Keresés

Részletes keresés

tadadadaaaam Creative Commons License 2023.11.11 0 0 161904

mondom én, jönnek a reggeli autóról jégkaparós minuszok...ehhhh

 

a darvak nem hazudnak

 

Előzmény: tadadadaaaam (161903)
tadadadaaaam Creative Commons License 2023.11.10 -1 1 161903

Ma elvonult egy csapat daru a házunk felett...itt a tél..

Már hiányoltam, azt hittem, idén lemaradtam róluk, minden évben lélekben integetek nekik.

dirtydoggy Creative Commons License 2023.11.10 0 0 161902


suta3 Creative Commons License 2023.11.10 -1 1 161901


Szia! Nem szeretném én sem, ha a világ sokszínűsége elveszne. Nem is erről írtam, hanem arról, hogy miért gondolkodunk teljesen (!) másképp. Amiről te írsz, az szerintem csak a másképp gondolkodás. Mindenesetre köszönöm a válaszodat, tiéd az első, amiben van emberség és segítő szándék.

Szerintem nem butább, és nem okosabb a fővárosi társadalom a vidékihez képpest. Az egyik fő különbség talán az, hogy ki miért él ott, ahol él. A másik pedig szerintem az, hogy a hatalmi csoportok rétegei nem minden helyen tudják, vagy akarják azonos hatékonysággal befolyásolni a társadalom gondolkodásmódját. Ha ez igaz, és összekapcsoljuk a dolgokat, akkor talán érthető lenne az, hogy helyileg miért léteznek lényegesen különböző társadalmi érdekek és elvárások.

Itt joggal lehet feltenni a kérdést: A többpólusú hatalom csoportjai közül kinek, és mennyire van igaza? Mindenki védje azt, amiben hisz.

Előzmény: dirtydoggy (161900)
dirtydoggy Creative Commons License 2023.11.10 0 2 161900

Miért gondolodnánk mindenről ugyanúgy? Szvsz. nagyon szomorú lenne az... Mindenkit más hatások érnek élete során. Emberek, körülmények, helyzetek formálnak minket. Ezért nincs két egyforma élet, két egyforma sors. Ezért mást és mást gondolhatunk ugyanarról a dologról. Persze jó, ha vannak közös pontok, alapértékek, amikben egyet tudunk érteni. Sőt, azt hiszem, kell(enne) pár ilyen is.

 

Szerintem többen vagyunk itt, akik a vidéki Magyarországon élünk. Már többször, több topikban is írtam, hogy Zala megyei vagyok. (Ezért is örülök neki, hogy nem csak én ismerem a zalai-dombságot. 😀) Ha figyelmesen olvasgatsz, akkor másokról is lehet tudni, hogy nem a fővárosban élnek. Ennek egyébként mi a jelentősége? Nem aszerint értelmes, vagy sötét valaki. Mindig is utáltam ezt a pesti-vidéki ellentétet, vagy ellenségeskedést. Ahogy minden ilyesmit is. 

Előzmény: suta3 (161893)
Hemü Creative Commons License 2023.11.10 0 1 161899

ML képességeiről nem akarok nyilatkozni, de az a válasz egyértelműen irónia volt.

Előzmény: trombitafújó (161898)
trombitafújó Creative Commons License 2023.11.10 0 1 161898

Nem érteni kell, elég, ha vki tájékozott.

Lőrinc maga nyilatkozta, hogy azért olyan gazdag mert okosabb Zuckerbergnél, és ő Felcsúti ME szomszédja.

Előzmény: trombitafújó (161896)
suta3 Creative Commons License 2023.11.09 -1 1 161897


Szia Trombitafújó! Nem értem a cukorfiús hasonlatodat, amin nem is csodálkozom, hiszen nem vagyok sem művelt, sem okos. De az állandó keserűséget, azt érzem a szavaid mögött, és ezt nem én okoztam. Ha van kedved hozzá, mond el, hogy igazából mi bánt. (Gyerekként én is fújtam C trombitát, pedig mindig is a zongora vonzott. Nem jött össze egyik sem, mert az egyiket otthagytam, a másikat pedig nem volt merszem kérni.)

