Keresés

Részletes keresés

pestam Creative Commons License 2007.06.17 0 0 10138
meg erre találták ki az újrahasznosítást, kocsiknak is (persze nem a kínai ócska szaroknak, amik ellepik nemsokára a piacot...) nagy része (70-90%) már újrahasznosítható: fémen kívül üveg, műanyag, üléstömés, stb. persze ez is energiával jár, meg az újak legyártása is, de tényleg lehet sokat nyerünk is az új korszerű dolgokkal, és az egyenleg más lesz úgy már. aztán a kényelem, a szolgáltatások, stb. és ez klímánál is így van: fogyasztás, hang, design, levegő tisztítása, programozhatóság és a többi paraméter. és gondolom egy klímát is lehet úgy gyártani, h nagy része bekerülhessen a recyclingba: vas, műanyag, réz a nagy része a dolognak, a kábeleket és elektronikai paneleket is lehet már hasznosítani, csak éppen az igényes magyar lakosságnak ez nem sajátja, h ilyenekkel bármikor törődne, elég belenézni egy társasház szemetesébe... :(((
Előzmény: fodorb (10135)
schg. Creative Commons License 2007.06.17 0 0 10137

ELÖBB UTOBB AZ IS OTT VÉGZI

 

En a régi TV-met bevittem egy korházba és odaadtam hogy tegyék be egy korterembe / örültek neki /

 

Sajna nyugatrol sok szemétimportőr cég van ami nálunk még piacképes

 

Butor vagy ruha "Import" "szépséghibás termékek" BRRRR

Előzmény: fodorb (10135)
fodorb Creative Commons License 2007.06.17 0 0 10136
OFF
még annyit, hogy amikor lesz annyi pénzem, hogy a mostani fixest kicserélem, akkor vagy áttetetem máshova aházba, vagy eladom, még ha kevéssért is, de kapok érte valamit
ON
Előzmény: fodorb (10135)
fodorb Creative Commons License 2007.06.17 0 0 10135
ezzel egyetértek ami a szeméttermelést illeti, én megszoktam próbálni eladni, amir régi, és még mukodik, valamit legalább kapok érte, és nem a szemétben végzi, akkor
Előzmény: szatti (10129)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.17 0 0 10134
"Egy biztos, én megveszem hétfőn a General Line-ot, főleg mert most 10 hónapra havi 4990 Ft és 0% THM. Aztán be is szerelem magamnak.
Csak kibír 2-3 hónapot napi 1 óra üzemmel pár évig." (szatti)


Arra a napi 1 órára minek klíma? A falak nyáron annyira fel vannak melegedve, hogy a klíma kikapcsolása után pikk-pakk újramelegszik a szoba, lakás stb.
Nyugodt lehetsz ha érezni és élvezni is akarod a hatását, nem 1 órát fog az üzemelni 2-3 hónapon át.
Bár ha magadnak szereled akkor biztosan csak ennyit fog kibírni, aztán kampec.

(rossz vákumozás, peremezés, megroppant rézcső, elszállt gáz stb)

Előzmény: szatti (10113)
klimakiraly Creative Commons License 2007.06.17 0 0 10133
Szia szatti!

Itt már többször ki lett tárgyalva miért annyi a szerelés a 40.000Ft.-os klímánál és a 400.000Ft klímánál. Ha nem friss levegős a 400.000Ft.-os HUF pontosan ugyan annyi a szerelési költség.

Mindegy hogy Trabantal vagy Mercedéssel álsz a garázsodba attól ugyan annyiba kerül a tégla, a cement a festék ... órabér minden. (By e-fórum csak már nem tudom Ki írta?! :-) )

Tetszik érteni? (By Szalacsi)

Javítani?
Te hoznál egy darab alkatrész Kínából, Koreából, Malayziából, vagy innen a sarokról Törökországból?

Hát Én nem, mert nem fizetné meg senki a szállítási költséget.

Sajnos Magyarországon semmit nem gyártanak klímához.
(Mi is Serbia-i konzolt használunk, mert felénk csak ez kapható. Volt hazai is de olyan gagyi lett a második szállitmány ( persze az első tökéletes volt), hogy hazafiasság ide-oda, nem kell mostmár ingyen sem.)

