Keresés

Részletes keresés

Tulipántoss Creative Commons License 2022.12.28 -3 2 7491

Nos, adtam magamnak egy esélyt és belenéztem a DÖ új évadába. Első blikkre az alábbiakat gondolom:

- Én is legalább olyan örömmel kiáltottam fel, mint Tibor, amikor megláttam Vanesszát! (Akit ugye, sokat reklamáltam! :))

 - Örültem, hogy rögtön az elején teljesült az  a "kívánságom" is, hogy megemlítették - még ha csak érintőlegesen is -, a juhászt, (Lippai László elhalálozása miatt.)

- Az új évadban ismét sok a szereplő és néha a kevesebb több! Lenne! Mivel a DÖ és KA sorozat szereplői majdnem ugyanazok a színészek, egyetértek, hogy a fene sem emlékszik minden egyes karakterre, a helyszínekről nem is beszélve. Össze is mosódik sok minden!

 

- Egy nagy "katyfasznak" indult szerintem. És egy évig fog tartani?!

- Egy biztos, hogy az nem fog jól szórakozni,  aki majd állandóan összehasonlítgat!

Akár a karaktereket, akár a helyszíneket illetően.(Hogy melyik épület hol volt, hol nem volt, lebontották blablabla.)  Ez az évad egy új fejezet, Makkosszállás elfelejtve! :)

 

- Ami nagyon nem tetszett,  Magyar Attila új szerepe, mint részeges kocsmatöltelék.

(Erőltetett nagyon, nem hiteles. A " pi-pi-pi"-s és a hallgatózós jelenet a Szappanos ház ablaka alatt hááát, no comment! Ezért kár volt áthozni a KA-ból Tatarenko-t.

-  Hajdu Steve- Palányi Sándor/Sanyi vonal, mint katasztrófavédő ripacskodása,  katasztrófa!

 - És még lehetne bőséggel sorolni, de nem teszem. 

 

- Ami tetszett, Kántorné Izabella "Zizi mama" (Molnár Piroska) Vali édesanyjának a parókája!  :) Jól állt neki, egészen megfiatalította a színésznőt!


Igaz, tőlem a kutya sem kérdezte, hogy "nézem-e a sorozatot?!" De ennek ellenére válaszolok.  :))

Úgy döntöttem, hogy nem nézem! De azért szívből kívánok Mindenkinek jó szórakozást!

luci87 Creative Commons License 2022.12.28 -3 0 7490

Igen en is felismertem,csak akkor a haja fel volt tekerve a feje tetejen..:)

Előzmény: Magdi60 (7488)
Mlle. Grenelle Creative Commons License 2022.12.28 -3 0 7489

CSI Ökörapáti kipipálva.

Előzmény: Ilhilla (7473)
Magdi60 Creative Commons License 2022.12.28 -3 0 7488

A bolti eladó kislány a Hotel Margaretben volt recepciós.

Előzmény: Peti817172M (7483)
Mlle. Grenelle Creative Commons License 2022.12.28 -3 0 7487

De hogy az Orville-t miért éjfélkor adták, erre nem tudok rájönni...

Előzmény: Peti817172M (7480)
Mlle. Grenelle Creative Commons License 2022.12.28 -1 1 7486

Volt Lenkeháza, ami viszont fura, hogy nem nagyon beszélnek mostanság Kárász(i)ról...

Előzmény: Böszőke13 (7475)
Ilhilla Creative Commons License 2022.12.28 -3 0 7485

Ha tervezed, hogy nézed a sorozatot, akkor jársz jól, ha egy teljesen új történetre gondolsz és nem a régi évadokon agyalsz. 

 

...azért nem olyan nehéz visszaemlékezni, szerintem hamarosan visszajönnek az emlékek. :-)

 

 

 

 

Előzmény: Mazsola0070 (7474)
Ilhilla Creative Commons License 2022.12.28 -3 0 7484

Mónika -ha jól emlékszem- már az előző évadban indult a lenkefalvai polgármesteri székért.

Előzmény: Peti817172M (7483)
Peti817172M Creative Commons License 2022.12.28 -5 0 7483

Sok minden történt a kettő között, amire nem lett magyarázat:

 

- Sztojkáék sütödéje.

- Mónika polgármestersége.

- Stefi, mint Mónika asszisztense

- Babika, mint Kata asszisztense

- Az új bolti eladó megjelenése Dia helyett

- Dia és Lali eltűnése

- A horgászbolttá alakított fodrászat, és Józsi mint eladó

- Dzsennike, mint Subicz titkárnője

- Az új kocsmatöltelékek megjelenése

 

Előzmény: itaeTe (7469)
Peti817172M Creative Commons License 2022.12.28 -4 1 7482

És a stáblistában is csak mellékszereplőként. Viszont Vali a főszereplők között van, tehát hamarosan le fog menni Őkörapátiba.

