Keresés

Részletes keresés

klimakiraly Creative Commons License 2007.06.17 0 0 10121
Szia szatti!

Tévedsz, a klímás nem fog lehúzni senkit. Mint ahogy a fagyi árus sem húz le senkit pedig egy órai bérem nem annyira elég egy családi fagyizásra ... vagy Én is mondjam hogy lehúzott? Butaság.

Mi például éppen ezért a hozzáállásért ki sem megyünk csak a saját telepítésre.
De ez olyan ritka, hogy felkopna az állunk nagyon gyorsan ha a javításból kellene megélni.

Klímát javítani meg olyan mint a felmosórongyot Persilel kimosni hogy csillogjon mint az új. Talán lehetséges, de egyszerűbb nem felmosásra használni, ha tisztán akarod látni.

Mikor megyek bértárgyalásra, a cégvezetők kiröhögnek hogy tudok klímát javítani.
Pedig ez nem vicc tényleg tudok. :-)

K.K.

Előzmény: szatti (10112)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.17 0 0 10120
"A" osztály az "A" osztály nem? Tök mindegy hogy 200E-res vagy 70E-res. Vagy nem?
Előzmény: fodorb (10102)
pestam Creative Commons License 2007.06.17 0 0 10119
azért anyagköltség is van... és mondjuk minálunk nem 2 óráig lesznek sztem: egy kis falvésés, egy kis beton, ... :)
Előzmény: robErt (10117)
fodorb Creative Commons License 2007.06.17 0 0 10118
akár úgy is tekinthetjük akkor, hogy + 40 000 hozzájön az árhoz ? De ha azt nézed, hogy veszel egy kocsiaudio készüléket, már ott is olvastam valamelyik üzletben, hogy a gari csak akkor él, ha szakember szereli be, na azt én is be tudnám rakni, de ezzel együtt a gyári megoldások tetszenek a legjobban, hogy ezt hogy ellenörzik azt nem tudom.
De szerintem teljesen rendjén van ez pl a gázkészülékeknél, mert ott azért elég kellemetlen tud lenni a fusi munka ...
Előzmény: robErt (10117)
robErt Creative Commons License 2007.06.17 0 0 10117

A szereléssel én is túlzásokat látok....egy jó képességű műszaki ember szerszámokkal felvértezve szerintem gond nélkül beköt egy klímát.(+vákumoló) amit egy "zöldmester" 40 ropiér tesz meg...holott összevágják csak (tisztelet a kivételnek)

 

hol keresek én 2 óránként 40 ezret? komolyan mondom elmegyek klímaszerelőnek més segédnek is megéri...

 

Nagy szivatás hogy kell hozzá a zöld bizbasz...csakmert ugy él a gari...ez is csak a kereskedők kitalációja hogy hozzák a boltot a másik csapatnak. Eleve az árban kellene adni a szerelést !!! és nem felárral !

Előzmény: szatti (10116)
szatti Creative Commons License 2007.06.17 0 0 10116
Az Audimba is beépítettem a klímát és ez ahhoz képest már gyerekjáték lesz.
Szerszám minden adott. Ha az ember magának csinálja, akkor jobban odafigyel.
Amúgy meg a beltérin kívül más nem is fog látszani. A kültéri erkélyen lesz.
A csövezésből kb 10cm fog látszani.
Előzmény: schg. (10115)
schg. Creative Commons License 2007.06.17 0 0 10115

A saját szerelésnél nemcsak jónak kell lenni de szépnek is kel lennie a szerelésnek

ehez szerszámok kellenek és tapasztalat

 

 