K.K.
Előzmény: szatti (10125)
viricsi Creative Commons License 2007.06.17 0 0 10132
Kicsit jobban gondold át.
Cserélj kompresszort a negyvenezres klímádban és nézd meg mennyibe fog kerülni.
A húsz éves dolgok nyomják igazán a globális felmelegedést, mert háromszor annyi energiát fogyasztanak, mint a korszerűbb eszközök.
A "mi kerül a klímaszerelésben ennyibe" témát évente kétszer rágjuk át.
Az, hogy felszereled, nem azt jelenti, hogy az a szerelés jó is lesz. Ha mondjuk három év múlva tönkremegy a géped, eszedbe nem fog jutni az, hogy ez azért történt mert nem jól üzemelted be a gépedet. Pedig azért ment tönkre.
Előzmény: szatti (10129)
schg. Creative Commons License 2007.06.17 0 0 10131

Bocs ez most csunya lesz

 

Én nem festenék lakást Én az agyammal tudok anyit keresni hogy a piszkos fizikai munkát végezze el helyettem az aki ahoz ért

 

Ez most nem neked szólt, ez egy általános elvi álláspont

Előzmény: szatti (10129)
schg. Creative Commons License 2007.06.17 0 0 10130

Én bizony a raketta porszívot nem szeretném megcsináltatni, és trabantal sem szeretnék járni pedig 10 évig trabantoltam

Ha csak fél évente körülnézek a piacon  akkor is megdöbbenek milyen sok ujdonságot találok. Ha megvetsz érte én akkor is ezeket élvezni akarom

Ma természetes a mobil telefon Én viszont majdnem meghaltam azért a 80-as években mert nemhogy mobil de még lakás telefon sem 

Én nem vágyom visza azt a kort

Előzmény: szatti (10129)
szatti Creative Commons License 2007.06.17 0 0 10129
Persze. Mindent dobjunk ki ami elromlik, termeljük a szemetet, mejd belefulladnak a gyerekeink. Meg hadd jöjjön a globális felmelegedés. Ennyit a gondolkodásomról.

Engem irritál az, hogy 20 éve még megcsinálták úgy a dolgokat, hogy azok elmentek 10-15 évig, de ma már az olyan DVD-t és egyebeket ki kell dobni 1-2 évesen, szinte még új kinézetűen.

Amúgy a lakásunkat kifestettem és semmivel sem lett rosszabb, mint amit előzőleg festő festett ki. És elég volt egy hétvége, pedig még a díszcsíkot is fújtam, ja és a plafont is, mert cuppantott.

Bocs az Offtopic-ért, de az ilyen dolgokt mindig felbosszantanak.
Előzmény: schg. (10128)
schg. Creative Commons License 2007.06.17 0 0 10128

Imádni voló hogy milyen katyvaszos a gondolkodásod !!!!

 

Ott ahol magasnak tünik az órabér mindig az van a háttérben, hogy nem tud reggeltől estig dolgozni

Egy lakást 30 Óra alatt egy festő ki tudja festeni mégsem 600 ft az óradija mint a mekiben a csajoknak akik 10 órát dolgoznak hanem 300,000 ft ért fogja kifesteni ami 1.0000-ft os órabér

Persze ha akarod te is kifestheted a lakásod lassabban csunyábban " de legalább a mi narancsunk, igaz savanyubb de legalább a mienk "

 

Müszaki cikknél pedig egy idő után kár javítani mert uj technika érkezik .

Nem javitom az orion tévém hanem veszek egy lcd-t amit 5 év mulva kidobok mert jön a ledes technika 

Ez már a 21,-század ahol már nem a 60 as évek tempoja van /ÉN 1960-as vagyok"

Előzmény: szatti (10125)
fodorb Creative Commons License 2007.06.17 0 0 10127
Korábban írták itt a topicban, hogy az AEG viszonylag hangos
Akkor már inkább a LG ES-H126LLAO 89 990 31 db zajt, és B/B -t ír la a katalógus

Előzmény: Impasse (10124)
fodorb Creative Commons License 2007.06.17 0 0 10126
Ha valóban úgy van, mert leelenőrizni nem tudod
Láttam én már ugyanazt a típust több cég oldalán, mindegyiken másik energia osztályba sorolva, a gyártónak meg nem volt oldala, tehát ott nem tudtam megnézni, hogy akkor mi is van
Előzmény: Törölt nick (10120)
szatti Creative Commons License 2007.06.17 0 0 10125
Nem elég 1 órai béred egy családi fagyizásra??
Persze, mert a főnökeid zsebében landol a hasznon 80%-a.
Még nem hallottam olyan klímás cégről ahol ne lett volna bőven pénz.

