Keresés

Részletes keresés

roli310 Creative Commons License 2010.09.17 0 0 9101
Tehát nem csak a felsoroltak közül tudok behozni, különleges fajtákat is tudok hozni mint pl. a pálmamókus! De pl. amerikai rókamókust,szürkemókust,vörsömókust is tudok behozni! Ha megírod mit szeretnél, utánanézek és írok árat!
Október elejéig kellene leadni a rendeléseket, ekkor megyünk ki!
Előzmény: roli310 (9100)
roli310 Creative Commons License 2010.09.17 0 0 9100
Sziasztok!
Rendelhetőek németországból mókusok! Japán(fehér,foltos stb. akár),kínai,európai,ürge...stb
Érdeklődni légyszíves e-mailben érdeklődjetek, ott megírok mindent.
E-mail: roli1008@chello.hu
buenos1 Creative Commons License 2010.09.16 0 0 9099

valamiert a kepet nem csatolta az elozo hozzaszolasomhoz. talan ehhez sem sikerul.

 

 

 

 

buenos1 Creative Commons License 2010.09.16 0 0 9098

hello

 

nem tudom menyire illik ez ebbe a forumba, mivel en nem tartok mokust otthon, csak latogatoba mgyek hozzajuk.

itt nalunk angliaban a parkok meg az erdok tele vannak szurke amerikai mokusokkal. ha kimegyek az egyik kozeli parkba egy marek mogyoroval (hazelnut, nem a foldimogyoro) a zsebemben, akkor ossze lehet haverkodni egy jonehannyal. egy felora alatt kb 10-20 mokussal lehet osszefutni. felmasznak az olembe, meg a kezembol esznek, persze van egy nehany amelyik nem mer kozeljonni.

 

gaborr81 Creative Commons License 2010.09.16 0 0 9097
Még egy kép. :)

Móki2
Sipy00 Creative Commons License 2010.09.15 0 0 9096
Sziasztok!Sütikémnek napok óta nagyon cstakos lett a szőre és egyre csúnyább.Már a farka is olyan.Mitől van és mit lehet vele tenni?
kiscirmok Creative Commons License 2010.09.15 0 0 9095

Szia,

 

nem lehet hogy kicsi a helye és azért ugrál? Vagy csak produkálni akarja magát hogy itt vagyok, itt vagyok, adjál kaját! Mert amit leírtál róla, az alapján tök szelídnek tűnik.

Mondjuk bevásárlókp-okban szoktak olyanok lenni a mókusok, hogy ide-oda ugrálnak, de az azért van mert idegesek, meg kicsi a ketrecük, és azért őnekik nagy a mozgásigényük.

A miénk, aki sajnálatosan két hete hunyt el ismeretlen okból pl. minden reggel trambulinozott (értsd: hatalmas köröket tett meg a ketrecben, és rohadtul élvezte, mi már kevésbé, mert arra keltünk). Most is úgy hiányzik... 

