Keresés

Részletes keresés

szatti Creative Commons License 2007.06.17 0 0 10171
Tudom, hogy egyre több autót építenek automatával. Én már egy évet használtam automatával, de valahogy jobban szeretem a vezetés élményét a manuális váltóval. Lehet, hogy ha nyugdíjas leszek, akkor már nem lesz kedvem váltogatni, de addig is az a tankonkénti 6600 forint megtakarítás igen is számít nekem!

Kíváncsi leszek ki fogja javítani 4-5 év múlva a tiptronic és egyéb váltókat, mert az én 14 éves Audim váltójához is az egész országban egy embert találtam az egy év alatt.
Előzmény: schg. (10166)
fodorb Creative Commons License 2007.06.17 0 0 10170
van is, de ahhoz le kéne szerelni
És ez a kérdés, hogyan ?
Előzmény: viricsi (10168)
Bys Creative Commons License 2007.06.17 0 0 10169

Csak egy részét olvastam a hsz-eidnek, de ez a Klímás topic, nem az autószerelő...

Bocs.

Előzmény: szatti (10164)
viricsi Creative Commons License 2007.06.17 0 0 10168
Tudom ajánlani a gőztisztítót. Csodákra képes.
Előzmény: fodorb (10167)
fodorb Creative Commons License 2007.06.17 0 0 10167
Miutan leszedtem a felhajtató fedelet, meg a muanyag házat, hogyan tovább ?
A cél, hogy a csepptálcát ki tudjam tisztítani, mert szerintem tele van szutyokkal
a gép Daikin ftyn , és persze ha már ott vagyok, akkor a mokuskereket is kéne pucolni a nagynyomásúval
a hőcserélő sem lenne hátrány, de ahogy elnéztem abban benne vannak a rézcsővek, nem értem miért nem olyanra csinálják ezeket, hogy konnyen takarítható legyenek, ez véleményem szerint fontosabb mint az ilyen meg amolyan szűrők, hiszen ha tiszta abból baj nincsen

Ezek a befujható anyagok meg hatástalannak bizonyulnak
schg. Creative Commons License 2007.06.17 0 0 10166

a gyengéb autoknál extra az automata a jobb nagyobb autokat meg kizárolag autómatával gyártják

 

Remélem enyire azért nem számít 2,6 liter gázolaj ára hogy rontani kell egy autó kényelmén, komfortján és értékén

 

De azis lehet hogy a huszas éveidet taposod / nagyon irigyellek /

ebben az esetben 30 év mulva érteni fogod hogy mit gagyogok

 

Nem provokácios célbol irtam!!!!!!!

Előzmény: szatti (10161)
viricsi Creative Commons License 2007.06.17 0 0 10165
Akkor visszatérek oda, ahonnan indultunk, te mennyiért szerelnél be nálam egy klímát? Előre megmondom, hogy negyvenezret nem adok érte, mert "... A szereléssel én is túlzásokat látok....egy jó képességű műszaki ember szerszámokkal felvértezve szerintem gond nélkül beköt egy klímát.(+vákumoló) amit egy "zöldmester" 40 ropiér tesz meg..." :))
Előzmény: szatti (10162)
szatti Creative Commons License 2007.06.17 0 0 10164
Bocsánatot kérek mindenkitől, hogy a hétvégén teleírtam a topikot ide nem tartozó dolgokkal!
Azthiszem ezt be is fejezem, csak nem tudom megállni, hogy reagáljak a felvetődő reakciókra.
viricsi Creative Commons License 2007.06.17 0 0 10163
Off
Már nem is tudom, hogy hol és kitől olvastam. :)))
"...Persze. Mindent dobjunk ki ami elromlik, termeljük a szemetet, mejd belefulladnak a gyerekeink. Meg hadd jöjjön a globális felmelegedés. Ennyit a gondolkodásomról..."