Tehát már a klímákat sem javítják??
Ezek szerinte ez is olyan mint a többi műszaki cikk, ha elromlik vegyél újat??
( 1996-óta vállalkozásban javítottam műszaki cikkeket és sokáig abból éltem, de ennek vége.)
Amúgy miért nem javítják őket? Gondolom mert többet lehet keresni egy új eladásán + telapítésén. (Ez olyan, mint hogy az utakon nem éri meg a kis kátyúkat megjavítani, csak a nagyokat.)
Pedig egy klímánál ( hacsak nem egy nehezen megtalálható szivárgásról van szó ) nem tarthat sokáig megtalálni melyik az az alkatrész ami hibás, mert ugyen nem sok darabból áll egy klíma. ( Itt most nem az elektronika javítására gondoltam).

Tehát szerintem nagyon aránytalan, hogy megveszel egy klímát 50ezerért és 40-ért telepítik. Ez olyan, mintha egy új 2 milliós autót 1.6 M-ért lehetne forgalomba helyezni.
Előzmény: klimakiraly (10121)
Impasse Creative Commons License 2007.06.17 0 0 10124

Hello!

AEG Climavision 2 KWI 12 HU (3,7KW)

Van vkinek tapasztalata erről a készülékről?

Külső/belső zaj? Megbízhatóság? Ár/érték arány (93000,- Ft)?

Köszi

Impasse

ereik Creative Commons License 2007.06.17 0 0 10123

Van valaki, aki ismer ilyen márkát, hogy Wellington?  Az utca túloldalán lakó szomszédnak ilyen van felszerelve a falra, s mi falra tudunk mászni, amikor működteti. Főleg este 10 után vagy hajnali fél hatkor. Teljesen olyan a hangja, mint az ablakunk álló autónak, amelyiknak folyamatosan csúcsra járatják a klímáját.

Szóltunk neki, kihívta a szerelőket, de azok nem tudnal vele mit csinálni. A szerelők szerint irigyeljük a klímáját.

Emellett abban a társasházban más lakóknak a klímája nem hallatszik, de azok más típusúak.

Azt hiszem, ha nem cserélteti ki hatóságokhoz fogok folyamodni.

klimakiraly Creative Commons License 2007.06.17 0 0 10121
Szia szatti!

Tévedsz, a klímás nem fog lehúzni senkit. Mint ahogy a fagyi árus sem húz le senkit pedig egy órai bérem nem annyira elég egy családi fagyizásra ... vagy Én is mondjam hogy lehúzott? Butaság.

Mi például éppen ezért a hozzáállásért ki sem megyünk csak a saját telepítésre.
De ez olyan ritka, hogy felkopna az állunk nagyon gyorsan ha a javításból kellene megélni.

Klímát javítani meg olyan mint a felmosórongyot Persilel kimosni hogy csillogjon mint az új. Talán lehetséges, de egyszerűbb nem felmosásra használni, ha tisztán akarod látni.

Mikor megyek bértárgyalásra, a cégvezetők kiröhögnek hogy tudok klímát javítani.
Pedig ez nem vicc tényleg tudok. :-)

K.K.

Előzmény: szatti (10112)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.17 0 0 10120
"A" osztály az "A" osztály nem? Tök mindegy hogy 200E-res vagy 70E-res. Vagy nem?
Előzmény: fodorb (10102)
pestam Creative Commons License 2007.06.17 0 0 10119
azért anyagköltség is van... és mondjuk minálunk nem 2 óráig lesznek sztem: egy kis falvésés, egy kis beton, ... :)
Előzmény: robErt (10117)
fodorb Creative Commons License 2007.06.17 0 0 10118
akár úgy is tekinthetjük akkor, hogy + 40 000 hozzájön az árhoz ? De ha azt nézed, hogy veszel egy kocsiaudio készüléket, már ott is olvastam valamelyik üzletben, hogy a gari csak akkor él, ha szakember szereli be, na azt én is be tudnám rakni, de ezzel együtt a gyári megoldások tetszenek a legjobban, hogy ezt hogy ellenörzik azt nem tudom.
De szerintem teljesen rendjén van ez pl a gázkészülékeknél, mert ott azért elég kellemetlen tud lenni a fusi munka ...
Előzmény: robErt (10117)
robErt Creative Commons License 2007.06.17 0 0 10117

A szereléssel én is túlzásokat látok....egy jó képességű műszaki ember szerszámokkal felvértezve szerintem gond nélkül beköt egy klímát.(+vákumoló) amit egy "zöldmester" 40 ropiér tesz meg...holott összevágják csak (tisztelet a kivételnek)

 

hol keresek én 2 óránként 40 ezret? komolyan mondom elmegyek klímaszerelőnek més segédnek is megéri...

