Keresés

Részletes keresés

ErkölcsTan Creative Commons License 2019.11.02 0 1 1149

Elvileg és látszólag jó logika, de még sem az.

Mert "Isten"-ben, "Isten"-ekben nem csak hinni lehet, hanem tudni is.

 

 

 

Siphersh Creative Commons License 2019.10.31 0 0 1148

"Eu és Emberi szabadságjogok ellenes akármi"

 

Az Emberi Jogok Európai Bírósága szerint a vallásszabadságról szóló 9. cikk alapján mindenkinek joga van ahhoz, hogy ne sértsék meg súlyosan a vallási érzéseit.

 

https://444.hu/2018/10/30/biztos-hogy-a-mohamedet-pedofilnak-nevezo-no-ugyeben-a-szolasszabadsag-utkozott-a-vallasszabadsaggal/

 

Ez az EU.

Előzmény: ErkölcsTan (1143)
ErkölcsTan Creative Commons License 2019.10.31 0 0 1147

Nem éred Te a Szent Nyócságot.

Nyóc vallásom van, ami még is Egy.

 

 

Előzmény: Mr Boswell (1146)
Mr Boswell Creative Commons License 2019.10.31 0 0 1146

"Ja és mivel egyházfő is vagyok  tartsd is tiszteletben, különben megjárhatod a saját idézeteid szerint!"

 

Nem! Te egy ....., vitaképtelen nick vagy.

Előzmény: ErkölcsTan (1145)
ErkölcsTan Creative Commons License 2019.10.31 0 0 1145

Ja és mivel egyházfő is vagyok  tartsd is tiszteletben, különben megjárhatod a saját idézeteid szerint!

 

 

Előzmény: Mr Boswell (1144)
Mr Boswell Creative Commons License 2019.10.31 0 0 1144

"Amikor ezt írtam 2009 volt."

 

Okos felvetésnek tünhet, csak figyelembe illik venni, hogy 2009- ben a hatályos törvény az 1990-es volt, és azóta szerintem, és a törvényalkotók szerint is a “vallási tevékenység” kifejezés értelme nem változott.

Attól, hogy te a kifejezéseket önkényesen, és következetesen megváltoztatod, azok akkor is azt jelentik amit a magyar nép társít hozzá.

 

"Az hogy közben lett egy erősen Eu és Emberi szabadságjogok ellenes akármi .…"

 

Ez egy erős melléfogás. Idézek a törvényből. Szerintem olvasd el, és akkor kevesebbet tévedsz.

 

- figyelemmel az Emberi Jogok Egyetemes Nyilatkozatára, az Emberi jogok és alapvető szabadságok védelméről szóló egyezményre, valamint a lelkiismereti és vallásszabadság alapvető emberi jogával kapcsolatban megfogalmazott nemzetközi dokumentumokra, valamint arra, hogy az Európai Unió működéséről szóló szerződés 17. cikke szerint az Európai Unió tiszteletben tartja és nem változtatja meg a vallási közösségek tagállamokban meglévő státuszát,

 

Előzmény: ErkölcsTan (1143)
ErkölcsTan Creative Commons License 2019.10.31 0 0 1143

Te nem tudsz olvasni.

Amikor ezt írtam 2009 volt.

Az hogy közben lett egy erősen Eu és Emberi szabadságjogok ellenes akármi ....

hát lett ... majd lesz helyette másik. Semmi sem tart örökké.

Az önkényuralmak szokása, hogy előbb utóbb megbuknak.

Előzmény: Mr Boswell (1142)
Mr Boswell Creative Commons License 2019.10.31 0 0 1142

Úgy tűnik számomra, hogy szelektíven olvasol.

 

Én a magyar egyházak jogállásáról szóló törvényből, valamint a Magyar Alkotmányból idéztem.

 

Egyébként az indítatás mérlegelésénél számba veendő tényező, hogy az egyházak ‘17-ben 41, ‘18-ban 150, 19-ben 74 milliárd forint állami támogatást kaptak (+ a szja 1%-a). A lehulló morzsák is kitesznek valamit, és talán nem a magadnak tulajdonított ötlet lehetett az alapítás oka.

Előzmény: Törölt nick (1141)
Törölt nick Creative Commons License 2019.10.31 0 0 1141

Ne nekem írd, hanem nekik.

