Keresés

Részletes keresés

windy12 Creative Commons License 2007.08.14 0 0 11716

Használhatók.

 

Vannak inverteresek, amik egész télen alkalmasak a fűtésre, az on-off gépek általában inkább csak kb. -5 fokig, de a működési tartomány inden készüléknél meg van adva.

 

Természetesen minél többet működik egy készülék, annál jobban lerövidül az élettartama, mindegy, hogy hűtés, vagy fűtésüzemben megy.

 

 

Előzmény: Ergobácsi (11714)
windy12 Creative Commons License 2007.08.14 0 0 11715

Egy ismerősömnél klímaszerelők jártak.

 

Létrájuk nem volt, mert nem fért be a kocsiba. Kaptak egy háztartási alulétrát.

 

A szerszámkészlet kettő darab sárga diszperzites-vödörben érkezett velük.

 

A beltéri egység tartókonzolját néhány perc alatt felinstallálták, bár a fúrógép nem fúrt ütve, igaz nem is volt rá szükség, egyszerű porotherm tégla lévén a fal anyaga.

 

A faláttörés szó szerint az volt, ugyanis vésővel és kalapáccsal történt. Ez azért eltartott egy ideig, de a harminc centis fal azért csak megadta magát.

 

A csőkötés a falba került.

 

Kültéri konzol kettő darab 30*30-as szögvasból heggesztve.

 

Gond volt egy kicsit a nyolc centis dryvittal, mert nem volt 10 centinél hosszabb tiplijük, de megoldották, besüllyesztették a tégláig a konzolt.

 

A beüzemelés zökkenőmentes volt, volt peremezőjük is meg állíthatós kulcsuk. Az átöblítés (sziszegtetés) elmaradt ugyan, de ez apróság. (Vákumszivattyú? Ne már!)

 

A műszert nem tették rá, mert nem volt 410-es gázhoz töltőcső, átalakító, stb.

 

Kitakarítottak, elmentek.

 

 

Tudom, hogy a zöldkártya egy apróság, de lehetséges, hogy azért egy kicsit szűrő szerepet játszik. Ez a két ember nem végzett el semmilyen tanfolyamot, iskolát, és mégis májustól augusztusig klímát telepít. Ha az ismerősöm előre érdeklődött volna, hogy van-e nekik ilyen jogosítványuk, akkor lehetséges, hogy mást választott volna erre a munkára.

Ergobácsi Creative Commons License 2007.08.14 0 0 11714
Sziasztok. Érdeklődnék hogy ezek a hűtő-fűtő split klímák valójában tényleg használhatók-e fűtésre (átmeneti időszakra gondolok, vagy télen kiegészítő fűtésként használva), és hogy az élettartamukat befolyásolja-e.
klimakiraly Creative Commons License 2007.08.14 0 0 11713
Szia!

Visszaolvastam.
Ott a pont!

Sajnos ezen a fórumon nem lehet szerkeszteni, úgy hogy az már így marad. Aki utána olvas az majd látja mit akartam írni, és mit írtam. :-)

Bocsánat!

K.K.
Előzmény: viricsi (11711)
Teo papa Creative Commons License 2007.08.14 0 0 11712

Más szakmában is van ilyen

 

Mikor hoznak egy rendeletet, hogy ezt meg azt csak és kizárólag ilyen meg olyan végzettséggel lehet csinálni. Az ilyen meg olyan végzettség 5 éve létezik, azelőtt más volt a neve. Ez persze nem hatja meg az engedélyt kiadókat, ugyan vakarják a fejüket, de engedély nuku, mert a végzettség leírása nem pont az, ami a rendeletben van. Kapják be.

Aztán csodálkoznak, hogy mindenki megkeresi a kiskapukat.

 

Teo >

Előzmény: klimakiraly (11710)
viricsi Creative Commons License 2007.08.14 0 0 11711

"...gyakori a 4kg gáztöltetig, az olyan mint annak idején a lóhajtópapír ..."

Ebből az olvasható ki, hogy EZ a bizonyos fajta zöldkártya olyan mint a...

 

ha pedig úgy gondoltad, ahogyan most leírtad, akkor máskor úgy tessék leírni, hogy úgy lehessen érteni. :)

Tetszik érteni? :)))

Részemről lezárva, mint írtam nem vita kedvéért reflektáltam, egyébként meg egyetértünk.

