Keresés

Részletes keresés

BOLOND Creative Commons License 2003.09.06 0 0 124
bocs az off kepert, csak probalkozom
Előzmény: Csekk (123)
Csekk Creative Commons License 2003.09.05 0 0 123
Igen, a tripod nem engedi a fájlok kívülről történő meghívását.
Kedves BOLOND,
Megnéztem a képeidet, gratula értük, és igencsak irígyellek:))
Ha van egy utleírásod is a képekhez, akkor _neked_ szívesen elkészítek hozzá egy weblapot is, a képeiddel kiegészítve.
Ráadásul egy olyan szerverre tenném fel, amelyik nem tiltja le a fájlok külső meghívását, vagyis a képek onnan ide is belinkelhetőek lesznek.
Ja, és természetesen mindezt teljesen ingyen! :)
Előzmény: BOLOND (122)
BOLOND Creative Commons License 2003.09.02 0 0 122
Hat en sajna semmit nem latok az embleman kivul akarmikor nezem. Korulmenyes ez a kepfelrakas, pedig ahogy mondjak tobbet er egy kep ezer szonal.
Előzmény: krimo (121)
krimo Creative Commons License 2003.09.01 0 0 121
Szia !
Én 1 kisgyereket látok a képen, közvetlenül a vízfelszín alatt, búvárszemüveggel. De csak akkor látom, mikor aznap először jövök a topicra, utána már csak a tripod.com felirat van itt. Érdekes. elpadrino-né
Előzmény: BOLOND (120)
BOLOND Creative Commons License 2003.08.31 0 0 120
Hogy erted hogy megy ez nekem? En nem latok semmit itt csak egy "Tripod" emblemat. Lehet hogy bebujt valami kisordog a gepembe csak hogy kibosszantsa a napvilagot belolem?
Az a vorosboros terv jol hangzik, sajna nekem valasztani kellett az egeszseg meg a nedu kozott.
A kepek amiket kuldtem azok mind mexicoiak. Gondolom ezen a topikon orrolnanak erte. Ha Isten is ugy akarja talan tavasszal megallunk egy par napra Tahitin es akkor tudok ide is kuldeni kepeket. Ha nem akkor kilopunk egy parat brossurakbol.
Szia Bolond
(En tulajdonkeppen kisbetuvel akartam irni hogy bolond de valaki mar hasznalja, habar nem talalom sehol)
Előzmény: elpadrino (119)
elpadrino Creative Commons License 2003.08.31 0 0 119
Barátom !
Hát látod mégis megy ez Neked :-)) Ennek örömére megyek, iszom egy kis vörösbort. A képeket megkaptam, hamarosan intézkedem. üdv.
Előzmény: BOLOND (118)
BOLOND Creative Commons License 2003.08.31 0 0 118
hmhman Creative Commons License 2003.08.28 0 0 117
Csinnka:Mióta láttam a "Lázadás a Bountyn" című filmet,még a Marlon Brando,Trewor Howard és Tarita főszereplésével készült változatot a moziban,ami nem most volt,én is azóta Tahitire szeretnék eljutni...sajnos ez még eddig nem jött össze:-(de talán egyszer...
Előzmény: csinnnKA (107)
hmhman Creative Commons License 2003.08.28 0 0 116
A képek szerintem csodálatosak,és azok a tüzes Tahiti lányok ott a tengerparton az óriáskagylókkal és a 8 méteres fehér cápával...hát igazán jól sikerültek:-)
Előzmény: SHReK (115)
SHReK Creative Commons License 2003.08.26 0 0 115
megnéztem a képeket.
hú, nagyon szép hely! :)))))
Előzmény: kutyu75 (110)
Briko Creative Commons License 2003.08.26 0 0 114
Nem a gép a rossz, nincs ott semmi.
Előzmény: BOLOND (113)
BOLOND Creative Commons License 2003.08.26 0 0 113
Csak az en gepem rossz vagy mas sem lat itt kepeket?
Előzmény: kutyu75 (112)
kutyu75 Creative Commons License 2003.08.25 0 0 112


Előzmény: BOLOND (111)
BOLOND Creative Commons License 2003.08.25 0 0 111
kutyu75 Creative Commons License 2003.08.21 0 0 110
Sziasztok,