Előzmény: szatti (10161)
szatti Creative Commons License 2007.06.17 0 0 10162
Tudod vanna emberek akik több mindenhez értenek többé kevésbé, nem csak a szakmájukhoz. Ezen nem kell meglepődni. Ha a munkámból én is olyan jól keresnék, hogy nyugodtan ki tudnék fizetni minden szakembert, akkor én sem állnék neki különféle dolgoknak.

Amikor az Audiba 530.000 ért akarták berakni a klímát és én megoldottam 150-ből, akkor már úgy gondoltam érdemes nekiállni. De az így van több más dologgal is, de itt most nem sorolnám, mert nem ide tartozik......

Előzmény: viricsi (10154)
szatti Creative Commons License 2007.06.17 0 0 10161
OFF
Ne beszélj már butaságot.
Az automata váltóm hibás volt és a felújítása 230.000-be került volna.
E mellett 8 liter gázolajat fogyasztott vele a kocsi. Csere után 5,6 liter/100km és 130.000--ből megállt a javítás.
Amerikába nem hiszem, hogy a fogyasztás gond lenne.
Előzmény: schg. (10159)
pestam Creative Commons License 2007.06.17 0 0 10160
a szerelés áránál emlegetett árat, a 40 ezret ti most nettó vagy bruttó értettétek, mert én eddig 40-45+ÁFA-val találkoztam... gondolom rendes szerelő a garihoz is kell, meg rendes karbantartás is, de hát a szutyok gépeknek az (gari) nem sok van... ezért veszek én Hitachit :)) (10 évvel)
schg. Creative Commons License 2007.06.17 0 0 10159

"automata váltót is kicseréltem manuálisra"

 

Ez teljesitmény a javábol

javaslom még az elektromos ablakot manuálisra cserélni

és a központi zárat kulcsosra

igy tesznek az amerikaiak is minden masodik autójukkal:(((((

Előzmény: szatti (10156)
szatti Creative Commons License 2007.06.17 0 0 10158
Teljesen egyetértek. Minden munkánál igaz, hogy meg lehet csinálni nagyon rondán és rosszul is. 10 klímát egy délelőt beszerelni, az nem semmi sebesség. Nem is csodálom, hogy nem lett jó és főleg szép.
Előzmény: aas (10148)
schg. Creative Commons License 2007.06.17 0 0 10157
köszi majd kérdezek ott
Előzmény: fodorb (10155)
szatti Creative Commons License 2007.06.17 0 0 10156
Öcsém az autószerelő, de miután saját magam beépítettem a digitklímát az Audimba és ezen kívül az automata váltót is kicseréltem manuálisra, valamint a vezérműszíj, hengerfelytömítés csere sem okozott gondot, azt hiszem ezt kár feszegetni.

Azt a kifúvatást én sem tartom értelmes dolognak, mégis nem egy cégnél csinálták ezt ( sajnos).
Előzmény: klimakiraly (10150)
fodorb Creative Commons License 2007.06.17 0 0 10155
talán itt választ kapsz
Előzmény: schg. (10151)
viricsi Creative Commons License 2007.06.17 0 0 10154

Nézd, pontosan ezzel a mentalitással dolgoznak a klímafronton a hírneves japán szakemberek, Fusimisiék. Ez a magabiztosság csak a szakmai tudatlanságból fakad. Ha nem tudok egy lehetséges problémáról, akkor nem fog gondot okozni nekem a megoldására való törekvés sem. Elvileg én is tudok szobafesteni, mégis szakira bízom, mert ő azt is tudja, hogy mitől marad a falon a festék.

Csókoltatom a klímaszerelő cég tulaját, ajánlom figyelmébe a szakirodalomból a hűtőkör tisztaságára vonatkozó részek átismétlését.

A házi szereléshez pedig gondolom minden takarékos embernek rendelkezésére áll a megfelelő eszközpark. A szomorú az, hogy el is hiszitek azt, hogy ez így rendben van.