Előzmény: klimakiraly (11710)
klimakiraly Creative Commons License 2007.08.14 0 0 11710
Szia!

Több mosolygót is tettem a hozzászólásomba!

A zöldkártya nálam egyenlő a lóhajtópapírral!
Nem feltétel hogy a segédeimnek legyen.

Én soha életemben nem csináltam mást csak hűtőgépekkel foglalkoztam és 3 év múlva nem lesz róla papírom.
Ergo nem szerelhetek soha többet hivatalosan klímát hűtőt semmit.

Nincs OKJ száma a szakmámnak.
Újra kellene végeznem a szakmunkásképzőt.

Na azt már nem ...

Majd ha újra kell mindenkinek a kreszből az orvosoknak a... mindenkinek.


Na még egyszer, Klíma zöldkártya egyenlő lóhajtó papír.
Ergo a mai világban semmire nem jó.

Tetszik érteni?
De ha vissza keresel a fórumban ezt többször leírtam és reagáltál is rá.
Pont tőled nem vártam ezt a postot. :-)
:-)
:-)
:-)

K.K.
Előzmény: viricsi (11698)
Papec* Creative Commons License 2007.08.14 0 0 11709

Már megtették :)

Igaz másik szerelő. Egy igazi.

Előzmény: fodorb (11705)
fodorb Creative Commons License 2007.08.14 0 0 11708
Ha fűtő uzemmodban megy, akkor normális.
Az még elképzelhető, ha a beltéri lejegesedett, akkor átkapcsol fűtésre hogy leolvassza, nekem ilyet egyetlen egyszer csinált ujkorlában

Előzmény: Bys (11656)
fodorb Creative Commons License 2007.08.14 0 0 11707
Vagy a gázod ment el, vagy valami miatt nem indul el a kompresszor, sokminden miatt lehet ez, akár egy egyszerű kontakthibától is.
Előzmény: Don Tomato (11634)
fodorb Creative Commons License 2007.08.14 0 0 11706
Szabad, sőt célszerű is, én sem tudom áramtalanítani, mert nálam nincs külön kis megszakítóra kötve, ha kikapcsolom a biztosítékot , akkor a pincében egy pár más sem megy, ami kellemetlen, mert a 2 legfrekventáltabb konnektor hátsojából kapja a energyt.
Előzmény: szvl (11632)
fodorb Creative Commons License 2007.08.14 0 0 11705
ha valóban nem vákumoltak, lehet sokat segítene ha mielöbb megcsinálják ezt, nálam is kérdéses, hogy volt - e vákumolás, jelenleg muxik rendesen, de erőteljesen hallható a gáz áramlása a csövekben, ujkorában ilyen hang nem volt.
Előzmény: Papec* (11611)
fodorb Creative Commons License 2007.08.14 0 0 11704
Érdemes lenne felméretni, első rápillantásra elég
Előzmény: pestam (11597)
fodorb Creative Commons License 2007.08.14 0 0 11703
OIyan gyakorisággal, ahogyan kivánkozik
Nekem a Domestos bevállni látszik, sokkal hatékonyabban, mint a kifejezett klimatisztitok, kicsit kellemetlen a szaga, de inkább ez mint a mindenféle bűz


porondmester 11593
Venti modban járatva a szag nem igen tunik el belőle, ill. nagyon sokára adj neki valami tisztitószert, figyelj arra, hogy a szer ne egye meg a rezet, muanyagot, és a aluminiumot, nyitott ablaknál végezd, hogy a permete, ill. göze a tisztítószernek ne tudjon felgyülemleni a szobában, nem másért, mint kellemetlen a szaga, meg gondolom belélegezni sem tul jó.
Előzmény: avman (11594)
fodorb Creative Commons License 2007.08.14 0 0 11702
Lehet
Előzmény: klima? (11565)
Bys Creative Commons License 2007.08.14 0 0 11701

Jó a képed... :)))

(nekem a 3. féle van... :) "split komfort léghűtők szerelésére jogosít")

Előzmény: viricsi (11699)
Papec* Creative Commons License 2007.08.14 0 0 11700

A következő klíma-szerelésre már ollllyan okos leszek hogy csak na :)))

 

Egyébként tegnap este apa bekapcsolta a klímát és szépen lehűtötte a szobát 21 fokra.

