Keresés

Részletes keresés

Gaia Creative Commons License 2003.05.13 0 0 990
TLC pont tegnap jart erre, nem? :-) En megkerdeztem finoman, de nem hozta igazan lazba a dolog, igaz nem is zarkozott el tole mereven. Szoval szerintem minel tobben mondjak ra, hogy igen, annal vonzobb lesz az ingadozoknak is.

Csabo eleg sok regi scene taggal van kapcsolatban, ot is erdemes megkerdezni. Meg persze Luca-t... Nemet sracoknak szolt valaki?

Előzmény: lavinaGOTU (981)
bubis Creative Commons License 2003.05.13 0 0 989
Hello!

Milyen proci van egy primoban? Ez volt az elso szamgep amin programoztam, gondoltam erre is kellene csinalni valamit? :)

Andras

Előzmény: Gaia (987)
lavinaGOTU Creative Commons License 2003.05.13 0 0 988
Szivacs agyam most kattant: én Miszlai Imrét ismertem, sokat csereberéltünk pluszin.
Előzmény: Gaia (987)
Gaia Creative Commons License 2003.05.13 0 0 987
Miszlai Petert en a Primo levelezolistarol ismerem. Nagy Primo-s profi, de nem elkepzelhetetlen, hogy mas gepeken is otthonosan mozgott.
Előzmény: lavinaGOTU (976)
NinjaOfGS Creative Commons License 2003.05.13 0 0 986
Skoro-t szerintem Steve-ék jobban tudják mozgósítani...

Valahogy felveszem a kapcsolatot a régi GS tagokkal, meg a WLS-sel...

Előzmény: lavinaGOTU (985)
lavinaGOTU Creative Commons License 2003.05.13 0 0 985
na meg nem is kell mondanom, hogy mindenki szedje elő a régi kapcsolatokat, minél több emberkét meg kellene mozgatni. SKORO pl? Segítsen már valaki, ne csak én toborozzak! :-D
putyi Creative Commons License 2003.05.13 0 0 984
Na ez jó volt... :-)
Előzmény: bubis (982)
putyi Creative Commons License 2003.05.13 0 0 983
1551-et keres a bubis! Neki kínáld!
Előzmény: NinjaOfGS (980)
bubis Creative Commons License 2003.05.13 0 0 982
EEEEEENNNNNNNNNN!
Kell az 1551, keeeeeel! :)))))) Pliiiiiiz!!
Előzmény: NinjaOfGS (977)
lavinaGOTU Creative Commons License 2003.05.13 0 0 981
Tud valaki valamit TLC - ről és TGMS - ről? Meg kellene őket is buherálni :)
NinjaOfGS Creative Commons License 2003.05.13 0 0 980
Jóvanna, csak nem tudom, hogy mennek mostanság az árak...:)

Az 1551-re valaki? :)

Előzmény: lavinaGOTU (979)
lavinaGOTU Creative Commons License 2003.05.13 0 0 979
hát ha te nem, én feltétlenül adok érte annyit.....még tartaléknak is jó lenne.
Előzmény: NinjaOfGS (977)
bubis Creative Commons License 2003.05.13 0 0 978
Nem jottem ra semmire az FF1F-el kapcsolatban, meg nincs kesz a effekt, szoval meg nem is biztos, hogy megy amit elkepzeltem. Annyit mondok, hogy egy fullscreen plazmat szeretnek csinalni vele. :) Majd (remeljuk) meglatjatok! :)

Andras

Előzmény: Gaia (957)
NinjaOfGS Creative Commons License 2003.05.13 0 0 977
Úgy tűnik lesz 1 plusim+1551 drive... Adjak érte 8eHuf-ot?
Nem akarja valaki az 1551-est elcserélni egy 1541-esre?
lavinaGOTU Creative Commons License 2003.05.13 0 0 976
hm, most jött a pluszis levlistára (aki látta, elnézést):

----------------------------
Meghívó
Számítógépgyűjtők Egyesülete

A Számítógépgyűjtők Egyesülete 2003 május 17.-én, 11 órakor tartja közgyűlését a Puskás Tivadar Távközlési Technikumban (cím:BP. XI. Gyáli út 22.)

Szeretettel meghívunk minden érdeklődőt.

Program:

8-14 óráig:

Számítógép cserebörze:
A rendezvény ideje alatt kötetlen formában lehet régi számítógépeket, részegységeket, dokumentációkat, folyóiratokat, könyveket cserélni, eladni és venni a helyszínen.

Kérünk mindenkit, aki régi számítógépétől meg szeretne válni, és szeretné hogy régi számítógépe múzeumba, vagy gyűjtőkhöz kerüljön, az hozza el.

Az egyesület tagsága örömmel fogad minden ritka, régi számítógépet, szakirodalmat.

Számítógép kiállítás:
Az egyesület tagjai régi számítógépeket állítanak ki, valamint megtekinthető a Puskás Tivadar Technikum házi számítógép múzeuma is.

11 óra:
közgyűlés megnyitása
Nyitóbeszédet mond Dr. Horváth László, a Puskás Tivadar Technikum igazgatója.
11.15:
Napirend elfogadása, jegyzőkönyvvezető, levezető elnök megválasztása
11.30
alapszabály megtárgyalása, elfogadása
12.- 12.15
Egyesületi tisztségviselők megválasztása.

