Keresés

Részletes keresés

robErt Creative Commons License 2007.06.23 0 0 10347

a riogató cikk a BLIKKben volt , ott csak engedély engedély az volt a lényeg..semmi mást nem emlegettek.

az utóbbit -> google: "klíma engedély" címszóval találtam most

Előzmény: viricsi (10346)
viricsi Creative Commons License 2007.06.23 0 0 10346
Én nem olvastam a cikket, ha megadnád az elérhetőségét, megköszönném.
Az engedélyeztetés régi szabály, csak szép csöndben mindenki kikerülte és persze senki nem kérte számon sem.
Előzmény: robErt (10343)
robErt Creative Commons License 2007.06.23 0 0 10345

tehát miről van szó? magyar rohadj meg, fizess !

bocs

Előzmény: robErt (10344)
robErt Creative Commons License 2007.06.23 0 0 10344
"

A Hűtő- és Klímatechnikai Vállalkozások Szövetségének a témában kiadott állásfoglalásában hívja fel a tulajdonosok és szolgáltatók figyelmét arra, hogy a hatósági ellenőrzések és a szankcionálások szigorodásával jobb, ha mindenki betartja a szabályokat. A építési engedélyt akkor kell beszerezni, ha a klíma kültéri egységét a homlokzatra szerelik – hangsúlyozta érdeklődésünkre Zoltán Attila, a szövetség főtitkára. Homlokzatnak az épület minden földfeletti, látható része számít, legyen az akár utcai, akár belső udvari. Nem jelent kivételt ez alól a lakáshoz tartozó erkély sem – szögezte le. "

Előzmény: robErt (10343)
robErt Creative Commons License 2007.06.23 0 0 10343

a cikket én is olvastam...fenyegetés volt szószerint !!!!

egyértelműen csak azt irták engedélyköteles minden klmía szerelése(sőt a kivitelező felelőssége is ha nem kéri)...semmi szó nem volt közterület és más kizáró okokról...a média riogat , mint mindig !

Előzmény: viricsi (10342)
viricsi Creative Commons License 2007.06.23 0 0 10342
A homlokzatra történő szereléshez elsősorban városképvédelmi okokból van (lenne) szükség. (Ne nyissunk vitát arról, hogy egyébként is milyen sz.r ez a városkép.)
A találgatás nem helytálló, minden közterületre néző felületre történő szerelés elvileg engedélyköteles.
Előzmény: robErt (10339)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.23 0 0 10341
Nekem olyan még nem volt, hogy a kültériben ne forgott volna a ventillátor. Akár nappal, akár éjszaka...

Ahogy hazaértem, a beltéri ventillátora 3-as fokozatnak megfelelő sebességgel forgott, 23 fokra volt állítva, a ventillátor automata sebességre, 24,8 fok volt. (Csal a hőmérő, rendben.) A nem hűtött - zárt ajtajú szobában (pont ellentétes oldalra néz) 28,8 fok. Felemeltem a hőmérsékletet 28 fokra (a szoba mért hőmérséklete 24,8 fok!) és vártam. 4-5 perc telt el, és még mindig ugyanolyan sebességen pörgött a beltéri ventillátora... Hm. Ez így természetes?

(Bocs a sok hülye kérdésért, de ...)
Előzmény: fodorb (10338)
viricsi Creative Commons License 2007.06.23 0 0 10340

Ez nem járható út. A szerelő felelőssége, hogy megfelelően legyen beüzemelve a készülék. Neked, mint megrendelőnek közöd nincs az ő szerelési technológiájukhoz, kivéve, ha előre megegyeztetek, hogy mit, hogyan csináljanak. Jogod van nem átvenni a munkát, jogod van jegyzőkönyben rögzíteni a kifogásaidat a szereléssel kapcsolatban, jogod van a gyártó ill. forgalmazó, vagy a garanciaviselő szervíz felé jelezni a kifogásaidat.

Sietve leszögezem, hogy nem a mekkmester sz.r munkáját akarom ezzel a pár sorommal védeni.

