Keresés

Részletes keresés

Droopy Creative Commons License 2003.08.14 0 0 12313
Nekunk tango van, az arjegyzekben a palotas alatt eggyel. Alaphelyzetben szokas 10%-kal tobbet venni alapcserepbol. A kiegeszitokbol cirka 5-5 db-bal tobbet. Nalunk a 11 raklap alapcserepbol tobb mint egy megmaradt:) Nem latom be, miert lenne nagyobb a vagasi veszteseg, mint egy barmely mas cserep eseteben. Ha meg toresi veszteseg, akkor tetofedot kell cserelni, miutan az elozo tetofedo egyik keze is a toresi veszeseget noveli...:)
Előzmény: farkasovszky (12289)
italian Creative Commons License 2003.08.14 0 0 12312
Sziasztok!

Most értem oda ahhoz a sokszor tárgyalt kérdéshez,
hogy fa vagy műanyag nyílászárót akarok -e.
A fa ugye szebb, viszont drágább és festeni kell,
a műanyag olcsóbb, nem kell vele csinálni semmit,
viszont bemattul és akkor oda a kinézete.
Vagy lehet ezt is kezelni valahogy?

Szívesen veszek minden infot.

Köszönöm előre is a véleményeteket!

Bocs, ha már letárgyaltátok ezt a 284543-ik hozzászólásnál :)

Törölt nick Creative Commons License 2003.08.14 0 0 12311
haliho, sziasztok!

kicsit odaegettem a betont egy helyutt

a vegen maradt meg cement, aztan beleszortam a keverobe. MOst szepen kizoldult/kekult. Fel fog repedni vagy csak 'kokemeny' lett? Egyebkent majd jonne ra meg reteg, ez az alap.
koszi
lemy

Elm Creative Commons License 2003.08.14 0 0 12310
Nyilvan mindre az esszeruseg hatarain belul: egy zar is pont olyan eros mint a leggyengebb resze, vagy - neten stilszeruen - a halozat olyan gyors, mint a leglassabb eleme...
Egyszoval jo fodmszigeteles utan hulladek ablakot venni nem nagyon erdemes, forditva detto. Ha megis sorrendet akarsz felallitani, en jobbfajta ablakokat vennek...

Amugy a 2.repulesi ovezet feletti ovezetkeben (asszem igy mondjak), szoval repter kornyeken, tetoteri lakasoknal pl. eloiras a kettos fegyverzetu fedelszek-szerkezet. Vagyis dupla sor szarufa van, minden paros a tetot (fedest) tartja, minden paratlan meg a belso reszt (gipszkarton pl.), igy a ketto nincs kapcsolatban (vagy csak a szelemenen keresztul), nem adodik at a rezges...

Meg gondolom vannak meg mas finomsagok is...

Előzmény: farkasovszky (12308)
viktor a takarító Creative Commons License 2003.08.14 0 0 12309
szvsz mindenképpen kérdezz meg egy akusztikával foglalkozó szakembert, akár nézz körül valamelyik egyetemen (pl. BME), és keress egy segítőkész tanárt a tanszékről. Velük általában fesztelenül el lehet beszélgetni, és értenek is a témához...
Előzmény: farkasovszky (12308)
farkasovszky Creative Commons License 2003.08.14 0 0 12308
Sziasztok

Repulok elleni hangszigetelesnel, mire figyelnetek oda kulonosen. A fodem legyen jol hangszigetelt, vagy az ablakok es falak stb.?
Palotás cserépről nincs véletlenül valakinek tapasztalata?

