Keresés

Részletes keresés

kadaferi Creative Commons License 2007.06.11 0 0 9941
Köszi a választ!
Előzmény: windy12 (9930)
robErt Creative Commons License 2007.06.11 0 0 9940
eltudom fogadni hogy a környezetből sugárzott hő pl fal; járda; betontetőcserép; némi plussz munkát adnak a klímának de akkor ha télen nézzük még jól is járunk jobb lesz COP :))))))))))))
robErt Creative Commons License 2007.06.11 0 0 9939

Szerintem azok a szondák elég sz@rok... csak menj végig az utópályán és nézz meg egy szabvány hőmérőt azok mind a napon vannak és sosem azt mondja a rádió hogy a pályamelleti hőméréklet 40 fok....

hm..

a sugárzó hőtől kell védeni mivel ez nem napkollektor....(ja és az UV mit említett egy másik hozzászóló)

de veszek egy ventillátort és az északi oldalról csak szívom be a jó hűvös levegőt...hihi és már klíma sem kell :)

Előzmény: aas (9921)
fodorb Creative Commons License 2007.06.11 0 0 9938
Hát jahh, az biztos, hogy a márkának is ára van

Egyben lenne egy kérdésem is a szakikhoz
Ha minden méretezés rendben van
Akkor mennyi idő alatt kell lehűtenie 30 ról 26 ra
30 fokos külső hőm melett ?
függöny behuzva
Előzmény: Miki_ (9937)
Miki_ Creative Commons License 2007.06.10 0 0 9937

"Hogy miért a Daikin a király, Talán azért mert ők csak klímaberendezéseket gyártanak már vagy 70 éve"

 

A Daikin legalább annyira híres a hidraulikus eszközeiről. Csak a legjobb szerszámgépgyártók alkalmaznak Daikin hidraulikus tápegységet. Ahogyan a Denso veri a Boscht a gépjármű-elektronika terén, az SMC a Festo-t pneumatikiában, úgy veri a Daikin a Rexroth-ot és a többi fostalicskát hidraulikában.

Persze, ahogy az ilyenkor lenni szokott, nem annyival, mint amennyivel drágább.....

Előzmény: fodorb (9913)
fodorb Creative Commons License 2007.06.10 0 0 9936
Igen a kérdésedet ami a korábbi hsz ben volt

Valóban nem értettem pontosan
Abból indultam ki, hogy mikor mentünk a kocsival a PO sikságon (autópálya), surolta a piros sávot a hűtővízhömérséklet, Mikor nem sutött a nap, felhős lett az idő, lement normálra, holott a kinti levegő hőmérséklete nem változott, a kocsi hőmérője szerint

Ok, elhiszem neked, hogy nem jelent jelenősebb hárányt ha nem az északi falra teszi valaki fel, miért lehet olyanokat olvasni, hogy
"... a kültérit lehetőség szerint északi oldalra helyezzék ..."

Csak van valami oka, hogy leírták nem ?

Előzmény: fodorb (9935)
fodorb Creative Commons License 2007.06.10 0 0 9935
Ez valóban így van
Soha nem értettem, hogy mért tesznek egy kültérit a kilogó eresz alá, hogy lehetőleg a kilépő levegő se találjon szabad utat, ott is megrekedhet a meleg.
Előzmény: Dr. Klíma (9928)
fodorb Creative Commons License 2007.06.10 0 0 9934
Erre már szükség volt, hogy valaki tisztaba tegye a dolgokat
Előzmény: windy12 (9923)
viricsi Creative Commons License 2007.06.10 0 0 9933

Köszönöm a bizalmat.

Sajna nem teljesen tiszta a lelkiismeretem, mert hagytam még ott "időzített bombát", de most csak ennyit tudtam tenni.

Természetesen, ha az alap szervíz nem segít, akkor nyugodtan szóljatok.

Előzmény: Centi the real (9909)
klimakiraly Creative Commons License 2007.06.10 0 0 9932
Szia!