múlt héten végre sikerült feltenni ismét a fotókat a képtárra, mert korábban valamilyen titokzatos oknál fogva elszálltak. a cím: kep.tar.hu/cooxigetek2003
az utazás anyagi részleteiről annyit tudok, hogy a repjegy meglehetősen drága volt (AirNewZeeland), de London - Los Angles - Auckland - Rarotonga útvonal meglehetősen hosszú is, így egy kicsit könnyebb volt ezt az összeget megemészteni. A jegyet a Vistában szerezte be a Kedvesem. Itt azt hiszem véget is ért minden kapcsolatunk a hazai irodákkal.
jellemző, hogy erről a térségről mindenkinek csak Tahiti jut eszébe, a Malévos utaskísérő a Bp-London vonalon rögtön rá is kérdezett a repjegyünk láttán (amit én csak Aucklandben kaptam kézhez, így akár az egész meglepetést is elronthatta volna :-((), hogy "csak nem Bora-Bora-ra mennek ??" nem oda mentünk...
a szállásokat interneten foglalta a Kedvesem, és ott helyben fizettük ki. ár: 200 NZD/éj/sziget :-)))(ezért saját, különbejáratú szigetet kaptunk) és 60 illetve 120 NZD/éj/lak avagy szoba között. Ez erősen sziget és persze szállásfüggő. Vízum nem kellett (illetve az USA-ba kellett).
A két nagyobb sziget között propelleres kisrepülővel mentünk, ez ha jól emlékszem 300 NZD volt (oda-vissza / fő).

hát dióhéjban ennyi lenne a költségekről :-))

k.

Előzmény: SHReK (109)
SHReK Creative Commons License 2003.08.20 0 0 109
hmm, nem rossz :)))

És mindez mennyibe került? Vagy egyelőre álom marad oda eljutni? Mesélj(etek) egy kicsit a száraz tényekről is :)
Repcsi, vízum, utazási iroda, hol foglaltatok (illetve foglalta a kedvesed)...

Előzmény: kutyu75 (106)
vilagutazo Creative Commons License 2003.07.22 0 0 108
Emberek, hát senki nem járt mostanában Bora Borán. Úgy örülnék már egy útleirásnak!
Előzmény: csinnnKA (107)
csinnnKA Creative Commons License 2003.07.17 0 0 107
Ha jól értettem szavaidat, akkor végül is a Cook mégiscsak több egy kicsivel (változatosabb felszín, növényzet stb.), és azért a "nem megcsinált", háborítatlan természet valahogy még vonzóbb. Ráadásul tavaly januárban, amikor Meerufenfushin jártunk, bár én el voltam ájulva a rengeteg kishaltól és koralltól, de mint (utóbb) megtudtam, ez már töredéke és csak halovány mása a kb. 5 évvel ezelőttinek, a felmelegedéstől ugyanis évről-évre pusztulnak el. Igaz, a legtöbb partközeli helyen már halottak vagy haldoklók voltak a korallok. Ez tényleg szomorú.
Szóval ha fehér a homok és vannak belógó pálmafák... hmmm... hegyek és nagy kövek (mint pl. Seychelles-en), azt hiszem, szívesen elmennék. :-)

Konkrét kérdés: FOTÓK???????????????????? :-)

Előzmény: kutyu75 (106)
kutyu75 Creative Commons License 2003.07.13 0 0 106
SHReK, csinnnKA,

Hogy melyik szebb, a Cook vagy a Maldív szigetek?

Mindkettőre azt mondom, hogy fantasztikusak, gyönyörűek!! Ha boncolgatni akarom, hogy mégis miben különböznek, akkor a lényeg, hogy Cook szigetek változatosabb mind a növényzetet, mind a felszínt tekintve (hegyek - nagyon dús szinte dzsungelszerű növényzet), illetve nem kifejezetten turistás hely (mint pl: Bora Bora). Szinte együtt laktunk a helyiekkel (kb. 15 ezren laknak kb.15 szigeten). Az emberek hihetetlenül barátságosak, minden helybéli köszönt/integetett nekünk.

Ezek a szigetek attól szépek amilyenek, emberi beavatkozás nélküliek.

A part a legtöbb helyen fehér homokos plusz néhol nagy fekete kövek vannak és rengeteg belógós pálma :-)).

Sokkal több az élő korall amelyek gyönyörűek, és óriás kagylókat (értsd: kb 1 méteresek) is láttunk szép számmal, meg persze a színes pillangóhalak, stb.

A klíma Maldívhoz képest abban különbözik, hogy míg Maldívon egész évben kb. egyenletesen meleg van, Cook szigeteken két évszak van. Száraz tél, márciustól novemberig, amikor a hőmérséklet 23-29 C, és csapadékos nyár, amikor 29 fok az átlaghőmérséklet. Tehát mi most éppen télen voltunk.

A lagúnák mindkét helyen gyönyörű türkiz kékek, viszont Cook-nál egy egy nagyobb szigethez tartozik egy egy lagúna és ezen belül vannak kisebb u.n. "motu"-k amelyek hasonlóak a Maldív szigetekhez.

Összességében nekem mind a Maldív mind a Cook szigetek egy álomhely, a paradicsom, mindkettőt imádtam és mindkettőre most azonnal visszamennék :-)).