Előzmény: Bobi1 (10335)
robErt Creative Commons License 2007.06.23 0 0 10339

tudod mire megy ki a játék???

lassan adó lesz arra is akinek klímája van és arra is akinek napkollektor és akinek hűszivattyű, ásotkút szélerőmű..stb stb....nehogy már ne fizessünk ha vlaami gazdaságosat működtetünk!!!

 

én is ugy tudom beleegyezés kell az épület tulajdonosától a kültéri homlokzaton való telepítésére , a tulajdonos a lakóközösség stb.

 

építési engedély valószínű a nagyteljesítményű épületgépsziteligeg tervezett berendezésekre vonatkozhat...bár csak találgatok !

Előzmény: szatti (10337)
fodorb Creative Commons License 2007.06.23 0 0 10338
Én úgy tuodm, hogy csak akkor kell ha az épület homlokzatán van, ill. ha látszik kivülről
Ha az erkélyre úgy teszed, hogy a "korlát fal" takarja, akkor szerintem senkinek nem lesz kivetni valója.

Robert
Az én Daikinomnál is hasonló a helyzet, a kompresszort akkor hallom ha ráteszem a fülem a kültérire, ill. ha épp úgy megy hogy a venti nem forog

Bobi1
Melyik cég volt ez, már csak okulásképpen ?

fzs1969

Pontatlan a hőmérő benne, ezen meg sem lepödöm


Előzmény: szatti (10337)
szatti Creative Commons License 2007.06.23 0 0 10337
Sziasztok!
Most olvasta apám az újságban, hogy a split klímákhoz kell építési engedély abban az esetben is, ha az erkélyen van a kültéri. A bírság akár 200 ezer Ft is lehet.
Tudtok erről valamit??
robErt Creative Commons License 2007.06.23 0 0 10336
nekem, nem LG de a kompresszor hangját nem hallom, csak levegő áramlik, mintha felszereltek volna egy ventillátort a teraszra :)
Előzmény: rittli (10334)
Bobi1 Creative Commons License 2007.06.23 0 0 10335

Nekem egy elég kemény javaslatom van: Szerelést nem kifizetni, bandát elküldeni, és egy rendes brigáddal megcsináltatni. Na, az sem lesz olcsó...

 

Előzmény: rittli (10334)
rittli Creative Commons License 2007.06.23 0 0 10334

Sziasztok!

Egy kis segítségre és végre szerencsére is szükségem lenne. :-) Tehát, nálam már szerda óta csinálják a légkondit. Többszöri időpont egyeztetés után végre kijöttek és felrakták az áhított Samsung Forte inverteres gépet. A szerelés sem ment zökkenőmentesen, de arról most nem írnék. Összekötik a beltérit a kültérivel kinyitják a gáz és a beltéri el kezd fütyülni. Ömlött belőle a gáz. Na mára ennyi mondják ez volt pénteken délben összeszedték magukat és elmentek. Szombaton 9-re hoztak új beltéri. Gyorsan összeszerelték kint ráadták a gázt. A "mester" bekapcsolja, jó hűt készen vagyunk mondja. Mi????????????? Semmi vákumozás semmi gáz ill. nyomásellenörzés?? Az nem kell ez így müködik jól. Na balhé kiverve, hogy képzeli ezt. Hát nála most nincs semmi csak hétfön tudják ezt a müveletett elvégezni. Hát mondom nem semmi szerda óta húzodik és ráadául még bemérni sem tudják. Ez katasztrófa! Közben járatom a klímát és némely fokozaton kimondottan szerintem hangos a kültéri. Mint valami turbina. Mihez lehet hasonlítani a kültéri hangját. Hütő, porszívó?

Ezt is meg akarom reklamálni, de félek nem fognak vele foglalkozni, mert azt mondják ez ilyen. Kérem aki tud segítsen.

Törölt nick Creative Commons License 2007.06.23 0 0 10333
Köszönöm, ez teljesen logikus.