Burundu Creative Commons License 2010.09.14 0 0 9094
Nagyon örülök, hogy rátaláltam erre a "mókusos" csapatra, mert úgy érzem a segítségetekre van szükségem. A múlt héten elpusztult a közel két éves kislány mókusom aki a család kedvence és az én szívem csücske lett, sajnos az én óvatlanságom következtében. Ebbe belebetegedtem, így a családom meglepett egy kb. négy hónapos gyönyörű kislány mókussal, aki szelíd ugyan,de úgy viselkedik, ahogy az előzőnél soha sem tapasztaltam.Csütörtökön lett a család legújabb tagja és azóta ha észreveszi hogy látjuk olyan mint egy hiperaktív gyerek, egyfolytában ugrál oda-vissza. Közben megáll gyakran enni, játszani. Tudom hogy nem szerencsés, hogy pont ősszel lett új otthona és hosszú idő és türelem kell ahhoz hogy őt is kiengedhessem a lakásban rohangászni és játszani úgy mint az elődjét. Engem ez a hiperaktivitás aggaszt. Elfogadja kézből az élelmet, nem harap, de utána újra ugrál oda-vissza. Még a lisztkukaccal sem lehet levenni a lábáról, sokkal jobban imádja a kertünkben vadászott szöcskét és frissen szedett málnát és szedret. Jó étvággyal és gyakran eszik, de le is ugrálja. Hogy fog így meghízni hogy téli álmot tudjon aludni?!
Ha valakinek van valami ötlete, mit tehetnék, szívesen fogadom.
pumukli48 Creative Commons License 2010.09.12 0 0 9093
Két dolgot szeretnék elmondani:
- Úgy látszik, hogy a mókusomat idegesíti a csupasz test. Ha nem veszek fel hosszú ujjú pulcsit, amikor ki van engedve, mindig odaszalat a karomhoz és megharap. Nem egyszer egy kintlét alkalmával. Ha pulcsiban vagyok, egyáltalán nem bánt. Csak a bőröm váltja ki nála ezt.
- Érdekes, hogy nyáron, amikor hosszuak voltak a napok rendszerint már délután 5-6-kor bevonult a fekhelyére aludni. Most, hogy korán sötétedik, hüvösebb van,
fél 8-8-ig ugrál és akkor fekszik csak le.
Reggel ugyanugy kel 8- körül.
Csokivadász Creative Commons License 2010.09.12 0 0 9092
tudom én, de nálunk ilyen az előzőeknél soha nem fordult elő, még hasonló sem.
Egyedül a porszívótól húzódik el.
Előzmény: MogyiGazdik (9091)
MogyiGazdik Creative Commons License 2010.09.12 0 0 9091
Előfordul...védi a területét... tudom h nincs mitől, meg csak kaját adtál volna neki, de ilyenkor nem nagyon tudnak gondolkodni... az ösztön...
Előzmény: Csokivadász (9087)
1ibolya Creative Commons License 2010.09.12 0 0 9090
Szia Anikó!Köszönöm szépen!!!26.-án már jelentkezem.Puszi
Előzmény: roly52 (9088)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.12 0 0 9089
Szia! Van mókusom eladó pontosan melyik érdekel?
Előzmény: roli310 (9086)
roly52 Creative Commons License 2010.09.12 0 0 9088
Szia Ibi!
Megvan a két odu! Ha hazaérsz jöhetsz értük. Puszi
Előzmény: 1ibolya (9085)
Csokivadász Creative Commons License 2010.09.12 0 0 9087
teljesen hülye lett, rakom be a tálkát a yoghurt-tal, erre beleharap a kezembe, mintha pánikolna. A rácsnak is neki ugrik.
roli310 Creative Commons License 2010.09.12 0 0 9086
Szia!
Nagyon szépek!! Gratulálok!!!
Van eladó nagymókusod?
Előzmény: Törölt nick (9084)
1ibolya Creative Commons License 2010.09.12 0 0 9085

Üdvözöllek a fórumon:-)Gratulálok a mókikhoz ,gyönyörűek!!!

Előzmény: Törölt nick (9084)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.12 0 0 9084


Üdv:Végre sikerült feltölteni a képeket!
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.12 0 0 9083
Üdvölők mindenkit! Nem régen regisztráltam ide a fórumra vannak nekem is mókusaim mutatnék egy két fotót.
tim27 Creative Commons License 2010.09.11 0 0 9082
Az idén különösen nehezen vedlettek le a mókusok,június-júliusban még a téli bundájuk volt,mivel állandóan lehűlt a levegő,ami megzavarta őket.
A japánok meg egy másik kategória,őket ha nem megfelelően eteted vedlési időszakban,könnyen el is pusztulhatnak.A japán hímednek valószínű,hogy ősz elején még az előző évi téli bundája volt.
Előzmény: roli310 (9080)
horfi Creative Commons License 2010.09.11 0 0 9081
Szia gaborr81 !  Ez itt európai mókus, ha szibériait mókust /sciurus exaldibus/ szeretnél , hívj a 30/905-7298, de van még kanadai vörös és japán mókus is eladó! 
roli310 Creative Commons License 2010.09.11 0 0 9080
Azt írtam hogy vastagodó, azaz még növekvő szőrük van a mókusoknak ilyenkor mo-n(láttam is Siófokon egyet aminek már viszonylag nagy pamacsa volt a fülén).
De mókusfüggő is, a tavalyi(wf) japán mókus páromnál a hímnek már ősz elején nagy pamacsa volt, a nőstények még éppen csak kezdett láthatóvá válni.
Előzmény: tim27 (9079)
tim27 Creative Commons License 2010.09.11 0 0 9079
Most kezdődött az ősz,miért lenne vastag bundájuk és pamacsos fülük a mókusoknak?
Majd télen.
Előzmény: roli310 (9078)
roli310 Creative Commons License 2010.09.11 0 0 9078
Szia!
Kanadainak túl nagy, szibériainak kicsi, európainak(sima erdei) tökéletes :D
Bár az érdekes hogy nincs pamacs a fülén. Ilyenkor már vastag(odó) bundájuknak kellene lenni és pamacsnak a fülükön, legalábbis a mi országunkban.
Én lehet hogy tudok, de még egyeztetnem kell német tenyésztőkkel.
Roland
Előzmény: gaborr81 (9077)
gaborr81 Creative Commons License 2010.09.11 0 0 9077
Weeehhhehhheee... :D A kép ma készült, a Schönbrunn-i állatkertben... Készek vagyunk tőle... :D

Mokker

Lászy vagy Roli310, ez szerintetek melyik mókus? Sima erdei, szibériai, vagy kanadai, ami megjelent Európában? Pamacs nem volt a fülén... Illetve egy másik kérdés, szibériai vörös mokkert tud valamelyikőtök hozni külföldről? Először egy fiúcska kellene.. :)
drzkovi Creative Commons License 2010.09.11 0 0 9076
Sziasztok.