Van egy régi mondás, miszerint suszter maradjon a kaptafánál. Érdemes megszívlelni.

Előzmény: szatti (10143)
schg. Creative Commons License 2007.06.17 0 0 10153

Rönyó megan 

tisztitás pollenszürő csere voot

Hüt is a klima, csak ugy érzem nem eléggé valamint ha belső levegőre teszem akor is bejön a bűz ha ifárol van szó vagy utépítésről  sima utcai bűzt nem érzem

Előzmény: aas (10152)
aas Creative Commons License 2007.06.17 0 0 10152

Milyen autó ?

 

2-3-év alatt természetes hogy veszít a gáz a nyomásábol és igy romlik a hatásfol, majd ez igy van az autó klimánál is most 3 éves az autom és érzem hogy rá kell töltemi mert nem jó a hatásfoka  a klimának

 

Ez egyáltalán nem természetes...

Klímakarbantartáskor, vagy szervízben nem vették észre ?

Előzmény: schg. (10151)
schg. Creative Commons License 2007.06.17 0 0 10151

Most 3 éves az autom és érzem hogy rá kell töltemi mert nem jó a hatásfoka  a klimának

 

KIHEZ VIGYEM ?

Előzmény: schg. (10108)
klimakiraly Creative Commons License 2007.06.17 0 0 10150
Szia szatti!

Remélem nincs sok autószerelő ismerősöd, és a jövő héten nem az autós topicban fogsz féket vagy kormánymüvet szerelni.

Hidd-el van buktató rengeteg a szerelésben.

PLáne a vakuumolás.

Szerinted a mosógépek miért öblitenek 5ször?
Mert ez a kinyomja maga előtt módszer még elméletben sem működik, nem hogy a gyakorlatban.

És a levegő+Nitrogént nem kondenzálható/cseppfolyositható.
Ezért csak foglalja a helyet kondenzátorban és egyszerűen csak sokat fogyaszt majd a klímád, amit ugye nem tudsz lemérni, Te sem Én sem ...

Manapság már egy-két klímára rá is ragasztják, hogy a kifúvatás az Urban Legend!

És a levegő Oxigénje meg a 130° fokos olajjal meg lassú gyilkos, addigra már meg sem lesz az a prepaid telefonkártya amin az ilyen szerelőket eléred .... brrrr.

No további szép Vasárnap estét.

K.K.
Előzmény: szatti (10144)
aas Creative Commons License 2007.06.17 0 0 10149

Ezért szerintem elég lesz az a napi 1 órai üzem, hogy 24 fokot tartson a szobában.

És elég lesz, ha naponta egy óra időtartamra 24°C van, előtte és utána meg 28°C ???

Előzmény: szatti (10144)
aas Creative Commons License 2007.06.17 0 0 10148

Nálunk a cégnél 3-4 éve szerelnek fel folyamatosan klímákat az irodákba. Az első 2 évben egy olcsó céget bíztak meg a feladattal. Ők hoztak igazi NoName klímákat és próbálkoztak. (Holnap készítek majd egy elrettentő képet és beküldöm ide)

Az egyik berendezés egy hét alatt elengedte a gázt, jöttek újratölteni. Egy másik irodában a buta víz nem akart felefelé folyni, ezért a falon szép lefolyás csíkok keletkeztek, mert a kondenzvíz cső elfelejtett lejteni.

A harmadik klímában idén letört a belsőtéri egység mókuskerekéből egy lapát (hogyan ???), azóta circeg és zörög, a dolgozók nagy örömére :-(

A negyedik klíma hűtése a telepítés után 2 hónappal állt le, elengedte a gázt.

Egyik klíma távvezérlője meghalt, még szerencsére garanciában cserélték.

A külső egységek elég hangosak és sok burkolata rezonál közülük.

A fogyasztásukat nem is tudom, de nincsenek különösebb illúzióim.