Előzmény: szatti (10113)
szatti Creative Commons License 2007.06.16 0 0 10114
Ebben teljesen egyetértek, de ez ma mindennel így van. Sajnos egyre inkább minden új dolog egyre rosszabb minőségű és élettartamú lesz. Még az autóknál is ugyanez a helyzet, nem csak a műszaki cikkeknél.
Előzmény: schg. (10111)
szatti Creative Commons License 2007.06.16 0 0 10113
Én is ma beszéltem egy klímás ismerősömmel. Ő is bátran javasolta az olcsó klímát. Ő is vett a műhelyeibe 3 db legolcsóbb noname-t és 3 éve semmi gond velük.
Igaz lehetett volna, de a márkás is meghibásodhat.
Egy biztos, én megveszem hétfőn a General Line-ot, főleg mert most 10 hónapra havi 4990 Ft és 0% THM. Aztán be is szerelem magamnak.
Csak kibír 2-3 hónapot napi 1 óra üzemmel pár évig.
Előzmény: schg. (10103)
szatti Creative Commons License 2007.06.16 0 0 10112
Persze, hiszen ilyenkor jön a klímás szakember és jól lehúzza a szerencsétlent aki kis pénzből akarta klimatizálni a lakását saját kezűleg és nem akarta a klíma árát mégegyszer kifizetni a szerelőnek a beszerelésre.
Előzmény: Eryk (10107)
schg. Creative Commons License 2007.06.16 0 0 10111

Ma a termékeket a gyártók rövidebb élattartamura tervezik és ugy csinálják meg hogy időnként muszály legyen karbantartani és cserélni

Ugyanezt a hütöknél azért nem tudják igy tervezni mert a családokban van átlag 1,5 hütő namármost ha ezeket állandóan javitani kéne:( máshol rontják el

De máshol rontanak a mai mosogépek nem üzemelnek addig mint a régi ugrálósók 

A volt CCCP-ben gyártottak tulméretezett készülékeket annó  olyan sokat kellet gyártani hogy nem birta az ipar ezért csinálták maszívra

szerencsére ez már a mult

Meg tudnák csinálni a terméket szinte örök életüvé de ez nagyon nem gazdaságos

éz a piac gazdaság egyik része

Előzmény: fodorb (10110)
fodorb Creative Commons License 2007.06.16 0 0 10110
Azért az hogy veszít a nyomásából nem természetes szerintem, a hűtőszekrény miért nem veszít ?
Már 10 éve megy rendesen, és ha kicsiben is, de ott is ugyanerről van szó
Annó a lehel hűtőből szállt el az anyag, 6 hét üzemszünetet követve
Előzmény: schg. (10108)
fodorb Creative Commons License 2007.06.16 0 0 10109
Azért azt se felejtsük el, szoba és szoba közt is különbség van, mert van ahol csak a rekkenő hőségben kell járatni, és van ahol sokkal többet
Nekem azért van Daikin, mert anno ezt 80 000 ért kaptuk meg, és a nagyárházakban akkor 60 e től voltak, ezt a + 20 000 et megérte, ha netán bedöglik, akkor lesz hozzá alkatrész, biztosan a olcsobbakhoz is akad, csak esetleg problémásabb
Előzmény: schg. (10103)
schg. Creative Commons License 2007.06.16 0 0 10108

A hibák nagy töbségében tölesröl van szó 2-3-év alatt természetes hogy veszít a gáz a nyomásábol és igy romlik a hatásfol, majd egyszercsak asztmondja hogy én már nem dolgozom mert kevés az " üzemanyagom "

ez igy van az autó klimánál is

most 3 éves az autom és érzem hogy rá kell töltemi mert nem jó a hatásfoka  a klimának

Előzmény: Eryk (10107)
Eryk Creative Commons License 2007.06.16 0 0 10107
Ezt Neked kell tudnod, hogy mennyit ér a dolog. Az én véleményem az, hogy hosszú távon nem éri meg "tömegcikket" venni. Igaz, hogy nálunk nincs sok napsütéses meleg nap. Talán ennyit ezek is bírnak. Holnap megyek egy helyre, mert rogynak a melegtől. 2 éve vették, a szomszéd meg frankón felszerelte. Nem hűt. Na ez lessz a drága dolog. Ilyen esetben. A végén kijön, hogy jobban járt volna az ember, ha egy komolyabb márkát választ és szakemberrel szerelteti be.
Előzmény: schg. (10103)
schg. Creative Commons License 2007.06.16 0 0 10105

Ami azért nem voot ingyem / konzol cső Jatt:) a szerelőnek mert magasabra akartam  stb

 

JAVITOM az előző hazzászolást 3 éve volt szeptemberbe

De én tudtam szeptemberben hogy lesz még nyár

Én figyelem ezt a topikot és viccesnek tartom hogy szeptenbertöl májusig szinte áll

ilyenkor meg pörög mintha őszel biztosak lennénk benne hogy soha többet nyár:)

pedig akkor olcsobb a klima és a szerelök is ráérnek

Ez olyan mint lakásbetörés után riasztót szereltetni

Előzmény: Törölt nick (10104)
schg. Creative Commons License 2007.06.16 0 0 10103

Klimaszerelők nek az alábbi sorok olvasását nem ajállom !

