Keresés

Részletes keresés

Moris721 Creative Commons License 2016.05.13 0 0 28618

Köszönöm a segítséget, támpontnak jó is lesz. Körbenézek a Tripo környékén.

A hozzászólásod első fele azért elég vicces! :)

Előzmény: Jahno (28617)
Jahno Creative Commons License 2016.05.12 0 0 28617

Jó az a Sony, 1-2 év múlva már csak olyan gép lesz. Triopo vakut láttam rajt működni, de többet ne kérdezzetek róla.

Előzmény: Moris721 (28616)
Moris721 Creative Commons License 2016.05.12 0 0 28616

Hiába...Sony! :)Egy barátomnak segítenék vele, ha valaki...egyáltalán.....de csak a baj van azzal a vacakkal, én mondom neki! Vett volna rendes gépet. :) Vagy fizesse meg a méregdrága gyári vakut. :)))))

Előzmény: kuyarashi (28615)
kuyarashi Creative Commons License 2016.05.12 0 0 28615

Úgy látom nagyon fennakadt a kérdés. :)

Előzmény: Moris721 (28614)
Moris721 Creative Commons License 2016.05.01 0 0 28614

Egy kis segítséget kérnék!
Sony A65-re keresek olcsó, megbízható, TTL-es vakut. Olyan érdekelne,amit már használtatok, tehát tapasztalat szerint működik a gépen.Mit ajánlotok?

Előre is köszönöm a segítséget!

kuyarashi Creative Commons License 2016.04.27 0 2 28613

Elég tágas a téma. Egyáltalán nem nézem le a kínait, pont azért mert szinte mindent ott gyártanak. Shenzen, Hong Kong brutál minőségeket produkálni. Nekünk is kínai vakunk van.

A Pioneer is egy az egyben kínai még csavar sincs benne. Az olcsóbb kínai vakuknál szokott előfordulni, hogy a Ws! alapján magasabb kulcsszámra számítana az ember. Tehát arányaiban nem túl jó  hatásfoka. Persze a kulcsszámba is bele lehet kötni stúdióvakuknál, mert minden gyár a saját reflektorával méri be, így komolyabb eltérések is lehetnek. A másik gond, hogy sokszor nem egyformán villannak. Tehát lősz 3 képet egymás után és némi fénymennyiségbeli különbséget tapasztalsz. Lehet ez csak annyi, amit épp észrevesz olykor az ember, de álmában sem gondolja, hogy a fényforrással van a baj.

A másik probléma, hogy a fehéregyensúlya változik ugyanígy. Ezek mind orvosolhatóak utómunka alkalmával, mert nem 2 fényértéknyit, vagy 3000 K 'árnyalatot' változik a világítás, de nem valami profi. Ha már a villanás ereje és színe határok között mozog, akkor valószínű az élettartama és megbízhatósága is. Persze ez megélhetési fotósoknál és prfoiknál számít igazán. De pont ők azok, akiknek ki is kellene tudni termelni a jobb minőségű vakukat. Ezen kívül a villanócső élettartama az igazán jó vakuknak 100.000 villanásra van hitelesítve (1/1-en). Egy "gagyi" kínai nem valószínű, hogy bír ennyit. (Megint más kérdés a villanócső ára.) Megint szóba jön, hogy mondjuk 4.000 villanást követően milyen kelvin érték és fényerősség mérhető.

 

Hangsúlyozom, hogy az előbbiekben nem a kezdőknek akartam tanácsot adni. Ettől függetlenül jobb, ha átlátják a helyzetet. Több márkajelzés alól kerülnek ki egyazon gyártó vakui (is), de a nagyobb márkák termékei komoly minőségellenőrzésen mennek át. Ezen felül vannak kínai márkák, amelyek kb. prémium minőségűek.

Előzmény: Jahno (28612)
Jahno Creative Commons License 2016.04.26 -1 0 28612

Minden kínai, de nem kell ennyre lenézni, elég szépen hajthatók. Normál körümények közepette ha sokszor csak hetekig fekszik a sarokan, akkor is örökké tarthat, vagy tovább. Én is hasonlóképpen vagyok, csak kampányszerű terheléssel. Csinálunk valami kis gyakorlatozós klubot, vagy valamit, akkor összepakolunk egy kvázi műtermet, vakuk kapnak 2-3ezer expót, aztán csókolom. Szerintem pár alkalom alatt belecsavarunk annyit, amiért hobbi szinten már bőven megszolgált. A nagyobb, fémházas verziói meg kifejezetten jók.

