Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2007.06.22 0 0 10325
Előbb-utóbb egyébként csak megszokom, főleg ha a szükségleteknek megfelelően beállítom. Ezt még ki kell tapasztalni, mert akkor nyilván nem emeli meg napi átlagban 8kWh-val az áramfogyasztást, mint ahogy jelenleg folyamatos üzem mellett.
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.22 0 0 10324
Érdekli a fenét a befújt levegő hőmérséklete... :) magamtól nem is mértem volna.

A hőtükrös fólia (a kifelé néző) az érdekes felvetés, az az igazság, hogy gőzöm sincs róla, nem én építettem.

Az utoljára írt eltéréssel semmi bajom. Sőt, egyáltalán nem lenne, ha fix érték lenne. DE! jelenleg 24,4 fokot mutat. Több, mint 1 órája szellőztettem, kint nincs őrült meleg. A külső-belső nyílászárók zárva, a szobában nincs senki. Délelőtt a külső nyílászárók zárva, a lakásban nincs senki, mégis 23,6 fok. Pedig ugyanaz az egység szabályoz, a klíma folyamatosan megy. Szóval az eltérés önmagában nekem is beleférne, ha állandó lenne. Nekem valamiért az a kényszerképzetem, hogy ugyanannyit illene "csalni" egy ilyen jószágnak.

Előzmény: tpapa (10321)
tpapa Creative Commons License 2007.06.22 0 0 10323
Nálunk a nem inverteresek 6-ot nyomnak, jóval kellemetlenebb előttük kisgatyában elsétálni, mint az inverteres előtt, az is tuti. Az lehet, hogy a kapcsolgatós módszerrel hamarabb elérhető a kívánt hőfok, de arra már nem esküdnék meg, hogy közben kevesebb energia is fogy. Abban viszont biztos vagyok, hogy a már elért hőmérsékletet az inverteres tartja szebben, sokkal kevésbé észrevehető. Persze lehet, hogy annak, aki a másikat szokta meg, kezdetben épp ezért lesz hiányérzete az inverteresnél.

Olvastam, hogy van olyan típus, aminek a távszabályozója nem csak méri és mutatja a szoba hőmérsékletét, de ezt el is küldi a beltérinek, így az pontosabb, mint ami ott mér helyben, a falon. Ugyanakkor ezt nem tartom döntő jelentőségűnek, hiszen nem az alapján fogok fázni vagy lesz melegem, hogy mit mutat a távirányító, semmi sem akadályoz meg benne, hogy még két fokkal kevesebbre állítsam be, ha még mindig melegem van, nem? ;o)
Előzmény: fodorb (10322)
fodorb Creative Commons License 2007.06.22 0 0 10322
nekem 1 es ventin 7 fokos levegőt tol be a gép, nem kellemes, sajnálom, hogy nem inverteres
de hát ez van
nekem amúgy kb 1,5 fokkal van meleegbb mint a beálított az elmult 2 nap tapasztalatai alapján

Előzmény: tpapa (10321)
tpapa Creative Commons License 2007.06.22 0 0 10321
Pedig ha 10 foknál hidegebbet fújna be, akkor az már igen kellemetlen érzettel járhat, ebben igaza van a telepítőnek. Viszont ha ez a hőfok jó, akkor mégis az a helyzet, hogy a megforgatott/lehűtött levegő mennyisége nem elegendő valamiért. Ha nem folyik el, a légáramlás is megfelelő és a gép sem kapcsol ki túl hamar, akkor az a szoba valamiért mégis nagy annak a gépnek. (Az csak egy dolog, hogy mekkora szobába ajánlja a katalógus. Az egy "átlagos szoba", de a valóságban a helyi viszonyok a döntők. Megint csak nem döntő tény a kérdésben, hogy a fűtési szezonban mennyi gáz fogy, mert itt a beeső sugárzó hő is játszik, valamint ha van a tetőzetben befele néző hőtükrös fólia, de nincs kifele néző, akkor az a héjazat másképp viselkedik a két irányban, vagyis direkt benn akarja tartani a hőt akkor is, amikor te azt nem szeretnéd. Megint ilyen tényező lehet, hogy a tető milyen jól szellőzik. Ezeket le is tudod mérni, ha több pontot mérsz a szobában, ugyanabban az időben. Így talán megtalálhatod, hogy mi nem stimmel?)