 

Szerintetek létezik csoda és mégis működni fog?

Vagy most csak az utolsókat rúgja :(

 

Pesszimisták ne válaszoljanak!!!!!    :))))

 

 

 

Előzmény: klimakiraly (11696)
viricsi Creative Commons License 2007.08.14 0 0 11699
Ez lemaradt.

Előzmény: viricsi (11698)
viricsi Creative Commons License 2007.08.14 0 0 11698

No, ez a lóhajtó papíros szöveg nem kellett volna. :)

Többek közt nekem és sok más tisztességes kollégának is ilyen zöldkártyja van és pont ugyanolyan kemény alapossággal dolgoztam meg érte, ahogyan te a saját szakmádért.

Nem kéne elfelejtened, hogy a kétféle zöldkártyát két különböző szakmai végzettségre adják. A tiédet az Ipari és kereskedelmi hűtőgépszerelők, az enyémet a Szellőző és klímaberendezésszerelők kapják. (Melyiknek is van több köze a klímatizáláshoz?) :)

A szakmát az ifjabb Macskássytól tanultuk (ha mond neked ez a név valamit az épületgépészetrben) és ellentétben a ti zöldkártya jogosításotok képzésével, mi nem csak hűtéstechnikát, hanem lég és klímatechnikát tanultunk, amibe a hűtéstechnika is beletartozik.

Ha kiseggeltél már egy két zöldkártya tanfolyamot akkor két dolgot megtapasztalhattál. Az egyik az, hogy tök mindegy milyen zöldkártyát kapsz ugyanazt az anyagot kapod meg és kérik számon rajtad. (a legutóbbin én például az ammóniás hűtésből kaptam tételt, aminek ugyebár a klímához nemigen van köze)

A másik az, hogy jól tudhatod, hogy a zölkártyád besorolását nem a tudásod, hanem a hűtős alapképzettséged alapján kapod.

Egy ker.-ip. hűtőgépszerelő a mindenre jogosítót kapja, ettől még általában fogalma sincs a klímatizálásról, hiába ismeri a hűtőkört.

Ennek a HKVSz által létrehozott kategória szétválasztásnak az égvilágon semmi értelme nincs, gyakorlati használhatósága nulla és nincs mögötte semmi, ami a zöldkártya tulajdonosának szakmaiságát takarná. A zöldkártya kizárólag a hűtőközeg kezelésének környezetbarát technológiájának elsajátítását igazolja és feljogosít azok kezelésére

Egyébként nem négy, hanem öt kilő töltetsúlyig jó a kártyám, amit ebben a formában alapvetően hülyeségnek tartok.

A fentieket nem a vita, hanem a tisztánlátás és a klímás szakma tisztessége érdekében írtam.

 

Előzmény: klimakiraly (11696)
konszt Creative Commons License 2007.08.13 0 0 11697

Üdv!

 

Hűha! Ezeket én sem tudtam. Nekem Mideát szereltek be 7m csővel. Az sok neki?

És ha igen, akkor mi lesz a jelenség?

Nekem adtak a készülékre garancialevelet és a szerelésről munkalapot, hogy mennyi anyagot szereltek be és mennyiért. De ilyen számokat nem látok. Se zöld, se reg.

 

Ez most rossz nekem?

 

Előre is köszönöm a választ!

Előzmény: Bys (11690)
klimakiraly Creative Commons License 2007.08.13 0 0 11696
Szia!

Igen többfajta zöldkártya van.
A gyakori a 4kg gáztöltetig, az olyan mint annak idején a lóhajtópapír 50Ft.-ért (18,60Ft volt egy Liter benzin.)
Nekem (még) mindenre jó. :-)
Klíma zöldkártyam.

K.K.

ps: :-)
Előzmény: Papec* (11691)
Teaway Creative Commons License 2007.08.13 0 0 11695
HOKKAIDO

Majd megszakértik a szakik:)
parban Creative Commons License 2007.08.13 0 0 11694

sziasztok4

Hallott már valaki a  krayo,s  éa a hokkaido "nevű" klimáról?

milyenek?

