Keresés

Részletes keresés

fruzsmogy Creative Commons License 2007.06.08 0 0 9870

A 9832-es beírásod haláligaz!!!!!:)

 

Én is köszönöm az általatok szerelt klímát.:) Jelenleg tesztelés alatt, illetve próbálkozom eligazodni az általam oly távol álló fizikától és elektronikától. A távirányítót már tudom használni (legalább is azt hiszem), de magával a géppel még vívjuk a harcunkat.

Mit javasolsz, hogy lenne érdemes energiatakarékosan használni? Ha állandóan be van kapcsolva, és ő maga érzékeli a hőmérséklet ingadozást - de akkor hogy oldom meg a szellőztetést? Vagy amikor hazamegyünk akkor bekapcsolni, és amikor már elég volt a "hidegből", akkor le? Minden kikapcsolásnál muszáj párátlanítani? Vagy csak fogom a távírányítót és off/on?

Előzmény: windy12 (9832)
digicat Creative Commons License 2007.06.08 0 0 9869
Az egyiknél az optimális terület van megadva, a másiknál a maximális. A kettő nem hasonlítható össze. Vagy igen?
Előzmény: fodorb (9865)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.08 0 0 9868

Üdv.

 

Klíma illetve fütés ügyben keresnék vállalkozó kedvü igazi hozzáértöt (nincs hosszú ö és ü, bocs).

 

A fütésemet szeretném korszerüsíteni, kb. 140 m2 23 KW-os gázkazánnal.

 

Olvastam hogy kezd elterjedni (nyugaton) a levegö-víz kazán (utánanéztem rendesen, müködési elv, hazai lehetöségek), de elég horror ára van.

 

Az az ötletem támadt, hogy egy kb. 10-12 kW-os -15C -ig müködö légkondit fel lehet e használni erre a célra? Hütésre és beltérire nincs szükség, a beltéri helyett egy höcserélö kellene. Nem szükséges az inverteres üzemmód, de a jobb hatásfok miatt valószínüleg mégis ez kellene, minél nagyobb COP a cél. A jelenlegi fütést meghagynám nagyobb hidegekre és vésztartaléknak.

 

Ha van valakinek használható ötlete, esetleg hajlandó kivitelezni is azt - bennem vevöre talált.

 

A fórumot ritkán látogatom (de most fogom egy darabig), emailt szívesebben fogadnék.

 

Köszönettel: sarosi.sandor@freemail.hu

 

 

fodorb Creative Commons License 2007.06.08 0 0 9867
akkor már csak arra tudok gondolni, hogy a kifolyó cső ben van valami emelkedés vagy hurok és vízcsapda vagy hogy szokták mondani, keletezik és esetleg ezért megáll benne egy kicsit a víz

Biztos hogy koszos vagy valami rendellenesség van, met amikor álló ventinél kinyitom a lamellát és a fal felé részhez, a lamella alatt , betolom az ujjam korom fekete lesz
Jobbik esetben por rosszabb esetben olaj :((
Előzmény: windy12 (9853)
fodorb Creative Commons License 2007.06.08 0 0 9866
csinálj egy alaprajzot úgy nagyobb sikered lesz...
Előzmény: kadaferi (9862)
fodorb Creative Commons License 2007.06.08 0 0 9865
hát kb ennyire pontosak az adatok
mind a 2 valós lehet különböző helyzetekben, én is láttam már ilyet, nem is nézem
Az elöbbi lehet igaz akkor ha egy orsszul szigetelt tetőtér tetőablakkal
a második is lehet igaz, ha egyjobban szigetelt keleti , vagy netán északi felvésű helység.