Szabolcs

szenyor Lopez Creative Commons License 2003.08.14 0 0 12307
Teljesen érthető. Kösz szépen.
Előzmény: Elm (12306)
Elm Creative Commons License 2003.08.14 0 0 12306
Szoval...
eresz.jpg, felraktam a IDE, meg IDE IS, mert a tarnal sose lehet tudni...
(utobbi szaraxik, elobbin mar fent van asszem)

Amit latni kene: alulrol a teto kilogo resze. A szarufak tetejen latszik az ellenlecek vegei, erre lettek felszogelve a keresztbe lathato lecek, ezeken gyarilag fent volt az a voros fesu szeruseg, itt szellozik ugye a folia feletti resz. (folia az ellenlec alatt, a lamberiak felett ertelemszeruen.) Ilyenkor az utolso sor cserep kicsit jobban dol az alatta levo lec miatt, ez nem latszik a csatornatol, de nem is erdekes. Es alant lathatok a szarufakozokbe, a falba rakott keramia szellozo. Ennel csak az a fontos, hogy a ferden a szarufak kozott berakott hoszigetelo oda ne legyen betomkodve, hanem a talpszelemen (igy hijjak?) ELE (belulrol nezve persze) le legyen iranyitva, hogy a mogotte levo resz tudjon szellozni.

Remelem ertheto voltam nagyjabol...

Előzmény: Elm (12305)
Elm Creative Commons License 2003.08.14 0 0 12305
Igen, most jott le, fotosoppal lekicsinyitem, es toltom fel...
A www.tar.hu/tetoter alatt lesz, majd irok linket.
Előzmény: szenyor Lopez (12303)
felazso Creative Commons License 2003.08.14 0 0 12304
KM!

Köszönöm a reagálást!
Legfőbb oka a táblás burkolásnak az, hogy ezt viszonylag könnyen, saját kezüleg is meg tudjuk csinálni. Ellenben a kis (tégla) lapok egyesével történő felragasztgatásával, amit már nem biztos, hogy magunk is megfelelő minőségben el tudnánk végezni. Vagy mégis? :-o

FLZs

Előzmény: KM (12297)
szenyor Lopez Creative Commons License 2003.08.14 0 0 12303
Elm: képeket sikerült összeszedni?

Egy kérdés: egy ács ismerős mondta, hogy az ellenlécet vágassam félbe. 50*25-ös a léc ugye és azt tanácsolta, hogy 50*12,5-es legyen, mert úgy könnyebb lambériázni a szarufavéget. Nem igazán értem, hogy miért és még sosem hallottam ilyen megoldásról. Mellesleg ahol veszem a lécet, nem szokták félbevágni és nem is tudják. Tényleg jobb félbevágva? Ami hátránynak tűnik: kisebb tér lenne a szellőzésnek.

kgy2316 Creative Commons License 2003.08.14 0 0 12302

"Raadasul a tobbi cseréptipus meg dragabb is."
Na, hát ezért, hogy a "többiböl" vegyél :-).
Előzmény: farkasovszky (12301)
farkasovszky Creative Commons License 2003.08.14 0 0 12301
Igen ezt en is furcsalom, bar ez most akcios naluk, a gyari arnal 10%-kal olcsobb (marcsak ezert is gondolom, hogy ha a veszteseg eleri is a 10%-ot akkor is megerne).
En sem ertem igazan miért mondták ezt.
Raadasul a tobbi cseréptipus meg dragabb is.

Szabolcs

Előzmény: KM (12299)
KM Creative Commons License 2003.08.14 0 0 12300
Deguci-nak :

a salétromos kivirágzás oka - már amennyire tudom - a különféle szerves anyagok lebomlása (rohadása) nátrium, kálim vagy mészsók közegében. A különféle nitrátok (pl. talajvizzel érkező) a falban lévő mész segitségével átalakulnak kristályos testté, amely gyk. egy fajta kalciumnitrát.

védekezése ellene :
léteznek pl. különféle lélegző vakolatok, melyet a szennyezet felület teljes tisztitása. Vegyszeres lemosása után kell felvinni (minden anyaghoz részletes technolódiai leírást melléklnek. a salátromosodás elleni védekezés természetesen elöször is a állandó vizutánpótlás (vizesedés) okának a megszüntetésével kell hogy kezdödjön, különben a jelenség ujra és újra előjön. sok esetben a tégalák. fúgák oly mértékben telitve vannak, hogy a mély fugatisztitás sem elég, komolyabb vegyszer vagy esetleg a téglák cseréjére is sor kerülhet.