 

A karbantartáskor 2 emberük nagyjából 10 klíma/délelőtt sebességgel végzett a munkájával.

 

Szóval lehet azért ámokfutni...

Előzmény: szatti (10143)
robErt Creative Commons License 2007.06.17 0 0 10147

Egy baj van... a MGYAR mentalitás:

 

miért kerül annyiba, ami annyi? nem ezt kell nézni..sajnos nem keresel annyit (nem keresünk annyit) hogy nyugodtszívvel odaadjunk a szerelőnek is még 40-et amikor a klímára is kuporgatjuk azt a 80-100-at. Sajna itt tartunk... "dögöljön meg a klímaszerelő mert sokat kér"

 

Amugy a boltosok a ravaszabb rókák...ugy járunk mint az olcsó német egyéb élelmiszerekkel...ide dobják a vacakot és még azon is nagyot kaszálnak....mellette a jót hiába akarják drágábban az imprtőröl eladni..nehéz versenyben maradni... AKCIÓ-s klíma kell a magyarnak...tök mindegy milyen ramatyműanyag doboz és felfal 1kw-ból 1-et.... vegye vigye mindeki..hisz OLCSÓ!!! 

fodorb Creative Commons License 2007.06.17 0 0 10146
na arra a napi 1 óra üzemre kiváncsi leszek, igaz lehet, ha csak 1 órát vagy a szobában, de mivel a ház egész nap melegedett, a tégle ongy magaából a meleget ki és befelé is, tapasztaltam, hogy mikor leállítottam, nem telt bele 15 perc, és mintha be sem lett volna kapcsolva

Egyben egy kérdés is a szakikhoz, miutan leszedtem a felhajtató fedelet, meg a muanyag házat, hogyan tovább ?
A cél, hogy a csepptálcát ki tudjam tisztítani, mert szerintem tele van szutyokkal
a gép Daikin ftyn
Előzmény: szatti (10144)
Teo papa Creative Commons License 2007.06.17 0 0 10145

Khmm ..

 

" elég lesz az a napi 1 órai üzem, hogy 24 fokot tartson a szobában "

 

Már megbocsáss, de ez egy marhaság.

 

Teo >

Előzmény: szatti (10144)
szatti Creative Commons License 2007.06.17 0 0 10144
A mi földszinti lakásunk ami 44cm vastag téglafala van. Eddig a legnagyobb nyárban sem volt több 28 foknál bent. Ezért szerintem elég lesz az a napi 1 órai üzem, hogy 24 fokot tartson a szobában.
Szerencsére van néhány nagyon jó barátom, aki a szükséges eszközöket tudja biztosítani a normális beszereléshez, tehát nem csak összetákolni fogom.
Előzmény: Törölt nick (10134)
szatti Creative Commons License 2007.06.17 0 0 10143
Mit lehet nem jól csinálni egy beüzemelésen??
A vákuumolást hogy lehet rosszul csinálni??

Amúgy pont 2 napja egy klímaszerelő cég tulaja mondta, hogy nem is kell vákuumolni, csak ráengedni a gázt, a cső másik végén ki a levegőt és kész.
Na jó, ez tudom nem az igazi megoldás, de mint több klímástól is hallottam működik.

Da ha egyszer az ember gáztömören összeszereli, nitrogénnel megnyomatja, majd levákuumozza, akkor azon mit lehet úgy elrontani, hogy 3 év múlva romoljon el ??
Előzmény: viricsi (10132)
szatti Creative Commons License 2007.06.17 0 0 10142
Semmi gond, teljesen igazad van, de addig amíg a 300.000 Ft-os szobafestésért átlagosan 2 hónapot kell dolgoznom, ezért inkább ráfordítok anyagra 30-35 ezret és megcsinálom ( megcsináltam ) magamnak egy hosszú hétvégén.
Előzmény: schg. (10131)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!