Az én mókusom is sajnos az ilyenkor harapóssá váló állatok közé tartozik.

Próbálom a kedvenc csemegéjével szelídíteni több kevesebb sikerrel.:-(

Nálunk a vaníliás krémtúró a leg menőbb.:-)

Nyáron semmi gond nem volt vele többször is kint mászkált lehetett vele játszani de mást sajna nem engedett.:-(

Remélem idővel elmúlik de lehet ilyen marad és fél év szelíden fél év vadon fog eltelni!?!?!?!?

 

drzkovi Creative Commons License 2010.09.11 0 0 9075

Sajnos az én mokusom is bele tartozik az ilyenkor harapos támados korszakuak közé!:-(

A kedvenc csemege nálunk a vaniliás krémtúró. Na ezzel probálom szeliditeni mikor nekem ugrik.

Nyalizza az újamról de sajnos ahogy ki megyek majd vissza csemege nélkül vissza áll alap helyzetbe támad!:-(

Pedig nyáron töbször volt már kint és nem volt vele semmi gond!:-(

Előzmény: roli310 (9067)
MSLetta Creative Commons License 2010.09.10 0 0 9074
Sziasztok!

Ismét itt.
Hála Istennek, látom, h sokan vagyunk még mindig, akik ilyen odafigyeléssel, szeretettel halmozzák el ezeket az állatokat.
Sikerült Hamiról ismételten képeket csinálni, elkészült a javasolt függőágy is, amivel még most ismerkedik a drága Hami. Nézegeti, rágcsálja, rámászik, belebújik, de aludni még nem aludt benne. De hogy bejött hirtelen ez a hűvös idő, leköltözött a fenti kis odúból a lenti legalább kétszer akkora odúba. :) ÉS előszeretettel rendezi be minden este papírzsepivel és forgáccsal.
Az egyik este nagyon kezes bárány volt a kis huncut (nem szeretném elszólni, de még mindig nem nagyon érzek rajta a többetek által is említett vadabb időszakot, bár ki tudja), hogy jó pár képet tudtunk róla csinálni úgy, hogy közben simogattam a kis buksiját meg a gyönyörű csíkjait. :) Előtte persze lekenyereztem, a szállítódobozába tettem mindenféle csemegét.






Remélem, nem untattalak titeket nagyon.
Majd megpróbálok még csinálni képet róla, amint a függőágyával foglalatoskodik a kis hölgy. :)


Sok puszi nektek és a mókusoknak.
MogyiGazdik Creative Commons License 2010.09.09 0 0 9073
Türelem, sok foglalkozás, engedni ki a lakásba mászkálni, finom kedvenc csemegéit próbáld meg h a kezedből vegye el, és próbáld kajával magadra csalogatni. Általában ez a a mókuson múlik h mit enged meg és mit nem. Sokszor a természetétől függ, és nem nagyon lehet rajta változtatni. Pl a mi Almánk szelíd, eszik kézből, de nem igazán engedi magát megfogni. Mogyi viszont bárhol és bármikor. Ő sokat játszik is velem, hol a kezemmel, hol a hajammal és nozipuszit is ad. Van h meg az orrommal simizem meg a pociját. Szóval mikor hogy.
A fürdetést meg felejtsd el. Ennél tisztább állat nincs a világon. Szaguk meg abszolúte nincs. Esetleg nyáron nagyon nagy melegbe egy pici tálba tehetsz neki vizet,hogy ha kell neki ő menjen bele, ne te elröltesd mert meg is utálhat. Amúgy meg szerintem fölösleges a víz. Ha így akar fürdeni akkor több vizet pakol a szájába iváskor és átmossa magát.Na meg én nem kockáztatnék egy megfázást. Ez nem macska, h hiába mosakszik nem lesz sose normálisan tiszta.
Amúgy ha sok szeretet és törődést kapnak megérzik és viszonozzák, pl szelídséggel.
Előzmény: Syb84 (9071)
roli310 Creative Commons License 2010.09.09 0 0 9072
Szerintem nem fog téged szeretni a mókusod ha elkezded fürdetni :D esetleg mikor meleg van bele lehet tenni egy lavor vízbe, de általában nem szeretik a vizet.
De amúgy nem kell fürdetni, tiszta állatok!
Türelem.....Amúgy mennyire vad? Mennyit szeretnél rajta szelidíteni? szóval azt szeretnéd hogy meglehessen simogatni, vagy azt hogy egyáltalán elvegye a kezedből a kaját?
Előzmény: Syb84 (9071)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!