Keresés

Részletes keresés

rnagy8 Creative Commons License 2007.06.14 0 0 10043
Ez jó, de ezzel az ember egy kicsit beengedi az időjárást a lakásában. Egy nyári zivatar szépen elusztathatja az OSB lapos boxot. Elő van erre készítve, vagy nem volt szempont?
Előzmény: klimakiraly (10042)
klimakiraly Creative Commons License 2007.06.14 0 0 10042
Persze a képek ...






Előzmény: klimakiraly (10040)
rnagy8 Creative Commons License 2007.06.14 0 0 10041
He???
Úgy érted annyit amennyit egy korszerű klíma standby (vagy ventillátor) üzemmódban?
Előzmény: fodorb (10033)
klimakiraly Creative Commons License 2007.06.14 0 0 10040
Szia!

belül ledobozolod ablakszárny le és kész.
Ez itt van nálunk Szegeden a belvárosban a sétáló utcai műemlékek közelében.
És semmi problémája a hatóságoknak vele.

K.K.

ps: Nem merek vízjelet tenni rá mert megint leleszek hurrogva .... de más weboldalon való közzétételhez nem járulok hozzá!!!!
Előzmény: M_Gabor (10035)
M_Gabor Creative Commons License 2007.06.14 0 0 10039

Sziasztok!

 

  Természetesen úgy értettem, hogy a kültéri egy olyan helységben lenne, amit nem akarok klimatizálni, nyitva maradhat az ablak. A beltéri egy másik szobába kerülne.

 

 Köszi!

Előzmény: M_Gabor (10035)
Teo papa Creative Commons License 2007.06.14 0 0 10038

Halihó

 

Érdeklődni szeretnék, hogy tudna-é valaki nekem eljuttatni egy normális kezelési leírást Belcor Classic klímához? Lehetőleg olyan kéne, amiben a távvezérlőn lévő jelek normálisan le vannak írva, mert sajnos amit kaptam hozzá az alapján képtelen vagyok kitalálni, hogy ki kivel van :-((

 

Teo >

aas Creative Commons License 2007.06.14 0 0 10037
Ha az ablak maradhat nyitva, nem lenne jobb a mobil split ?
Előzmény: M_Gabor (10035)
Lacivill Creative Commons License 2007.06.14 0 0 10036
És a beltéri ugyanabban a szobában, vagy másikban?
Előzmény: M_Gabor (10035)
M_Gabor Creative Commons License 2007.06.14 0 0 10035

Sziasztok!

 

 Gondolom megköveznek majd a hozzáértők, de megkérdezem, hogy lehet esetleg egy kültérit egy helységbe, ablakhoz közel telepíteni (és nyitott ablaknál használni)? A lenti kis "rajzon" a "?" jelölné a kültérit, az "AAA" az ablakot...

 

 

 |--AAA---|

 |?           

 |

 |

 

 Köszi

 

Eryk Creative Commons License 2007.06.14 0 0 10034

Szia!

 

Elméletileg építési engedély kellene egy split telepítéséhez. Röhej. A valóságban a többség ezt abszolút nem veszi komolyan. Ha saját magamról lenne szó, én bizony felszerelném. A XII. kerületben voltam most felmérni. A tulajt egyáltalán nem érdekli, hogy mit szól az önkormányzat a fronton lévő kűltéri miatt. Ha felrakják, a kutya sem tőrődik vele.

Előzmény: murray (10017)
fodorb Creative Commons License 2007.06.14 0 0 10033
Off

Még annyit elfelejtettem, hogyha valaki katodsugarcsőves monitort használ, és abból is egy nagyobb méretűt, akkor a gép is fogyaszt annyit, mint egy korszerű klíma, különösen ha egy bika gépről van szó, és számítógép is egyre több van

On
Előzmény: fodorb (10032)
fodorb Creative Commons License 2007.06.14 0 0 10032
Szerény vélményem szerint télen is sokan fűtenek villannyal, többen, mint ahányan klímát használunk, akkor ez nem lép fel ?
Jó tudom, hogy sok erőműben karbantartás van, ezeket is muszály, de ez talán megint egy a sajtó által felkapott dolog.
Lehet, hogy az energia szektorban ezek mindennaposak, csak nem tudunk róla

Mi lenne akkor ha minden lakásban lenne klíma ?!?!
Előzmény: Miki69 (10031)
Miki69 Creative Commons License 2007.06.14 0 0 10031

 

Azért szép lassan érdekes infók látnak napvilágot az áramkrízissel kapcsolatban: Az első, hogy a klímák miatti 60 MW plusz áramfogyasztás az országos napi fogyasztás kb. 10% -a, mégis szólnak a vészharangok. Ez viszont nem valami biztató a magyar villamosenergia rendszerrel kapcsolatban. Gyakorlatilag nincsenek tartalékok.

