Keresés

Részletes keresés

fodorb Creative Commons License 2007.06.17 0 0 10126
Ha valóban úgy van, mert leelenőrizni nem tudod
Láttam én már ugyanazt a típust több cég oldalán, mindegyiken másik energia osztályba sorolva, a gyártónak meg nem volt oldala, tehát ott nem tudtam megnézni, hogy akkor mi is van
Előzmény: Törölt nick (10120)
szatti Creative Commons License 2007.06.17 0 0 10125
Nem elég 1 órai béred egy családi fagyizásra??
Persze, mert a főnökeid zsebében landol a hasznon 80%-a.
Még nem hallottam olyan klímás cégről ahol ne lett volna bőven pénz.

Tehát már a klímákat sem javítják??
Ezek szerinte ez is olyan mint a többi műszaki cikk, ha elromlik vegyél újat??
( 1996-óta vállalkozásban javítottam műszaki cikkeket és sokáig abból éltem, de ennek vége.)
Amúgy miért nem javítják őket? Gondolom mert többet lehet keresni egy új eladásán + telapítésén. (Ez olyan, mint hogy az utakon nem éri meg a kis kátyúkat megjavítani, csak a nagyokat.)
Pedig egy klímánál ( hacsak nem egy nehezen megtalálható szivárgásról van szó ) nem tarthat sokáig megtalálni melyik az az alkatrész ami hibás, mert ugyen nem sok darabból áll egy klíma. ( Itt most nem az elektronika javítására gondoltam).

Tehát szerintem nagyon aránytalan, hogy megveszel egy klímát 50ezerért és 40-ért telepítik. Ez olyan, mintha egy új 2 milliós autót 1.6 M-ért lehetne forgalomba helyezni.
Előzmény: klimakiraly (10121)
Impasse Creative Commons License 2007.06.17 0 0 10124

Hello!

AEG Climavision 2 KWI 12 HU (3,7KW)

Van vkinek tapasztalata erről a készülékről?

Külső/belső zaj? Megbízhatóság? Ár/érték arány (93000,- Ft)?

Köszi

Impasse

ereik Creative Commons License 2007.06.17 0 0 10123

Van valaki, aki ismer ilyen márkát, hogy Wellington?  Az utca túloldalán lakó szomszédnak ilyen van felszerelve a falra, s mi falra tudunk mászni, amikor működteti. Főleg este 10 után vagy hajnali fél hatkor. Teljesen olyan a hangja, mint az ablakunk álló autónak, amelyiknak folyamatosan csúcsra járatják a klímáját.

Szóltunk neki, kihívta a szerelőket, de azok nem tudnal vele mit csinálni. A szerelők szerint irigyeljük a klímáját.

Emellett abban a társasházban más lakóknak a klímája nem hallatszik, de azok más típusúak.

Azt hiszem, ha nem cserélteti ki hatóságokhoz fogok folyamodni.

klimakiraly Creative Commons License 2007.06.17 0 0 10121
Szia szatti!

Tévedsz, a klímás nem fog lehúzni senkit. Mint ahogy a fagyi árus sem húz le senkit pedig egy órai bérem nem annyira elég egy családi fagyizásra ... vagy Én is mondjam hogy lehúzott? Butaság.

Mi például éppen ezért a hozzáállásért ki sem megyünk csak a saját telepítésre.
De ez olyan ritka, hogy felkopna az állunk nagyon gyorsan ha a javításból kellene megélni.

Klímát javítani meg olyan mint a felmosórongyot Persilel kimosni hogy csillogjon mint az új. Talán lehetséges, de egyszerűbb nem felmosásra használni, ha tisztán akarod látni.

Mikor megyek bértárgyalásra, a cégvezetők kiröhögnek hogy tudok klímát javítani.
Pedig ez nem vicc tényleg tudok. :-)

K.K.

