Keresés

Részletes keresés

Dina64 Creative Commons License 2020.07.07 0 0 1029

Igen , pontosan így történt. Úgy hogy Sárospatakot nem ajánlom.

Előzmény: ujbubo (1028)
ujbubo Creative Commons License 2020.07.07 0 0 1028

úgy emlékszem azt irtad hogy nem birtad a lencsét és a doktornő a karichkoff lencsét nem tudta a szemedre tenni és anélkül lézerezett

úgy nem lehet normálisan lézerezni mert nem látja rendesen és nem fokuszál oda ahova kell

ez is szerepet játszhatott abban hogy elégedetlen vagy a kezeléssel. meg valljuk be az a doktornő nem igazán tapasztalt ebben

jozsi

 

Előzmény: Dina64 (1025)
ujbubo Creative Commons License 2020.07.06 0 0 1027

ja amugy ősszel meglátogatom Gombos főorvosasszonyt a Logodiban mert a bal szememben van egy valoszinű kezelhető köteg, már emailban váltottunk levelet. meglátjuk. amugy elég jol megszoktam nem hittem volna, a nap nagy részében észre sem veszem, van néha hogy nagyon zavar főleg ha fehér falu teremben vagyok akkor nagyon, egyébként nem nagyon.

 

ujbubo Creative Commons License 2020.07.05 0 0 1026

szia

a lézer valoban nem csodaszer de olyanhoz kell menni akinek nagyobb tapasztalata van, Sárospatakra ne menj

Probáld meg Gombos katalint vagy Gergely Robertet a logodiban

 weiss gyűrűt el lehet lézerrel távolitani ha nincs közel a retinához, de a lézer valoban nem csodaszer. 1-2 év alatt megszoksz bizonyos uszadékokat

 

meg lehet műtemi, komplikácio mentes műtét esetén 1-2 hét a gyogyulási idő

a műtét függ a korodtol, a szemed állapotától

Debrecenben és Szombathelyen is műtenek. van 0.5 % esély komoly komplikációra de általában az ilyen műtétek problémamentesek, ha tapasztalt sebész végzi és a szemeddel amugy nincs gond.

ha idősebb vagy akkor szürkehályogműtét is kell mert a vitrektomia szürkehályogot okoz.

 

Előzmény: Áron. (1024)
Dina64 Creative Commons License 2020.07.03 0 0 1025

Szia!

Van tapasztalatom, 1x szer jártam ott, többet nem is mennék. Olvasd el korábbi hozzá szólásaimat.

Semmit nem ér, bohóckodás a pénzért. Igen a doktornő alaposan megvizsgál, azon kívül semmi. Azt mondta a doktornő milyen szépen eltávolította, hát semmit sem távolított el, ugyanúgy megmaradt minden a lézerezés után, a Weiss gyűrű is. 3 éve élek így, és a szememmel dolgozom, konkrétan a szememből keresem a kenyerem, minőségellenőr vagyok. Közelre nézve nem zavaró, de távolra mindent látok, sőt kettős látásom van, multis szemüveget viselek. Összességében borzalmas. Ezt megszokni nem lehet, csupán beletörődni, azt is átmenetileg. +3év után ideje, hogy újra orvoshoz forduljak.

A dunántúli orvosokhoz sajnos autóm hiányában rugalmatlan vagyok. Bármibe is vetném magam, műtétbe, hónapokra ki esem a munkámból, és a felépülés, az eredmény bizonytalan. Számomra egy kilátástalan állapot.

Előzmény: Áron. (1024)
Áron. Creative Commons License 2020.07.02 0 0 1024

Sziasztok,

 

Én idén február óta küszködök mozgó homályokkal. Akkortájt egy sötét, appróbb pontokból álló folt, és egy sötét, apró pontokból álló vonal, illetve néhány átlátszó vonal is megjelent a bal szememben.

 

Áprilisban vizsgálták először, a miskolci Semmelweis Kórház rendelőintézetében. Elég alaposnak tűnt a szemész (volt dioptria mérés, szemnyomás mérés, réslámpás vizsgálat pupillatágítással, illetve valamilyen szkenner szerű eszközbe is bele kellett néznem). Azt mondta az orvos, hogy a retinám ép, ő nem lát homályokat, valószínűleg a sugártesti határhártya kezdett el leválni, ami rövidlátóknál gyakoribb.

 

Azóta sajnos romlott a helyzet, több, pontokból álló, összetett alakzatot is látok, újabb csíkok is megjelentek, illetve látok egy Weiss-gyűrűt is. Az a gond, hogy ezek elég durván rontják az életminőséget, gyakorlatilag alig teszem ki a lábam a házból napnyugtáig, nem szívesen csinálok olyan dolgokat, amiket régen imádtam.