Ezért van a komolyabb cégeknél ingyenes helyszini szemle, ahol meghatérozzák, hogy mekkora teljesítmény szukséges
Előzmény: zazaaa (9863)
fodorb Creative Commons License 2007.06.08 0 0 9864
Fan módban, hiszen, a dry esetében ugyanugy huti a légszaritas céljából, tehat megy a kompresszor
Előzmény: iusimi (9861)
zazaaa Creative Commons License 2007.06.08 0 0 9863
Sziasztok
Meg szeretném kérdezni, hogy láttam két 2,5 kW klímát, az egyiknél azt írták, hogy optimális hűtési terület 10-16 m2, a másiknál, pedig azt, hogy maximum 40 m2.
Én ezt most nem értem, valaki segítsen. Köszi
kadaferi Creative Commons License 2007.06.08 0 0 9862

Szakiktól kérdezném:

 

Ha veszek 2 db -jelenleg a MediaMarktban látott - Honeywell 3KW-os mobil-split klímát, az vajon le tudja e hűteni a 40m2-es panel lakást, ha sikerül megoldanom a kültéri és beltéri egység között a teljes hőszigetelést?

 

A lakást csak délelőtt süti a nap-cserébe nagy ablakok vannak,és mivel tulajdonképpen egy hosszú folyosó a kecó, egyik végébe (nappail) állítanám az egyiket, másik végébe(konyha) a másikat.

Ez mennyire működhet?

 

Sajnos split klíma kizárva. :( Erkély nincs, a kedves lakóközösség pedig nem engedi felszereltetni a homlokzatra a kültéri egységet.(a napokban szereltettek le 2 "illegálisan" ott levőt:(  )

iusimi Creative Commons License 2007.06.08 0 0 9861

Sziasztok!

 

Melyik a jobb/ajánlottab megoldás: hűtés után FAN, vagy DRY módban érdemes még járatni a klímát, hogy magát kiszárítsa (a következő bekapcsolásnál jelentkező kellemetlen szagok elkerülése miatt)?

 

Köszönöm

u2baby Creative Commons License 2007.06.08 0 0 9860

koszi mindenkinek a tippeket

 

talaltam midea klimat ketto van ami meg annyira nem tul gaz arkategorai

 

 

MIDEA GLORY PLUS Hűtő/fűtő split klíma
Hűtő teljesítmény: 2.1 KW
Fűtő teljesítmény: 2.2 KW
58000 Ft + ÁFA

 

MIDEA GLORY PLUS Hűtő/fűtő split klíma
Hűtő teljesítmény: 2.6 KW
Fűtő teljesítmény: 2.7 KW
20 - 32 m2-ig ajánlott

63000 Ft + ÁFA

fodorb Creative Commons License 2007.06.08 0 0 9859
a teljes csőhossznál bárhol lehet, de akár a beltérinél is ahol a csatlakozik a csövekhez, utobbi a valószínű, vagy akár a beltéri ben a rézcsoveknél, ez azért elég sokat hőtágul
Előzmény: Micimacok (9855)
fodorb Creative Commons License 2007.06.08 0 0 9858
Az mennyire normális, hogy amikor le volt állítva szárítás nélkül, pl szellöztetlés miatt, ujraindítás után cseppeket fuj ki a venti, néha ?

Előzmény: windy12 (9853)
cakkos2 Creative Commons License 2007.06.08 0 0 9857
Bocsánat, pontosítanék... nem hogy nem működik -10 fok allatt, hanem hogy nem olyan hatásfokkal, mint melegebb időben.
Előzmény: cakkos2 (9856)
cakkos2 Creative Commons License 2007.06.08 0 0 9856

Sziasztok,

 

Bár nem pont ide tartozik, de azért megkérdezem, hogy az inverteres klímák mennyire bírják a nonstop üzemet (szerverszoba) télen-nyáron 20-22 fok. Azt is hallottam, hogy az inverter a "teliesítő szett" ellenére sem működik -10fok alatt.

Igaz? Köszönöm. Ákos.

Micimacok Creative Commons License 2007.06.08 0 0 9855
Múlt héten volt kinn a szerelő feltölteni gázzal, mert a télen az összes gáz elment belőle. A kültérinél nem talált szivárgást, elképzelhető, hogy valahol máshol engedi a gázt ?
Előzmény: windy12 (9854)
windy12 Creative Commons License 2007.06.08 0 0 9854
Valószínű, hogy gázhiányos a készülék.
Előzmény: Micimacok (9852)
windy12 Creative Commons License 2007.06.08 0 0 9853

Ha teljesen vízszintesen áll, akkor a csepptálca lejtése úgy van kialakítva, hogy kifollyon belőle a víz.