Ui.: Mivel ennél a típusnál a beltéri mér és nem a távirányítótól kap vissza jelet, ezért az általad utoljára írt eltérést viszont nem tartom extrémnek, ennyi nekem bőven beleférne.
Előzmény: Törölt nick (10320)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.22 0 0 10320
Ja, most nézem a min-max hőmérőt. 11:02-kor volt a leghidegebb, 23,6 fok. Ezért gondolom úgy, hogy küzd, hogy elérje a 23 fokot, de valamiért nem sikerül neki.
Előzmény: Törölt nick (10319)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.22 0 0 10319
"Vagyis lehet, hogy egyszerűen alul lett méretezve a hűtőteljesítmény a nálad adott körülményekhez képest."

Több céget kérdeztem meg előtte. Volt, aki a RAS18YH5-öt javasolta helyszíni megjelenés után. Úgy gondoltam - lévén inverteres - inkább a nagyobb teljesítményű legyen, ha nem kell, majd leszabályoz és kész. Egyébként ezt 20 és 40 m2 között ajánlják. A megemlített időszakokban nem volt működő hőforrás (tv vagy más) a szobában.

"Egy sokkal nagyobb, szintén tetőtéri helyiség hűtésénél jártam úgy, hogy a hideg levegő elfolyt. Pontosabban lefolyt a tetőtérből a földszintre a lépcsőn."

Mivel a lakás egy szint, illetve egy említett időszakban még a szobaajtót is zártam, ezért nemigen folyhat el.

Jelenleg 23 fokra van állítva, 24,5 fokot mutat a hőmérő, igaz a belső ajtók mind nyitva vannak. Ma 8-tól este 6-ig 4 kWh-t pögött a villanyóra (klíma+hűtőgép), ami az előzőekhez képest már jó érték, bár azt nem tudom, hogy mennyire volt kint meleg.

A fokok kevésbé zavarnak, az viszont gyanús, hogy amikor figyeltem az automatikus fokozatra állított ventillátor egyszer sem váltott a legalacsonyabb fokozatra (most is kb a második fokozatnak megfelelő sebességgel megy). Az is, hogy most, ahogy nincs külső hőterhelés, 0,2 fokot csökkent a hőmérséklet.
Előzmény: tpapa (10317)
fodorb Creative Commons License 2007.06.22 0 0 10318
hát nálamm is ennyire agressziv a szerkezet, már már bántóan
tegnap a 36 fok külső mellett kiegyensulyozottan mukodott
10 percből kb 5-6 percet ment a kompresszor
szintén 25 beállított mellett
Előzmény: tpapa (10317)
tpapa Creative Commons License 2007.06.22 0 0 10317
Nem vagyok szakember, viszont RAS-25JX4 típusú klímám van itthon, ami jó viszonyítási alap ahhoz, ami neked van. A helyiség szintén tetőtéri, bár pont DK, s nem DNy a tájolása. Felmentem, hőmérő 29 fokot mutatott, klíma nem ment, most kapcsoltam be. Előre belőtt hőmérséklet 25 fok, ezt a bekapcsolás utáni 14. percben érte el a szoba közepére helyezett hőmérő. (10 perccel a kikapcsolás után viszont már 1 fokot vissza is melegedett a levegő. Süt a meleg a falakból, hiába.) A fő különbség szvsz nem a tájolás, hanem a szoba mérete. Ez a szoba kb. a fele az általad említett méretnek alapterületre. Vagyis lehet, hogy egyszerűen alul lett méretezve a hűtőteljesítmény a nálad adott körülményekhez képest.