 

Ez a 250es érdekes, amúgy ismerősök tele vannk "noname" vakukkal is, amikről nem mondom, hogy örökké és tovább tartanak, de nem jellemző az elhullás. Itt a leírása az Pioneer, szóval agyon Godoxnak néz ki, ellenben a kép azért csaló, mert eredetinél is csak a bal oldalon van felirat, itt viszont a képen nem is szerepel a bal oldala. Kiderül. Kisebbek nálam 160asok, azzal nem vlt baj. 400ast már sajna csúnyán megvámolták :-/

 

Ja, egy rádiós kioldót tegyük még hozzá.

Előzmény: kuyarashi (28610)
kuyarashi Creative Commons License 2016.04.26 0 0 28611

Nem lebeszélni akarlak. Ennyiért még akkor sem drága, ha megkapja az áfát és a vámot. (48-as kulcsszámmal már elboldogulsz)

Előzmény: kuyarashi (28610)
kuyarashi Creative Commons License 2016.04.26 0 1 28610

A Godox nem egy nagy márka és szerintem kínai. Persze vannak nagyon jó kínai márkák. Vagy a Richtert pl. a FalconEyes gyártja (Kína).

Egyébként, amit linkeltél, az egy az egyben Godox. Láttam már több márkajelzéssel ezt a vakut.

Előzmény: Alyx01 (28607)
Alyx01 Creative Commons License 2016.04.26 0 0 28609

Köszi a gyors választ.

Előzmény: Jahno (28608)
Jahno Creative Commons License 2016.04.26 0 0 28608

Ez így rendben van, max. arra figyelj, hogy 230 voltos legyen. Aztán jöhet s többi, meg mindenféle ernyők, egyebek.

Előzmény: Alyx01 (28607)
Alyx01 Creative Commons License 2016.04.26 -1 0 28607

Úgy döntöttem a tettek mezejére lépek, és beszerzek egy két apróságot.

 

http://www.ebay.co.uk/itm/250-DI-250WS-250W-Studio-Strobe-Photo-Flash-head-Light-PHOTOGRAPHY-UK/321108340086?_trksid=p2047675.c100005.m1851&_trkparms=aid%3D222007%26algo%3DSIC.MBE%26ao%3D1%26asc%3D36381%26meid%3D990f3f9013bb49b495eb62dddbf758a4%26pid%3D100005%26rk%3D1%26rkt%3D6%26mehot%3Dag%26sd%3D191386139898

 

http://www.ebay.co.uk/itm/Photo-Studio-Strobe-flash-Soft-box-Softbox-50x70cm-Universal-Mount-Speedring-/221449003517?hash=item338f63a1fd:g:rmkAAOxyPc5R9154

 

http://www.ebay.co.uk/itm/Photo-Studio-2m-7ft-Light-Stand-Adjustable-Tripod-for-Softbox-Flash-Lighting-Kit-/221563329548?hash=item3396341c0c:g:XO0AAOSwo0JWKd9o

 

Tudom, csak egy vaku, de a másik oldalról megtámogatnám egy derítőlappal, vagy a rendszervakummal.

Ha pedig kezdek ráérezni, kibővítem majd a szettet.

Egy kicsi aggályom azért van a vakuval kapcsolatban. Pont úgy néz ki mint a GODOX, viszont sehol nincs ráírva, megemlítve. Lehet valami olcsó kínai koppintás? :)

 

Örömmel venném észrevételeiteket.

 

 

Alyx01 Creative Commons License 2016.04.25 0 0 28606

Huhh, ezt a rengeteg infót, ami rám zúdult emésztenem kell kicsit.
Bár már látok némi fényt az alagút végén. :) Tapasztalnom, mérlegelnem kell, ahogy ti is írtátok.
Csak "kicsiben" akarom elkezdeni, mert még nem tudom, hogy kitart e a lelkesedés ami most körülvesz.

Köszönöm, hogy ilyen segítőkészek vagytok.
Ha lesz kérdésem, jövök.

kuyarashi Creative Commons License 2016.04.25 0 1 28605

Szerencséd, hogy Ws-ot írtál!

Előzmény: zéeles (28602)
Jahno Creative Commons License 2016.04.25 0 0 28604

Amúgy meg közel kell tenni a fényt és akkor nem lesz háttér:

 

 

Napi egypercesünket hallották...