 

 

"B" energiaosztályos a készülék. El kell, hogy keserítselek, de nem lesz már belőle, kb. egy hónapja kifogytak a készletek, csak nekünk van még néhány darab raktáron. A csak hűtős változatból, aminek 94.900 forint+Áfa az ára, érkezik jövő hét elején pár száz darab, de nagyon sok az előrendelés már, úgyhogy az sem fog sokáig tartani.

 

Nem szívesen, de emlékeztetek mindenkit arra, hogy párhéttel ezelőtt említettem, hogy ez a nyár (legalábbis az eleje) a klímahiányról fog szólni.

Előzmény: roxul (9850)
Micimacok Creative Commons License 2007.06.08 0 0 9852

 

Kedves Hozzáértők !

 

Van egy Genex klímánk, amit tavaly szereltek fel de sajnos van némi problémánk vele. A szerelő csak jövő héten tud eljönni, ezért kérdezném, hogy mi lehet a probléma. A klíma alig, vagy nem hűt. Tegnap eljött egy ismerősöm, aki próbált vele ezt-azt csinálni, de csak anyit sikerült megállapítania, hogy csak a legfelső borda hideg, a többi nem hűt.

Van valami tipp, mi lehet vele ?

 

Köszönöm

fodorb Creative Commons License 2007.06.08 0 0 9851
A Leírás szerint -10 fokig leadja a megadott teljesítményt, bár ez alatt is elindul
Tud fűteni onnan tudod, hogy a típus jelében benne van az y Tehát ha FTN csak hűt, ha FTYN akkor fűt is

Amikor mi vettük 2005 ben a 2,5 kw ost akkor "A" nak lett véve ami a hűtést illeti, azóta már többféleképpen láttam, hűtásnél asszem 720 vagy 820 at vesz fel a hálózatból
a coop értéke 3 körül van
820 as fogyasztás és a 2,5 KW leadást feltételezve ki kéne mennem megnézni a fogyasztást, nem tudom pontosan

Előzmény: roxul (9850)
roxul Creative Commons License 2007.06.08 0 0 9850

Üdv Urak!

 

Ez a tip. fogyasztás szempontjából milyen besorolású? A vagy B? Csak annyit találtam róla, hogy olyan 850-900 wattot fogyaszt. Én is néztem ezt a típust, most elég jó az akciós ára. Ha jól tudom, akkor ez fűteni is tud. Tényleg, milyen külső hőmérsékletig lehet vele fűteni?

Előzmény: windy12 (9848)
fodorb Creative Commons License 2007.06.08 0 0 9849
Üzlet a láthatáron :)

1 kérdés a fent említett géppel kapcsolatban mivel nekem is olyan van 2005 ös
Ha pontosan vizszintesen van a falon a gép, akkor a cseptálcának meg van a lejtése, hogy maradéktalanúl elfollyon a víz, vagy annak az alja is vizszintes ?
Előzmény: windy12 (9848)
windy12 Creative Commons License 2007.06.08 0 0 9848

Igen, még van pár darab.

Előzmény: labodo (9847)
labodo Creative Commons License 2007.06.08 0 0 9847

Windy12!

 

Lehet most kapni nálatok a Daikin FTYN 25 -öst?

windy12 Creative Commons License 2007.06.08 0 0 9846

Ha megnézed a Daikin invertereseit, ott minden mono beltéri (majdnem) rátehető multi kültérire is. És még csak nagyon állítgatni sem kell, a címzést is elvégzi a gép saját maga. A Samsungnál adott a háromfajta beltéri, amit a Freejoint multikra kapcsolhatunk,és oda kell figyelni a programozására. (Ja, tavaly még nem volt Vivace, sem mono, sem multi) Az Lg esetében sem megy fel a mono beltéri a multi motorra, de a címzés itt egészen egyszerű, ráadásul az osztódobozos megoldás nekem tetszik.

Előzmény: klimakiraly (9845)
klimakiraly Creative Commons License 2007.06.08 0 0 9845
Szia!

