Keresés

Részletes keresés

GPS Creative Commons License 2021.02.08 -1 0 387029

Nade utana, amikor mar jonnek a gyerekek... hat ott mar nem akkora elony a berlemeny.

Hát ez az. A hatalom családi tenyészeteket akar - lakhatást erre viszont szarik biztosítani. Még a keretet sem - nem hogy lakást.

Pl. annál nagyobb pofátlanság, mint egy 3-4 gyerekes anyának segítségként felajánlani adómentességet - a világon nincs.
Milyen jövedelem után?

Mekkora "roppant" adóalapot tud összekeresni egy 3-4 gyereket nevelő anya - hogy annak az adóját engedje el nagykegyesen a hatalom?

A "saját lakás / bérelt lakás" dilemma fennáll. Mindkettőnek van előnye-hátránya is.

A "nincs-lakásnak" viszont nem sok alternatívája van.

.

Előzmény: bz248 (387028)
bz248 Creative Commons License 2021.02.08 0 0 387028

Nade miert berlakasban kellene az allamnak gondolkodnia? Nyilvan a munkaadonak jo, hogy rugalmasan keresel magadnak munkat es koltozol az uj helyre... meg persze 20 eves friss hazaskent jo a 40 m2 is (de ha 40 m2 akkor miert uj epitesu?). Nade utana, amikor mar jonnek a gyerekek... hat ott mar nem akkora elony a berlemeny.

Előzmény: GPS (387027)
GPS Creative Commons License 2021.02.08 -2 0 387027

A korfát elnézegetve minden egyes ma épülő lakásért/házért cserébe minimum 1 üresen fog állni 20 év múlva...

...és ha a fiatal házasok ilyen pokoli nehézségek árán jutnak csak valamilyen lakhatáshoz - akkor lehet, hogy 2 lakás fog bérlő nélkül tátongani.

Hányingerkeltő ahogy a politika (főleg a nemzeti) a szaporodást sulykolja minden országban (3-4 gyereket vizionálva családonként) - de azzal már nem foglalkoznak, hogy mégis hova szüljenek tenyészetet a fiatal házasok?

Erre már széttárják a karjukat és ők is "rendkívül sajnálatosnak" ítélik a lakáspiaci mizériát.

És arra is szarnak rá magasról - hogy mégis miből fizessenek 3-4 gyerekre való, legalább 80 m2-es csillagászati albérleteket akkor - ha a sok gyerek miatt az egyik fél jövedelme vagy kiesik, vagy minimálisra szorul?

Mert a szülésig OK a dolog - a baj csak ott van, hogy azt a 3-4 gyereket (a mai világban) legalább 18-20 éves koráig otthon kell istápolni - feltéve, ha van "otthon".

Mert szülni? Hova?

.

Előzmény: Auralianus (387018)
lahuba Creative Commons License 2021.02.08 0 0 387026

Erre tökéletes, hogy van ország, ahol a tömeges oltás hatását, vagy hatástalanságát megláthatjuk.

Nem tudom, hogy ez a Dél-Afrikai vírus ott van-e már, mert valamelyik gyorsan terjedő mutáció már ott is arat, de a számok alapján az oltottakat nem bántja.

De ezeket a mutációkat nem szokták a határok megállítani, biztos ez is tesztelve lesz az izraeli lakosságon...

Előzmény: Salvor2 (387020)
bz248 Creative Commons License 2021.02.08 0 0 387025

"Új házat meg mindig csak a régiek helyére építenének a régi alapanyagokból..."

Mondjuk ez jellemzoen igy van (Buchs mondjuk pont nem ilyen, itt meg zoldmezos terjeszkedes zajlik), ami ossztarsadalmi erdek, ha a tarsadalmat az epitesi telkek tulajdonosai reprezentaljak... az mas kerdes, hogy uj jellemzoen egy kicsit nagyobbra sikeredik.

Előzmény: Auralianus (387024)
Auralianus Creative Commons License 2021.02.08 0 0 387024

Innen nézve pont nem jó :P Most képzeld el mekkora királyság lenne már, hogy a gazdagok 5 évente építtetnének

új házat, a szegények olcsón vennék a 10-15 éves lakásokat és nem kéne bajlódni a szar lerobbanó közművekkel,

mert mindig lehetne helyettük újat építeni...