Bár azt talán nem magyarázza, hogy amikor éjszakára is bekapcsolva maradt, akkor miért maradt meg reggelre (azt hiszem pontosan) 1,4 fok hőmérsékletkülönbség. Ott nem volt akkora hőbevitel... Mondjuk ennek alapján jó volna tudni, hogy a kompresszor milyen fokozaton megy éppen. Apropó, azt a beszerelő tudja mérni?
Előzmény: klimakiraly (10329)
fodorb Creative Commons License 2007.06.23 0 0 10332
A kompresszor fokozat, az csak inverteresnél van
Sima nem inverteresnél, ahogy én észrevettem ugy éri el leghamarabb, ha automata ventit használsz
és ha hamarabb eléri, akk9or nyilván gazdaságosabb, hiszen fix a kompresszor fordulatszáma
Előzmény: Tib-csi (10331)
Tib-csi Creative Commons License 2007.06.23 0 0 10331
Ilyen 1-7-ig kompresszor fokozat ez minden klímánál van vagy csak az invertersenél? Ez a hőfokszabályzás dolog egem is érdekelne. Konkrétan az a kérdésem hogy pld 32 fok van a szobában 25-t szeretnék bekapcsolom a klímát milyen hőfokot célszerű beállítani. Azaz mondjuk 18-ra állítom akkor hamarabb eléri a kívánt 25 fokot akkor aztán átállítom 25-re hogy ezt tartsa. Vagy az is jó ha csak simán beállítom a 25 fokot és kész. Vagy mindegy illetve melyik módszer a gazdaságosabb? Sima nem inverteres klímám van.
Előzmény: klimakiraly (10329)
Bobi1 Creative Commons License 2007.06.23 0 0 10330

Ezek szerint nekem szerencsém van, mivel 25C beállított mellet 24.8 és 25.1 között tart, szintén Hitachi. Eddig nem nagyon méregettem, mert minig jó időt csinált, de most kiváncsiságból reseteltem a hőmérőt, megnézni a min-max értéket, hosszabb távon.

Szóval, csak képesek ezek rendesen tartani a hőmérsékletet, pedig nem is egy agyonszigetelt lakás, lévén panel...

Előzmény: klimakiraly (10329)
klimakiraly Creative Commons License 2007.06.23 0 0 10329
Szia!

A klímák nem akarják elérni a beállított hőmérsékletett.
Ezek nem ugy mennek mint a tempomat a kocsikban.
Ott belövöd hogy 130km/h és Ő csak akkor veszi el a gázt ha azt elérted.

A klíma az másképpen megy.

pl.

A kompresszor fokozata a beállított hőfok és a visszaszívót levegő hőfokának különbségétől függ.
pl. Beállított 25°C a visszaszívótt 26°C akkor az 1°C ilyenkor 3. fokozatban megy.

És lehet itt meg is szorul, nem tud lejjebb menni mert pont ennyi a hőbevitel.
Így sosem éri el a beállított hőfokot, de általában nem is ez a cél.
Az a cél hogy a kompresszor folyamatossan üzemeljen, ne álljon le sosem.


Táblázatot sajnos itt nem lehet:
+----------------------+-------------------+
| hőfok különbség  | komp. fokozat |
+----------------------+-------------------+
| > 3,0 °C               |        7              |
+----------------------+-------------------+
| > 2,5 °C               |        6              |
+----------------------+-------------------+
| 2,0 - 2,5 °C          |        5              |
+----------------------+-------------------+
| 1,5 - 1,99 °C        |        4              |
+----------------------+-------------------+
| 1,0 - 1,49 °C        |        3              |
+----------------------+-------------------+
| 0,5 - 0,99 °C        |        2              |
+----------------------+-------------------+
| 0,0 - 0,49 °C        |        1              |
+----------------------+-------------------+

Előzmény: Törölt nick (10325)
fodorb Creative Commons License 2007.06.23 0 0 10328
ja még annyit, hogy az írja a manuál, hogy mikroprocesszor vezérlésű, ennek ellenére, időnként jelentős hőingás alakul ki, amikor megy ill. nem megy a szerkezet, csütörtökön ilyen nagyon minimális volt, ha mindig csak ennyi lenne nem lenne bajom, de általában nagyobbakat ugrál, van mikor 1-2 fokot is


