Keresés

Részletes keresés

kagura Creative Commons License 2001.06.29 0 0 239
Magustanonc!

Nekem ezzel (marmint a meditacio) csak az abajom, hogy mi a biztositek, hogy amit "latok" azt nem en teremtem ( "hallucinalom"), mert akkor inkabb almodozok egyet

Kagura

Előzmény: Magustanonc (238)
Magustanonc Creative Commons License 2001.06.29 0 0 238
kagura: megismeresre lehet hasznalni a meditaciokat. Pl a tatvameditaciok az oselemek megismereset celozza, a tarot lapjaira is lehet meditalni, a Nagy Arkanumban ott van a Halal.
Előzmény: kagura (237)
kagura Creative Commons License 2001.06.29 0 0 237
Magustanonc!

Persze ertelmi szinten ismerem en is az idevonatkozo elkepzeleseket,olvastam (tobbek kozott Szepes Mariat is, aki muveszi igennyel ir ezekrol a dolgokrol) sokat.
De!
A szep hasonlatok nem sokat segitenek, amikor eljon az utolso pillanat...
Persze ha az ember mar elteben megtapasztalhatna a masik oldalt (mar ha letezik egyaltalan).. Igenam, de hogyan?? Talan hipnozisban?
Nemtom.

Kagura

Előzmény: Magustanonc (236)
Magustanonc Creative Commons License 2001.06.28 0 0 236
kagura: inkabb mas tudatallapot szerintem. Jobban hasonlit ez arra, mint amikor mas es mas kedvvel nezed a vilagot. Amikor jo kedved van akkor is masnak latod, amikor rossz kedved van akkor is masnak. Az eletek egyszeruen csak mas es mas "hangulatok" szerintem.
Előzmény: kagura (235)
kagura Creative Commons License 2001.06.28 0 0 235
Magustanonc!

Akkor egyrol beszelunk. En (es meg nagyon sokan) nem vagyok kepes megerteni magamat(?), megismerni "a_legvegso_igazi_isteni_lenyemet", vagyis a halallal megszunok. Nincs visszaut, nincs ami megmaradna. Talan az a_legvegso_igazi_isteni_lenyem tisztaban van mindezzel es csak jot derul a felelmeimen, de a viszony talan valami olyan mint a csecsem es aszulo kozott, amikor lerakjak a csecsemot, akkor sir, mert azt hiszi elvesziti a szuleit, pedig nem. A szulo tisztan latja ezt, de a csecsemo retteg. Csakhogy rajtam nem segit, ha sejtem, hogy valami nagyobb reszekent tukrozodom.. Az EGYENISEG halala a halal. Ezen nem segit semmi....

Kagura

Előzmény: Magustanonc (234)
Magustanonc Creative Commons License 2001.06.27 0 0 234
kagura: Eppen errol beszelek, az emberek nincsenek tisztaban azzal, hogy mi az ami az o alapveto lenyuk, a legmelyebb mag, aminek a megszunese utan nem lesz olyan letezo, amivel ossze lehet kapcsolni a mostani, es az elozo eleteit es letstadiumait.
Előzmény: kagura (232)
Sarkany Creative Commons License 2001.06.27 0 0 233
Nem úgy halad előre a világ, hogy a Saulokból Paulok lesznek...
Előzmény: Magustanonc (229)
kagura Creative Commons License 2001.06.27 0 0 232
Magustanonc!

Hmmmm.. En pedig egynek erzem magam magammal.
vagyis engem a sajat szemelyisegem hataroz meg (ami persze valtozik, de alapjaban ugyanaz marad). Es ennek az elvesztese amit nem tudok elfogadni. A megsemmisules az entudat megsemmisulese miatt felelmetes szamomra.

Kagura

Előzmény: Magustanonc (231)
Magustanonc Creative Commons License 2001.06.25 0 0 231
kagura: ez azert van, mert az emberek a szemelyiseguket sajat magukkal azonositjak
Előzmény: kagura (230)
kagura Creative Commons License 2001.06.25 0 0 230
Meglepetessel tapasztaltam, hogy a halott topicom feleledt (elet a halal utan? ;) ),ezert lehet az, hogy ilyen sokaig nem irtam de most bepotolom.
Mindenkinek koszonom az eddigi hozzaszolasokat.
A sok szep idezet igazan szivet melengeto, de en nem hiszem, hogy akar Krudy, akar mas ilyen bekes belenyugvassal fogadta volna. A szep szavak az egy dolog, es a halaltol valo retteges egy masik ( egeszen addig, amig a beletorodes allapotaba nem jut az ember, mert akkor mar elfogadja ( ha van eleg ideje atmenni ezen a skalan,gondolok itt a Mindhalalig Zene c. filmben is megjelenitettekre..)).
En meg mindig ugy gondolom es erzem, hogy a halalfelelem nem az ismeretlentol valo felelem, ha nem az szemelyiseg elvesztesenek iszonya ( legalabbi esetemben).