Előzmény: trombitafújó (161896)
trombitafújó Creative Commons License 2023.11.09 -1 0 161896

A legokosabb ember, aki még a Cukorfiúnál is okosabb vidéken él.

Előzmény: suta3 (161895)
suta3 Creative Commons License 2023.11.09 0 3 161895


Szia Rapport! Köszönöm, hogy az első hozzászólásodat rám áldoztad. A hatalomnak nincs szüksége az én felmérésemre, arra ott vannak az okos eszközeid a zsebedben, az autódban és a házadban. Lehet, hogy téged nem érdekel, de nincsen semmilyen politikai kötődésem. Hogy ezt ki hiszi el, és ki nem, az nekem nem számít. Nekem pont elég, hogy e tekintetben nyugodt a lelkiismeretem.

Hogy hol okosabbak az emberek? Igazad lehet a fővárost illetően, mert ahol nagyobb a népsűrűség, oda csak az okosok gyülekeznek, de a buták sohasem.

Előzmény: Rapport (161894)
Rapport Creative Commons License 2023.11.09 -3 3 161894

Szia Sutavalahány. :) 

 

Dehogy próbálod. :)

Felmérést itt ne végezz a fidesztáborodnak. 

 

Igen, valszeg a fővárosban okosabbak.. számszakilag.

 

Isten veled. 

 

Szia. 

 

Előzmény: suta3 (161893)
suta3 Creative Commons License 2023.11.09 -3 1 161893


Próbálom megérteni azt, hogy miért gondolkodunk teljesen másképpen. Szokott ide rendszeresen olyan valaki írni, aki Magyarországon, de nem a fővárosban él? Rajtam kívül, azt hiszem csak egy valaki. De az sem baj, ha tévedek, legfeljebb tovább gondolkodok a dolgon.

szellemijáték Creative Commons License 2023.11.09 -1 0 161892

Én a 80-as évek óta itt élek, ez az otthonom, MO-n soha nem éltem, tehát oda honvágyam nem is lehet. Szeretem Budapest kulturális sokszínűségét, pl. soha olyan színházi élményben itt nem volt részem, mert a gyerekkoromat a magyar nyelv, humor, zene befolyásolta és ez nem múlik el. Szeretem a magyar tájat, szinte mindenhol jártam már, de ugyanúgy itt Németországban is és a világon is sok helyen jártam, mégis kedves nekem a Balaton, a Hortobágy, a zalai dimbes dombos táj, a pecázás a Kis Balatonnál. Persze Németország már a méretei miatt rengeteget nyújt, tengere van, hegyei, csodálatos középkori hangulatú kis városai, nem hasonlítható. Itt is van rengeteg megoldandó probléma és ez már nem a 80-as évek Németországa, de akkor is világok vannak a két ország közt minden szempontból. 

Előzmény: Törölt nick (161881)
Hemü Creative Commons License 2023.11.08 0 0 161891

Nyúzzák, mint az öreg Ladát, hogy menjen még egy kicsit.

Előzmény: Rendszer.hiba (161890)
Rendszer.hiba Creative Commons License 2023.11.08 0 0 161890

Ez nyilvánvaló. Ezért is írtam azt, amit... :(

Mindez bizony már nem az Ő józan döntése, s ezért sajnálom szegényt...

Előzmény: szuri kata (161889)
szuri kata Creative Commons License 2023.11.08 -1 0 161889

pénzért

a maniért, lovettáért, guruló dollárokért stb. teszik mindazt, amit csinálnak.

ha valami ellentmondásos dolog történik, és érthetetlen a szitu, tuti , hogy a kesh van mögötte, az meg nagy úr.

pénz beszél, kutya ugat, a karaván meg halad

Előzmény: Rendszer.hiba (161887)
Rendszer.hiba Creative Commons License 2023.11.08 -1 2 161888

Biden bácsinak már régesrégen a megérdemelt pihenését kéne töltenie mint nyugalmazott president, s nem ide-oda rángatni szegényt. Ez gyalazat.. Békén kéne hagyni ... Kamala Harris frissebb elnök lenne... 