GDP az égben lenne és a futures piac helyett az építőiparban lenne az összes managerpénz... ráadásul a Madonna

meg a Breadpit nem 50 hálószobás palotában lakna, mert ugye azt nem lehetne eladni a másodlagos picaon, hanem

egy normál szobakonyhás apartmanban. Új házat meg mindig csak a régiek helyére építenének a régi alapanyagokból...

;)

Előzmény: bz248 (387021)
GPS Creative Commons License 2021.02.08 0 0 387023

Par napja mondta az immunologus akademikus, hogy szerinte a teljes virust tartalmazo vakcina a jo, mert az a kesobbi mutacioktol is vedeni fog.

Honnan tudja? Van rá sok éves (vagy évtizedes) tömeges tapasztalat?
.

Előzmény: Salvor2 (387020)
szilvatövis Creative Commons License 2021.02.08 0 1 387022

US új villanykapacitás okt-nov = 100 % megújuló. Az első 11 hónapban pedig....

https://cleantechnica.com/2021/02/08/100-of-new-us-power-capacity-came-from-solar-wind-in-november/

bz248 Creative Commons License 2021.02.08 0 0 387021

Tok jo, hogy a lakasok nem oregszenek es halnak ;)

Salvor2 Creative Commons License 2021.02.08 0 0 387020

A beloltottak kozott nagyon jol latszik a hatas. Durvana visszaesett naluk a fertozesek szama, es ha el is kapja valaki, sokkal kevesbe valoszinu, hogy sulyos beteg lesz.

A a kerdes, hogy az uj mutaciokra is hatasos lesz-e. Del Afrikaban mar lefujtak a tomeges oltast, mert az AZ vakcina, amit hasznalni akartak, nem eleg hatasos.

Par napja mondta az immunologus akademikus, hogy szerinte a teljes virust tartalmazo vakcina a jo, mert az a kesobbi mutacioktol is vedeni fog.

Előzmény: lahuba (387016)
lahuba Creative Commons License 2021.02.08 0 0 387019

Migránsokkal orvosolható a probléma... :-)

Auralianus Creative Commons License 2021.02.08 0 0 387018

A korfát elnézegetve minden egyes ma épülő lakásért/házért cserébe minimum 1 üresen fog állni 20 év múlva...

Előzmény: GPS (387015)
Auralianus Creative Commons License 2021.02.08 0 0 387017

Mondanám, hogy ez csak a kezdet és helyes is (de ugye én hiteltelen vagyok innen írva) ha nem lenne még ez is
kevés. Bajorországban jelenleg a CDU-CSU szerint a gazdasági növekedés fenntartásához napi(!!) 10 hektár
beépítése szükséges. Vagyis még bőven van mit tenni annak érdekében, hogy egészséges irányba forduljon a
trend.

Előzmény: szilvatövis (387002)
lahuba Creative Commons License 2021.02.08 0 0 387016

Tudom, hogy a második oltások is benne vannak.

Először engem is becsapott, mert azt  hittem, hogy már ilyen magas az átoltottság, de aztán alaposabban megnéztem a diagramokat, és ott az szerepel, hogy oltás/lakosság létszáma.

Ez a szám most már 65 környékén jár, de valóban a ténylegesen védettek aránya még jóval alacsonyabb.

Viszont ahhoz már elég nagy az oltottak száma, hogy az össz népességre vonatkozó statisztikákban is kezd látszani a hatása, pedig az elején még volt időszak, mikor nőttek is a számok.

De ez becsapós, mert az oltatlan lakosságban elég durván terjednek az új mutációk, ami felülírhatja a csökkenő tendenciát az oltottaknál.

Az igazán biztató az, hogy az oltottak között drasztikusan leesett a fertőzések, és a kórházi esetek száma, és ez azt ígéri, hogy lesz ez majd jobb is.

Remélhetőleg azt is látni fogjuk, hogy beáll-e a nyájimmunitás, és ha igen, akkor mekkora átoltottság esetén...

Előzmény: Salvor2 (387013)
GPS Creative Commons License 2021.02.08 0 0 387015

Szegény németek.... házatlanul....

A nyugati (jóléti) országok városaiban dúló lakásmizéria tényleg vérlázító.
Én a skandináv országokban uralkodó lakáshelyzetről olvastam... de ledöbbentett mi folyik ott lakás-ügyileg.

