Keresés

Részletes keresés

T.A.L. Creative Commons License 2009.11.15 0 0 2
Áthoztam a válaszomat.

""Hát, valóban egy kínai "műremek", és nem azismert fegyvergyártó terméke, mint pld a Luger, és Winchester és a Geco és stb. sem.

Nem értem a kérdést.
Maga a beosztást, a tornyokon lévő tárcsa, vagy a dob segítségével lehet nullázni, a belövést követően.
Ez a rendes, precíziós, mesterlövész céltávcsöveknél is így használatos.
Központosságot nem értem, mind kérdést, nullázáshoz egy most hogy is jön ?

De az jó és egyben helyes is, ha egy céltávcső belső optikai szerkezete központos a külső tubusházzal, és nem jó, ha a toronyszerkezetek azt végállásba, vagy annak közelébe hozzák.

mivel nem tudom, hogy mire kellett volna válaszolni, ezért vagdalóztam egy kicsit, hát ha találok alapon sikerül. """
Előzmény: E30Allrad (1)
E30Allrad Creative Commons License 2009.11.13 0 0 1

Nagyszerű! Akkor,mivel ez a topik létrejött,fel is tenném az első kérdést,amit a "Távcső" topicban TAL-úrnak címeztem..

Tisztelt Tóth Attila László Úr! Fegyvertávcső témában lenne szükségem a szakmai tudására. Az ominózus távcső egy "Walther FT. 8-32x56" logóval díszített,egy régi hozzászólásában nem túl nagyra értékelt,kínai mérnökök által készített távcsőnek látszó tárgy. Műszakilag nincs vele semmi problémám (ráadásul még tetszik is...),de valamire azért kíváncsi lennék. Ft. fórumon olvastam a távcsövek optikai központosításáról. Nekem az optikai közép a tornyok "0" vonalánál van. Számomra zavarba ejtő,hogy ez nem egy 9-es skála matematikai,geometriai közepénél van. Így van ez az "igazi" távcsöveknél is, mert pl. klikkes módszernél elég problémás lehet "0" alatti állításokat kieszközölni. Válaszát előre is köszönöm! Üdv. B. János 

maydayray Creative Commons License 2009.11.13 0 0 0
távcs0
Előzmény: kustor (-)
kustor Creative Commons License 2009.11.12 0 0 topiknyitó
Ide jöhet minden céltávcsővel (fegyvertávcsővel) kapcsolatos dolog, hogy ne a Távcső topicban keljen olvasni róla...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!