Előzmény: szatti (10112)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.17 0 0 10120
"A" osztály az "A" osztály nem? Tök mindegy hogy 200E-res vagy 70E-res. Vagy nem?
Előzmény: fodorb (10102)
pestam Creative Commons License 2007.06.17 0 0 10119
azért anyagköltség is van... és mondjuk minálunk nem 2 óráig lesznek sztem: egy kis falvésés, egy kis beton, ... :)
Előzmény: robErt (10117)
fodorb Creative Commons License 2007.06.17 0 0 10118
akár úgy is tekinthetjük akkor, hogy + 40 000 hozzájön az árhoz ? De ha azt nézed, hogy veszel egy kocsiaudio készüléket, már ott is olvastam valamelyik üzletben, hogy a gari csak akkor él, ha szakember szereli be, na azt én is be tudnám rakni, de ezzel együtt a gyári megoldások tetszenek a legjobban, hogy ezt hogy ellenörzik azt nem tudom.
De szerintem teljesen rendjén van ez pl a gázkészülékeknél, mert ott azért elég kellemetlen tud lenni a fusi munka ...
Előzmény: robErt (10117)
robErt Creative Commons License 2007.06.17 0 0 10117

A szereléssel én is túlzásokat látok....egy jó képességű műszaki ember szerszámokkal felvértezve szerintem gond nélkül beköt egy klímát.(+vákumoló) amit egy "zöldmester" 40 ropiér tesz meg...holott összevágják csak (tisztelet a kivételnek)

 

hol keresek én 2 óránként 40 ezret? komolyan mondom elmegyek klímaszerelőnek més segédnek is megéri...

 

Nagy szivatás hogy kell hozzá a zöld bizbasz...csakmert ugy él a gari...ez is csak a kereskedők kitalációja hogy hozzák a boltot a másik csapatnak. Eleve az árban kellene adni a szerelést !!! és nem felárral !

Előzmény: szatti (10116)
szatti Creative Commons License 2007.06.17 0 0 10116
Az Audimba is beépítettem a klímát és ez ahhoz képest már gyerekjáték lesz.
Szerszám minden adott. Ha az ember magának csinálja, akkor jobban odafigyel.
Amúgy meg a beltérin kívül más nem is fog látszani. A kültéri erkélyen lesz.
A csövezésből kb 10cm fog látszani.
Előzmény: schg. (10115)
schg. Creative Commons License 2007.06.17 0 0 10115

A saját szerelésnél nemcsak jónak kell lenni de szépnek is kel lennie a szerelésnek

ehez szerszámok kellenek és tapasztalat

 

 

Előzmény: szatti (10113)
szatti Creative Commons License 2007.06.16 0 0 10114
Ebben teljesen egyetértek, de ez ma mindennel így van. Sajnos egyre inkább minden új dolog egyre rosszabb minőségű és élettartamú lesz. Még az autóknál is ugyanez a helyzet, nem csak a műszaki cikkeknél.
Előzmény: schg. (10111)
szatti Creative Commons License 2007.06.16 0 0 10113
Én is ma beszéltem egy klímás ismerősömmel. Ő is bátran javasolta az olcsó klímát. Ő is vett a műhelyeibe 3 db legolcsóbb noname-t és 3 éve semmi gond velük.
Igaz lehetett volna, de a márkás is meghibásodhat.
Egy biztos, én megveszem hétfőn a General Line-ot, főleg mert most 10 hónapra havi 4990 Ft és 0% THM. Aztán be is szerelem magamnak.
Csak kibír 2-3 hónapot napi 1 óra üzemmel pár évig.
Előzmény: schg. (10103)
szatti Creative Commons License 2007.06.16 0 0 10112
Persze, hiszen ilyenkor jön a klímás szakember és jól lehúzza a szerencsétlent aki kis pénzből akarta klimatizálni a lakását saját kezűleg és nem akarta a klíma árát mégegyszer kifizetni a szerelőnek a beszerelésre.
Előzmény: Eryk (10107)
schg. Creative Commons License 2007.06.16 0 0 10111

Ma a termékeket a gyártók rövidebb élattartamura tervezik és ugy csinálják meg hogy időnként muszály legyen karbantartani és cserélni

Ugyanezt a hütöknél azért nem tudják igy tervezni mert a családokban van átlag 1,5 hütő namármost ha ezeket állandóan javitani kéne:( máshol rontják el