Viszont van egy korábbi tapasztalatom, ami vagy segít rajtad, vagy nem, de elmondom, hátha... Egy sokkal nagyobb, szintén tetőtéri helyiség hűtésénél jártam úgy, hogy a hideg levegő elfolyt. Pontosabban lefolyt a tetőtérből a földszintre a lépcsőn. Bár a szakik azt mondják, hogy a hideg levegő nem nagyon közlekedik a szobák között az ajtókon át, és ez alapban igaz is, de az én tapasztalatom ezzel kapcsolatban az, hogy csak az egy szintben lévő szobákra igaz, a hideg lefele képes eltűnni simán. Nálatok nincs esetleg ilyen probléma? (Ha igen, akkor egy sima, földig érő függöny megoldja.)
Előzmény: Törölt nick (10303)
M_Gabor Creative Commons License 2007.06.22 0 0 10316
 Milyen típust vettetek?
Előzmény: law-gas (10315)
law-gas Creative Commons License 2007.06.22 0 0 10315
Folyt az előzőhöz: De legalább egy órába tuti beletellett amig kicsomagoltuk, elolvastuk, összeraktuk, beillesztettük a kivezetőcsövet a helyére stb... A szállítás meg kb. 5 perc volt fektetve, utána, ahogy kivettük a kocsiból, csak talpon állt a dobozban, nem forgattuk összevissza... Az áruház-bricostore- meg nem veszi fel a telefont, hogy tudjak velük beszélni:)
law-gas Creative Commons License 2007.06.22 0 0 10314

Direkt rákérdeztünk a boltban, hogy lehet-e fektetve szállítani, egyértelműen igent mondtak, igy nem is próbálkoztunk az állva szállítással, valamint a dobozon se volt semmi, hogy ne lehetne fektetni.

A bekapcsolási időről sem irt semmit a használati, pedig kétszer is átolvastuk és a boltba se mondtak rá semmit hogy várjunk vele x órát...

Előzmény: Lacivill (10313)
Lacivill Creative Commons License 2007.06.22 0 0 10313

Hogyan szállitottad állva, vagy fekve?

A megérkezés után mennyi idő múlva kapcsoltad be?

Előzmény: law-gas (10312)
law-gas Creative Commons License 2007.06.22 0 0 10312

Sziasztok!

Tegnap vettünk egy mobil klímát-ne szidjatok, nem akarunk sokáig ebben a lakásban maradni és nem is tudnánk splitet szereltetni- és nekünk furcsa, hogy nagyon zúg. olyan, mintha nem lenne valami rendesen lerögzítve benne, szerintetek visszavigyük a boltba, vagy lehet valamit tenni? Próbáltuk más helyre tenni, hátha nem egyenes a padló alatta, fölemelni, de ugyanúgy megmaradt a búgás alulról. Nagyon jó időt csinál, hiába volt tegnap 31 fok a lakásba mikor meghoztuk, simán levitte.

BBéci Creative Commons License 2007.06.21 0 0 10311

 Nálam alumínium redőny és szúnyogháló is van, de nem gátolják olyan mértékben a felmelegedést, hogy nélkülözni tudjam a klímaberendezést. Mindig azokat a redőnyöket engedem le, ahonnan besütne a nap.

Jogos a páratartalommal kapcsolatos felvetés is!

Előzmény: pestam (10292)
Tamáss Creative Commons License 2007.06.21 0 0 10310

Szia!

1 hete szereltem fel azóta működik! Ma 15,00-kor mértem kint 34 C fokot, bent 28 C fokot! Ez a szoba déli fekvésű, így egész nap süti a nap! Én fan coil helyett ventillátoros radiátort tettem volna fel, de nálam már nincs szabad fal ! Olcsóbb is, mint a fan coil! Tavaly egy gyömrői fickó ajánlott nekem 3 db vadi új ilyen radiátort 45.000 Ft-ért odaadja mind a 3-at.