Előzmény: fodorb (10327)
fodorb Creative Commons License 2007.06.23 0 0 10327
Az enyémnek a sarkában egy rács mögött van a hőmérő, a beállított és egy másik hőmérő adatai köszönő viszonyban sincsenek egymással, ha a tizedfokokra is figyelünk, nem ritka , hogy a kültériben is van hőmérő, és ez is segít a vezérlésben
Érdekes, mert akkor gondolná az ember, hogy ha melegebb van kint akkor erősebben hűt, de a csütörtöki kánikulában ennek pont az ellenkezője volt, mert majdnem egy fokkal melegebb volt a benti hőmérőn, mint egy nappal korábban, holott a klíma ugyanúgy 25 fokra volt beállítva, és mivel nem ment folyamatosan, kb 60 % on, az sem magyarázat rá, hogy azért volt melegebb bent, mert kint is az volt



Előzmény: rnagy8 (10326)
rnagy8 Creative Commons License 2007.06.22 0 0 10326
By the way, hőmérséklet mérés. Egy átlagos beltéri (szerintem nincs a távirányítóban szenzor) milyen elven mér és szabályoz hőmérsékletet? A manual szerint a előlap mögött van a szenzor (érdekes módon még rács sincs előtte).
Gondolom a beltéri háza lehül a hűtő lamelláktól, akár éri a házat a kilépő hideg levegő akár nem. Ez nem csapja be? Mindenesetre nekem jól működik, nincs észlelhető hőingadozás működés közben -és jó is a beálíltott érték- pedig a digit hőmérőm majdnem szemközt van a klímával, ahol elvileg jobban cserélődik a levegő.
Csak érdekel, hogy mi az elve...
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.22 0 0 10325
Előbb-utóbb egyébként csak megszokom, főleg ha a szükségleteknek megfelelően beállítom. Ezt még ki kell tapasztalni, mert akkor nyilván nem emeli meg napi átlagban 8kWh-val az áramfogyasztást, mint ahogy jelenleg folyamatos üzem mellett.
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.22 0 0 10324
Érdekli a fenét a befújt levegő hőmérséklete... :) magamtól nem is mértem volna.

A hőtükrös fólia (a kifelé néző) az érdekes felvetés, az az igazság, hogy gőzöm sincs róla, nem én építettem.

Az utoljára írt eltéréssel semmi bajom. Sőt, egyáltalán nem lenne, ha fix érték lenne. DE! jelenleg 24,4 fokot mutat. Több, mint 1 órája szellőztettem, kint nincs őrült meleg. A külső-belső nyílászárók zárva, a szobában nincs senki. Délelőtt a külső nyílászárók zárva, a lakásban nincs senki, mégis 23,6 fok. Pedig ugyanaz az egység szabályoz, a klíma folyamatosan megy. Szóval az eltérés önmagában nekem is beleférne, ha állandó lenne. Nekem valamiért az a kényszerképzetem, hogy ugyanannyit illene "csalni" egy ilyen jószágnak.

Előzmény: tpapa (10321)
tpapa Creative Commons License 2007.06.22 0 0 10323
Nálunk a nem inverteresek 6-ot nyomnak, jóval kellemetlenebb előttük kisgatyában elsétálni, mint az inverteres előtt, az is tuti. Az lehet, hogy a kapcsolgatós módszerrel hamarabb elérhető a kívánt hőfok, de arra már nem esküdnék meg, hogy közben kevesebb energia is fogy. Abban viszont biztos vagyok, hogy a már elért hőmérsékletet az inverteres tartja szebben, sokkal kevésbé észrevehető. Persze lehet, hogy annak, aki a másikat szokta meg, kezdetben épp ezért lesz hiányérzete az inverteresnél.

Olvastam, hogy van olyan típus, aminek a távszabályozója nem csak méri és mutatja a szoba hőmérsékletét, de ezt el is küldi a beltérinek, így az pontosabb, mint ami ott mér helyben, a falon. Ugyanakkor ezt nem tartom döntő jelentőségűnek, hiszen nem az alapján fogok fázni vagy lesz melegem, hogy mit mutat a távirányító, semmi sem akadályoz meg benne, hogy még két fokkal kevesebbre állítsam be, ha még mindig melegem van, nem? ;o)
Előzmény: fodorb (10322)
fodorb Creative Commons License 2007.06.22 0 0 10322
nekem 1 es ventin 7 fokos levegőt tol be a gép, nem kellemes, sajnálom, hogy nem inverteres
de hát ez van
nekem amúgy kb 1,5 fokkal van meleegbb mint a beálított az elmult 2 nap tapasztalatai alapján

