Keresés

Részletes keresés

Lacoid Creative Commons License 2020.12.22 0 0 77379

Kívánom, hogy úgy legyen!

Előzmény: nyebojsza (77378)
nyebojsza Creative Commons License 2020.12.22 0 0 77378

Igen, a videóban látszott a lányon, hogy tartott tőlük (meg is értem, hisz majdnem állva is magasabbak), de ha már ennyire megjuhászodtak, és Lámával együtt mennek be, meglesz az a falkavezér...

Előzmény: Lacoid (77377)
Lacoid Creative Commons License 2020.12.22 0 0 77377

Isten nyugosztalja Szombathelyi Tibort, neki Kaukázusi Juhászok voltak,

A beszoktatásra így van esély:

"A szocializáció már az anya méhében elkezdődik és itt folytatódik..."

https://www.youtube.com/watch?v=ojxzA4YI5Ew

https://www.youtube.com/watch?v=zBLzDm0CB4Q

Nekem azért lennének fenntartásaim az örökölt kutyákkal...

Ismerősöm egy német juhászt örökölt egy telepen, egy hónap után támadta meg őt a kutya, úgy rakták össze a karját...

Tavaly nyáron melóztam egy helyen ahol egy anyuka mesélte el, hogy a kertben játszó kisgyerekét a szomszéd kuvasz támadta meg.

Tehát igen, "aranyos" kis kutyák, de nem veletek nőttek fel, nem veletek szocializálódtak, és tudjuk jól hogy benyalni magadat egy kutyánál nem fogod tudni, főleg ezeknél, csakis kizárólag fizikai fenyítéssel a falkavezérségért, arról meg már lemaradtatok. A lányod pedig nem az a személy, aki a természet törvényeit fogja tudni rajtuk érvényesíteni.

Ez az én véleményem, szerintem Orosz ruletteztek a kecskékkel is, lányoddal is!

Előzmény: L_áma (77375)
kljr Creative Commons License 2020.12.22 0 0 77376

Ha jó pásztorkutyák, azok nem csomagolnak jószágot. Ha csomagolja, már nem pásztorkutya. Amelyik zsákmányos, az mehet kanapékutyának.

Előzmény: nyebojsza (77374)
L_áma Creative Commons License 2020.12.21 0 0 77375

Remélem hogy menni fog a dolog. Néha róka, sakál, meg kóbor eb is előfordul azon a területen. Praktikus lenne, ha a kutyák együtt járnának a jószággal a majdani legelőn.

 

Kétlábú nem számít, nem része a természetes ökoszisztémának, azt nem sajnáljuk lelőni. 

Előzmény: nyebojsza (77374)
nyebojsza Creative Commons License 2020.12.21 0 0 77374

Dehogy gondoltam én vega kutyákra.

Csak azt mondom, hogy amíg pl. ki nem csomagoltak egy nyulat, addig nem kapcsolják össze, hogy a szőr alatt hús van...

Egyébként én is megneveltem a macskákat, hogy eszükbe se jusson a galambokra vadászni. Nem is bántották, annyira nem, hogy némelyik szemtelen galamb elzavarta a macskákat a macskakajától. A galambok se féltek a macskáktól a szomszéd macskák örömére :(

A kutyákat is meg lehet tanítani, azok sokkal okosabbak.

Előzmény: L_áma (77366)
hegefeco Creative Commons License 2020.12.20 0 0 77373

Alpesi, núbiai, szánen fajta anyakecskéinek országos rangsora a 2019. évi tejtermelésük alapján.

Kecske vásárlás előtt érdemes átnézni a Magyarország különböző tájegységein tartott, különböző fajtájú kecskék teljesítményét. Összevetve a számadatokat nem csak egy fajtán belüli rangsort kapunk, hanem azt is mutatják, hogy mely fajták milyen teljesítményre képesek itt, a Kárpát-medencében. Ahogy a bakok listáján is látható volt, messze az alpesi kecskék a legelterjedtebbek az országban. Ezt a fajtát tenyésztik tiszta vérben a legtöbben, és teljesítmény tekintetében is meghaladja a többi fajta eredményeit.

Az alpesi fajta a szánennel együtt Kontró József kitartó munkájának köszönhetően lett kis hazánkban is tenyésztésbe véve 26 éve. A Holstein után ez a két fajta kapta meg a rendszerváltás után a tenyésztőszervezeti támogatást. Pár évvel később a búr, és núbia kecskék törzskönyvezése is elindult. Az őshonos fajtánk a "legfiatalabb", de ez is 15 éves múltra tekinthet vissza.