Pince helyiségekben szokás olyan előtétfalat építeni 8pl. gipszkartonból), ameléy csak eltakarja a felületet, de alul és felül szellőzést biztosit a mögötte lévő nedves falfelületnek.

Koós Miklós építész

Előzmény: Deguci (12295)
KM Creative Commons License 2003.08.14 0 0 12299
ezzel a problémával még nem találkoztam és nagyon furcsa, hogy pont a kereskedő mondja ezt. Talán nem véletlenül. Mit ajánlott helyette ?

Koós Miklós építész
Előzmény: farkasovszky (12289)
KM Creative Commons License 2003.08.14 0 0 12298
HHapci-nak :

90cm parapett
150cm ablak
30cm koszorúval egybeépített áthifódaló (beforduló, bentmaradó zsaluzatként működő hőszigeteléssel)
1 cm U alakú fémpapucs a rácsostartó fogadására. ez 271 cm

a nagy fesztávolság miatt nem fogsz tudni sima gerendát használni, mindenképpen valamilyen rácsostartó, vagy bonylultabb ácsszerkezet jöhet szóba.
De miért kell ilyen nagy fesztáv ? ekkora összefüggő belső tér lesz, vagy azért lehetne közbenső alátámasztás is, mert akkor inkább valamilyen mestergerendás megoldást kellene találni ?

Koós Miklós építész

Előzmény: HHapci (12287)
KM Creative Commons License 2003.08.14 0 0 12297
felazso-nak :

egy sokemeletes irodaháznál még megérteném, de egy családi háznál minek ilyen táblákat használni ? Egy családi ház tele van ablakokkal, ahol a kávába be kell fordulni, az ablakok kiosztása tutti, hogy nem passzol a táblák méreteihez. megannyi negativ, pozitiv is, sarok ráadásul vizszintesen és függőlegesen is. Korábban itt már javasoltam itt vékony téglaburkolatot, ami PS-re is ragasztható. ha érdekes előkeresem.

Koós Miklós építész

Előzmény: felazso (12286)
Gyarniki Creative Commons License 2003.08.13 0 0 12296
Hacsek!

3,5 napot szántam az életemből arra, hogy az Építkezés-felújítás 1.0 topicot, illetve a 2.0-nak az első részét átolvassam. Erre most, amikor kérdésem lenne, ezt kell olvassam??? :-))

Na mindegy, kérdésem (inkább kérésem) azért közzéteszem.

Valaki (Hacsek vagy más) pár mondatban legyen szives írja le, hogy megvásárolandó építés alatt álló illetve használt lakás szemrevételezésekor mik azok a dolgok, amikre ügyelni kell, amit meg kell jól nézni, amik különböző rejtett, titkolt vagy csak szakértőnek nyilvánvaló hibákat jeleznek.

Pl. ha a falak mentén megrepedt a járólap és kicsit lejt is, akkor nem volt rendesen zömítve az alapban a homok, süllyed a ház, vagy stb. Szóval ilyesmire gondoltam.

Építésszel is meg akarom majd nézetni a befutókat, de addig lehet, hogy 25 házat is meg kell nézni, mindenhova meg nem vihetem magammal.

Előre is kösz a segítséget és bocs ha már valahol korábban ez már feljött.

Előzmény: Hacsek (12262)
Deguci Creative Commons License 2003.08.13 0 0 12295
Sziasztok!
Lenne egy óriási problémám,remélem tudtok segíteni.Van egy öreg házikó, kiderűlt, nagyon salétromos.A kérdésem az lenne,hogy mit lehetne vele kezdeni?Tudomásom szerint nincs a ház alá szigetelve.Várom a hozzászólásotokat.
Űdv: Györgyi
Előzmény: Szellőke (12294)
Szellőke Creative Commons License 2003.08.13 0 0 12294
Jó hogy szólsz, köszönöm.
KM, klassz volt a csatornaanyagok összefoglalása.