Kagura

Magustanonc Creative Commons License 2001.06.23 0 0 229
wunde: ugy altalaban a Bibliat nem ismerem el egyetlen megbizhato forrasnak, inkabb azon a velemenyen vagyok, hogy az igazsag joresze benne van, nem keves dolog rejtve is van benne.
Pal apostol szamomra elegge kerdeses, mert bar ugyan a Bibliaban le van irva a palfordulasa, de szamomra ennek nagyon olyan ize van, mintha megfelemlites hatasara valtott volna szint, namarmost a megfelemlites az emberek eszkoze, nem a magasabb szintu szellemi lenyeke, de termeszetesen csak tapasztalataim szerint.
Előzmény: wunde (228)
wunde Creative Commons License 2001.06.23 0 0 228
Szabad kérdeznem miért pont Palnak nem hiszel, a többi Apostolnok hiszel?
Előzmény: Magustanonc (227)
Magustanonc Creative Commons License 2001.06.23 0 0 227
wunde: nem t'om, en Pal irasaiban nem igazan t'ok megbizni, de te t'od.
Előzmény: wunde (226)
wunde Creative Commons License 2001.06.23 0 0 226
...én nem félek a halaltol...mert hiszem amit 1 Tesz 4,17 „Orökké az Urral leszünk“, Pal a lényeget összefoglalja elsö levelében.
„Erzéki testet vetnek el szellemi test tamad föl. Ha van érzéki test, van Szellemi is“ 1 Kor 15, 42-44
Gotic Creative Commons License 2001.06.20 0 0 225
Nem attól, ami a halál után jön, hanem inkább -csúnyán szólva- a meghalástól, mint eseménytől magától. Utána mi lesz...
K. N. Zordonbordon Creative Commons License 2001.06.20 0 0 224
Ööööö...hát igen.
Azért én asszem fogok félni. Legalább 1 picit. Majd a megfelelő időben.
Előzmény: Magustanonc (223)
Magustanonc Creative Commons License 2001.06.19 0 0 223
KNZ: utalok felbehagyni dolgokat, es meg sok dolgom van, es segitettek visszajonni.
Előzmény: K. N. Zordonbordon (222)
K. N. Zordonbordon Creative Commons License 2001.06.19 0 0 222
Még az ajtóból visszafordultál. Miért?
Ha nem idekivánkozó, akkor nem kérdeztem.
Előzmény: Magustanonc (221)
Magustanonc Creative Commons License 2001.06.19 0 0 221
KNZ: amennyire en tapasztaltam nem vegleges allapot a halal.
Előzmény: K. N. Zordonbordon (220)
K. N. Zordonbordon Creative Commons License 2001.06.19 0 0 220
Nade előtte azért befigyel!
És mennyiszer tapasztaltad, hogy utána nem?!
Előzmény: Magustanonc (219)
Magustanonc Creative Commons License 2001.06.19 0 0 219
KNZ: ha vegleges is, teged akkor mar nem fog zavarni, mert nem leszel tudataban.
Előzmény: K. N. Zordonbordon (217)
Sarkany Creative Commons License 2001.06.19 0 0 218
A nagy bumm és nagy reccs között bármi megtörténhet...
Előzmény: K. N. Zordonbordon (217)
K. N. Zordonbordon Creative Commons License 2001.06.19 0 0 217
Szóval engem a véglegessége zavar. (lehet, hogy ez nem 100%, de elég általános. mármint hogy elég állandó állapot)
redhut Creative Commons License 2001.06.19 0 0 216
A saját halálomtól valahogy sohasem féltem: elfogadtam, mint elkerülhetetlent, az élet részét. Viszont szeretteimnek nagy fájdalmat okoznék, és gyermekeimnek hiányozna az "APA".
Előzmény: K. N. Zordonbordon (213)
Sarkany Creative Commons License 2001.06.19 0 0 215
"Nincsen a halálnak sem fénye, sem árnyéka, de van valami rozmaring szaga. Megszabadulunk egy kopott nadrágtól, nikli óralánctól, a köszöngetésektől, a hazug szavaktól, a földi élet összes kellékeitől." (Krúdy Gyula)
Magustanonc Creative Commons License 2001.06.19 0 0 214
KNZ: miert feljek attol, amit ismerek?
Előzmény: K. N. Zordonbordon (213)
K. N. Zordonbordon Creative Commons License 2001.06.19 0 0 213
És akkor Te most nem félsz?
És akkor ha véletlenül épp szembenézel vele, nem változik meg arra a pillanatra a véleményed?
Előzmény: Magustanonc (212)
Magustanonc Creative Commons License 2001.06.19 0 0 212
Filburt: gratulalok az oszintesegedert, a legtobb ember nem meri ezt kijelenteni igy. A gyaszolok szomorusaga az onsajnalat kifejezese legtobbszor.
Előzmény: Filburt (211)
Filburt Creative Commons License 2001.06.18 0 0 211
Hali,

Nem nagyon szoktam ide (Vallás/Filo) írni, mert nincs időm (meg elég ismeretem) a komoly vitákhoz. De...

Lehet, hogy írta már vki, lehet, hogy nem. Én nem a magam halálától félek. Hanem attól, hogy elveszítem a nekem fontos embereket (család, barátok). A saját elmúlásom gondolatát nem tartom túl megrázó dolognak.

Bye,

Filburt

Sarkany Creative Commons License 2001.06.18 0 0 210
"Oly cél, minőt óhajthat a kegyes..."
Előzmény: Wallace (208)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!