Papec* Creative Commons License 2007.08.13 0 0 11693

AHA

Értem. Mostmár :(((

Előzmény: Bys (11692)
Bys Creative Commons License 2007.08.13 0 0 11692

"Ha valakinek van zöldkártyája az nem minden klímára érvényes? "

 

Magára a klímára igen, csak hogy valóban garos legyen, nemárt néminemű szerződés a garanciavállalóval (itt a Flaggel). Akivel leszerződött, aztokat a gépeket  tudja legálisan, tisztességesen garanciát megtartva felszerelni...

A zöldkártya természetesen ennek a szerződésnek az alapja.

Előzmény: Papec* (11691)
Papec* Creative Commons License 2007.08.13 0 0 11691

Tökéletesen egy magasságban van a kültéri és a beltéri egység, sztem, úgyhogy nincs 5 méter ...

Ha valakinek van zöldkártyája az nem minden klímára érvényes? Mert nem'tom hány fajta klímát felsorolt, hogy azokat telepíti nap-mint-nap. Ott mutogatta a papírjaikat. 

Előzmény: Bys (11690)
Bys Creative Commons License 2007.08.13 0 0 11690

"orion klímákban kevés a gáz..."

Nem kevés, csak ~5m csőhosszig van feltöltve.

(de hülyén hangzik ebben a megfogalmazásban... :( )

 

 

"Na a lényeg az, hogy van két általa kitöltött üzembehelyezési jegyzőkönyvem amit aláírt lepecsételt, de a reg.számát nem írta rá, mondván otthon van a zöldkártyája."

Orionra nem kell zöldkártya szám, hanem regisztrációs szám, amit a Flag Kft. ad a szerelőnek. Falg Kft.-t kérdezzed meg, hogy az emberke partnerük-e.

 

Előzmény: Papec* (11689)
Papec* Creative Commons License 2007.08.13 0 0 11689

Köszönöm a válaszaitokat!

 

Ma reggel beszéltem a szombaton kint járt igazi klímással. Kapok tőle egy szakvéleményt hogy milyen gány munkát végzett az elődje.

 

Még hétvégén megírtam egyébként a nagytudásúnak, hogy két lehetősége van, vagy megtéríti az eddig felmerült költségeimet, káromat, vagy feljelentem az összes lehető helyen.

 

Jött rá egy válasz a feleségétől: hogy eddig még semmi panasz nem volt a férjére és ő már az elején megmondta hogy az orion klímákban kevés a gáz... (ehhez képest egy szál csavarhúzóval és egy fúróval jött hozzánk, semmi más műszere, gáz stb. nem volt) ja és hogy igenis van neki zöldkártyája csak ellopták :)

 

Na a lényeg az, hogy van két általa kitöltött üzembehelyezési jegyzőkönyvem amit aláírt lepecsételt, de a reg.számát nem írta rá, mondván otthon van a zöldkártyája.

 

Megvárom a szakvéleményt és azonnal feljelentem csak még nem'tom hol, melyik a leghatásosabb...

 

Egyébként az "úr" neve:

 

 

SZEGEDI NORBERT MIKLÓS

 

tel.:/ amit azóta nem vesz fel/ 06-20-996-3025 és 06-20-515-7922

 

Jelenleg a XVI. kerületben lakik de a vállalkozásának a bélyegzője valahova vidékre szól.

 

Most úgy érzem végigcsinálom ellene a dolgokat mert nagyon-nagyon csúnyán viselkedett.

 

Ha van valami jó ötlet, szivesen fogadom.

Bys Creative Commons License 2007.08.12 0 0 11688
Pedig má' kezdtem aszinni', hogy értetlen letté... :)))
Előzmény: Teo papa (11687)
Teo papa Creative Commons License 2007.08.12 0 0 11687

Okéé

 

Ez csak fiktív kérdés volt részemről, mert mostanában nem akarok klímát cserélni :-)

 

Csak hozzá nem értőként úgy gondoltam, hogy ha valaki jól "bebetonozza" a csöveket, akkor az "örökös" lesz, de megértettem, hogy miért nem :-)

 

Teo >

Előzmény: Dr. Klíma (11685)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!