 

Én két éve szereltettem a lakásomba kettő darab nem Daikinn hanem noném Dimarson / a nagyot/  klimát mert akkor is sajnáltam a 4x-es árat a csucs minöségre és ugy gondoltam nálam évi két hónapot fog üzemelni napi pár órát valamint nem Tajföldön élek / sajna:)/ ahol 98% a páratartalom 36 fok mellett / ott sem Daikinn-ek üzemelnek /

Jól döntöttem hibátlanil dolgoznak, áram fogyasztásban pedig ezen a használati intenzitás mellet nem számottevő a különbség Me feledd mi olyan klimában lakunk ahol a klima egy rövid ideig használt nagyon kellemes és hasznos picikét luxus eszköz tehát érdemes használni de nem olyan szükséges mint Tajföldön ahon a tákolt pici faviskon is kondi van

fodorb Creative Commons License 2007.06.16 0 0 10102
Ennyi pénzért ne várj csodát
Különösen a zaj és az energia fogyasztás tekintetében.
Előzmény: Törölt nick (10101)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.16 0 0 10101

Sziasztok!

 

Első klímát venném a lakásba, ki is néztem egyet a Bricostore-ban, az lenne a kérdésem hogy van-e ezzel a típussal valakinek tapasztalata?

Allegro split klíma

A környezetbarát „R 410 a” hűtôközeg és az „A” energiaosztály

garantálja a magas hatásfokot és energia

takarékosságot, a beépített por és aktív szénszűrôk

folyamatos friss és tiszta levegôt biztosítanak.

2,6 kW 69 990 Ft

 

Várom véleményeteket!

klimakiraly Creative Commons License 2007.06.16 0 0 10100
Szia!

Nem vagyok túl profi a márkanévvel kapcsolatban.
De lehet tudtak venni MSG-09HRDN2 vagy MSG-09HRDN1 -et.
*D = DC Inverter.
** N1 = R410A > az már jó lehet.

K.K.
Előzmény: rigg (10091)
klimakiraly Creative Commons License 2007.06.16 0 0 10099
Szia!

Ha nem valami változtatható tömegáramú rendszerről (VRV, VRF) beszélünk akkor igen.
Ja meg nem Izraeli gyártású messze csövezhető gépről.

K.K.

Előzmény: robErt (10098)
robErt Creative Commons License 2007.06.16 0 0 10098

Szakikhoz kérdés: (bár gondolom mostm inden mester dolgozik hisz most van meleg ..hihi)

A két rézcső a vékony és vastag ilyenkor hidegnek kell lenni mindkettőnek? fűtéskor pedig melegnek? (persze a szigetelés alatt)

 

robErt Creative Commons License 2007.06.16 0 0 10097
 : ) Biztosan időtlen-ideig menni fog  :)
Előzmény: Buckey (10093)
robErt Creative Commons License 2007.06.16 0 0 10096

Hosszabb kimaradásnál az áramszolgáltatóddal pereskedj, normál esetben rövidebb kimaradásnál a készülékek általában ujra indulnak...és gondolom nem forr föl a lakás 1-2 óra kiesésnél....hisz eddig sem volt klímád...pár éve még mégis megvoltatok benne....

 

tapasztalatból: ha van klíma még nem azt jelenti hogy ablak ajtó ne legyen árnyékolva , hiszen azzal is segíthetünk a helységünk átmelegedésének lassításában.