 

Tamás

Előzmény: fodorb (10275)
Eryk Creative Commons License 2007.06.21 0 0 10309
Nagyon jó készüléket választottál. A kedvenc márkám a Daikin-al együtt. Tényleg élvezd a hűvöst. A Hitachira 10 év a gari. Nem is lessz gondod, ha jól szerelték be.
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.21 0 0 10308
Alapvetően akkor kezdtem mérni, amikor fél órán belül nem éreztem, hogy azt a komfortot kapnám, mint a munkahelyemen. Mértem, hogy megnyugtassam magam: érzéki csalódás csupán, hiszen másképp vagyok öltözve.
Előzmény: Saughassy (10307)
Saughassy Creative Commons License 2007.06.21 0 0 10307
En sem nagyon meregettem soha homerovel, egy olcsobb Midea split van nalunk es kb 6x5 meteres a szoba, sok ablakkal. Egy biztos, a 28-29 fokbol par perc alatt jo levegot csinal, en 26ra allitom de ki tudja mennyit mutatna egy homero. Az igazat megvallva nem is erdekel, lenyeg a komforterzet. :) Szerintem ne a homerovel foglalkozz, lazits, elvegre hideget neked is tud csinalni.
Előzmény: Törölt nick (10305)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.21 0 0 10306
A kültériben van a kompresszor. Azt akkor sem hallom éjjel sem, ha odahajolok hozzá. (A ventillátor hallható talán, de inkább érezhető, ha eléteszem a kezem) A beltéri hangosabb. Bent is csak a ventillátort hallom.
Előzmény: fodorb (10304)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.21 0 0 10305
A külső redőny mindkét ajtón majdnem a földig engedve, tehát csak a lógó elemek résein szűrődik át fény. (A redőny fehér, műanyag) Erkélyajtó zárva.
Előzmény: fodorb (10304)
fodorb Creative Commons License 2007.06.21 0 0 10304
Ha azt nézzük nekem 25 re van állitva a hőmérő 26,0 /digitális/ körül mozgott , ma ugyanígy volt minden, és 26.6 körül mutatott ugyanaz a hőmérő, ugyanott.
annyi bizonyos, hogy időbe telik míg lehűti a helységet.
De ha azt nézzük nálam 30 ról (délelött nem volt bekapcsolva ablak nyitva )
talán 45 perc után már kikapcsolt a kompresszora

Annyit még hadd kérdezzek meg, van neked függöny az erkély ajtón ?
Esetleg külső hurkapálcákból készült redöny ?

Sokat ront a helyzeten, ha nincs behuzva



Előzmény: Törölt nick (10303)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.21 0 0 10303
Bocs, hosszú lesz, de szeretnék pontosan fogalmazni, hogy a hozzáértők véleményt tudjanak mondani.

Szóval kedden írtam, hogy kedden beüzemeltek nálam egy Hitachi RAS25YH5 klímát.

A ház új építésű, a szoba, ahova került 22 m2-es, fekvése kb. DNy, kétszárnyú erkélyajtó, mellette kb. 4 m2 ferde fal (úgy értve, hogy tetőtér, de csak az a sarok). Aránylag jól szigetelt, a fűtés-melegvíz 2005 szeptemberétől össz 900 m3 alatt igényelt gázt.

A klímát kedd késő délután 25 fokra állítottam be, de estig csak 26,5 fokot ért el. (A mérés a szoba közepi asztalon történt.) A jelzett időtartamban szellőztetés nem volt, a szoba ajtaja is zárva volt. A hőmérséklet reggelre is maradt 26,5 fok. Ekkor levettem a beállított értéket 18 fokra, ami ugye 7 fok különbség, majd vártam. 75 perc alatt a szoba közepi hőmérséklet 22 fokra csökkent. Ha a hőmérő pontatlan is (nem hiszem hogy az) a hőmérsékletkülönbség jelentősen nem térhet el. (Mivel a munkahelyemen 25 fokra van a klíma állítva, és folyamatosan úgy megy, gondolom nagyjából meg tudom ítélni, hogy annyi vagy kevesebb-több.)

