Keresés

Részletes keresés

pestam Creative Commons License 2007.06.26 0 0 10440
na végre teljes választ kaptam a Hitachi Air Exchanger légcsöveivel kapcsolatban: két fajta kivitelezést lehet vele: 1. van az egy méteres, amit nekem a szerelő mondott, az vastag (3,3), 2. és van a katalógusban olvasott 2,5 méteres, de az jóval vékonyabb, és jóval kisebb a légszállítása, nemcsak a keresztmetszet miatt, de a venti teljesítménye is romlik ugye oan távon...
a borsodklímánál naon segítőkész volt az ember, azután is, h megtudta, h "pesti" vok. és szte se lesz ember, aki hajlandó (v legalábbis nem egy vagyonért) végigvésegetni a betonpillért... :(
aztán rájöttem, h állvány nem kell a kültéri alá, hanem lehet mellé tenni egy virágedénybe integrált/rejtett gyűjtőt.
de sztem érdemes lehet egyébként is megvárni az őszt, mert mire beköltözünk, már csak nem lesz oan sokat kánikula, és akkor sokat megtakaríthatunk...:))

télen, ha a klímával fűtök, egy jól szigetelt társasházi lakást, akkor mennyi víz keletkezhet? ugyanannyi, mint hűtésnél, v kevesebb?

köszi a választ előre is!
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.26 0 0 10439
Állítólag van valami univerzális megoldás, ami mindegyikhez jó. A cseréptartó lécbe "kapaszkodik" és a cserép alatt jön ki. Csúnyább, de állítólag ugyanolyan jó.
A szakemberek nyilván cáfolnak vagy megerősítenek.

Egyébként nem neked kell vele foglalkozni, hanem a felszerelőnek.
Előzmény: novus (10438)
novus Creative Commons License 2007.06.26 0 0 10438
Üdv!

Split klímát akarok felszereltetni egy tetőtéri lakásba, a kültéri egység kizárólag a tetőre kerülhet. A cserép sajnos Leier, és nekik nincs olyan bevett megoldásuk, mint pl. a Bramac tetőcserép esetében (ahol a kéményseprőjárdát adó elemekre kerül a kültéri egység). Van valakinek esetleg javaslata/tapasztalata ezzel kapcsolatban?

Novus

Törölt nick Creative Commons License 2007.06.26 0 0 10437
"Ez ok, de mi a bánatot lehet csinálni akkor, ha a cég és gari miatt nem igen válaszhatok mást, csak sprayvel tisztít, nem tul sokat ér azt meg akárki bele tudja fújni"

Nos, nekem a felszerelő azt mondta, hogy mindegy ki, csak hozzáértő tartsa karban (legyen róla papírja), mert nem a kiszállító és beszerelő vállalja a garanciát, igaz azon keresztül is lehet intézni. Mondjuk 10 év alatt jó eséllyel átalakul (esetleg el is tűnik) egy-egy cég. Csákúgy mintha vettél volna egy televíziót...
Előzmény: fodorb (10434)
robErt Creative Commons License 2007.06.26 0 0 10436
Az én klímám szerelésekor, elárulta a szerelő, hogy ilyet még nem rakott be soha....de ugy dobálta bele a sok sok szűrőt, mintha mnden nap azt csinálta volna...
Előzmény: taki_67 (10435)
taki_67 Creative Commons License 2007.06.26 0 0 10435

Amelyik arra nem képes, hogy a szürőket betegye, joggal merül fel a kérdés a gépet vajon jol tette fel ?

Hááát, működni működik...

De azért megoldottam, találtam olyan helyet, ami "sugallta", hogy oda kell becsúsztatnom a szűrőket.

Előzmény: fodorb (10429)
fodorb Creative Commons License 2007.06.25 0 0 10434
Ez ok, de mi a bánatot lehet csinálni akkor, ha a cég és gari miatt nem igen válaszhatok mást, csak sprayvel tisztít, nem tul sokat ér
azt meg akárki bele tudja fújni
Előzmény: viricsi (10433)
viricsi Creative Commons License 2007.06.25 0 0 10433
Keress meg egy tisztességes céget, aki nem spray-vel tisztít. Ha házilag akarod megoldani a dolgot, akkor célszerű visszaolvasnod.
Előzmény: Csupachip (10432)
Csupachip Creative Commons License 2007.06.25 0 0 10432
Milyen sprét javasoltok egy split klima tísztításához?
Eryk Creative Commons License 2007.06.25 0 0 10431
Mindegyik nagyon érzékeny, kivéve a Scroll rendszerű kompresszort. Egy ilyen típus el tud viselni egy-két extrém helyzetet is.
Előzmény: fodorb (10426)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.25 0 0 10430
Jóskapisták...
fodorb Creative Commons License 2007.06.25 0 0 10429
Amelyik arra nem képes, hogy a szürőket betegye, joggal merül fel a kérdés a gépet vajon jol tette fel ?
Előzmény: taki_67 (10427)
taki_67 Creative Commons License 2007.06.25 0 0 10427

Üdv!