 

Szerintetek segíthet ezen a lézeres kezelés? Mi a vélemény Sárospatakról napjainkban, kezeltek ott valakit mostanában? Valószínűleg Bagoly Emese vagy Okos Mária végezné a beavatkozást, de ezt még nem tudom, nem jelentkeztem újra a szemészeten.

ujbubo Creative Commons License 2020.05.01 0 0 1023

én több hónapja szedem igaz napi csak 1 kapszula és nemcsak a szem miatt. jó a szervezetnek amugyis

az uszadékra nem hatott.

Előzmény: wrc01 (1022)
wrc01 Creative Commons License 2020.04.28 0 0 1022

Üdv. a bromelain kúrát csinálja még valaki?, ha igen milyen eredménnyel?

Hány hónapig érdemes próbálkozni?

ujbubo Creative Commons License 2020.02.19 0 0 1021

attól függ kinek mennyre súlyos és mennyire zavarja, illetve hány éves és milyen egyéb szemproblémája van még

tömegével végeznek ilyen műtéteket és a szövődményráta 1 % alatt van.

a legfontosabb a műtő orvos szakértelme és tapasztalata

Előzmény: April555 (1020)
April555 Creative Commons License 2020.02.18 0 0 1020

Igen,erről olvastam. Ezt nem merném bevállalni.

Előzmény: ujbubo (1018)
ujbubo Creative Commons License 2020.02.18 0 0 1019

"A dokinéni,akinél jártam,nagyon kedves és alapos volt (pedig nem magán!),de ő is azt mondta,ezen nem lehet segíteni."

 

hazudott

orvosilag nem igaz amit mondott.

lehet. csak nem mondta el mert erősen konzervatív illetve úgy gondolta nem vagy képes felelős döntést hozni

 

Előzmény: April555 (1017)
ujbubo Creative Commons License 2020.02.18 0 0 1018

szia

van rá megoldás, az üvegtest eltávolítása.

de vannak rizikói igaz kicsi esély de komoly szövödménye is lehet. kb 0.4-0.5%ban

 

itt egy video, hogyan történik,ha erős az idegzeted:

 

https://www.youtube.com/watch?v=JJ-BK9cKJ4w

 

Előzmény: April555 (1017)
April555 Creative Commons License 2020.02.18 0 0 1017

Szia! Köszi a választ,kissé elszomorító.. Nekem egy hosszú,fekete,egybefüggő hajlított pálcikaszerű van,ami nagyon zavar,ill.egy nagyobb pötty és pókháló. Hirtelen történt,mintha levált volna valami. 47 vagyok,csak a jobb szemem. Ezzel nagyon nehéz lesz együtt élni. Olvastam h évek múlva változhat,ahogy az üvegtest is változik. Hihetetlen h erre nincs megoldás,én eddig nem is tudtam h ennyi ember szenved tőle! A dokinéni,akinél jártam,nagyon kedves és alapos volt (pedig nem magán!),de ő is azt mondta,ezen nem lehet segíteni. Jobb híján szemvidító fű teát iszogatok és borogatásként is használom,lehet h placabo,de mintha icipicit jobb lenne..

Előzmény: ujbubo (1016)
ujbubo Creative Commons License 2020.02.17 0 0 1016

szia

retinába ne menj, lenyúlnak 30000 Ftal (OCT 15+alap vizsgálat 15) és nem csinálnak semmit

ott nem lézereznek csak ha nagyon de nagyon tele van. (akkor még +40 e) az orvos sem szimpatikus ellenséges azzal aki ilyen panaszokkal megy

a logodiba menj

ott lézereznek

Gergely Robert vagy Gombos Katalin

 

nekem volt már ott több de eltalálták a lencsémet szóval van rizikója de volt innen más is és nem votl gond.

attól függ milyen tipusú a homály és hol van.

hány éves vagy?

Előzmény: April555 (1015)
April555 Creative Commons License 2020.02.17 0 0 1015

Járt már valaki lézeres kezelésen? (amikor széttöredezik ezeket az üvegtesti homályokat) A Retina Intézetben is foglalkoznak ezzel. Lehet,hogy megpróbálom..

ujbubo Creative Commons License 2020.01.25 0 0 1014

hát szerintem nem az a lényeg van e közel hanem hogy van e jó.

Ha esetleg Pesten le tudják venni akkor érdemes felutaznod

Előzmény: Törölt nick (1013)
Törölt nick Creative Commons License 2020.01.25 0 0 1013

Igen,látom sok helyen leveszik. Vas megyében még eddig nem találtam ilyen helyet.

Illetve jobb lenne tájékozódni mielőtt lézerrel vagy szikével eltüntetik.