Pasa, az alu elég esélyes nálunk, csak nagyon csillog, az a gondom vele. Ma nézegettem szinterezős cégeket a neten, kb. 500 huf egy folyóméter ereszcsat. szinterezése. Nálunk 22 fm kellene, meg 30 nm korcolt fémlemez, az 1600/nm.
Futok még néhány kört árlisták után, a Lindabbal szeretném összehasonlítani (jó, tudom az acéllemez.)

Előzmény: Anus (12293)
Anus Creative Commons License 2003.08.13 0 0 12293
Szia Szellőke!

Remélem még nem késő a reagálás.
Nekünk műanyag van és azt tudom mondani, hogy ilyet ne vegyél! '97-ben tettük fel és több helyen is eltört ahol napos helyen van. (Persze az is lehet, hogy máshol is el van törve,csak az árnyékos oldal a szomszéd felé esik.) Olyan, mintha elérett volna a műanyag.

Előzmény: Szellőke (12260)
Törölt nick Creative Commons License 2003.08.13 0 0 12292
Sziasztok,

motyogatokrol, mosdokrol kerdeznek

arra gondoltam, h beepitheto mosdom ala inkabb hajopadlobol mintsem pozdorjabol gyartok butort.
2-3 reteg lenolajkence utan mi kovetkezik a vedelemben?

es ha pl a motyogato ala vizallo forgacslapot vagok, de arra meg csempet ragasztok (sziloplaszt), az jo ugy? Azert gondoltam a vizallo forgacslapra, mert az nem fog vetemedni. Vagy mukobol ontom ki es megszennyezem szep kis kavicsokkal. Aztan csiszolas..
lemy

viktor a takarító Creative Commons License 2003.08.13 0 0 12291
nem vagyok szagember, de én kb. 7cm-es üveg/kőgyapotot vagy dryvitot tennék rá, illetve, ha Krőzus (magyarul croesus) lennék, akkor rusztikus, vöröses-barna klinkertéglával burkolnám az egészet.
Előzmény: farkasovszky (12289)
HHapci Creative Commons License 2003.08.13 0 0 12290
Szerintem is az a korrekt. Meg téged sem fog a végén meglepetés érni.
Mérje fel és adjon 1 árajánlatot.
Üdv Hapci
Előzmény: viktor a takarító (12279)
farkasovszky Creative Commons License 2003.08.13 0 0 12289
SZiasztok!

A segítségeteket szeretnem kérni. Először is megjegyeznem, hogy amator vagyok a temahoz, de épitkezem ezért jol jonne a segítségetek.

A cserép megrendelése előtt vagyunk és kinéztük a Tondach Palotás cserepét. Érdekelne, hogy van-e valakinek tapasztalata a fenti cseréppel. A cégnél, ahol rendeljük azt mondták, hogy ingünk gatyánk ráfizetjük a végek kialakítására, mivel nagy a törési veszteség.

Ha ez így van, akkor tudnatok-e javasolni mas cseréptípust, ami azért hasonlít, de mégis jobban formálhatók.

Másik kérdésem, hogy 30-as porothermből készültek a falak és a hőszigeteléssel kapcsolatban mit javasolnátok?

Köszönettel

SZabolcs

HHapci Creative Commons License 2003.08.13 0 0 12288
Itt a környezetemben sok helyen látom hogy lefestett ereszek amik horganyzott lemezből készültek pereg le róluk a festék. Lehet véletlen vagy a horgany nem szereti ha festik?
HHapci Creative Commons License 2003.08.13 0 0 12287
Hello Miklós!
Megnéztem a képeket. Tényleg nagyszerü az a ház.
A válaszodból azt vettem ki hogy nem szerencsés a koszorúba ágyazni a fagerendákat?Vagy valamit félreértettem?
Azonban ha a sárgerendára teszem a födémgerendákat akkor igen nagy lesz a belmagasságom.
PL
90cm parapett
150cm ablak
10cm áthidaló
30cm koszorú
20cm sargerenda
ez 3méter én meg akarok vagy 2.5-2.6ot.
Ha a koszorúba ágyazom a gerendákat akkor hogy érdemes illetve célszerü.
Halottam már olyant hogy betekerni valamibe meg bekenni bitumennal meg olyant is hogy körbe légrést hagyni.
Előzmény: KM (12272)
felazso Creative Commons License 2003.08.13 0 0 12286
Tisztelt Jelenlévők!

