerűen ezt meg kell tanulni, ki kell tapasztalni. Természetesen segítünk. Ha folyamatosan megya készüléked, akkor is ki fogja szárítani magát, hiszen sokszor lesz olyan, amikor nem kell hűtenia, tehát leáll a kompresszor, és nem lesz hideg a hőcserélő. A ventillátor ilyenkor is forog, tehát szárítja a berendezés belsejét.
Előzmény: fruzsmogy (9875)
fruzsmogy Creative Commons License 2007.06.08 0 0 9875

Köszi:)

És akkor végül is állandóan be lehet kapcsolva a klíma? De ha pl.most bekapcsolom, beállítom egy bizonyos hőfokra,mondjuk 24 fok, és majd októberben kikapcsolom, akkor nem tudom szárítani a gépet. Nem? Ha viszont naponta bekapcsolom, pl. amikor hazaérek, és este ki, akkor mielőtt kikapcsolnám, nyomjam rá a szárítást? Mennyi ideig? Tényleg bocs, de tök tulok vagyok ezekhez a gépekhez:(((

windy!!! ilyen fontos információk miért nem szerepelnek a Daikin leírásban?? :DDDDDD

Előzmény: fodorb (9872)
PÍT Creative Commons License 2007.06.08 0 0 9874

Költözés miatt sürgősen eladó egy 3 éves inverteres, 3,5-ös Daikin (csak hütő) klíma. Kéresre képet közlök.

üdv!

windy12 Creative Commons License 2007.06.08 0 0 9873
Szerintem is ez a jó megoldás.
Előzmény: fodorb (9872)
fodorb Creative Commons License 2007.06.08 0 0 9872
célszerű kiszárítani a gépet
Én ugy oldom meg a szellöztetést ha megy a klíma, hogy kinyitom az ablakot egy 10 percre ha már jó ideje zárva volt
Előzmény: fruzsmogy (9870)
fodorb Creative Commons License 2007.06.08 0 0 9871
Általában x-tól - y- ig intervalumot adnak meg, és ugyanarra a gépre különböző oldalakon más értékek szerepelnek, legalábbis előfordul, de olyat is láttam, hogy ugyanazon oldalon, 2 kulönböző gyártmányú, de ugyanolyan teljesítményre is szintén más adatok vannak meg ...
"Persze tudjuk mindnyájan az adatok csak tájékoztató jellegűek :)"

De abban igazad van, amire válaszoltam ott nem láttam a maximum... szót :)
Előzmény: digicat (9869)
fruzsmogy Creative Commons License 2007.06.08 0 0 9870

A 9832-es beírásod haláligaz!!!!!:)

 

Én is köszönöm az általatok szerelt klímát.:) Jelenleg tesztelés alatt, illetve próbálkozom eligazodni az általam oly távol álló fizikától és elektronikától. A távirányítót már tudom használni (legalább is azt hiszem), de magával a géppel még vívjuk a harcunkat.

Mit javasolsz, hogy lenne érdemes energiatakarékosan használni? Ha állandóan be van kapcsolva, és ő maga érzékeli a hőmérséklet ingadozást - de akkor hogy oldom meg a szellőztetést? Vagy amikor hazamegyünk akkor bekapcsolni, és amikor már elég volt a "hidegből", akkor le? Minden kikapcsolásnál muszáj párátlanítani? Vagy csak fogom a távírányítót és off/on?

Előzmény: windy12 (9832)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!