Segítségre lenne szükségem.

Teknopoint klimám van. Fellelhető valahol egy "robbantott" rajz, vagy leírás, ami tartalmazná, hogy a beltéribe a különböző szűrőket hova és milyen sorrendbe kell betenni?

A szerelő nemes egyszerűséggel lebeszélt a szűrők használatáról, mert visszafogja a teljesítményt...

A kollégámnak is ilyen típusú a klímája, az ő szerelője pedig kezébe nyomta az összes szűrőt, hogy bogarássza ki, melyik hova megy...

A mellékelt használati útmutató használhatatlan.

 

Előre is kösz!

fodorb Creative Commons License 2007.06.25 0 0 10426
Szerintem mindegyik érzékeny, hisz nem erre van tervezve egy klíma esetében.


Előzmény: 00Egonka00 (10425)
00Egonka00 Creative Commons License 2007.06.25 0 0 10425
A rotációs miért érzékeny a folyadék ütésre?
Nem csak a dugattyús szelepei érzékenyek rá?
Előzmény: Eryk (10413)
fodorb Creative Commons License 2007.06.25 0 0 10424
Én is csináltam anno ilyeneket, és az automata uzemmodra ill a váltásásra voltam kiváncsi, ekkor 24 fokra volt állítva a klíma
hűtés uzemben indult, kint 12 - 14 fok lehetett ekkor már
ösz volt, olyan volt az idő, hogy nappal akár 24-25 is lehetett kint, de este lehült már eléggé lehült, tehát amikor bekapcsoltam a klímát hűtő uzemben elindult (szobában 26 körül lehetett), és majd mikor a belső hömérséklet megközelítette a 25,5 öt elkezdett az elektronika szabályozni, egyre ritkábban kapcsolta be a kompresszort
majd a végén már egyaltalán nem, ekkor 24,5 lehetett , végig itt voltam a szobában rajtam kivül a számítógép volt az egyedüli hőforrás.
de a venti a beltériben ekkor is forgott szorgalmasan, majd amikor a belső 22 fok alá csökkent, ekkor átváltott és elkezdett fűteni, majd a belső höm 23 körül állapodott meg

tehát van neki legalább 1 de inkább 2 fok holt idő, amikor egyiket sem csinálja
aztán persze, lehet, hogy azért van ez, hogy egy abalknyitástól ne kergüljön meg

Előzmény: Törölt nick (10423)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.24 0 0 10423
A kísérlet megvolt, de igazán értékes eredményt nem hozott. De ha már előhoztam, megírom.

Ma végzett kísérlet: este beállítottam 30 fokra. A külső hőmérséklet 27 fok, csökken. A kültéri leállt.

Az ajtókat, ablakokat kinyitottam. Igyekeztem várni, hogy a külső-belső hőmérséklet kiegyenlítődjön. (Gondoltam így pontosnak tekinthető az érték.) Ez 26,4 fokon következett be. A belső hőmérsékletet a klíma alatt, kb attól 1 méterre mértem, de a levegőt nem arra fújta, hanem el felette.

5 percenként csökkentettem 1 fokkal a beállított hőmérsékletet. 25 foknál kapcsolt be.
Ez azt jelenti, hogy legfeljebb 1,4 fokot, de legalább 0,4 fokot téved, ha a klíma olyan, hogy tizedfoknyi eltéréssel kapcsol be.

Zárt ajtóknál, 40 perc múltán 25,6 fokon stabilizálódott a hőmérséklet. Gondolom ennyi lehet a tévedése.

Egyszer melegedés során is megnézem, hogy mi történik.
Előzmény: Törölt nick (10419)
pestam Creative Commons License 2007.06.24 0 0 10422
az a kérdésem, h a fali tartón meg a sima lábakon kívül van még más "állvány", amit rendszeresen használnak beépítéskor? nekem 25-30 centis tartó kéne, hogy alá tehessek vmi formásabb vízgyűjtőt, úgy néz ki, nekünk is marad ez a módszer, mivel nem akarnak/lehet betonpillért hosszában kivésni...
fodorb Creative Commons License 2007.06.24 0 0 10421
Ha kevés benne, akkor az lenne a logikus, hogy nem hát eléggé
Előzmény: rittli (10418)
fodorb Creative Commons License 2007.06.24 0 0 10420
elég jónak, nekem kozepesen 10 fok volt, 28 fokos belső hőm. mellett
Előzmény: szatti (10417)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.24 0 0 10419
(Klímám inverteres, Hitachi 25YH5.)