 

A másik érdekesség, hogy a mostani ellátási nehézségek egyáltalán nem lennének normális esetben. A napi 6000 MW (illetve klímákkal 6060 MW) fogyasztással szemben 8000 MW termelői kapacitás van, csak 2000 MW különféle okok miatt (műszaki hiba...) kiesik. Máshol kéne a problémákat keresni.

Előzmény: klimakiraly (10030)
klimakiraly Creative Commons License 2007.06.14 0 0 10030
Szia CFS!

Nem túl régen még fizettek is érte, hogy vegyél klímát és más fogyasztót.
Most hogy megvetted meg kiderült nincs is ennyi áram szállító/termelő kapacitás.
Üdvözöljük Magyarországon. :-) :-) :-)

Hidegen hagy? AKCIÓ

K.K.
Előzmény: Törölt nick (10029)
roxul Creative Commons License 2007.06.14 0 0 10028

Üdv!

 

Közérdekű info: a XI. kerületben (legalábbis Albertfalván, de lehet, hogy az egész kerületre vonatkozik) a panel lakásokra NEM lehet hivatalosan klímát szerelni, csak úgy, ha az utcáról nem látszik!

 

 

aas Creative Commons License 2007.06.14 0 0 10027
OK, nem várok ennyi pénzért kimagasló szolgáltatásokat, de nem is mondanám rá, hogy: "rengeteg plusz funkciót tud"...
Előzmény: sierre (10026)
sierre Creative Commons License 2007.06.14 0 0 10026

 

 

És természetesen a hülye kérdésre adott hülye válasz is. Mit vársz 70 ezerért?

Előzmény: aas (10025)
aas Creative Commons License 2007.06.14 0 0 10025

Ezek a funkciók teljesen standard lehetőségek, talán csak az ionizátor ami nem átlagos.

 

Olyan, mint az autóreklámban: forgatható kormány, leengedhető ablak, nyitható ajtó, stb... :-)))

Előzmény: sierre (10024)
sierre Creative Commons License 2007.06.14 0 0 10024

 

Eddig nem kapcsolgattam valami sokat, de amiket biztosan jól csinál: sleep function (alvás): a funkció bekapcsolása után egy órával engedi a szoba hőmérsékletét 1 fokkal emelkedni (közben a kinti hőmérséklet úgyis hül), majd szuper csendes automata üzemmódba kapcsol, főleg a ventillátor megy meg az ionizátor. Lehetőség van gyors lehűtésre, kellemes szellőre, ezen kívül  párátlanításra is az összes funkció négy fokozatban. Egy éjszaka alatt kb 6-8 liter vizet szűr ki a légtérből. A melegítő funkciót még nem próbáltam, de hőszivattyús, így állítólag meglepően jó hatásfokkal dolgozok. Egyébként B/C leírás van az EER és COP értékek mellett, de magyar honlapokon nem sikerült pontos értéket találni, csak horvát meg bolgár oldalakon vannak pontos értékek megadva. Ezek alapján tényleg a megadott fokozaton belül van a jóság. A villanyórát mindenesetre nem pörgeti, inkább komótosan mozog a kerék. Igaz, hogy reggel, még a hajnali órákban jól kiszellöztetetek és a redőnyt napközben félig leengedem. Pedig D-DNy-i a lakás, és földig érő teraszajtó van az egyik  szobában.  

Előzmény: aas (10016)
fodorb Creative Commons License 2007.06.14 0 0 10023
pl coolklima.hu
pl pannonklima.hu

ezek biztosan csinálnak , mert láttam a weblapjukon hogy van ilyen szolgáltatás is
de a legtöbb szakcég végez ilyet
Előzmény: beluking (10021)
fodorb Creative Commons License 2007.06.14 0 0 10022
hát akiktől vetted az nem jó ?
vagy nem szakbolttól van ?
Előzmény: beluking (10021)
beluking Creative Commons License 2007.06.14 0 0 10021

Sziasztok!