Az államok (de a tőke) sem hajlandó bérlakásokba invesztálni egy kanyit sem - így már évtizedek óta a koszos bugyit cserélgetik - egymás közt - mert új bugyi NINCS!

Az ügynökségek 3-6 hónapra vállalnak találatot az albérletet-keresőknek (és azt se garantálják) - és olyan szigorú pontozási rendszer szerint rangsorolják a pályázókat, mint egy közbeszerzési pályázaton, vagy egy egyetemi felvételin.

"Olcsóbb" bérlakásoknál a lakbér egy bruttó átlagfizetés fele... de egy kulturáltabb lakás bére ennél jóval magasabb is lehet.

És még így sincs bérelhető lakás - vagy legalábbis óriási türelem és szerencse kell elcsípni egyet.

A politika tisztában van ezzel - minden alkalommal a legmélyebb sajnálatukat is kifejezik a drámai lakáshelyzet miatt - de bérlakás-építés továbbra sincs. Se állami, se önkormányzati, se magán.

.

Előzmény: szilvatövis (387002)
havasesoesett Creative Commons License 2021.02.08 0 1 387014

Nyugat tele van zombi cégekkel, amik egy valódi versenykörnyezetben, igazi kamatok mellett összeomlanának.

Előzmény: advocatusdiaboli (386994)
Salvor2 Creative Commons License 2021.02.08 0 0 387013

Az oltasi adatokban a 2. oltasok is benne vannak. Izraelben a mult heten 60% korul volt az oltasok szama per nepesseg, de a legalab egy oltast kapok szama valami 35-40% korul.

Az elolt virusu oltasrol meg tudnak vadakat mondani. A kedvencem az az orvos, akit ugy ideztek (nem tudom, hogy ezt mondta-e), hogy a beadott elolt virus benne marad a szervezetben. Akkor mar tobb kilonyi lenne mindenkiben, mert folyamatosan kerulnek belenk mindenfele virusok, amit az immunrendszer aztan kinyir.

Előzmény: lahuba (387012)
lahuba Creative Commons License 2021.02.08 0 1 387012

Azért így laikusként furcsának tűnik, hogy az elölt vírus következményei súlyosabbak lehetnek, mint az élő vírusé?

Hát nem ugyanolyan folyamatokat generál a sejtekben, anélkül, hogy közben szaporodni tudna, és elárasztaná a szervezetet?

Mert nekem úgy tűnik, ez a logikája az oltásnak.

Akkor a betegségen átesésnek legalább ilyen súlyos következményekkel kellene járnia hosszabb távon, szerintem.

Egyébként én mostanában élénken figyelem az izraeli adatokat, mert ha valamit is tudni akarunk a az oltások statisztikai hatásáról, akkor más ország nincs, ahol ilyen előrehaladott lenne a projekt.

A 100 lakosra jutó oltások száma már 65 táján jár, ami nálunk, és az egész unióban jó ha 3.

Most ott láthatjuk a jövőnket, és kilátásainkat, bárhol máshol olyan alacsonyak a számok, hogy ott a statisztikán még észrevehetetlen...

Előzmény: advocatusdiaboli (387000)
Tzp Creative Commons License 2021.02.08 0 1 387011

Magyarországon az idősek egy jelentős része még most is azt hiszi, hogy a szocializmus tulajdonképen működött. Nagy tragédiája az országnak, hogy nem tapasztalták meg annak valódi arcát. Egy-két év éhezés és fázás, és rögtön örültek volna minden apróságnak, amit a kapitalizmus ad.

Előzmény: zöldkomcsi: (387005)
Tzp Creative Commons License 2021.02.08 0 0 387010

Ok, kösz. Sajnos amúgy ezzel a népek nincsenek tisztában.