Olcsó legalább is az egyik fajta ... még.

Már annak 3 darab olyan klímának amit "akartunk", meg 2-nek amilyet nem annyira, is tudtunk örülni Péntek 4-kor amikor megkaptuk. Kicsi öröm is öröm, megkell becsülni.

K.K.
Előzmény: Dr. Klíma (9929)
Bobi1 Creative Commons License 2007.06.10 0 0 9931

A felhajtó erő lebegteti a kültérit a tető felett, ezért is kell lecsavarozni, hogy el ne szálljon... :)

 

A hajtóerő viszont az általában valami különbség, jelen esetben a hőmérséklet, elektromosságnál a potenciál, a felhajtóerőnél a sűrűség, légmozgásnál nyomás, stb.

 

A téma általánosság volt, mondván, a napos oldalnak lehetnek hátrányai, de nem ez a jellemző. Egyébként van nem hőtechnikai hátránya is: UV sugárzás káros hatása a festésre, műanyag alkatrészekre. Na ezek is úgy vannak tervezve, hogy a hasznos üzemidő alatt ne menjenek tönkre.

Előzmény: Dr. Klíma (9928)
windy12 Creative Commons License 2007.06.10 0 0 9930
Nekem már az is furcsa, hogy egyáltalán akciózik a jelenlegi helyzetben bármely forgalmazó akármilyen klímát.
Előzmény: Dr. Klíma (9929)
Dr. Klíma Creative Commons License 2007.06.10 0 0 9929
Mi is kaptunk ehhez hasonlót. Ott még arra is "megkértek", hogy mérjük fel az igényt és előre jelezzük a saját eredményünket.....hát nem ki sfeladat :)

Talán nem véletlen, hogy egyes forgalmazók az "olcsó" gépeiket kezdték el akciózni...abból ugyanis még van....
Előzmény: klimakiraly (9927)
Dr. Klíma Creative Commons License 2007.06.10 0 0 9928
:)
értem...
nem a bitumenlemezes lapostetőről van szó, hanem egyszerűen egy oldalfalról, ahova odasüt a nap...pl panel épület 7. emelete.
Ha erről az oldalról vizsgáljuk, akkor rosszabb a hatásfok egy erkélyre berakott kültéri esetén, ahol megszorul a meleg...

Nem egészen értem, hogy mit akarsz kihozni a felhajtó erőből és a készülék árnyékolásából.... :)
Előzmény: Bobi1 (9926)
klimakiraly Creative Commons License 2007.06.10 0 0 9927
Szia!

Te a klíma piacon mozogsz?

Idézek egy NagyKer hírleveléből, ahol szinte már elnézést kér hogy nem tud adni inverteres. (Sem)

...Az inverteres berendezések minden várakozásunkat felülmúlóan fogynak, ebben az évben több készlet fogyott, mint 2006-ban. Bár jelentős inverteres készlettel rendelkezünk, kérjük a szezonban kövessék nyomon a készletek alakulását!...

És ez 2007-05-22-én jött, azóta csak romlott a helyzet. Vagy javult?

K.K.
Előzmény: Eryk (9925)
Bobi1 Creative Commons License 2007.06.10 0 0 9926

Nem a klíma dobozának a melegedése a gond a napos oldallal, hanem pl. egy napos lapostető felett a levegő hőmérséklete is magasabb pár fokkal, mind az 1500 m3-é, így a hőcserélőben kisebb lesz a hajtóerő. Ez persze nagyon függ a környezettől, és egyben azt is jelenti, hogy sokat nem ér csak a készülék árnyékolása....

