Keresés

Részletes keresés

pestam Creative Commons License 2007.07.05 0 0 10503
elvileg raktáron van 345300-ért... nem kérdeztem rá.
www.azea.hu
Előzmény: klimakiraly (10502)
klimakiraly Creative Commons License 2007.07.05 0 0 10502
Szia!

Hol?

Mi meg már másfél hónapja várjuk, és már lengyelek is keresték nálunk. Más meg akciózni is tudja annyi van neki ... érdekes.

K.K.
Előzmény: pestam (10499)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.05 0 0 10501
Nem biztos, hogy típustól függ, sokkal inkább attól, hogy mit hűt. Lehetséges, hogy nálatok sokkal nagyobb a várható külső hőterhelés (több az ablak, más a tájolás).

Nekem kb. 3 hete egy 2,5-es van. 24 fokra állítottam és 25,2 és 25,4 fok között tartotta a hőmérsékletet. Éjszaka is csak 24,7-24,9-re ment le, pedig csak 20 m2-t akartam hűteni vele (az ajtót is zártam, igaz szellőztetés az volt). Az volt a vélemény, hogy a hőérzékelője pontatlan. Aztán az első 2-3 nap után nem is üzemeltettem folyamatosan, csak múlt szombattól, mert állandóan itthon voltam. Keddre érte el, hogy 23,9-24,3 között ingadozik a hőmérséklet. Szóval pontos az, csak nem volt képes lehűteni a szobát. Most - igaz nincs kint olyan meleg - már a többi szobában is kellemes hőmérséklet. Nem is fogyaszt kritikusan sokat, bár egy fogyasztásmérővel is le fogom mérni hamarosan.
Előzmény: pestam (10499)
Bys Creative Commons License 2007.07.05 0 0 10500

"klíma pedig nem változtatja meg a homlokzat szerkezetét."

 

Azt valóban de, ellenben az utca látképét igen, amit sztem minden önkormányzat erősen óv, és véd. Legalábbis a Te klímádtól...

Előzmény: avman (10498)
pestam Creative Commons License 2007.07.05 0 0 10499
robErt!
ugye neked ururu-sarara van, visszanéztem, és 50+30nm-t hűtesz a 2,8-assal. mennyire működik sokat? mert nekünk a 26+10nm-re a 2,5-ös egyéb klímát keveslik... még mindig szemezek ezzel a r...dt Daikinnal :)) és most egy helyen 345 bruttó...
köszi előre is!
avman Creative Commons License 2007.07.05 0 0 10498
a jelentése: a homlokzat olyan jellegű megváltoztatása, amely magát a szerkezetet IS érinti. nem tartozik bele ebbe a körbe, amely NEM. a klíma pedig nem változtatja meg a homlokzat szerkezetét. azaz ez alapján sem kell építési engedély. (a nagybetű nem kiabálást jelent, hanem kiemelést, lusta vagyok szórakozni kövérítéssel)
Előzmény: nyikkk (10492)
almirena Creative Commons License 2007.07.05 0 0 10497
akarom mondani, Pannonklima
Előzmény: almirena (10496)
almirena Creative Commons License 2007.07.05 0 0 10496
az enyém a Pannoklimától van, ők is szerelték. nagyjából ok. is volt.
Előzmény: Törölt nick (10495)
tpapa Creative Commons License 2007.07.05 0 0 10494
OFF Nem "divat", hanem az angolszász jogban létező gyakorlat, míg a kontinentális jogban elméletileg tényleg nincs ilyen, de van helyette a jogegységi döntés (LB). Már amennyire én tudom, de majd kijavít valami jogász. :o) ON?
Előzmény: Törölt nick (10493)
nyikkk Creative Commons License 2007.07.05 0 0 10492

Ebbe most a partszélről szólnék bele, de szigorúan az alapján a mit beidéztél:

 

A következő építési tevékenységek csak építési engedély alapján végezhetőek:

a) építmény építése, bővítése, elmozdítása (itt a kivételek nem érintik a klímát, de maga a kitétel sem.)
b) az a) pont szerint építési engedélyhez kötött építmény olyan felújítása, helyreállítása, átalakítása vagy korszerűsítése, amely a teherhordó szerkezetét érinti, a homlokzat jellegét (megjelenését) - annak szerkezetével együtt - megváltoztatja, illetőleg az építményben lévő önálló rendeltetési egységek számának, rendeltetésének megváltoztatásával jár;

 

Hát bizony ez "vagy" kapcsolat, nem és...