Nekem ez csak egy sikeres memetikai kísérlet volt.

Amelyet tíz éve indítottam egy blogbejegyzéssel.

Bedobtam egy gondolatot és ők megvalósították hazánkban.

Mert külföldön már előtte is léteztek és léteznek is

államilag és alkotmányban elismert ateista egyházak.

 

 

 

 

Előzmény: Mr Boswell (1140)
Mr Boswell Creative Commons License 2019.10.31 0 0 1140

Mert én soha sem voltam, jelenleg sem vagyok és a jövőben sem lehetek ateista.”

 

Azért mert nem fogadod el az emberi együttélés alapvető normáit?

Attól, hogy átértelmezed a szavak jelentését, még azok nem fognak megváltozni, és ez vonatkozik az Magyar Ateista Egyház  alapítóira is. Az nagyon kevés, hogy a névben szerepel az “egyház” kifejezés, még nem lesz vallási szervezet, és soha nem is lehet. Alkalmakként érdemes elolvasni a vonatkozó törvény szövegét.

 

2011. évi CCVI. törvény 7/A. § (2) A vallási közösség olyan világnézethez kapcsolódó tevékenységet folytat, amely természetfelettire irányul, rendszerbe foglalt hitelvekkel rendelkezik, tanai a valóság egészére vonatkoznak, valamint sajátos magatartáskövetelményekkel az emberi személyiség egészét átfogja (a továbbiakban: vallási tevékenység).

 

Ha netán rászánod az idődet ez irányú ismeretek megszerzésére, akkor különösen ajánlom az alkotmány, tevékenységedhez kapcsolódó részének az áttanulmányozását is.

 

Magyarország Alaptörvénye (2011. április 25.) IX. cikk

(4) *  A véleménynyilvánítás szabadságának a gyakorlása nem irányulhat mások emberi méltóságának a megsértésére.

(5) *  A véleménynyilvánítás szabadságának a gyakorlása nem irányulhat a magyar nemzet, a nemzeti, etnikai, faji vagy vallási közösségek méltóságának a megsértésére. Az ilyen közösséghez tartozó személyek - törvényben meghatározottak szerint - jogosultak a közösséget sértő véleménynyilvánítás ellen, emberi méltóságuk megsértése miatt igényeiket bíróság előtt érvényesíteni.

 

Az a szerencséd, hogy senki nem vesz komolyan.

Előzmény: ErkölcsTan (1137)
Darwin&isten Creative Commons License 2019.10.31 0 0 1139

A hülyeségedet terjeszted ott is ??

Előzmény: ErkölcsTan (1137)
ErkölcsTan Creative Commons License 2019.10.31 0 0 1138

Ateista klub

Privát csoportba is bejelentkeztem vendégnek max 1-2 hétre.

ErkölcsTan Creative Commons License 2019.10.31 0 0 1137

"IGe 2019 Október 17., 9:44

 

Társalogjunk egy kicsit tudományosan az ateizmusról azt javasolnám.

Lehet, hogy én már túl sokat is tudok róla.

Csak vendég vagyok egy darabig,

tehát nem vagyok besorolható tagnak.

Mert én soha sem voltam,

jelenleg sem vagyok

és a jövőben sem lehetek ateista."

Magyar Ateista Egyház Nyilvános csoport

Darwin&isten Creative Commons License 2019.10.31 0 0 1136

Úgy látom te is beléptél, tagja vagy :-))

Előzmény: ErkölcsTan (1135)
ErkölcsTan Creative Commons License 2019.10.31 0 0 1135

Leírás

 

"Az első magyar ateista egyház csoportja. Sok vallásos ember szerint a tudomány is csupán csak egy vallás, valamint a vallásos embereket megilleti a tisztelet, így fontos, hogy a tudományban hívők számára is létesüljön egy egyház, amit a különböző felekezethez tartozóak ugyanúgy tisztelhetnek, ahogy azt ők maguk elvárják a saját vallásuk irányában. Az alakuló ateista egyház hívei számára nyitott a lehetőség a tagság pontos részleteinek, az egyház működési rendszerének kidolgozására. Ezzel kapcsolatos ötleteket, véleményeket az üzenőfalon kéretik megosztani egymással. Célunk a vallás hivatalos bejegyzése, a vallás hivatalos elismertetése és terjesztése Magyarországon."