De máshol rontanak a mai mosogépek nem üzemelnek addig mint a régi ugrálósók 

A volt CCCP-ben gyártottak tulméretezett készülékeket annó  olyan sokat kellet gyártani hogy nem birta az ipar ezért csinálták maszívra

szerencsére ez már a mult

Meg tudnák csinálni a terméket szinte örök életüvé de ez nagyon nem gazdaságos

éz a piac gazdaság egyik része

Előzmény: fodorb (10110)
fodorb Creative Commons License 2007.06.16 0 0 10110
Azért az hogy veszít a nyomásából nem természetes szerintem, a hűtőszekrény miért nem veszít ?
Már 10 éve megy rendesen, és ha kicsiben is, de ott is ugyanerről van szó
Annó a lehel hűtőből szállt el az anyag, 6 hét üzemszünetet követve
Előzmény: schg. (10108)
fodorb Creative Commons License 2007.06.16 0 0 10109
Azért azt se felejtsük el, szoba és szoba közt is különbség van, mert van ahol csak a rekkenő hőségben kell járatni, és van ahol sokkal többet
Nekem azért van Daikin, mert anno ezt 80 000 ért kaptuk meg, és a nagyárházakban akkor 60 e től voltak, ezt a + 20 000 et megérte, ha netán bedöglik, akkor lesz hozzá alkatrész, biztosan a olcsobbakhoz is akad, csak esetleg problémásabb
Előzmény: schg. (10103)
schg. Creative Commons License 2007.06.16 0 0 10108

A hibák nagy töbségében tölesröl van szó 2-3-év alatt természetes hogy veszít a gáz a nyomásábol és igy romlik a hatásfol, majd egyszercsak asztmondja hogy én már nem dolgozom mert kevés az " üzemanyagom "

ez igy van az autó klimánál is

most 3 éves az autom és érzem hogy rá kell töltemi mert nem jó a hatásfoka  a klimának

Előzmény: Eryk (10107)
Eryk Creative Commons License 2007.06.16 0 0 10107
Ezt Neked kell tudnod, hogy mennyit ér a dolog. Az én véleményem az, hogy hosszú távon nem éri meg "tömegcikket" venni. Igaz, hogy nálunk nincs sok napsütéses meleg nap. Talán ennyit ezek is bírnak. Holnap megyek egy helyre, mert rogynak a melegtől. 2 éve vették, a szomszéd meg frankón felszerelte. Nem hűt. Na ez lessz a drága dolog. Ilyen esetben. A végén kijön, hogy jobban járt volna az ember, ha egy komolyabb márkát választ és szakemberrel szerelteti be.
Előzmény: schg. (10103)
schg. Creative Commons License 2007.06.16 0 0 10105

Ami azért nem voot ingyem / konzol cső Jatt:) a szerelőnek mert magasabra akartam  stb

 

JAVITOM az előző hazzászolást 3 éve volt szeptemberbe

De én tudtam szeptemberben hogy lesz még nyár

Én figyelem ezt a topikot és viccesnek tartom hogy szeptenbertöl májusig szinte áll

ilyenkor meg pörög mintha őszel biztosak lennénk benne hogy soha többet nyár:)

pedig akkor olcsobb a klima és a szerelök is ráérnek

Ez olyan mint lakásbetörés után riasztót szereltetni

Előzmény: Törölt nick (10104)
schg. Creative Commons License 2007.06.16 0 0 10103

Klimaszerelők nek az alábbi sorok olvasását nem ajállom !

 

Én két éve szereltettem a lakásomba kettő darab nem Daikinn hanem noném Dimarson / a nagyot/  klimát mert akkor is sajnáltam a 4x-es árat a csucs minöségre és ugy gondoltam nálam évi két hónapot fog üzemelni napi pár órát valamint nem Tajföldön élek / sajna:)/ ahol 98% a páratartalom 36 fok mellett / ott sem Daikinn-ek üzemelnek /

Jól döntöttem hibátlanil dolgoznak, áram fogyasztásban pedig ezen a használati intenzitás mellet nem számottevő a különbség Me feledd mi olyan klimában lakunk ahol a klima egy rövid ideig használt nagyon kellemes és hasznos picikét luxus eszköz tehát érdemes használni de nem olyan szükséges mint Tajföldön ahon a tákolt pici faviskon is kondi van

fodorb Creative Commons License 2007.06.16 0 0 10102
Ennyi pénzért ne várj csodát
Különösen a zaj és az energia fogyasztás tekintetében.
Előzmény: Törölt nick (10101)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.16 0 0 10101

Sziasztok!