A helyzetet késő délután jeleztem a felszerelő cégnek, onnan a főnök jött ki műszerek nélkül, állítgatta a klímát, levette 16 fokra, akkor egy nálam lévő alkoholos hőmérővel mértük a kifújt levegő hőmérsékletét. Kb. 10 fok volt, azt mondta normális. Szerinte még nem hűlt át a szoba. Majd 22 fokra állította a klímát és
kérte, maradjon úgy. Estig kb. 24,5 fokra csökkent a hőmérséklet, majd reggelre 22,8 fokra, ami meg is maradt. Egész nap, leengedett redőny és nyitott belső ajtók mellett.

Ma néztem a fogyasztást is, a klíma mellett csak egy hűtőszekrény megy. Reggeltől kora délutánig (kb. 7 óra) 4,5 kWh volt a fogyasztás (akkor még nem süt oda a nap), majd kora estig (kb. 4 óra) kb 3,1 kWh. (A lakásban pár percet kivéve senki sem volt.)

A fogyasztás az adalék csupán, soknak tartom, de az is igaz, hogy kint is igen meleg van. Amit leginkább kifogásolok, hogy miért hűt vissza olyan lassan. Gyakorlatilag 4 óra nem volt neki elég, hogy a 25 fok-> 22 fok kükönbséget (3 fok) áthidalja. Munkahelyi tapasztalatom szerint 1 hét kánikula szabadság után bekapcsolom, biztosan fél óra alatt a falon - asztalon lévő hőmérő már beáll a kívánt értékre. Igaz az hagyományos klíma. (egységnyi légköbméterre ott kevesebb jut, a szomszédos szobák/termek nem klimatizáltak, a nyílászáró kritikán aluli állapotú.)

Szóval mi a szakemberek véleménye? Rendben van ez így?
schg. Creative Commons License 2007.06.21 0 0 10302
aha igy már értem
Előzmény: aas (10301)
aas Creative Commons License 2007.06.21 0 0 10301

Várjunk itt két dolog keveredik:

 

A földszinten betörésvédő fóliám van, az csaknem víztiszta.

Az emeleten hővédő fólia van (kívülről tükrösnek látszik), az sem színes, csak visszaver valamennyi fényt.

Előzmény: schg. (10300)
schg. Creative Commons License 2007.06.21 0 0 10300

Nálam 3M biztonsági folja van szintelen és nincs külömbség fénytanilag a foliátlan ablak között 

Ne szines foliát kérj

Előzmény: aas (10295)
aas Creative Commons License 2007.06.21 0 0 10299

Így van.

 

Ha a falak már átmelegedtek, a fólia nem segít. Az ellen nem véd...

Előzmény: schg. (10298)
schg. Creative Commons License 2007.06.21 0 0 10298

Véleményem szerint azon az ablakon ahol potenciálisan veszélyeztetett betörés szempontjából FOLIÁZTATNI KELL

 

Ha a lakás meleg KLIMÁT kel szerelni

 

A kettő nem csereszabatos

aas Creative Commons License 2007.06.21 0 0 10297

Sajnos nem tudom a pontos adatot, csak azt, hogy 3M fólia. A fazontól azt kértem, hogy a legjobb fényáteresztő fóliát tegye fel, hogy ne legyen sötét télen. Valami 85% rémlik nekem halványan...

Előzmény: pestam (10296)
pestam Creative Commons License 2007.06.21 0 0 10296
köszi! elég nagy a diffi, tudod esetleg a fényáteresztő képességét %-ban, vagy vmilyen más mértékegységben?
Előzmény: aas (10295)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!