Előzmény: szuri kata (161886)
Rendszer.hiba Creative Commons License 2023.11.08 0 1 161887

Ahol nincs, ott ne keress, tartja a mondás. 

A rengeteg megrázó, elgondolkodtató fotóról nincs véleményük, tán fel sem fogják azt, hogy léteznek ezek, vagy leszarják... de két meleg férfi fotójától reájuk tör a gyűlölet-cunami...  

Vagy ennyire lelketlenek, ostobák, gonoszak, vagy szarnak mindenre, csak örülnek annak, hogy újabb okot találnak a propagandagépezet csúcsrajáratására...  Vagy mindkettő... 

Előzmény: Törölt nick (161878)
szuri kata Creative Commons License 2023.11.08 0 0 161886

vannak fent videjók pld. biden érkezéseiről is

marha nagy fölfordulás földön vízen  levegőben

autók-motorok , motorcsónakok , helikopterek tömkelege+ a rengeteg szekuriti és zsaruk

aztán nagy sokára meghozzák az öreget, csoda ha el nem esik, töszmörög valamennyit , aztán beesik

a kedillek hátsó ülésére

sok hűhó semmiért  pedig, nem két fillérbe kerülhet egy ilyen eksön 

suta3 Creative Commons License 2023.11.08 -2 1 161885


Talán 2000 környékén kezdtem el fórumozni. Akkor még mindenki köszönt a másiknak. Persze tudom, hogy változik a világ. De itt szerintem sohasem az illem miatt köszöntem másoknak. Nálam ez az élet és az értékek tiszteletéről szól. Ha valakinek mondok egy jónapotot, vagy egy sziát, akkor az embert látom benne, és a tiszteletemet próbálom kifejezni számára azzal, hogy amikor aznap először találkozunk, akkor ne legyen egyedül, érezze magát értékesnek, és ezáltal másokat is, mert van, aki megbecsüli a létezését. De ha valakinek ez a mai világban sértő lett, hát joga van hozzá, hogy kérje a mellőzését. Merthát érzem én, hogy az élet tisztelete, és a valódi értékekhez való ragaszkodás lassan elmúlik.

És ha elfogy a türelmem egy fárasztó nap után, akkor, gondolom érthető, hogy már nem csak azt adom, amit szeretnék. Sohasem voltam hibátlan, nem is leszek az, és te sem.

Előzmény: cafedes (161880)
Törölt nick Creative Commons License 2023.11.08 0 1 161884

Még azzal sincs baj, ha valaki meg akarja védeni a gyerekeit, de az enyémekről le lehet kopni, őket majd én végem meg. Nem a homoszexuális férfiakról készült fotótól, hanem pl. egy bántalmazó tanárnőtől meg ilyesmiktől. Az övék meg nem lát "bumzi"-fotót, de vajon mi mástól védik még őket? Mert azt nem látom, hogy az oktatást felpimpelnékn hogy értelmes,  korszerű tudást szerezhessenek.

 

Előzmény: szellemijáték (161879)
Törölt nick Creative Commons License 2023.11.08 0 0 161883

Engem? Hol?

Előzmény: cinegefűz (161866)
Törölt nick Creative Commons License 2023.11.08 0 2 161882

Ilyenkor szokás azt mondani, hogy ámen? :)

 

Amúgy is melyik kultúra illemszqbályait tartsuk be? Mert pl. az ókori római vagy görög kultúrában (ami a mienk "bölcsője") még nem volt tabu a homoszexuális kapcsolat. Azt az olyasféle léleknyomorító, csodálatos vallások hozták el, mint a kereszténység is...