Előzmény: itaeTe (7470)
Peti817172M Creative Commons License 2022.12.28 -4 0 7481

Ráadásul azzal, hogy előbb kezdték, pont, hogy vesztettek nézőt, hiszen aki csak a meghirdetett időben kapcsolódott be, inkább átkapcsolt a Farmra, és utólag visszanézte a Moston az elejétől. A tényleges nézetségi adatok akkor jönnének ki, ha a Mostos nézettséget is beszámítanák. Reklám ott is van, tehát nem jelent bevételkiesést, ha a TV helyett a Moston nézik meg.

Előzmény: nlion (7468)
Peti817172M Creative Commons License 2022.12.28 -4 0 7480

OFF

Nem helyette adta. Lement a Sissy is utána. Mondjuk nem tudom, hogy a TV2-nek mi volt a koncepciója abban, hogy ugyan magához láncolja a nézőket, de 2 órán keresztül nem ad reklámot, így hiába nézik, bevétel csak a termékmegjelenítésből keletkezik.

ON

Előzmény: nlion (7468)
Peti817172M Creative Commons License 2022.12.28 -4 0 7479

De vajon Jolikát miért kellett "meghalasztani"? Nem tudok róla, hogy bármi olyan történt volna Martin Mártával, ami miatt nem tud részt venni a sorozatban.

Előzmény: Magdi60 (7476)
Peti817172M Creative Commons License 2022.12.28 -4 1 7478

Volt Lenkeháza. Még versengtek is egymással. Meg Attila is Lenkeházán lett polgármester a szabadulása után.

Előzmény: Böszőke13 (7475)
Peti817172M Creative Commons License 2022.12.28 -3 0 7477

A sütőde a forgatási terület főbejáratánál a parkoló mellett van, a falutól független területen. A Keresztanyu idejében valóban a Tatarenkóék benzinkútja volt.

Előzmény: Mazsola0070 (7474)
Magdi60 Creative Commons License 2022.12.28 -2 0 7476

Tehát eltelt 3 év, és mindenki eltapsolta a 110 milliót.

Ezt a koronát Jolika dugta el, vagyis nagyon messze nem lehet:

 

Tág pinceként ki van öblözve a fal,

Erős vasrács az ajtó nagy lakattal,

S belől tömérdek kincs! medence, kád,

Gyémánt- s arannyal színig töltve állnak.

 

Böszőke13 Creative Commons License 2022.12.28 -1 0 7475

már a fene sem emlékszik pontosan, hogy ki kicsoda és mi volt a szerepe korábban,

 

Nem számít szerintem, akkora hülyeség az egész, az sem számít,hogy éppen melyik sorozatban vannak , ha ennyire összemosnak mindent és ugyanazokat szerepeltetik mindegyikben  :)  :) 

 

( Lenkeháza szerintem sem volt korábban, de lehet tévedek, mert nem néztem minden epizódot,de most nekem is feltűnt ez )

Előzmény: Mazsola0070 (7474)
Mazsola0070 Creative Commons License 2022.12.28 -1 0 7474

Na rögtön meg is volt a „sorozat-univerzumok” összemosásából adódó paradoxon: Imi és Zénó a Makkosszállásról áthelyezett rendőrök bemennek a Szappanos házba, ahol ott ül a korábbi főnökükre Tivire megszólalásig hasonlító Tibi, de ezt nem veszik észre, nem reagálják le.

 

Ezt azért egy kicsit jobban is meg lehetett volna oldani Nagyasszonyéknak, ha már szükségesnek láttak nem csak színészeket, de karaktereket is áthozni Makkosszállásról.

 

Egyébként az a rossz, hogy már a fene sem emlékszik pontosan, hogy ki kicsoda és mi volt a szerepe korábban, és így egy kicsit nehéz követni a sztorit, hogy azon kell gondolkodni, hogy az adott karakterrel mi is történt az eredeti Drága örökösökben.

 

Pédául nem emlékszem arra sem, hogy erről a Lenkeházáról volt akár egy szó is az eredeti DÖ-ben? Vagy ez csak azért kellett, hogy itt fel tudják használni a Keresztanyu díszleteit?

 

Nem tudom például ez a krumplisütő hely, ahol Sztojkáék dolgoznak a sorozatban hol van, de meg mernék esküdni, hogy ez a díszlet korábban Tatarenkoék benzinkútja volt Vologyában.

Ilhilla Creative Commons License 2022.12.28 -2 0 7473

Néhány karakter teljesen felesleges a sorozatba: nem kedvelem a "Tatarenkó Huzalt" és "Sportszelet Mátét", semmit nem tesznek hozzá, hallgatózni bárkit odatehettek volna. Ráadásul a részeg kocsmabútor szerepét sem jól hozzák, különösen "Nyuszó-muszó" alakítása sántít. 