Van valami konkrét kérdésetek?

u.i. teszünk fel képeket a képtárba :-) majd jövök a linkkel, ha kész.

csinnnKA Creative Commons License 2003.07.12 0 0 105
Sziasztok! :-)
Elég a felcsigázásból, most már ide azokkal a képekkel! :-)))

És Kutyu... engem is fölöttébb érdekelne Shrek (103. sz.) hozzászólásában feltett kérdésre a válasz! ;-)

kutyu75 Creative Commons License 2003.07.11 0 0 104
BOLOND,
Nagyon örültem, és óriási nagy meglepetés volt!!! Aucklandig teljesen félre voltam vezetve és jól meg voltam kavarva. Aztán mielőtt felszálltunk a járatra, csak elmondta, hogy hova is megyünk.
:-)) Persze One Foot-ról gyakorlatilag csak One Foot-on tudtam meg hogy akkor mi most itt maradunk, és nem megyünk vissza a hajóval :-). Lehetett ott aludni, bár azért én egy kicsit fétem éjszaka, megmondom Neked őszintén. De fantasztikus volt. Gyönyörű szép!!
Kedvesem ígérte, hogy ír Neked majd részleteket, úgyhogy nem mesélek el előre mindent. Gondolom küld majd Neked képeket is, mert rengeteget csináltunk és nagyon jól sikerültek.
Köszi az infókat amikkel segítetted a tervezést :-)
k.
Előzmény: BOLOND (102)
SHReK Creative Commons License 2003.07.11 0 0 103
Hi!

és összehasoníltva a Maldív-szigetekkel milyen ott? :)

Előzmény: kutyu75 (101)
BOLOND Creative Commons License 2003.07.10 0 0 102
Hat orulok hogy eljutottatok oda. Remelem orultel a meglepetesnek. A ferjed megerdemel egy nagy puszit. Lehetett aludni a One Foot Island-en? aprilisban meg nem volt nyitva az a kis haz a posta kunyho mellett. Hol laktatok Aitutakin es Murin? Erdekelne hogy nektek hogy tetszett a hely. En ugy kipihenem magam ott hogy hetekig tart amig masodik sebessegbe teszem magam itthon. Ha nem laknank ilyen szep helyen, akkor szar lenne hazajonni. Varjuk a kepeket. ( Nekem van fennt egy par kepem a http://bolond0.tripod.com )
BOLOND
Előzmény: kutyu75 (101)
kutyu75 Creative Commons License 2003.07.09 0 0 101
szia BOLOND!!

nem. én magam vagyok az asszony :-)))

Merre jártunk? 6 éjszaka Rarotonga (Muri Beach), 2 éjszaka One Foot Island :-), és 8 éjszaka Aitutaki.
Hát.. nekem is a legkedvesebb helyem lett :-)

Teszünk fel képeket hamarosan, a dolog folyamatban van.

k.

Előzmény: BOLOND (100)
BOLOND Creative Commons License 2003.07.09 0 0 100
Szia kutyu, te vagy aki egy par honapja erdeklodtel a Cook szigetekrol, mert meglepetesnek akartad az asszonynak? Milyen volt, merre jartatok? Ha feltennel egy par kepet nagy lenne, ha nem megy szivesen latnam oket e-mail-en. Nekem a legkedvesebb helyem eddig. BOLOND
Előzmény: kutyu75 (98)
vilagutazo Creative Commons License 2003.07.08 0 0 99
lehetne egy picit részletesebben kifejteni a gyönyörüséget? :-))

Árak, kirándulások, búvárkodás és stb.

Előzmény: kutyu75 (98)
kutyu75 Creative Commons License 2003.07.08 0 0 98
Sziasztok,
most jöttünk haza a nászútunkról.
Volt szerencsénk 2 és fél hetet a gyönyörű Cook szigeteken eltölteni!!
Tényleg csodálatosan szép, és tényleg sokkal természetesebb és nyugisabb mint bármelyik hely, ahol eddig jártunk.

Ha bárkit érdekel a hely, szívesen válaszolok bármilyen kérdésre!!

Üdv.
kutyu

Briko Creative Commons License 2003.06.04 0 0 97
Javaslom a www.borabora.com honlap nézegetését...
Előzmény: vilagutazo (96)
vilagutazo Creative Commons License 2003.06.04 0 0 96
Valaki mondjon már néhány konkrét dolgot is Bora Boráról!Tényleg ez a legszebb sziget Francia polinéziában?
Mi januárban fogunk egy rövid látogatást tenni Tahitin, de még bizonytalan vagyok, hogy érdemes-e Bora Borára menni vagy jobbak a kisebb és kevésbé felkapott szigetek?
Előzmény: Briko (95)
Briko Creative Commons License 2003.05.15 0 0 95
Nem kértünk, 1 évig feléjük se nézhettünk...

Közben elkészítettem életem első honlap kezdeményét, rajta a Braziliában készített képek egy részével. Megleshető a
web.axelero.hu/briko1
oldalon. Nagyon puritán szegényke, nyugodtan lehet cikizni, bírom a kritikát.

Előzmény: vilagutazo (94)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!