Sajnos nem ez a tendencia.
Már ott tart a klíma piac hazánkba, hogy a nagyker rendeljen-e bele 2db AAA elemet vagy majd a kisker benyeli.
Úgy sincs bör az arcunkon kiszámlázni 2db elemet, és tényleg nincs, de évi 500 készletnél már kifutna egy két pizzát. :-)

És ugyan ez a Újra Hasznosítási Díjjal - Vagy Hulladék Kezelési Díjjal is. Ami már 1000 Forintos tétel darabonként. Nagyon ritkán láttam még olyan kisker árlistát amiben szerepelne.

Szóval egy multi beltéri 1db az egy darab szenzorban különbözik. Illetve a vezérlő panelban. De ez már jelentős különbség.

Így a mono kültériben is kellene egy kommunikációs panel ... feleslegesen.

Ja és az inverteres beltérik már ezen az elven működnek, de még sem kompatibilisek a multival.

Tehát 3 félét gyártanak és még így jobban jönnek ki anyagilag.

Pl. egy 10.000.000 szetttet gyártó cégnél egy 1€-os alkatrész kihagyása az évvégén 10.000.000€ plusz, ami azért nem rossz.

K.K.

ps: A szoftver (FirmWare) jogdíjakról már nem is beszélve, ami kell egy "AAAA" osztályhoz. Ki-Be kapcsol azt kalap, úgy is azt veszik ami olcsó. :-)
Előzmény: fodorb (9841)
Dr. Klíma Creative Commons License 2007.06.08 0 0 9844
Szia

"Érdemes megnézni pár ismertebb klímás szakcég árlistáját. Az országos akciókon kívül nem nagyon mennek le-fel az árak. Rájöttek (rájöttünk ho nem az alacsony ár az egyetlen, amivel ügyfeleket lehet szerezni. A minőségi munka, az ajánlások, a minőségi berendezések, a megbízhatóság, megtalálhatóság, stb. ami még vonzerő lehet."

Ez nagyon így van. Általában a listaártól 2%-al lehet eltérni. Ettől eltérő esetben egyeztetni kell az importör céggel, vagy a nagykerrel.....Tudok esetről, mikor az importőt cég nem adott árut a klímás cégnek, mert indokolatlanul nagy engedményt publikált...... Örülök neki, hogy meglátásod szerint is nem az "ár" az ami elsősorban dönt a választásnál..... Akinek kevesebb pénze van, az 2szer is meggondolja, hogy mit vásárol....és sok esetben a jobb minőségű berendezést választja, mert tudja hogy az neki az idők folyamán megtakarítást hoz...

üdv.: doki
Előzmény: windy12 (9832)
fodorb Creative Commons License 2007.06.07 0 0 9843
Japán is inverteres is, nagy baj nem lehet

szvsz azért az árért jó vétel
Előzmény: Törölt nick (9840)
fodorb Creative Commons License 2007.06.07 0 0 9842
Igen megtettem, mármint hogy megnéztem pár ismertebbet, vagy itt a forumon ismertebbet, amikkel többen kapcsolatban állnak mármint a linkek alapján
És pl a Daikin gépek ára majdnem mindenhol azonos, a télhez képest nincs jelentős különbség
Előzmény: windy12 (9832)
fodorb Creative Commons License 2007.06.07 0 0 9841
A beltéri esetében miért lenne ?
Vagy ha van is, akkor nem jelentős a különbség ami a felépítésben lenne
az elekronikája lehet picit más
Ha én a gyártó helyében lennék igyekeznék ugyanolyan beltérit használni, mint a mono esetében, mert akkor ugye kisebb az előállítási ár, a beltérire vonatkoztatva

Talán jobban jársz egy olyan szerelővel aki már szerelte az általad kiszemelt áldozatot biztos ami biztos, jó persze honnan lehetne előre tudni

Hisz ugyanaz itt a kültérinél van a tudomány elásva, mert neki kell adott esetben egy kompresszorral akár több beltérit is ellátnia

Előzmény: qrucz (9835)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!