 

Akármerről nézem, 1-2 szettet be lehet árazni, de még mindig azt mondom, meg kell nézi, ki kell próbálni és mérlegelni kell. Nálam rendszervakhoz is vannak 60-80as softboxok, azt könnyű terepre vinni, aztán had szóljon. Van amelyikbe 3-4 vakut is bele lehet csapni. Mikor miképpen...

Előzmény: Alyx01 (28597)
Jahno Creative Commons License 2016.04.25 0 0 28603

"Persze kell valamilyen háttér és egy helyiség ahol még használni is tudod a cuccaid, úgy értem, hogy elég nagy legyen..."

 

Naja, ha messze van a háttér és irányítható a fény, akkor okés. Egyéb esetben fekete/szürke/fehér háttér, amiből meint rájön az ember, hogy mekkora méretnél kezdődik a világ. Az viszont gyűrődik. Világ pénze nem elég rá, ha csak a hobbi részét nézem, akkor is hiányzik valami, vagy kevés, vagy kicsi.

 

Én lassan ott tartok, hogy egy bazi nagy vaku és octobox lehet jobb lett volna. Kisvakuval úgy számoltam, hogy egy vaku/állvány/softbox szett kb. 25-30ezer pénz, ami azért már elég jól használható. Stúdióvakuval occsó kivitelben a 120-180 Wses vaku ugyanígy már inkább 30ezer felett.

Előzmény: zéeles (28602)
zéeles Creative Commons License 2016.04.25 0 0 28602

Mivel nem nyilvános a címed...

Én borzasztó amatőr vagyok ebben a témában de: ahogy nézelődtem a neten, kell minimum 3 fényforrás. (Vagy nem, de én ezt szűrtem le) Javasolnék vmiféle fejgenerátoros műtermi vakut, olyan 300 ws teljesítménnyel/darab. Használtat garanciával ;) olyan 20-30 körül lehet kapni. Ez azért jó szerintem, mivel elegendő és szabályozható a teljesítménye, ált van rajta szabványos csatlakozás a fényformálókhoz (bajonett, ernyőtartó), maga a házzal van egybeépítve a forgatható dönthető tartó, így rögzíteni lehet egyéb "biz-baszok" nélkül vakuállványra. Pl hiába van egy rendszervakud, aminek van "talpa" amit rá lehet csavarozni egy 1/4 collos állványmenetre, kell még ezen kívül a fényformálót is rögzíteni valahová, ill beállítani a fény irányát. Persze lehet kapni ilyesmit, csak műtermi vakukban megvan minden egyben. Sőt általában be van építve infravörös önkioldó is, szal nem kell először még se szinkronkábel (de azt hová is dugnád a mai vázakon), se rádiós/egyéb infrás kioldó külön, bár jól jön egy manuálisan vezérelhető beépített vagy rendszer vaku. Ami tud elővillantások nélkül működni. De pár ezer forintért van vakusaruba illeszthető infra kioldó is.

Szal 3 vaku, 60-90e, plusz 3 állvány, kb 30, fényformálók: jellemzően valamilyen ernyők, alapreflektorok kb 10-15. Hosszabbítók stb. Igen, ez már egy belépő váz ára.

Persze lehet ilyen-olyan, rendszer/régi középérintkezős ill spec erre a célra gyártott slave segédvakukkal , ernyőtartó-vakutartó adapterekkel, villanj körte szettekkel próbálkozni, csak vmi úgyse lesz jó. Vagy kicsi a teljesítmény, vagy nem lesz szabályozható, vagy nem fogod tudni a későbbiekben használni (pl kicsi ernyő, kicsi állvány stb), kell egy csomó akksi, egyebek. Bár talán mobilabb, ha ez szempont.

Persze kell valamilyen háttér és egy helyiség ahol még használni is tudod a cuccaid, úgy értem, hogy elég nagy legyen...

Nekem régről maradtak apróságok, amikkel azért el lehetett bohóckodni, csak akinek nincs ilyesmi az lehet megspórol magának egy-két felesleges kört. Nyilván nem kell mindent egyszerre megvenni. Nem tudom van-e rendszervakud, de ha igen akkor egy vakuállványt alátenni nem egy nagy tétel (plusz vaku-ernyőtartó kütyü néhány ezer forint), a másik oldalra meg mehet először vmi derítőlap és máris van valamid. Vagy veszel használt cuccokat és ha mégse jön be, túladsz rajtuk.