 

Előzmény: Dr. Klíma (9924)
Eryk Creative Commons License 2007.06.10 0 0 9925
Nagyon-nagyon egyetértek azzal, amit itt leírtál. A rangsorrendet én is ugyanúgy állítanám, min Te. A Daikin nagyon ott van. Nekem utána a Hitachi, Samsung, Fujitsu, LG a sorrend. Az LG tényleg nagyon rendbe lett rakva. Az inverteres megoldásoknál sajnos még mindig tapasztalom, hogy nem akarnak "áldozni" a megrendelők rá. Pedig megéri egyre jobban. Az energia ára csak felfele fog menni, nem kis mértékben.
Előzmény: windy12 (9923)
Dr. Klíma Creative Commons License 2007.06.10 0 0 9924
a hőmérő szondákat tedd szabvány dobozba (mindet), majd áramoltass 1500m3 levegőt 1 órán keresztül....kíváncsi vagyok a napos és a "hűvös" oldalon mért levegő hőmérsékletekre...
Előzmény: aas (9921)
windy12 Creative Commons License 2007.06.10 0 0 9923

Lehet, hogy nem ártana tisztába tenni, hogy miért is gazdaságosabb (mérhetően) egy helyesen méretezett inverteres berendezés, mint egy fix fordulatos kompresszorral működő.

 

Azt tudni kell, hogy akár inverteres, akár fixes, ha teljes fordulaton üzemel, akkor közel ugyanolyan EER/COP értékkel rendelkezik, azaz kb. ugyanannyit fogyaszt mindkettő (természetesen itt ugyanarról a minőségről, ugyanarról a hűtőközegről, teljesítményről beszélünk). Amikor viszont már nemszükséges a kompresszor teljes kapacitású működése, az inverteres visszavesz a fordulatból, ezáltal kisebb kompresszorteljesítmény jut ugyanakkora hőcserélő-felületre (hiszen a hőcserélőink mérete nem változott), tehát arányában ugyanakkora hűtésteljesítményt nagyobb hőcserélőn adunk le, hatékonyabbá válik a hűtésünk, valamint a kondenzációnk. Ezáltal jelentősen megnő a készülék EER/COP értéke, míg ez a fixfordulatos készüléknél azonos hőmérsékleti körülmények között állandó. Ha helyesen méreteztük a készüléket, akkor viszonylag keveset megy teljes fordulaton a masina, nagyrészt a magasabb energia-hatékonyságú szabályozott üzemben dolgozik. ezáltal lehetséges a tetemes energiamegtakarítás.

 

Más

 

Daikin, Hitachi, Lg, Samsung, stb.  Mivel mi nem vagyunk elkötelezve egyik márkának sem, ezért pártatlanul állíthatom a következőket: a japán gyártók hasonló minőségű, magas színvonalú klímaberendezéseket gyártanak. Több szempontból (ránézésre, tapintásra a készülék minősége; működés közbeni zajszint, recsegések, rezonanciák, tartósság, meghibásodások száma, telepítés nehézkessége, katalógusadatok, és azok megbízhatósága, az ár, és az azért kapott érték aránya, KÉSZÜLÉKVÁLASZTÉK, stb.) vizsgálva a dolgot, a szerelő és értékesítő szemével nézve a pálmát a Daikin viszi el. Nagyon közel hozzá a Hitachi, Fujitsu, Panasonic sorakoznak. Az LG és a Samsung belépő modelljeiről tudnék elég sok rosszat mondani, de ez még mindig elenyésző arányaiban, mint a középkategória egyéb képviselőinél tapasztalható (Midea, Elektrolux, Hisense, Haier, stb.) A koreaiak prémiumgépei viszonylag kevés problémával küzdenek, dehát kétszázezer felett azt hiszem nem is szabadna problémáról beszélni. Az Lg ArtCool-jai a kezdeti hibákon túlesve mára már kiforrottak, megbízhatóak, a Samsung 2007-ben teljes modellváltást hajtott végre, nagyon magasra tette a mércét, szinte minden mutatója aranyérmes, de néhány gyerekbetegséggel azért még küzd, mint minden új termék.