Előzmény: missSissi (161825)
Törölt nick Creative Commons License 2023.11.08 0 5 161881

Ez is emberfüggő, a férjem 50 volt, én 40, amikor eljöttünk. Én nem is beszéltem németül. De nem mennék vissza, ma már idegen az ország, frankón volt olyan, hogy 3 nap után honvágyam volt Németország után. Nem csak Zala Megye szép a világban, nagyon sok szép hely van, amihez lehet kötődni. Emberek hi!nyoznak persze, de az ország meg a politikusai nem. :) A tárgyakat meg el lehet engedni, hány és hány tárgy kopik el mellőlünk az évek során. És ez jól is van igy, mit kezdjünk a játékmackóinkkal felnőttként? Minek őrizgessünk könyveket, amik nem is voltak olyan jók? Stb.

Előzmény: szellemijáték (161804)
cafedes Creative Commons License 2023.11.08 0 2 161880

érdekesek a szófordulataid...." nem akarod érteni" , "rákattansz", "" , a válasz neked nem jó valamiért" ...stb. közben pedig mindenkinek modorosan, szerinted illendően  köszöngetsz egy nyilvános fórumon- csak furcsállom, semmi más 

Előzmény: suta3 (161877)
szellemijáték Creative Commons License 2023.11.08 -1 2 161879

Te tudod meg én tudom, hogy ez nonszensz, a vezér és csapata meg megmagyarázza a családoknak, hogy a gyerekeiket meg kell ettől védeni .. a tragédia, hogy nagyrészük el is hiszi.

Előzmény: Törölt nick (161878)
Törölt nick Creative Commons License 2023.11.08 0 3 161878

Amúgy a problémát se értem, mi megnéztük az altonai múzeumban, gyerekek is voltak ott. Azon a néhány homoszexuális képen vannak fennakadva, hogy láthatják a gyerekek? Egyrészt ez hadd legyen már a szülői önrendelkezés része, hogy milyen kiállítást nézünk meg a gyerekkel, másrészt a szétbombázott Mariopol, a mexikói drogos emberrablók ellen vendettát fogadó anya vagy a növényvédőszerektől megnyomorodott gyerekek szerintem megrázóbbak és emlékezetesebbek maradtak. Konkrétan arra se emlékszem, hogy a queer csapatról melyik országban készült a kép, pedig elolvastam. És beöltözve se voltak, akár az öltözőben készülődő szemfestékes színészeknek is lehetett nézni őket.

 

Előzmény: szellemijáték (161794)
suta3 Creative Commons License 2023.11.08 -2 0 161877


Értem, tehát az számodra lényegtelen, hogy mit írtam a hozzászólás (161855) többi részében. Pedig a szövegkörnyezet magyarázat is egyben minden más részhez. Sosem írtam olyat, hogy én korlátoznám a férfiak kéz a kézben sétálását. Azt írtam, hogy ha már nem bírom tovább nézni, akkor elköltözök. De gondolom, neked ez a válasz nem jó valamiért.

(161784 és 161814) Harmadjára is felvetetted volna a témát, ha nem kattanok rá a második után?

Előzmény: Hemü (161875)
Törölt nick Creative Commons License 2023.11.08 0 5 161876

Ez nem igény részéről, hanem fenyegetés.

 

(Gyere, tattyuskázz mindenhol,. nyugodtan, ennyi a részed, egyébként eszköztelen vagy)

Előzmény: cinegefűz (161851)
Hemü Creative Commons License 2023.11.08 0 1 161875

Te írtad:

 

1. "Minden embernek addig terjedhet a szabadsága, amíg a másokét nem korlátozza vele."

2. "Ismerem magamat annyira, hogy tartósan nem szeretnék olyan helyen lakni, ahol az utcán kézen fogva járnak a férfiak."

 

Az elsőre válaszoltam ezzel:

 

"Az életüket akarnád aránytalanul korlátozni a túlérzékenységedre hivatkozva. Nem hiszem, hogy ez megállná a helyét, és azt sem hiszem, hogy akkora többséget képviselsz, hogy ezt megtehesd."

 

A másodikra semmilyen formában nem reagáltam. Csak te írtál elköltözésről.

Előzmény: suta3 (161874)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!