Előzmény: advocatusdiaboli (387001)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2021.02.08 -1 0 387009

Az ugyan azt jelenti. Egy nagyon aggilis rendszerváltás ellenes mellesleg ott proff barátomnál voltam Miskolcon tavaly, várni kellett és közben megmutatta az egyetemet. a történettel, mi épült mikor, hol egy nagy feltöltés, mi az az acél kémény ott stb... Mondtam neki, hogy nyugi már Pista, (mert a folyósón jó hangosan, szidalmazta a soha életében nem dolgozott rendszerváltó stb... ket.... gondolom, hogy hallja valaki (-: ) gondolkodj már, hogy nézne ki, mekkora mi lenne már ha úgy megy tovább még 30 évig? De hát azt is értsük meg coviddal vagy a nélkül, de ha 2019 ben 80 millióan nézték meg az eifell tornyot, az nem megy, hogy 20 ban 90 most 21 ben meg 100 millió kellene legyen? Be kellett bukjon egyik is másik is. Egyelőre csak remélhetjük ez is ennyi volt, pár év alatt csendben kimúlik ez a rendszer is nem lesz nagy csattanás benne. )-:

Itt a teljes foglalkoztatottsággal ott meg a munkanélküli segélyekkel, rokkantsági nyugdíjakkal lett a társadalom benyugtatózva. Frász gondolta, hogy még visszatér az. Kedden Tatabányánál felszállt pár rendőr a vonatra, majd Pest előtt elkezdtek igazoltatgatni. Mondtam, van munkahelyem, de a fiatal srác nem értette az iróniát.  ((((-:

Ebből most nagyobb bukás lesz, nem bánom ha még se, de szerintem nem lesz jó, ezek a kapitalist túltermelési válságot akarnák még tovább növelt termeléssel gyógykezelni. Nem tudhatom, de érzésem szerint nem fog menni, lehet fogni időjárásra, járványra, nem tudom mire, de szerintem nem fog menni.

Előzmény: arnys2 (387008)
arnys2 Creative Commons License 2021.02.07 0 0 387008

A vasművel nem az volt a gond, hogy ne lehetett volna másikat építeni, hanem hogy nem lehetett gazdaságosan üzemeltetni.

Előzmény: zöldkomcsi: (387007)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2021.02.07 0 0 387007

Ez nem érti a barátotok, hogy az történt akkor, hogy 

a termelést nem lehetett már fokozni ugyanúgy ahogyan most a fogyasztást.

Még egy dunai vasművet ugyan azért nem lehetett építeni, ahogyan lift se hordhatja már a telóját babrálgató turistákat se a himalálya tetejére és milliárdan már az eifeltornyot se fogják megnézni évente se annyian gondolázni velencében.

Csak az úgy múlt ki egy halk nyüszítéssel ez meg így, majd meglátjuk esetleg egy hét múlva. )-:

zöldkomcsi: Creative Commons License 2021.02.07 -1 0 387006

Na idefigyelj te hüJegyerek azon a felső tanyasoron a lyukas tornacipődben. ((((((-:

Semmi mást nem láttam itt se mint nyugaton ami ment, sőt! ott még etnikai zavargások is kísérték, itt meglehetősen kulturáltan lett lejátszva ugyan az. 

Értelmes ember pontosan látta a 80-as években, hogy a teljes összeomlás végfázisába jutott a szisztéma.

A lengyelt láttuk igen, jelezte a rendszer fenntarthatatlanságát. a duma ugyan az volt mint te itt most aki az

elsőosztályú hüJegyerek

karattyoltátok a lusta görögöket, hogy a rendszer LYóóóóó... csak azok ott nem jól csinálják. Ugyan az ment akkor is, a felelőtlen lusta éhenkórász lengyelekkel, csak voltunk páran szerencsére akik értettük miről van szó és időben kezdődött a nyugati nyitás politikája. Moszva felé mindég a szükséges minimum, nyugat felé a lehetséges maximum. De most még én se tudom akkor te a tyúk eszeddel mit foghatnál fel belőle? Ez a keletre nyitogatás most nem tetszik úgy mint akkor a nyugati. )-:

Előzmény: advocatusdiaboli (386993)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2021.02.07 -1 0 387005

((((((-: mindenki tudta. Az államok eladósodása egyidőben kezdődött keleten is nyugton is, de eltérő módon. Nyugaton a fogyasztást, nyugdíjakat (nagy divat volt a rokkantság ami később itt is) szociális renszert, itt veszteséges termelést teljes foglalkoztatottságot finanszíroztak az államok növekedő adóssága terhére. (az lényegtelen, hogy nyugaton lett kölcsön felvéve, nyugaton is nyugaton vették fel, semmi különbség se kamatbn se másban). Tehát egyik rndszer a minden határon túl növekedő termelésbe másik a minden határon túl növekedő fogyasztásba bukott bele. Lényegében egyidőben, mert alig 30 év lett az eltérés, ha ennek a bukását tesszük 2020. ra. 