Ha szereléskor 2-3 méter rézcsövet használtak fel, de a leírás szerint a minimális hossz 5 méter, akkor az rendben lehet? Magyarán a minimum csőhossz arra a láthatóra vonatkozik, vagy valami belsőt is bele kell használni?

Ha rövid a csőhossz, akkor több gáz lehet benne, mint kellene? (Folyamatosan mellettük álltam, kérdezgettem, mit miért csinálnak. Vákumolás biztosan volt, de nem láttam, hogy mértek volna bármilyen nyomást.)

Ha több a gáz mint kellene, a problémát felesleges gáz kiengedésével vagy a cső kicserélésével / toldásával lehet szakszerűen megoldani? (Nem jutott eszembe, hogy ne forduljak szakemberhez, csak szeretném tudni, mire számítsak.)

Okozhatja-e ez azt a "szépséghibát", hogy nemigen tudja elérni a beállított hőmérsékletet? (Tudom, ez nem lényeges, de az áramfogyasztás is relatíve sok.)

Mondjuk ennek kapcsán most végzek egy kísérletet, hamarosan megírom az eredményt.
Előzmény: klimakiraly (10410)
rittli Creative Commons License 2007.06.24 0 0 10418
Sziasztok! Na szóval ha jól értem több módszer is van a klíma helyes feltöltéséhez. Ha kevés a gáz benne jegesedhet ha sok akkor hangos lehet ill. a coop. értéke rosz lesz. Na már most ha rá van írva , hogy 850 gramm gáz kell bele, feltöltik és kész az miért nem elég?
szatti Creative Commons License 2007.06.24 0 0 10417
Akkor meg vagyok nyugodva. Nekünk 1 hétig akkor ki kell bírnia.
Ma például 15 perc alatt lehűtötte a szobát és uána már nem is kellett használni.
Eddig meg vagyok elégedve ezzel a General Line géppel.
A 8.5 fokos befújt levegő maximális ventillátor fordulaton az ugye jónak számít?
Előzmény: robErt (10396)
robErt Creative Commons License 2007.06.24 0 0 10416
titokban fusiznak és beszerelnek ők is biztosan , minden alkalmazottuk :))))
Előzmény: klimakiraly (10415)
klimakiraly Creative Commons License 2007.06.24 0 0 10415
Szia!

Igen az!
Már katalógust sem tudunk szerkeszteni ... (Persze az Én oldalamon kitöröltem amikre rájöttem saját káromon.)
Ha kérdezünk, hogy akkor most mi van nem érnek rá mert sok a dolguk.
De persze az Én kérdésem az sosem ér a papír kupac tetejére.
Csak az tudnám mi az a rengeteg dolguk :-)

K.K.
Előzmény: begab (10412)
robErt Creative Commons License 2007.06.24 0 0 10414

és hogy derül ki ez egy laikusnak üzem közben????

ne idegeljetek fel

Előzmény: Eryk (10413)
Eryk Creative Commons License 2007.06.24 0 0 10413

És kap egy szép folyadékütést az a szerencsétlen rotációs kompresszor. Így van. Hányan akarnak ( és csinálnak) mérleg nélkül rátöltést.

Előzmény: klimakiraly (10410)
begab Creative Commons License 2007.06.24 0 0 10412

Nagyon köszönöm! Fura ez a világ...

Előzmény: klimakiraly (10411)
klimakiraly Creative Commons License 2007.06.24 0 0 10411
Hali!

Azt meg már olyan rég láttunk, hogy nem is tudom. Az elvileg tényleg négyfelé tudott, csak éppen nincs most az Lg Hungarynak. :-(

K.K.

ps: Ja és kétféle létezik, a tavalyi takarékosabb volt.
Előzmény: begab (10409)
klimakiraly Creative Commons License 2007.06.24 0 0 10410
Szia!

Látom klímaszerelő lesz belőled előbb utóbb. ;-)

Ha túl töltöd akkor a kondenzátorban több foyadék marad mint kellene. És a folyadék ugye elfoglalja a kondezálandó gáz elöl a hőcserélő felületet. A nyomás megnő és a kapilárison még több folyadék akar/tud átmenni, ami növeli a szívóoldali nyomást, vagy ha már nem tud elpárologni akkor a kompresszor elötti akkumlatort tölti fel feleslegessen. Ha az is megtelik akkor a kompresszort is hűtöd már, vagy azzal elkezded haraptatni a folyadékot.

Szóval ha túltöltöd akkor oda az EER és COP.
20 - 30 - 40gramm kell méterenként, amit nem lehet fülre szemre csak mérleggel betölteni.
Vagy az R410A kivételével töltőhengerből.

K.K.

Előzmény: fodorb (10403)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!