Dr. Klíma Creative Commons License 2007.06.10 0 0 9922
...egy átlag kültéri 1500-1800 m3/óra levegűt szállít át a kondenzátoron..... ugye nem gondoljátok komolyan, hogy számít a klímát érő napfény energiája????
Előzmény: aas (9921)
aas Creative Commons License 2007.06.10 0 0 9921

Szerintem a napos oldal nem sokat jelent, hisz a ventillátor a levegő hőmérsékletétől függően hűt...

 

Van itthon időjárás állomásom és összesen a ház három különböző oldalán van mért hőfokom. Bizony a napos oldal és a hűvös között simán lehet akár 10°C fok. Ha a kültéri egységet süti a nap, akkor annak a burkolata is felmelegszik, ami melegíti a benne keringő levegőt, mellesleg az egység környékén - pl. házfaltól - a levegő is jobban felforrósodhat, ami a radiátorba jutva ismétcsak csökkentheti a hűtés hatásfokát.

Előzmény: robErt (9920)
robErt Creative Commons License 2007.06.10 0 0 9920

Szerintem a napos oldal nem sokat jelent, hisz a ventillátor a levegő hőmérsékletétől függően hűt...és nem süt a gépre ugy a nap, hiszen dobozban van.

Az a pár fok amit egy doboz nélküli vagy dobozzal árnyékolt ezsközön mérhetünk szerintem elhanyagolható. (kb olyan lehet mint napon kicsikázni (gépkocsihűtű szempontból) vagy árnyékban...a levegőhőmérséklet egyforma)

Másik szempont ,amit mint műszaki ember de nem klímás szaki, az inverter a fordulatszámot és a szállított közeg menyiségét szabályozza...tehát nem mindegy hogy maximális terhelés (fixes) vagy szabályzott teljesítménnyel hűtünk ill. fűtünk.

 

ez logikus (bár a számok is bizonyítják)

 

nekem egy bizonyíték volt.....beszerelték a klímám és láss csodát döcögött a villanyóra...pedig..egy fixes nonem klíma csapágyasra tekeri !

 

Előzmény: Dr. Klíma (9918)
Co2 Creative Commons License 2007.06.10 0 0 9919
van minden ami kell szerencsére
Előzmény: Lacivill (9917)
Dr. Klíma Creative Commons License 2007.06.10 0 0 9918
Szia

idézlek....
"Hogy mennyivel gazdaságosabb akkor, ha az árnyékos helyen van a kültéri, ezt pontosan nem tudom, de bizonyosan könnyebben adja le a meleget, mintha sutné a nap

Az inverteres, meg azért gazdaságosabb, mert egyaltalán nincs, vagy nagyságrendekkel kevesebb ujraindítás van a kompresszorra vonatkoztatva
És köztudott, hogy egy elektromotor az indulásnál veszi fel a legnagyobb áramot"


...azt hiszem, nem egészen értetted a kérdést... Ha szerinted az árnyékos oldalon elhelyezett klíma kevesebbet fogyaszt, mint az amelyikre rásüt a nap, akkor ezt a kijelentésed biztosan alapozod valami mérésre, tapasztalatra, esetlegesen elvre.
Talán a nagyságrendjét ezek alapján meg tudod határozni..... (1 ezrelék ?, 1 százalék ?, stb...)
A kérdés második részét megint nem értetted. Nem azt kérdeztem, hogy melyik a gazdaságosabb (a fix teljesítményű vagy az inverteres).... A kérdésem arra irányult, hogy amennyiben árnyékos helyen van egy fix teljesítményű és egy inverteres gép, akkor azok mennyivel fogyasztanak kevesebbet (szerinted), ha ugyanazon gépekre rásütne a nap.....