 

Első klímát venném a lakásba, ki is néztem egyet a Bricostore-ban, az lenne a kérdésem hogy van-e ezzel a típussal valakinek tapasztalata?

Allegro split klíma

A környezetbarát „R 410 a” hűtôközeg és az „A” energiaosztály

garantálja a magas hatásfokot és energia

takarékosságot, a beépített por és aktív szénszűrôk

folyamatos friss és tiszta levegôt biztosítanak.

2,6 kW 69 990 Ft

 

Várom véleményeteket!

klimakiraly Creative Commons License 2007.06.16 0 0 10100
Szia!

Nem vagyok túl profi a márkanévvel kapcsolatban.
De lehet tudtak venni MSG-09HRDN2 vagy MSG-09HRDN1 -et.
*D = DC Inverter.
** N1 = R410A > az már jó lehet.

K.K.
Előzmény: rigg (10091)
klimakiraly Creative Commons License 2007.06.16 0 0 10099
Szia!

Ha nem valami változtatható tömegáramú rendszerről (VRV, VRF) beszélünk akkor igen.
Ja meg nem Izraeli gyártású messze csövezhető gépről.

K.K.

Előzmény: robErt (10098)
robErt Creative Commons License 2007.06.16 0 0 10098

Szakikhoz kérdés: (bár gondolom mostm inden mester dolgozik hisz most van meleg ..hihi)

A két rézcső a vékony és vastag ilyenkor hidegnek kell lenni mindkettőnek? fűtéskor pedig melegnek? (persze a szigetelés alatt)

 

robErt Creative Commons License 2007.06.16 0 0 10097
 : ) Biztosan időtlen-ideig menni fog  :)
Előzmény: Buckey (10093)
robErt Creative Commons License 2007.06.16 0 0 10096

Hosszabb kimaradásnál az áramszolgáltatóddal pereskedj, normál esetben rövidebb kimaradásnál a készülékek általában ujra indulnak...és gondolom nem forr föl a lakás 1-2 óra kiesésnél....hisz eddig sem volt klímád...pár éve még mégis megvoltatok benne....

 

tapasztalatból: ha van klíma még nem azt jelenti hogy ablak ajtó ne legyen árnyékolva , hiszen azzal is segíthetünk a helységünk átmelegedésének lassításában.

 

ha agregátort szeretnél...akkor 100 E felett vannak az ilyen teljesítményűek és plussz ami önindítós az újabb 100 E lehet

Előzmény: sommarnatt (10094)
fodorb Creative Commons License 2007.06.16 0 0 10095
bármihez tudsz szunetmentest használni, amennyiben az megfelelő teljesítménnyel rendelkezik, de mivel a szunetmentes tápok, feltételezem, hogy most olyanra gondolsz, mint amilyeneket a számítógépehze használnak sokan, ezeknek az a célja, hogy a gépet ki lehessen kapcsolni, a legjobb esetben is fél óra üzemmidőbel bírnak

Ezzel szemben egy klíma jelentősen nagyobb áramot vesz fel, amikor megy benne a kompresszor, feltételezem a fix kompresszoros gépet.

Neked talán egy agregátor jelentené a megoldást
Ezeknek már elég a teljesítménye a klímához, de csak kertes háznál müködhet hiszen egy emeletes vagy társasháznál, nem teheted meg, hogy a égéstermék a szomszéd ablakán menjen be, a zajról nem is beszélve, ma már vannak nagyon csendesek is, de akkor is hangja van

Már csak a vezrérlést kell megoldani, hogy az áramkiesés esetén magától induljon be a benzin, vagy diesel motor, és vegye át a klíma táplálását, muszakilag ez is megoldható, de figyelembe véve, hogy mamár olyan ritkán van áramszünet, nem biztos hogy megéri ráfordítani az összeget.
Előzmény: sommarnatt (10094)
sommarnatt Creative Commons License 2007.06.16 0 0 10094

sziasztok .

én is kérdezek...

 

lehet klímához szünetmentes tápegységet használni?

 

anya gyengélkedik. Félek, hogy - netán - a legnagyobb forróságban hibásodna meg a klímánk vagy a ház hálózata.

 

 

Van erre tápáramforrás?

 

vagy ha van is, az már ipari méretű/ árú?

 

megköszönném, ha valaki tudna egy jó tanácsot adni.

üdv

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!