Családi házunk homlokzati szigetelését és burkolását szeretném megoldani.

Ismertek/láttatok/hallotatok már olyan megoldásról, hogy a kis burkoló (tégla) lapokat nem egyesével kell felragasztani a szigetelt felületre, hanem táblákra már gyárilag fel van erősítve és "csak" ezeket a kész táblákat kell felragasztani?

Ilyen termékeket keresek, de ezideig mindösszesen egy céget találtam, ami ilyet forgalmaz. Ott a szigetelő (polisztirol) táblákkal volt egyben a burkolat is, ami (ha megfizethető) még jobb is. De szeretnék többféle terméket is megismerni a döntés előtt.

FLZs

szicsu Creative Commons License 2003.08.13 0 0 12285
OFF
Kedves KM!
Elnézést, de figyelmetlen voltam. Úgy válaszoltam Szellőke csatornakérdésére, hogy nem olvastam el a Te válaszodat. Nekem ez annyiban megnyugtató, hogy közel áll a véleményünk...
ON
üdv
szicsu
Előzmény: KM (12266)
szicsu Creative Commons License 2003.08.13 0 0 12284
Hali Mindenki! (Szellőke)
Ahogy én választottam csatornát...
A horganyzottat elvetettem, mert új korában zavar a csillogása, aztán 6-7 év múlva elkezdett rozsdásodni, 3-4 évenként festegettem (25 évig!). A végén már több réteg festék hólyagzott róla lefelé, mert nem tudtam rendesen lekaparni.
A vikendházamra tiszta horganyt tettem. Könnyű volt vele dolgozni, gyorsan tudtam forrasztani, könnyű volt formázni. Na olyan gyenge is volt, 5 év múlva minden tartóközben meghajolt a hó alatt, a vápa meg nemes egyszerűséggel kilukadt. Igaz, nem rozsdásodott, de megtette ezt helyette a tartóvas, barnásvörös csíkot varázsolva a horganyra.
Láttam rezet. Nagyon szép volt. Csak az nem tetszett, hogy egyenetlenül oxidálódott (valójában csak színeződött). Az árát nem kérdeztem, de vélem, hogy drága.
Kacérkodtam Reyno... aluval. Gondoltam, az alu nem oxidálódik, biztosan jó lesz. Végül kimaradt, mert hidden (rejtett) tartóvasa van, ami csak belül fogja a csatornát. A megtekintett 25 házból 11-nél ki volt fordulva a csatorna, vélhetően a téli hóteher miatt. Na ez is ugrott!
Végül Lin... került az ereszre. Itt is volt baklövésem, mert beleszerettem a szögletes Reyno..ba, ezért szögletes Lin..-t rendeltem, ami 3 hétre jött, addig elmentek az ácsok. Csúsztunk.
Két tapasztalati jótanács. Meg kell kérdezni a pléhbánost, hogy mennyiért gyárt le oromszegély és ereszszegély lemezeket. Valszeg olcsóbb, mintha Lin..től rendeled, de a bádogos is Lin... lemezből gyártja (vágja-hajlítja!).
Más: ha egyéb szempontok nem tiltják, minél rövidebb legyen a csatorna zsákutcája: az a szakasz a végén, amelyik nem a lefolyócsonk felé lejt, hanem ellenkezőleg: az ott megrekedt vízbe szeretnek berohadni a falevelek.
üdv
szicsu
A többi változatot nem ismerem :-(((
Előzmény: Szellőke (12260)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!