 

Split klíma karbantartását szeretném Budapesten (bakt, gomba, stb, ami kell), tavalyi a készülék.

Van itt valaki, aki ilyet vállal, vagy ismer karbantartót?

 

pestam Creative Commons License 2007.06.14 0 0 10020
van vkinek tapasztalata a webklímával kapcs.? www.webklima.hu, érdi cég, milyen munkát végeznek, minden érdekel...
murray Creative Commons License 2007.06.14 0 0 10019

aha. köszi az infot. de ha kultéri egység is van akkor fúrni kell a csönek furatot, és erkélyem meg nincs igy a kültérinek "keretet" is kell csinálni

kár

Előzmény: fodorb (10018)
fodorb Creative Commons License 2007.06.14 0 0 10018
Azért, mert ez egy mobil split
tehát ugyanúgy fel kell tenni a kultéri egységet, nincs Erkély, ahova el lehetne rejteni ?
Elég sok helyen látni panel épületeken a kültérieket, kötve hiszem, hogy mindegyik engedélyezve van
Előzmény: murray (10017)
murray Creative Commons License 2007.06.14 0 0 10017

sziasztok.

 

mivel én is panelba szeretnék klimát az engedélyezési huzavona miatt csak mobil jöhetne szóba. ezt ismeri vki?

http://www.globalplaza.hu/multi_product.php?id=53192

 

miért van még egy egység? manuált nem találok hozzá sehol

aas Creative Commons License 2007.06.14 0 0 10016

és rengeteg plusz funkciót tud

 

Milyeneket ?

Előzmény: sierre (10014)
sierre Creative Commons License 2007.06.14 0 0 10014

 

Én egy Haier 2,6-os készüléket vettem most akciósan a Media Marktban 70 ezerért. Eddig nagyon jók a tapasztalataim. Hallani szinte nem lehet, jól hűt és rengeteg plusz funkciót tud. A kültéri egysége fele, mint az AEG hasonló kategóriás készülékeinek, és az ionizátort kifejezetten észlelni lehet, ha bekapcsolom (általában megy is). Emellett 410-es gáz van benne, ami gondolom a legmodernebb. Van valakinek tapasztalata a Haierekről és tudja-e valaki, hol lehet kapni hozzájuk pótszűrőt?  (Most pollen és aktív szenes szagszűrő van benne az ionizátor mellett).

windy12 Creative Commons License 2007.06.14 0 0 10013
Az Lg - vel, hasonlóan a Samsunghoz kezdetekben voltak zűrök, itt a fórumon is volt róla szó. Kiegyensúlyozatlan mókuskerék, zörgő kültéri, eresztő sarokszelep, stb. Ilyen hibákkal találkoztunk pár éve az ArtCooloknál, de mostanában már egyáltalán nem fordult elő hiba, ebből tudok arra következtetni, hogy a szerelők visszajelzései alapján jobban odafigyeltek ezekre a dolgokra. A Samsungnál is hasonló apró dolgok fordultak elő, pl. az egyik  kültéri egysége zörgött, itt egy cső került túl közel a burkolathoz, és a rezgést felerősítve átadta a lemeznek. Az inverteres készülékek pedig helytelen kódsorral jöttek ki a gyárból, és áramszünet után nem indultak újra. Itt egy fél perces programozás szükséges, a helyes kódsort a távirányítóról elküldeni a készüléknek, és már üzemel is. Szóval ilyen jellegű apró és kezelhető gondjaink voltak, de szerintem mostmár a két gyártó közül bármelyik ajánlható.
Előzmény: LILLY22 (10011)
klimakiraly Creative Commons License 2007.06.14 0 0 10012
Szia LILLY22!

Olyat ami elektromos elven működik és nem kell cserélgetni csak takarítani. Persze ha légtisztítás fontosabb mint a hűvös akkor csak is légtisztítót, de abból is elektromost. (PLASMA, Flash Streamer - kb. mint a rovar csapda, belemegy a por/allergén/szag és a szikra/villám szétégeti.).

Márka, belátásod szerint. Én mindenképpen olyat ajánlanák amelyik jelen van Magyarországon saját cégével.

K.K.
Előzmény: LILLY22 (8859)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!