 

ha agregátort szeretnél...akkor 100 E felett vannak az ilyen teljesítményűek és plussz ami önindítós az újabb 100 E lehet

Előzmény: sommarnatt (10094)
fodorb Creative Commons License 2007.06.16 0 0 10095
bármihez tudsz szunetmentest használni, amennyiben az megfelelő teljesítménnyel rendelkezik, de mivel a szunetmentes tápok, feltételezem, hogy most olyanra gondolsz, mint amilyeneket a számítógépehze használnak sokan, ezeknek az a célja, hogy a gépet ki lehessen kapcsolni, a legjobb esetben is fél óra üzemmidőbel bírnak

Ezzel szemben egy klíma jelentősen nagyobb áramot vesz fel, amikor megy benne a kompresszor, feltételezem a fix kompresszoros gépet.

Neked talán egy agregátor jelentené a megoldást
Ezeknek már elég a teljesítménye a klímához, de csak kertes háznál müködhet hiszen egy emeletes vagy társasháznál, nem teheted meg, hogy a égéstermék a szomszéd ablakán menjen be, a zajról nem is beszélve, ma már vannak nagyon csendesek is, de akkor is hangja van

Már csak a vezrérlést kell megoldani, hogy az áramkiesés esetén magától induljon be a benzin, vagy diesel motor, és vegye át a klíma táplálását, muszakilag ez is megoldható, de figyelembe véve, hogy mamár olyan ritkán van áramszünet, nem biztos hogy megéri ráfordítani az összeget.
Előzmény: sommarnatt (10094)
sommarnatt Creative Commons License 2007.06.16 0 0 10094

sziasztok .

én is kérdezek...

 

lehet klímához szünetmentes tápegységet használni?

 

anya gyengélkedik. Félek, hogy - netán - a legnagyobb forróságban hibásodna meg a klímánk vagy a ház hálózata.

 

 

Van erre tápáramforrás?

 

vagy ha van is, az már ipari méretű/ árú?

 

megköszönném, ha valaki tudna egy jó tanácsot adni.

üdv

Buckey Creative Commons License 2007.06.16 0 0 10093
Sziasztok!
Tegnap vettünk egy AEG KP07 mobilklímát, és ahogy a használati utasításban le van írva, úgy nem tudtuk az időt beállítani. Már többen és többször próbáltuk, nem sikerült.
Tudna segíteni valaki? Nagyon megköszönném!
fodorb Creative Commons License 2007.06.16 0 0 10092
70 000 Ft ért inverteres, hát nen tudom
Írtad hogy az aeg 84000
Na most jobban jársz akkor már egy hagyományos Daikinnal, az ftn sorozat ez, ftyn fűteni is tud
A 2,5 ost, 94000 ért láttam
És az tutira csendesebb mint a másik 2 a 2,5 ösnek 3,2 a eer/coop ja
Előzmény: rigg (10091)
rigg Creative Commons License 2007.06.16 0 0 10091
Üdv a fórumozóknak!
Érdeklődöm, hogy a szakik szerint a Tekno Point spv-09h tipusú klima 70000-ért jó vétel? Egy 10m2-es tetőtéri hálószobát kéne hűteni vele. Inverteres (gondolom csak AC inverteres) 2,6kw-os ionizátor és biofilter is van benne. Az üzlet szerint A kategóriás és a gyári katalógus szerint is, csak az a bökkenő, hogy szerintem meg átmatricázott MIDEA msg-09hirn2 amire D-kategóriát adnak meg. Egyébként a névleges 2,6kw hűtési teljesítménynél felvett 1kw feletti villamos teljesítményfelvételi adatok is engem igazolnak. Mi a véleményetek megéri ez a 70000Ft-ot vagy vegyek inkább inverter nélküli 2,6 kw-os KWA 09 típusú AEG-et (Stiebel Eltron) 84000-ért ami az adatai alapján tényleg A kategóriás. Melyik készülékkel járok jobban a fogyasztás tekintetében?
fodorb Creative Commons License 2007.06.16 0 0 10090
OFF
Nekem ezért nincs Sony termékem, egy ismerős ugyanígy járt a TV jével
azzal a különbséggel, hogy lehuták róla a garit, mondván túlmelegedett...
közönséges tv álványon használta még polc sem volt felette
a táp ment el benne talán, ahogy mondta, elvitte egy szereldébe, és megcsinálták neki természetesen nem sony alkatrészt tettek bele...
ON
Előzmény: Xanaduno1 (10089)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!