Előzmény: avman (10491)
avman Creative Commons License 2007.07.04 0 0 10491
nos megkésve, de újra. alig találtam vissza, bocsánat :D azok a dolgok maradtak ki, amik tisztáztak volna pár dolgot.

kezdjük azzak, amit beidéztem az egy tavalyi bírósági határozat, amely - bár itthon a kontinentális jog van érvényben - valamelyest precedens értékű. azaz hivatkozási alapot képezhet, és ennek tükrében tudtommal az ehhez hasonló jogi eljárások leegyszerűsödnek. lehet, h jogilag nem jól fogalmaztam meg, de nagyjából ez az értelme.

kiemelek pár dolgot:
Az építésügyi hatósági engedélyhez kötött építési tevékenységek

9. § (1) A következő építési tevékenységek csak építési engedély alapján végezhetőek:

a) építmény építése, bővítése, elmozdítása (itt a kivételek nem érintik a klímát, de maga a kitétel sem.)
b) az a) pont szerint építési engedélyhez kötött építmény olyan felújítása, helyreállítása, átalakítása vagy korszerűsítése, amely a teherhordó szerkezetét érinti, a homlokzat jellegét (megjelenését) - annak szerkezetével együtt - megváltoztatja, illetőleg az építményben lévő önálló rendeltetési egységek számának, rendeltetésének megváltoztatásával jár;
(a klíma felszerelése nem változtatja meg szerkezetével együtt a homlokzat jellegét. nem "vagy" van, hanem és, azaz a kettő csak együtt érvényes.)

c) építményen:
ca) portál (üzlethomlokzat),
cc) 1,0 m-t meghaladó kiugrású védőtető, előtető és kinyitott állapotban e méretet elérő üzleti ernyőszerkezet, továbbá építményen, illetve attól különállóan mind építési telken, mind közterületen:
cd) 1,0 m2-nél nagyobb felületű hirdetési és reklámcélú építmény, reklámszerkezet és reklám-, cég- vagy címtábla,
ce) fényreklám,
építése, elhelyezése, átalakítása és bővítése;
(ezeket csak azért hagytam itt, mert felmerült és nevesíti a jogszabály, felesleges analógiát vonni vele, mert teljesen más okból kell hozzá építési engedély )

h) építmény homlokzatán a mesterséges szellőztetés és az égéstermék kivezetés berendezéseinek, szerelvényeinek elhelyezése;
(a légkondi nem mesterséges szellőztetés, ugyebár)

i) jogszabállyal védetté nyilvánított építmény felületképzésének átalakítása, felújítása, színezése, a homlokzatára szerelt vezetékek, illetve a homlokzatán, födémén, tetőzetén antenna, antennatartó szerkezet, műtárgy létesítése;
(ez elsősorban a fővárosiakat érinti, és ide beletartozik a klíma is, egyéb, nem védett épületeknél értelemszerűen NEM)


k) az olyan egyéb építési munkák, amelyeket önkormányzati rendelet építési engedélyhez kötött.
vajon építési munka a klímaberendezés felszerelése? az én értelmezésemben nem. nem tudok róla, h építési napló, tervrajz, tervdokumentáció, stb kellene hozzá. egyszerű épületgépészeti szerelési munka. tudtommal. és ezt szerintem az itt előforduló szakemberek is megerősítik :D. lehet az egyszerűvel vitatkoznának :).

az is kétséges számomra, h kiadhat-e olyan rendeletet saját hatáskörben az adott önkormányzat, melyben megtiltja a településen a klímaberendezések felszerelését. az egyértelmű, h nem kötheti építési engedélyhez. védetté nyilvánított területen megtette a jogszabály, az építési osztály meg mérlegel, de egyébként tudtommal nem, mert semmi közük nincs hozzá.
de természetesen ezek csak az én meglátásaim.
NoNick Creative Commons License 2007.07.04 0 0 10490
Aham, köszi. Nálam kikapcsolt állapotban nyomkodva csak pittyeg a klíma, kijelzőn semmi, bekapcsolva pedig ki-be kapcsolja a kijelzőt.
Előzmény: Lator (10487)
tpapa Creative Commons License 2007.07.04 0 0 10489
OFF Az 1000W-PMPO-s kínai piacos rádiósmagnó jut erről eszembe. Azt is meg(v)ette a nép anno... :o/ ON?
Előzmény: windy12 (10468)
CyberShot Creative Commons License 2007.07.04 0 0 10488

Nekem is Samsung klímám van.

Akkor ezek szerint másnál sem igazán jó a hőmérő.

Normál esetben 2 fokkal mutat nekem magasabbat, mint a 1.5m-re szerelt szobatermosztát hőmérője (ez érthető is lehet...), azonban néha semmi korreláció a kettő közt...

 

Kérdés: Az automata tisztítást milyen időközönként célszerű megejteni?

Előzmény: Lator (10487)
Lator Creative Commons License 2007.07.04 0 0 10487

A Digital "I" gombbal a beltéri egységen levő kijelzőt kapcsolhatod ki-be.

Ez a kijelző jelzi a hőmérsékletet, ventillátor fokozatot, hűtés-fűtés üzemmódot, timer bekapcsolás funkciót, stb. Kikapcsolt állapotban az aktuális szoba hőmérsékletet mutatja (nálam egyébként tök pontatlanul).