Előzmény: Tzp (386999)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2021.02.07 0 0 387004

hogy ha nem is általánosan, de jelentkezhessenek az elölt vírussal operáló vakcinától is, DNS átíródás lehetséges.

Könnyebben mint természetes fertőzéssel mert az nem próbálja felhívni magára az immun rendszer figyelmét de a vakcina igen.

Ezért biztonságosabbak az RNS alapú korszerű nyugati vakcinák,

De akkor nekem már azt se se adják amikor havonta vagy még gyakrabban kellene kapni.

...amúg vannak is azzal is kétségek, a neodarwinisták szerint az RNS tud visszafele is működni, életben szerzett tulajdonságokat mutattak ki utódokon.

Előzmény: advocatusdiaboli (387000)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2021.02.07 -1 0 387003

Világos, erről döntöttek aztán a taxisok amikor keresztbeálltak az utakon, hogy nem megszorítások következnek hanem további eladósodás. Bankot, telekommunikációt, közüzemeket pénzszivattyúkat persze át kellett adni tőkéseknek, na de amúgy meg népirtók lettünk volna és a nato megvédte volna a békés polgári lakosságot. Jó volt ez így, azok a termelő gyárak lettek leépítve amik nyugaton már korábban, emlékszem, Belgiumban is fűvel vetették be cukorgyárak helyét, nem tetszett azoknak se. A szénbányák bezárása se.

Most nem tudom, olyasféle keletre nyitás megyeget a görög krízis óta mint nyugatra nyitás megyegetett az 1980 as években a lengyel krízis óta, (minkettő a rendszer fenntarthatatlanságát jelezte) azt helyeseltem, ezt most nem tudom, ez a helyzet azt hiszem bonyolultabb.  

Előzmény: advocatusdiaboli (387001)
szilvatövis Creative Commons License 2021.02.07 0 0 387002
advocatusdiaboli Creative Commons License 2021.02.07 0 1 387001

Ha jól emlékszem, bár többször is, de Berecz 89 tavaszi, a rendszerváltás előtti utolsó felvonást jelentő KB ülésen elhangzó felszólalásában is - ő ott akkor egyfelől arról beszélt, hogy a fizetésképtelenség, az államcsőd 89 év végére, de legkésőbb 90 év elejére elkerülhetetlen. És akkor taglalta, hogy a hazai vállalatok kb: 15%-a az, ami önállóan is sikeresen gazdálkodik, kb: még egyszer annyi életképes, bár nem egy nagy szám, de a 60-70%-uk folyamatos állami veszteségpótlás nélkül életképtelen.

Előzmény: Tzp (386999)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2021.02.07 0 1 387000

Nem egyformák a vírusok, és nem egyformák a hatásmechanizmusok sem. A covid nem átlagos mezei nátha- vagy influenza vírus, több ponton támad, ezért is lehetnek hosszú távú szövődményei-következményei annak, ha valakit megfertőz. És ezen hosszú távú következmények sajnos nem kizárható, hogy ha nem is általánosan, de jelentkezhessenek az elölt vírussal operáló vakcinától is, DNS átíródás lehetséges.

Az a baj, hogy ha mondjuk öt év múlva durván megszaporodnak az autoimmun-betegségtől, vagy bizonyos rákfajtáktól szenvedők  - akkor azt már nagyon nehéz lesz összekötni akár magával a járvánnyal, akár a vakcinával - holott ilyen hatás nem teljesen kizárható. 

Ezért biztonságosabbak az RNS alapú korszerű nyugati vakcinák, de még a vektorvírust használó Szputnyik is - megbízható hatást, de kiszámíthatatlan (lehetséges, hogy jelentéktelen - ezt ma nem tudhatjuk sajnos !!) hosszú távú következményeket hozhatnak a kínaiak.

És lássuk be, a kínai vagy az orosz vezetést ez nem biztos, hogy olyan nagyon izgatja - ugyanakkor az ottani vezetők nem oltatták be magukat saját vakcináikkal (ki tudja, hogy közben mondjuk Pfizerrel meg mégis..).

Amúgy a kínai vakcina pont ezért például az időseknél kevésbé tűnik rizikósnak, hosszú távú és örökletes hatásokkal náluk azért jóval kevésbé kell kalkulálni.

Előzmény: lahuba (386998)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!