Az hogy valaki régen gyárt, még nem jelenti azt, hogy "király"... Azt elismerem, sőt tudom, hogy a Daikin egyes termékeire nyugodtan rálehet mondani, hogy vezető szerepet tölt be a piacon.
Előzmény: fodorb (9913)
Lacivill Creative Commons License 2007.06.10 0 0 9917
Kérdés a volt klimás ismerösödnek van-e megfelelő szerszáma a munkához....
Előzmény: Co2 (9916)
Co2 Creative Commons License 2007.06.10 0 0 9916
Sziasztok!

Elérkezett a pillanat amikor már nem bírom tovább és veszek egy klímát. Kérdésem az lenne, hogy milyet.
Van egy kemény 10m2-es szobám keletre néző nagy ablakokkal és olyan kiugró része ez a háznak, hogy akár 2-3 oldalról is éri a nap(szoci panel remekmű).
Nálam elsődleges szempont az ár(sajnos). Olvasgattam, hogy nem éri meg üzletházláncba venni klímát. Ár szempontjából nekem ugye ez lenne a legjobb. Most láttam valami Hausemaister-t 50e-ért. Ezt még kinyögöm, a felszerelését meg megoldanánk házilag egy volt klímás ismerősömmel. Kérdés megéri ez így, ha nem kéne egész nap mennie. Vagy nézzek esetleg egy olcsóbb kínai márkás klímát 70-80ért? A beszerelében sajna nagyon favorit a házi munka, mondom azért lesz egy segítség aki csinált ilyeneket, mert 40-50ezer nagyon drága. Anyagköltség sokkal olcsóbb, tudom garancia(hát ez kérdéses), de ha olyan oldalról indulok, hogy olcsó klíma olcsó beszerelés ha megy 1-2 évig rendesen utána akár az egész lakás klímásítása már mehetne szakszerűen rendes termékekkel, akkor talán megérné.
Vélemények?

Remélem nem túl láma a kérdés! Válaszotokat előre is köszönöm!
Amonra Creative Commons License 2007.06.10 0 0 9915

Köztudott az is, hogy az újraindítás költsége elhanyagolható.

Nem órákon keresztűl tart a magasabb áramfelvétel, nem is bírná a biztosítóés egy 10A megszakító is bőven elég.

Előzmény: fodorb (9913)
robErt Creative Commons License 2007.06.10 0 0 9914

Visszatérve az Ururu-sarara FTXR28 tapasztalatokra, mellékeltem pár ábrát.

 

 

alaprajz elsődlegesen a nappali és a konyha étkezővel amit hűtök

 

másodlagosan ha a szobák (hálók) ha nyitva van az ajtajuk amit még érezhetően lehűt...(hőmérővel is mértem)

 

Szerelés, igaz hogy másik topicban szoktátok megjeleníteni de ide kapcsolódik.

 

 

 

Előzmény: fodorb (9913)
fodorb Creative Commons License 2007.06.10 0 0 9913
Hogy mennyivel gazdaságosabb akkor, ha az árnyékos helyen van a kültéri, ezt pontosan nem tudom, de bizonyosan könnyebben adja le a meleget, mintha sutné a nap

Az inverteres, meg azért gazdaságosabb, mert egyaltalán nincs, vagy nagyságrendekkel kevesebb ujraindítás van a kompresszorra vonatkoztatva
És köztudott, hogy egy elektromotor az indulásnál veszi fel a legnagyobb áramot

Hogy miért a Daikin a király, Talán azért mert ők csak klímaberendezéseket gyártanak már vagy 70 éve
Szinte az összes új fejlesztést tölük láthatjuk elösször.




Előzmény: Dr. Klíma (9912)
Dr. Klíma Creative Commons License 2007.06.10 0 0 9912
Hello

Ha árnyékos oldalon van a klíma, akkor mennyivel is gazdaságosabb??? Mondjuk nem inverteres és inverteres készülékekre is mondj adatot....

Mennyivel is jobb ( egyáltalán jobb-e? ) a Daikin a Panasonic, LG, Toshiba, stb berendezések azonos kategóriájú készülékeinél????

köszi, szia
Előzmény: fodorb (9911)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!