De ismétlem, én csak ugatom ezt a dolgot.

 

Előzmény: Alyx01 (28597)
kuyarashi Creative Commons License 2016.04.24 0 0 28601

Hensel és Broncolor már más kategória. Horror összegért, én nem erről beszéltem. De vehet bárki Mikrosatot felőlem.

Előzmény: Jahno (28598)
kuyarashi Creative Commons License 2016.04.24 0 0 28600

Köszi a negatívot a lemaradt s betűért.

Előzmény: képfaragó (28596)
Jahno Creative Commons License 2016.04.24 0 0 28599

Godox teljesen jó. Szerintem még közepes kategóriás hajtásra is. Mire megdöglene, arra úgyis kiszórakoztad magad, vagy megtermelte az árát.

 

Foglalatból van a multifunkciós, vagy a bowens típusú bajonett. Így kell lőni rá a fényformálót is. Kisebb multifoglalatos vakuk pld. műanyag házasak, arra teszel egy szűkítőt és bekapcsolva hagyod a modellfényt és már meg is fog olvadni minden. Egy 50x70es szoftboxnál már kibírja.

 

Vaku az állványra biztos  lesz, nagyon mellé kell nyúlni, hogy ne legyen jó és arra is akad átalakító. Állvány az rúd, vaku meg hüvely, bedugod, jó lesz. Teherbírás már zűrösebb. Távkioldónak 3 féle mérete van csak jack csatlakozóból, valamint a jobb Godoxonnál saját USB-s lukban végződő csatlakozó, ami nem USB, hanem vezérlőt tehetsz rá és megfelelő kioldóval távolról is tekerheted a fényerejét.

Előzmény: Alyx01 (28597)
Jahno Creative Commons License 2016.04.24 0 0 28598

Azért a 80-100ezer az már túl komoly és ágyúval vérebre. Izé, verébre.

 

Felke ennyiért lehet lőni kb. 300-400 Ws-es kivitelt, ami nagyon nem rossz. Aztán jönnek a fémházas, strapabíró (?) márkás modellek, aminél a nevet is megfizeted mert Henselnek meg Broncolornak hívják.

 

Valamint ha dönteni is akarjuk, a nagyobb vaku nehezebb, igényünk lesz nagyobb fényformálóra, az meg az 5-10ezres állvánnyal éppen csak billegni fog, majd felborulni.

Előzmény: kuyarashi (28595)
Alyx01 Creative Commons License 2016.04.24 0 0 28597

A lényeg, hogy (mint minden másban is) a kis teljesítményű, olcsó cuccokkal nem lesz elégedett az ember.
Észben tartom, és elmozdulok a nagyobb teljesítmény felé. Ebay tele van GODOX márkájú vakukkal, ezek mennyire megbízhatóak?
Van a neten olyan leírás, ami eligazít a csatlakozók, foglalatok útvesztőjében?
Ugyan is ha nem kit-ben venném a felszerelést, fogalmam nem lenne mit mivel lehet összerakni.(jó-e a softbox a vakura, a vaku az állványra stb.)

Köszi mindkettőtöknek.

képfaragó Creative Commons License 2016.04.24 -1 0 28596

A vakuban kondenzátorában tárolt energia mértékegysége a ws (Wattsecundum)

 

A villamos teljesítmény mértékegysége a W (Watt). Az állandó fényforrások, például izzók teljesítményét jellemzi a (W)

 

Ez két teljesen különböző fogalom. Tilos összekeverni. Ismerete kötelező. Kaptál tőlem egy mínusz pontot. :)

Előzmény: kuyarashi (28595)
kuyarashi Creative Commons License 2016.04.24 -1 0 28595

Fotózáshoz rengeteg fény kell. Ezt a rengeteget kell megszorozni 2-vel. Nagyobb fényformálókban elvész ennyi fény. Közvetlen közelről a 120W bőven elég lehet egy egy 'mellképhez', de egész alakos/több alanyos fotózáshoz sokszor necces. (Legalábbis egyetlen vakuval.) Persze jó volna tudni a vaku kulcsszámát is, mert az, hogy milyen a hatásfoka, egy teljesen más dolog.