 

Nagy szivatás hogy kell hozzá a zöld bizbasz...csakmert ugy él a gari...ez is csak a kereskedők kitalációja hogy hozzák a boltot a másik csapatnak. Eleve az árban kellene adni a szerelést !!! és nem felárral !

Előzmény: szatti (10116)
szatti Creative Commons License 2007.06.17 0 0 10116
Az Audimba is beépítettem a klímát és ez ahhoz képest már gyerekjáték lesz.
Szerszám minden adott. Ha az ember magának csinálja, akkor jobban odafigyel.
Amúgy meg a beltérin kívül más nem is fog látszani. A kültéri erkélyen lesz.
A csövezésből kb 10cm fog látszani.
Előzmény: schg. (10115)
schg. Creative Commons License 2007.06.17 0 0 10115

A saját szerelésnél nemcsak jónak kell lenni de szépnek is kel lennie a szerelésnek

ehez szerszámok kellenek és tapasztalat

 

 

Előzmény: szatti (10113)
szatti Creative Commons License 2007.06.16 0 0 10114
Ebben teljesen egyetértek, de ez ma mindennel így van. Sajnos egyre inkább minden új dolog egyre rosszabb minőségű és élettartamú lesz. Még az autóknál is ugyanez a helyzet, nem csak a műszaki cikkeknél.
Előzmény: schg. (10111)
szatti Creative Commons License 2007.06.16 0 0 10113
Én is ma beszéltem egy klímás ismerősömmel. Ő is bátran javasolta az olcsó klímát. Ő is vett a műhelyeibe 3 db legolcsóbb noname-t és 3 éve semmi gond velük.
Igaz lehetett volna, de a márkás is meghibásodhat.
Egy biztos, én megveszem hétfőn a General Line-ot, főleg mert most 10 hónapra havi 4990 Ft és 0% THM. Aztán be is szerelem magamnak.
Csak kibír 2-3 hónapot napi 1 óra üzemmel pár évig.
Előzmény: schg. (10103)
szatti Creative Commons License 2007.06.16 0 0 10112
Persze, hiszen ilyenkor jön a klímás szakember és jól lehúzza a szerencsétlent aki kis pénzből akarta klimatizálni a lakását saját kezűleg és nem akarta a klíma árát mégegyszer kifizetni a szerelőnek a beszerelésre.
Előzmény: Eryk (10107)
schg. Creative Commons License 2007.06.16 0 0 10111

Ma a termékeket a gyártók rövidebb élattartamura tervezik és ugy csinálják meg hogy időnként muszály legyen karbantartani és cserélni

Ugyanezt a hütöknél azért nem tudják igy tervezni mert a családokban van átlag 1,5 hütő namármost ha ezeket állandóan javitani kéne:( máshol rontják el

De máshol rontanak a mai mosogépek nem üzemelnek addig mint a régi ugrálósók 

A volt CCCP-ben gyártottak tulméretezett készülékeket annó  olyan sokat kellet gyártani hogy nem birta az ipar ezért csinálták maszívra

szerencsére ez már a mult

Meg tudnák csinálni a terméket szinte örök életüvé de ez nagyon nem gazdaságos

éz a piac gazdaság egyik része

Előzmény: fodorb (10110)
fodorb Creative Commons License 2007.06.16 0 0 10110
Azért az hogy veszít a nyomásából nem természetes szerintem, a hűtőszekrény miért nem veszít ?
Már 10 éve megy rendesen, és ha kicsiben is, de ott is ugyanerről van szó
Annó a lehel hűtőből szállt el az anyag, 6 hét üzemszünetet követve
Előzmény: schg. (10108)
fodorb Creative Commons License 2007.06.16 0 0 10109
Azért azt se felejtsük el, szoba és szoba közt is különbség van, mert van ahol csak a rekkenő hőségben kell járatni, és van ahol sokkal többet
Nekem azért van Daikin, mert anno ezt 80 000 ért kaptuk meg, és a nagyárházakban akkor 60 e től voltak, ezt a + 20 000 et megérte, ha netán bedöglik, akkor lesz hozzá alkatrész, biztosan a olcsobbakhoz is akad, csak esetleg problémásabb
Előzmény: schg. (10103)
schg. Creative Commons License 2007.06.16 0 0 10108

A hibák nagy töbségében tölesröl van szó 2-3-év alatt természetes hogy veszít a gáz a nyomásábol és igy romlik a hatásfol, majd egyszercsak asztmondja hogy én már nem dolgozom mert kevés az " üzemanyagom "

ez igy van az autó klimánál is

most 3 éves az autom és érzem hogy rá kell töltemi mert nem jó a hatásfoka  a klimának

Előzmény: Eryk (10107)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!