 

Néhány helyszínről "ordít", hogy konténerből alakították ki, igen keskeny az a titkárnői szoba és a polgármester-asszony, valamint a polgármester szobája. A krumplisütöde pedig mintha a benzinkútból alakult volna át. 

 

Zénónak mintha jót tett volna a parancsnoki beosztás, talán nem annyira elvarázsolt, mint Makkosszálláson és lesz "Ökörapáti Csí" is! :D. 

itaeTe Creative Commons License 2022.12.28 0 1 7472

Jolika megtestesítője?
Ő nem hálistennek

Előzmény: nlion (7471)
nlion Creative Commons License 2022.12.28 0 0 7471

De ő nem halt meg ugye mint Benedek csak kiírták?

Előzmény: itaeTe (7469)
itaeTe Creative Commons License 2022.12.28 0 0 7470

SPOILER

 

Mondjuk az intróban se szerepel Kovács Lehel, mint Kristóf.

 

SPOILER VÉGE

Előzmény: itaeTe (7469)
itaeTe Creative Commons License 2022.12.28 0 0 7469

SPOILER:

 

Jolikát sajnálom, hogy meghalt, s nem szerepel, Mamszi egy nagyon fifikáns és szerethető karakter volt. Martin Márta lehet kora miatt nem vállalta már a szerepet. Kristóf karakterét most akkor letudták 1 rész alatt? Sikkasztott, nem lehet kihozni, majd kihozzuk évad vége felé???

Benedekről egy fél szavas megemlékezés volt az első rész elején, legalább.

Az alap történet a kincskeresés, ami a világ legdrágább kincse, de Jolika a titkát, hogy hol van magával vitte a sírba, de hagyott egy versikét. Ahelyett, hogy halálakor odaadta volna Kálmánnak, de versikére volt ideje.

Ez számomra egy nagyon gyér sztori így elsőre.

Ráadásul ezt akarják maximum egy évig elhúzni? Egy elsőre nagyon max 30-40 rész ez. Vagy majd kerülnek elő újabb és újabb helyek, ahol mégtöbb versike szelet van, miközben Kálmán és Kálmánné várja a szerb mindeható rendőrségen, hogy elitélik-e nagyon.

Sztojkáék örülök, hogy szerepelnek, hozzák majd a műsort gondolom. :)

A két makkos.... Lenkeházi-Ökörapáti rendőr kíváncsi vagyok, hozzák-e előző sorozatos gyagyás karaktert, vagy komolyabbak lesznek... Bár a "szolgálunk és nézünk"-nél már feladtam a reményt.

Továbbá kijött hajnalban a szerb titkosszolgálat, de senki nem nézett ki ablakából, mi történt, senki nem tud róla (egyelőre)? Zizis a sztori, s nem a Zizi mama miatt.

Babika, Gazsi ura (remélem Gazsi szerepelni fog néha) hogyan kötött ki, mint orvosi rendelő asszisztens?

 

SPOILER VÉGE

nlion Creative Commons License 2022.12.28 0 1 7468

Magyar televíziózás. Jön a Drága örökösök új évada az RTL-re. A TV2 erre betolja ellene a Farm VIP-t. Az RTL rögtön dupla Drága örökösökkel reagál, de az első részt 20 perccel hamarabb kezdik. A TV2 erre is reagál: a Farm VIP után Szerencsekereket ad a Sissi helyett. Röhej.

Peti817172M Creative Commons License 2022.12.28 -2 0 7467

A Lenkeházi díszletekkel tévedtem. Összekevertem Dani házával. Akkor az valami üres helyre lett elhelyezve.

Előzmény: Peti817172M (7466)
Peti817172M Creative Commons License 2022.12.28 -2 1 7466

Lett új polgármesteri hivatal Misiék pajtája helyén, és lett új rendelő Sándorék és Misiék háza között. A fodrászatból horgászbolt lett, a buszmegállónál újságosbódé nőtt. És lett egy új gyorsétterem is, a falu legészakibb részén, közvetlenül a forgatási terület főbejáratánál. És megjelent Lenkeháza polgármesteri hivatala és rendőrsége közvetlenül a lovarda szomszédságában. A panzió lobbija is kibővült, lévén, hogy kiköltözött onnan a polgármesteri hivatal. Mónikát meg a panzió tetőterében masszírozta özvegy Boglárka.

Ashley-d Creative Commons License 2022.12.27 0 0 7465

Még csak az 1.részt láttam, tetszett👌🏼

Mlle. Grenelle Creative Commons License 2022.12.27 0 0 7464

Cserébe jóval később is fejezték be, ld. még dupla epizód.

 

Előzmény: Peti817172M (7461)
janderka Creative Commons License 2022.12.27 -6 0 7463

gyatra mint szar. szégyen. 

Alpári Gnác Creative Commons License 2022.12.27 -3 1 7462

Keresem a szót, keresem a hangot, de csak annyi jut eszembe, hogy nabazmeg...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!