Aki kicsit is komolyan gondolja, annak kb. 80-100.000 Ft-nál kezdődik egy vakufej. Ez semmi extrát nem tud, csak megbízható, jó a minősége és van teljesítménye. (Persze van kivétel rengeteg.) Ehhez jön az állvány és a fényformálók, számos kiegészítő. Nyilván mindez háromszor, mert egy fényforrás elég jó pár beállításhoz, de az ember nem igazán akarja folyton önmagát ismételgetni és mindig egyforma képeket kreálni, ha portréfotózásról van szó. Persze ebbe megint bele lehet kötni, mert ha valaki elég kreatív, akkor rengeteget kihoz egyetlen eszközből is. Tudjuk, hogy te még csak kóstolgatod a témát és nem tudod, hogy mennyire leszel elhivatott a későbbiekben. Csak azért közöltem az árakat, hogy körülbelül be tudd lőni a viszonyokat.

Azt sem ártana tudni, hogy milyen objektívjeid vannak. (A gép is számít, de stúdióban a legalacsonyabb ISO értéket javasolt használni, amit a gép natívban tud, ezért szükségszerű a nagyobb vakuteljesítmény.)

Előzmény: Alyx01 (28593)
Jahno Creative Commons License 2016.04.24 0 0 28594

Nem túl erős, de már alakul, biztos jobban jársz vele, mint a többivel. Igaz 1 darabbal még sokra nem mész.

 

Ez pld. ekkorával és 1 darabbal készült, ha 1 lámpás, akkor nagy fényformáló és erős vaku kell, ha varázsolsz, akkor legalább 2-3 vaku.

 

https://www.flickr.com/photos/mjahno/26333116566/in/dateposted-public/

Előzmény: Alyx01 (28593)
Alyx01 Creative Commons License 2016.04.24 0 0 28593

Sziasztok!

Köszi az eddigi válaszokat.
Sajnos ez sem egy olcsó hobbi, de amíg nem látom mi lesz a vége, nem szeretnék túl sok pénzt ráfordítani.
A lényeg, hogy szabályozható, és vakus megoldással jobban járok.
Erről mi a véleményetek?

https://www.vidaxl.hu/p/190047/studio-doboz-villano-fej-50-x-70-cm-es-allvany

kuyarashi Creative Commons License 2016.04.24 0 0 28592

Szia!

 

Ezek inkább kisebb munkákra, tárgyfotózásra alkalmasak. Sajnos még amatőr szinten is mélyen kell a zsebbe nyúlni, főleg, ha a nulláról kezded. (Persze mindig van kivétel.)

A folyamatos fénynek is vannak előnyei, de műtermi képekhez vakukkal jobb eredményeket érhetsz el. Ez csak az én véleményem. Várjuk meg a többieket is.

Összességében inkább a természetes fényt ajánlanám, de ez már nem stúdiófotózás. :)

Előzmény: Alyx01 (28590)
Jahno Creative Commons License 2016.04.24 0 0 28591

Előtte próbáld ki. Villanjkörte kis hobbicucc, egynek jó, de nem szabályozható a fényereje és korlátozással használható. Ha komolyabban gondolod, akkor úgyis elindulsz a vakuk és különböző fényformálók felé.

 

Ennek az állandó fénynek jó a kivitele, mert szoftbox, meg minden, ellenben nagyon gyenge lesz.

Előzmény: Alyx01 (28590)
Alyx01 Creative Commons License 2016.04.24 0 0 28590

Sziasztok!

 

Segítsetek eldönteni egy lelkes kezdőnek, aki belekóstolna a stúdió fotózásba, hogy a folyamatos fény vagy a villanó a megfelelőbb, melyik mire jó stb. Sajnos kellő tapasztalat híján nem tudok dönteni.

Konkrétan ezekre a megoldásokra gondoltam, de meghallgatok más alternatívákat is:

http://www.ebay.co.uk/itm/New-1250W-Photo-Soft-Box-Head-Studio-Softbox-Continuous-Lighting-Light-Stand-Kit-/360876453392?hash=item5405e9ae10:g:OWAAAOSwQTVV99em

http://mikrosat.hu/Vakuszettek/Mikrosat-Hobby-vakuszettek/villanj-korte-softboxset-2328.html

 

Köszi előre is.

Jahno Creative Commons License 2016.04.12 0 0 28589

Mi más lenne. De ha nagyon kell, akkor szerintem 4 csatornásom még akadhat is, egyszer rosszt rendeltem, előkeressem?

Előzmény: foveon (28588)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!