Előzmény: tpapa (10321)
tpapa Creative Commons License 2007.06.22 0 0 10321
Pedig ha 10 foknál hidegebbet fújna be, akkor az már igen kellemetlen érzettel járhat, ebben igaza van a telepítőnek. Viszont ha ez a hőfok jó, akkor mégis az a helyzet, hogy a megforgatott/lehűtött levegő mennyisége nem elegendő valamiért. Ha nem folyik el, a légáramlás is megfelelő és a gép sem kapcsol ki túl hamar, akkor az a szoba valamiért mégis nagy annak a gépnek. (Az csak egy dolog, hogy mekkora szobába ajánlja a katalógus. Az egy "átlagos szoba", de a valóságban a helyi viszonyok a döntők. Megint csak nem döntő tény a kérdésben, hogy a fűtési szezonban mennyi gáz fogy, mert itt a beeső sugárzó hő is játszik, valamint ha van a tetőzetben befele néző hőtükrös fólia, de nincs kifele néző, akkor az a héjazat másképp viselkedik a két irányban, vagyis direkt benn akarja tartani a hőt akkor is, amikor te azt nem szeretnéd. Megint ilyen tényező lehet, hogy a tető milyen jól szellőzik. Ezeket le is tudod mérni, ha több pontot mérsz a szobában, ugyanabban az időben. Így talán megtalálhatod, hogy mi nem stimmel?)

Ui.: Mivel ennél a típusnál a beltéri mér és nem a távirányítótól kap vissza jelet, ezért az általad utoljára írt eltérést viszont nem tartom extrémnek, ennyi nekem bőven beleférne.
Előzmény: Törölt nick (10320)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.22 0 0 10320
Ja, most nézem a min-max hőmérőt. 11:02-kor volt a leghidegebb, 23,6 fok. Ezért gondolom úgy, hogy küzd, hogy elérje a 23 fokot, de valamiért nem sikerül neki.
Előzmény: Törölt nick (10319)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.22 0 0 10319
"Vagyis lehet, hogy egyszerűen alul lett méretezve a hűtőteljesítmény a nálad adott körülményekhez képest."

Több céget kérdeztem meg előtte. Volt, aki a RAS18YH5-öt javasolta helyszíni megjelenés után. Úgy gondoltam - lévén inverteres - inkább a nagyobb teljesítményű legyen, ha nem kell, majd leszabályoz és kész. Egyébként ezt 20 és 40 m2 között ajánlják. A megemlített időszakokban nem volt működő hőforrás (tv vagy más) a szobában.

"Egy sokkal nagyobb, szintén tetőtéri helyiség hűtésénél jártam úgy, hogy a hideg levegő elfolyt. Pontosabban lefolyt a tetőtérből a földszintre a lépcsőn."

Mivel a lakás egy szint, illetve egy említett időszakban még a szobaajtót is zártam, ezért nemigen folyhat el.

Jelenleg 23 fokra van állítva, 24,5 fokot mutat a hőmérő, igaz a belső ajtók mind nyitva vannak. Ma 8-tól este 6-ig 4 kWh-t pögött a villanyóra (klíma+hűtőgép), ami az előzőekhez képest már jó érték, bár azt nem tudom, hogy mennyire volt kint meleg.

A fokok kevésbé zavarnak, az viszont gyanús, hogy amikor figyeltem az automatikus fokozatra állított ventillátor egyszer sem váltott a legalacsonyabb fokozatra (most is kb a második fokozatnak megfelelő sebességgel megy). Az is, hogy most, ahogy nincs külső hőterhelés, 0,2 fokot csökkent a hőmérséklet.
Előzmény: tpapa (10317)
fodorb Creative Commons License 2007.06.22 0 0 10318
hát nálamm is ennyire agressziv a szerkezet, már már bántóan
tegnap a 36 fok külső mellett kiegyensulyozottan mukodott
10 percből kb 5-6 percet ment a kompresszor
szintén 25 beállított mellett
Előzmény: tpapa (10317)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!