2 millió feletti a megtekintés :) :) :)  https://youtu.be/2zial0BNjJM

L_áma Creative Commons License 2020.12.20 0 0 77372

A videjón csupa magzatvíz volt a lábaszára. Gidaszárításból ment kutyát etetni......

 

Haza meg olyan ázott kutya szagúan jött, a zannya morgott rá!

 

:))

Előzmény: BWels (77371)
BWels Creative Commons License 2020.12.20 0 0 77371

Lehet hülyén hangzik, talán a lányodnak régi ruhába kéne a kutyák közé menni amit előbb jól békén kecske ürülékkel. 

Talán pár napig így közéjük menni. 

 

Előzmény: BWels (77370)
BWels Creative Commons License 2020.12.20 0 0 77370

Dehogy hülye! Normális.😀👍

Most jut eszembe esőre talán loval kéne bemenni közélyük azokat napközbe felügyelet mellett otthagyni had szokják az állatokat. 

Előzmény: L_áma (77369)
L_áma Creative Commons License 2020.12.20 0 0 77369

Mi is a vér szavában bízunk......

 

Mondom a lánynak:

-Látom, az egyik kifejezetten játékos. Kellene neki valami, ami alkalmas a dologra.-

-Jaja! Cigánygyerek! Azt nem baj, ha tönkre teszi!-

 

Hülye ez a gyerek rendesen!

 

:)))

Előzmény: BWels (77368)
BWels Creative Commons License 2020.12.20 0 0 77368

Nem írtam az előbb róla hisz ti is tudjátok, a kuvasz is házőrző és pásztor pásztorkutya. Igazából megvédenek mindent az eellenségtől.

A kérdés itt csak az hogyha eddig nem voltak állattal hogyan viselkednek velük szembe. Sajnos ezt én sem tudom. 

Bár talán az ösztönük alapján elfogadják? 

 

Talán a lányodnak átkéne vinni egy kekét valami kötőféken, elősször keritésen keresztül megismertetni egymást és utánna ugyan így megkötve bevinni hozzájuk. 

Szerintem sikerülni fog az. 

Előzmény: L_áma (77365)
L_áma Creative Commons License 2020.12.20 0 0 77367
L_áma Creative Commons License 2020.12.20 0 0 77366

Vegát neveljünk belőlük? Azt nem lehet. :)))

Előzmény: nyebojsza (77364)
L_áma Creative Commons License 2020.12.20 0 0 77365

Az nem is nagyon volt kérdés, hogy ő jóban lesz velük. A tanya előző gazdája 2 év után /ő is örökölte a kutyákat/ sem mert sötétben bemenni hozzájuk. A lány már két hét után simán.

 

Kérdés, a jószággal hogy jön majd össze.....

 

 

Azt mondja a lány, ő Erdélyben látta hogy együtt járnak a kutyák a birkákkal, kecskékkel. Csakhogy azok a kutyák oda születtek a nyáj közepére..... 

 

Mikor mi a kis terriert átvittük kekkenézőbe, az vicces volt. Felsorakoztat a csöcsösök egysorba, és mint valami spártai falanx, elindultak kutyát ölni. Csak ugye, a két kuvasz kicsit másik kategória.

Előzmény: BWels (77363)
nyebojsza Creative Commons License 2020.12.20 0 0 77364

Azért nem tenném egy karámba őket a kecskékkel.

Addig, amíg nem bontották szét állatot (se nyulat, se macskát, se csirkét, se semmit) addig talán nincs nagy gond, de ha egyszer megtudják, hogy miből van a hús...

Előzmény: L_áma (77362)
BWels Creative Commons License 2020.12.20 0 0 77363

Nagyon szép kutyák. 😊👍

 

A lányod át már elfogadják, látszik tud bánni az állatokkal szereti őket. A kutyák állatok megérzik ezt. 👍

Előzmény: L_áma (77362)
L_áma Creative Commons License 2020.12.20 0 0 77362

Ebben bízunk akkor is, mikor a jószágnak adjuk, és akkor is mikor mi magunk esszük.

 

Más, de kapcsolódik:

"Lett" ugye a lánynak saját birtok /soká lesz még, mire kész lesz, de van/. Járt hozzá két igen harcos felnőtt kuvasz. Két hete egyedül eteti őket:

 

https://youtu.be/FzvW9nlGWgo

 

Lóháton már járt náluk, a lovat nem tekintik zsákmánynak. A kérdés, mit fognak lépni a kekkékre....... és viszont. ??????

Előzmény: nyebojsza (77361)
nyebojsza Creative Commons License 2020.12.20 0 0 77361

Ugyanazt a "zöldségestől hozott szarokat" esszük meg mi is emberek...