Ha a beltériden nincs ilyen kijelző, akkor gondolom semmire sem jó.

A képen jobb oldalon látható:

sh12bph
Előzmény: NoNick (10486)
NoNick Creative Commons License 2007.07.03 0 0 10486

Helló! Segítséget szeretnék kérni, Samsung klímánk (MH035FWEA) távirányítóján van egy "Digital i" gomb, ez milyen funkciót tud? Valamiféle automata mód lenne? Sajnos a leírásokban semmi nincs erről.

windy12 Creative Commons License 2007.07.03 0 0 10485
Igazad van, tényleg várni kellett ránk, és mire kimentek a srácok, addigra már megcsináltatta mással. Sajnos annyira el voltunk csúszva a korán jött dömping miatt, hogy nem tudtam hamarabbi időpontot találni a javításra. Elnézést.
Előzmény: BBéci (10484)
BBéci Creative Commons License 2007.07.03 0 0 10484

 Windy!

Apósom egy hónapig várt rád, hogy igéreted szerint megjavítsd az általad felszerelt klímát, aztán hívott másik szerelőt, aki 2 nap múlva megjelent nála!

Engem kért ennek közlésére.

Előzmény: windy12 (10482)
roxul Creative Commons License 2007.07.02 0 0 10483

Hali!

 

Működik a weblap!

Előzmény: klimakiraly (10480)
windy12 Creative Commons License 2007.07.02 0 0 10482
Yeah!
Előzmény: klimakiraly (10480)
Eryk Creative Commons License 2007.07.01 0 0 10481

Szia!

 

Legalább. Aztán én legalább 30-40 percet vákumon tartom még a kört. Aztán egy kis nitrogént is illik "rátnyomatni" tömörségvizsgálatra. Ha ez is rendben van, akkor szoktam nyugodt lenni. Nem hívnak vissza.

Előzmény: Törölt nick (10476)
klimakiraly Creative Commons License 2007.07.01 0 0 10480
Szia!

Ha menne az www.eurovent-certification.com oldal akkor megnézhető lenne kik azok bevizsgáltatják a gépüket velük.

"A" - "D" ugyan az mint a piacon a "100% pamutzokni" és a 80% -os ~1 000 Ft.-os cípőbolti. :-)
Meg kell tapizni mind kettőt, és amelyik tetszik azt megvenni a szakcégtől. És akkor nincs vita hogy a szerelő vagy a klíma rossz. A kereskedő sosem hibázik ... neki nem panaszkodhatunk.

Mindenki azt mond, és manapság már ír is amit akar/mer!

K.K.
Előzmény: windy12 (10468)
klimakiraly Creative Commons License 2007.07.01 0 0 10479
Helló!

Gondolom nem egy emberre gondolt a kolléga 2 óra alatt.
3 ember az megcsinálja ennyi idő alatt.
Mínusz anyagköltség és kiszállás, kiszállítás, garanciás munka viselés gondolom.

És akkor nem olyan sok az.

Alig több idő felszerelni a klímát mint leírni miket illik megcsinálni.

K.K.
Előzmény: jo_lenne (10477)
spyrro Creative Commons License 2007.07.01 0 0 10478
Pedig elhiheted... Ezeket az adatokat a gyártók adják ki és nem a forgalmazók .
Azt én is néztem , hiába Panasonic az bizony D energiaosztályos , azért nem is viszik !
Előzmény: windy12 (10468)
jo_lenne Creative Commons License 2007.07.01 0 0 10477

Nem kell betonvasat fúrni, sima Porotherm tégla fal van.

Akkor ez a vákumolás a drága a szerelésben?

Előzmény: windy12 (10475)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.01 0 0 10476
A vákumolás szabványideje a 30 perc?
Előzmény: windy12 (10475)
windy12 Creative Commons License 2007.07.01 0 0 10475
Ha ügyes, és nem kell másfél óráig falat fúrni (vasbeton) akkor két óra alatt simán lehet végezni, úgy, hogy abból fél óra a vákumolás.
Előzmény: jo_lenne (10473)
spyrro Creative Commons License 2007.07.01 0 0 10474
Dehogy nem hiszek :))) Köszönöm a válaszod , csak arra lettem volna kiváncsi , hogy
az adatok alapján ez most milyen minőségű - alja - középkategória vagy jó ...?
Előzmény: Lator (10469)
jo_lenne Creative Commons License 2007.07.01 0 0 10473

köszi, akkor nem értem hogy akar az ember este 7-re jönni? Furcsálltam, mert közben a 45 ezres munkadíj meg egy kicsit soknak tűnik egy akkor úgy gondoltam kb. egy órás munkáért...

Előzmény: k. revilo (10472)
k. revilo Creative Commons License 2007.07.01 0 0 10472
szia

Olyan 3 óra körül kell azért!
Előzmény: jo_lenne (10471)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!