Előzmény: ErkölcsTan (1133)
Siphersh Creative Commons License 2019.10.30 0 0 1134

Ez marhára nem az ateizmus, hanem pont a humanizmus.

Előzmény: ErkölcsTan (1133)
ErkölcsTan Creative Commons License 2019.10.30 0 0 1133

Magyar Ateista Egyház  Nyilvános csoport

 

MemetikaTan Creative Commons License 2019.10.26 0 0 1132

Isten az agyban :-)

 

 

 

 

 

Siphersh Creative Commons License 2019.10.25 0 0 1131

Ugyanez a helyzet a mormonokkal is. Saját magukat egyértelműen kereszténynek tartják, de más felekezetek nem tekintik kereszténységnek.

Előzmény: Törölt nick (1125)
Siphersh Creative Commons License 2019.10.25 0 0 1130

És ezeknek szerinted "istenük egyértelműen nem azonos"? (Téged idézlek.)

 

Azt mondtad, hogy "monoteista istenek száma több tucatnyi", erre kérdeztem rá, nem a monoteista vallások számára. És azt is te mondtad, hogy az ábrahámi vallások "lényegében" mind ugyanaz a vallás. Mire válaszul azt csinálod, hogy saját magaddal szembemenve külön számolod az egyes ábrahámi vallásokat, és a többi monoteista vallásnál sem nézed, hogy "egyértelműen" különböző-e az istenük. Nem gondolod, hogy ez nagyon nyilvánvaló, leplezetlen terelés, csúsztatás és tekergőzés?

 

Előzmény: ErkölcsTan (1121)
Törölt nick Creative Commons License 2019.10.25 0 1 1129
Előzmény: Siphersh (1128)
Siphersh Creative Commons License 2019.10.25 0 0 1128
Előzmény: Törölt nick (1124)
Törölt nick Creative Commons License 2019.10.25 0 0 1127

Az unitáriusok egy időben a reformátusokhoz is tartoztak.

 

Azért, hogy Jézust embernek tartják, s nem istennek, attól még keresztények-szerintem.

Előzmény: Törölt nick (1126)
Törölt nick Creative Commons License 2019.10.25 0 0 1126

Olvass bele az adott magyar wikipédia, de inkább az angol szócikkekbe.

"Három az egyben hajsampon" a figyelendő jelenség.

Előzmény: Törölt nick (1125)
Törölt nick Creative Commons License 2019.10.25 0 0 1125

Érdekes!

A keresztény egyházakat és az Unitáriusokat külön említi.

Miközben az unitáriusok magukat kereszténynek tartják.

 

Irodalmi munkásságuk élénk. Kéthavi folyóiratuk a Keresztény Magvető "

Előzmény: Törölt nick (1124)
Törölt nick Creative Commons License 2019.10.25 0 0 1124
Törölt nick Creative Commons License 2019.10.25 0 0 1123

:)

Előzmény: Darwin&isten (1119)
Törölt nick Creative Commons License 2019.10.25 0 0 1122

Reméljük, hogy a mémek evolúciót bizonyító fejlődése egy nap előáll egy olyan mém-produktummal, aminek lába, meg keze is van, meg beszél... és letagaggya, hogy létezik...

Előzmény: MemetikaTan (1120)
ErkölcsTan Creative Commons License 2019.10.24 0 0 1121

Aki képes rá és nem zavarja össze benne a kényszerképzete,

az számolgasson... és még ennél is több van, volt.

 

Category:Monotheistic religions - Kategória: Monoteista vallások

MemetikaTan Creative Commons License 2019.10.24 0 0 1120

 

Richard Dawkins: Ateistának lenni csak annyit tesz, hogy úgy gondolunk Jahvéra, mint ahogy a legtöbb tisztes keresztény gondol Thorra vagy Baalra vagy az aranyborjúra. Ahogy egyszer korábban mondták: "mind ateisták vagyunk a legtöbb istent tekintve, melyben az emberiség valaha hitt". Néhányan pedig egyszerűen egy istennel tovább mennek.

 

Fontos kérdés: Miért fordítják ezt le és használják direkt rosszul a hazai ateista szervezetek? Miért cserélik ki Jahvét "Isten"-re? - A válasz egyszerű; mert tele vannak volt teológusokkal.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!