Megvan azoknak a vegyszereknek a lebomlási ideje, amit ki kell várni mielőtt a piacra viszik. (Különben nem csak másokat veszélyeztetnének, de komoly retorziókra is számíthatnának)

Előzmény: Lacoid (77358)
L_áma Creative Commons License 2020.12.20 0 0 77360

Igen, a maradék hat hibátlannak tűnik...... és mintha ma reggelre az adoptálást is megoldották volna. Maguktól. 

Előzmény: Lacoid (77358)
L_áma Creative Commons License 2020.12.20 0 0 77359

Amit a lány jónak gondol, megkapják. A répa és az alma számunkra megbízható helyről származik. Egyetlen hibájuk, a méretük. A német nem szereti a kicsi almát, meg a görbe répát.

 

Nyilván való hogy ma magyarországon szinte mindenre is használnak vegyszert. Saját termésüket piacon árusítóktól van a zöldségmaradék. Piac előtti napokon, mielőtt bepakolnak az utánfutóra, szokták átválogatni a portékát. Dobnak sms-t, ha van annyi hogy érdemes elautózni érte. Akkor szoktuk elhozni. Itt el kell hinni amit mondanak......

Dinnye szokott lenni a szezonban.

 

Meg tök..... és meg is eszik. Tavaly nem ették meg.

Előzmény: Lacoid (77358)
Lacoid Creative Commons License 2020.12.20 0 0 77358

Őszintén sajnálom...!

 

Semmi okoskodás, csak mint kérdés, hogy intenzívebb szelén, jód és E vitamin bejuttatás volt nekik a vemhesség előtt - alatt?

Igaz, hozzá kell tenni, hogy hál Istennek a barna színű és a többi viszont ahogy írod, rendben van...

Nem tudom, mit mertek belőle odaadni nekik, de a zöldségestől hozott permetezett "szarok" miatt is lehet fejlődési rendellenesség.

Én onnan átlag csak a répát merem odaadni, max. az alma, jól megmosva.

Előzmény: L_áma (77357)
L_áma Creative Commons License 2020.12.19 0 0 77357

No, akkor írom:

 

Szopik a gida, de nagyon hamar belefárad. Közben tortyog, köhécsel, csepeg az orrából a tej. Nem is fejlődik rendesen. Nem tud rendesen szopni, mert nincs meg a "vákuum". Üvegből jobban megy, mert ott lehet kicsit nyomni az üveget.

 

Az első hármas ellésből kettő. Az egyiknek a csontos szájpadlása is hiányzik, a másiknak csak a lágy rész. 

 

De ez már a multé.......... :(

 

Állatorvos, és tapasztaltabb gazda szerint is, tejjel még úgy ahogy etethető, életben tartható, de a szilárddal semmiképp. Így mostanra csak hat gida van.

 

Ami már csak feltételezések sorozata:

 

A három gida két lepénnyel született. Az egyik szép nagy, barna és hibátlannak tűnik. Ez nőhetett az egyik lepényen. A két kisebb, fehér foltos és beteg, osztozhatott a másik lepényen. Lehet, egy héttel későbbi aktusban fogantak, és még egy hetet maradhattak volna odabent. Vagy a fene tudja......

L_áma Creative Commons License 2020.12.18 0 0 77356

Nyitott szájpadlásos gidával van-e valakinek tapasztalata? 

L_áma Creative Commons License 2020.12.18 0 0 77355

A tej elég. A csecsek száma kevés időnként.

Most meg ugye, lett még egy hármas......

Előzmény: Lacoid (77354)
Lacoid Creative Commons License 2020.12.18 0 0 77354

Rátértél a kecsketejre?

 

Mi történt,

bedurrant a tőgy, vagy nem jut elég tej a 3-as ellésnek?

Előzmény: L_áma (77352)
L_áma Creative Commons License 2020.12.18 0 0 77353

L_áma Creative Commons License 2020.12.16 0 0 77352

 

Kell egy kicsi segítség.....

hegefeco Creative Commons License 2020.12.16 0 0 77351

Pont olyan fajta, amit a pedigreején olvasol - SEMMILYEN  :) :) :) 

Előzmény: Luximen (77330)
L_áma Creative Commons License 2020.12.16 0 0 77350

Megvertek, ha leírom.... 

 

2 féle só van a jószág előtt, meg valami almaízű nyalnivaló...... nem tudom mi. Heti 20 kiló alma, meg 20 kiló répa. Meg ami a zöldségeseknél lehullik. Meg a téli abrakba is szokott a lány mindenféléket belekutyulni.

 

Ezeket én nem nagyon tudom. Csak cipelem a ládát. :))

Előzmény: Lacoid (77349)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!