Nem mindegy, hogy melyik beavatkozás után mekkora heg marad, esetleg nem-e lesz rondább a helye mint maga  a "kinövés"

 

Az index fórumban pl. egyetlen találat van a xanthelasma szóra. :(

Előzmény: ujbubo (1012)
ujbubo Creative Commons License 2020.01.25 0 0 1012

szia ez bőrprobléma nem szemprobléma mégha a szem közelében van is

keress rá a neten nekem kiirt egy rakás helyet ahol leveszik

Előzmény: Törölt nick (1011)
Törölt nick Creative Commons License 2020.01.25 0 0 1011

Sziasztok.

 

xanthelasma eltávolítással kapcsolatban van valakinek tapasztalata?

Vajon hol érdemes levetetni? SZTK.s szemészeten azt mondták, h kis szuri, kis olló és már ott sincs.

Sajnos parázok is, illetve szeretném ha már egyszer rászánom magam, hogy normálisan el legyen távolítva.

 

Köszönöm.

ujbubo Creative Commons License 2020.01.18 0 0 1010

nem valoszinű de nagy változást a bromelaintól azért ne várj

Előzmény: wrc01 (1009)
wrc01 Creative Commons License 2020.01.18 0 0 1009

Üdv. szemcseppet is szoktam használni(hialuronsav tartalmút-Hyabak)
Ez befolyásolhatja a bromelain hatását-ha lesz?

 

Előzmény: ujbubo (992)
luci87 Creative Commons License 2020.01.17 0 0 1008

Ugy uszkál,ahogy mozgatom a jobb szemem,mintha a szempillámon lenne!

Előzmény: ujbubo (1004)
ujbubo Creative Commons License 2020.01.17 0 0 1007

az úszkálás ez:

https://www.youtube.com/watch?v=QwM5BdEwqik

 

ha mozgatod a szemed de nem tudod teljesen nem mozgatni a szemed tehát kicsit mindig mozognak

a hyalin gömbök azok lehetnek olyanok amik nem mozognak lehet azt látod

a pigmentzavar a makulában az eléggé rossz hír de nem akarlak megijeszteni az okát kéne kideríteni (ha genetikai akkor nem nagyon lehet vele mit csinálni)

van a retina pigmentosa nevű betegség ami nem kezelhető

a családban volt ilyesmi? bármi szemprobléma?

Kinél voltál? Javaslom Bereczky Árpádhoz menj el Győrbe. Véleményezze

Előzmény: April555 (1006)
April555 Creative Commons License 2020.01.16 0 0 1006

Az úszkálást úgy kell érteni h ha nem mozgatom a szemem,”ez” akkor is mozog? A drusenek okozzák  ezeket az úszkáló homályokat? Hyalin göbök vannak még a papilla szélén,illetve pigmentzavar a maculában. Eddig ez a lelet. Ebben a témában nem vagyok még otthon..

Előzmény: ujbubo (1004)
ujbubo Creative Commons License 2020.01.16 0 1 1005

akkor ez természetes. azért nézesd meg ha azt mondják minden rendbe akkor ne aggódj. 1-2 év és megszokod, ne koncentrálj rá.

Előzmény: luci87 (1003)
ujbubo Creative Commons License 2020.01.16 0 0 1004

ha nem úszkál akkor nem az üvegtestben van

Előzmény: April555 (1002)
luci87 Creative Commons License 2020.01.16 0 0 1003

Rovidlato vagyok ,igen,es 51 vagyok.

Előzmény: April555 (1002)
April555 Creative Commons License 2020.01.16 0 0 1002

Ugyanez történt velem is kb 5 napja.. hirtelen jelent meg,mintha egy szempilla került volna a szemembe. Amit én látok,az egy fekete,töredezett,hajlított pálcikára emlékeztet. A jobb szemem előtt látom,nem úszkál,de követi a szemem mozgását. Engem nagyon zavar,hányingerem van,mert szinte mindig látom. Voltam szemészeten,engem visszarendeltek látótér,ill OCT vizsgálatra. Én 46 éves vagyok és rövidlátó,-1-es,asztigmiás. Egyelőre a diagnózis látóideg rendellenesség. 2 hét múlva többet tudok..

Előzmény: luci87 (997)
ujbubo Creative Commons License 2020.01.16 0 0 1001

valoszinű, mert az ödéma az magától fel kéne szivodjon.

én is javaslom a kivizsgálást

Előzmény: Hatospista (996)
ujbubo Creative Commons License 2020.01.16 0 0 1000

mozog, úszik, vagy fix?

ha mozog akkor üvegtesti homály, nem fog elmúlni de megszokod.

azért ha még lesz , viszonylag rövid idő alatt akkor nézesd meg mert utalhat kezdődő retinaleválásra főleg ha a családba előfordult már ilyen

 

mennyi idős vagy és rövidlátó vagy e? ez a kettő emeli az esélyét ezeknek az uszadékoknak.

Előzmény: luci87 (999)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!