Az egyesület várja tagjai közé mindazokat, akiket érdekelnek a régi számítógépek, rendelkeznek régi számítógéppel.
Várjuk azon intézmények jelentkezését is, akik házi számítógép múzeummal rendelkeznek, valamint szponzorok, támogatók jelentkezését.
Várjuk olyan szakemberek jelentkezését is, akik részt vettek a magyarországi számítógépgyártásban, tervezésben, és információikkal segíthetik az egyesület munkáját.

Kérjük felhívásunkat továbbítsa a potenciális érdeklődőknek.

Az egyesület az oldcomputer@primlista.hu levelezési listán érhető el.

Aki egyetért az egyesület céljaivall, az küldje tovább ismerőseinek, számítástechnikával foglalkozó cégekhez, stb.

Miszlai Péter

Mobil:+36 (70) 311-2324
miszlaip@freemail.hu
linepc@freemail.hu
Céges honlap:
www.linepc.ini.hu
Privát (Hobby):
www.nostalgia-radio.ini.hu

-----------------------

Fene, ez a Miszlai név miért olyan ismerős nekem???? Lehet, hogy egy régi contactom.. Na majd megnézem. Igen, asszem igen, leveleztem vele szerintem.

lavinaGOTU Creative Commons License 2003.05.13 0 0 975
hm, hogy raktok be a fórumba képet?? :)
Előzmény: Timna (968)
Gaia Creative Commons License 2003.05.13 0 0 974
Hat akkor inkabb a kocsmaba megy az ember szivesebben, mint az iskolaba, nem igaz? :-)

A Survival Kit/FAQ-rol meg annyit, hogy a Mike Dailly site-jan van jo sok programozasi info: www.plus4.com, pl. RAM terkep es par egyeb programozasi segedlet (foleg TED). A procihoz doksinak a legjobb a 64doc Marko Makela-tol, ami szerintem minden 6502 alapu kodernek es emulator ironak alapmu kell, hogy legyen.

Fejleszteshez van ket PC-s cross-assembler is grafikus IDE-vel, az egyik a Csaboe, a masik mar nem tudom kie (magyar srac), de az is jo. Plus/4-en nem tudom mit erdemes mostanaban hasznalni, en anno talan JCL assemblert hasznaltam, mert ahhoz volt jo doksim...

Előzmény: NinjaOfGS (971)
Timna Creative Commons License 2003.05.13 0 0 973
Hát jobb mintha 2 kocsmában lenne! :))
Előzmény: NinjaOfGS (971)
Timna Creative Commons License 2003.05.13 0 0 972
Mindenképpen :)
Előzmény: Gaia (970)
NinjaOfGS Creative Commons License 2003.05.13 0 0 971
Részemről +1 vok Debrecen mellett...:)
Ott is van 1 pár jó kocsma azért...:) (Lassan ott járunk, hogy a party 1 kocsmában lesz...:)

Gaia Creative Commons License 2003.05.13 0 0 970
Persze csak akkor, ha felulrol kozeliti a Badog Bufe nyujtotta szinvonalat! :-)
Előzmény: Gaia (969)
Gaia Creative Commons License 2003.05.13 0 0 969
Akkor ennyi erovel mehetnenk akar hozzad is, nem? :-)
Előzmény: Timna (965)
Timna Creative Commons License 2003.05.13 0 0 968
És vannak jó kocsmák a környéken :)

Na jó, ide én se mernék bemenni :)
Előzmény: Timna (965)
lavinaGOTU Creative Commons License 2003.05.13 0 0 967
Na azért lobbyznék Debrecenért is.... Itt is sokan vannak, meg a környéken akad még pár emberke, akinek kényelmesebb lenne eddig jönni.

Na meg itt is voltak fasza partyk: Justice, Global 1-2, stb. Megnézhetnénk az Újkerti Művházat... :))))

Ha minden kötél szakad, akkor majd úgyis kiegyezünk Pestben, látom előre.

Előzmény: Timna (965)
lavinaGOTU Creative Commons License 2003.05.13 0 0 966
Nagyon pazar ötlet, megmondom őszíntén a NINJA bácsi kérdése után én is valami ilyesmire gondoltam, valami survival kit megnevezéssel egy kis csomag formájában.. :))

A TCFS azt mondta, hogy mindenképp eljönne partyzni ő is. Szerintem elég sokan lennénk!

Proky annakidején csinálni akart egy old men's meetinget, na most ezt majd új formába öntjük, és upgraddel leporoljuk... :)

Előzmény: MaugliEDC (961)
Timna Creative Commons License 2003.05.13 0 0 965
Szegedre, Pestre vagy valami más jól megközelíthetőre bármelyik hétvégén szívesen megyek. Persze Szeged a best, főleg ha putyiék suliában lesz megint. Egyrész nosztalgia, másrészt még mindig mellette lakok 200 méterrel :D
Előzmény: Gaia (963)
Gaia Creative Commons License 2003.05.13 0 0 964
Ures D64-et legegyszerubb a VICE-szal vagy a Star Commanderrel csinalni.
Előzmény: NinjaOfGS (962)
Gaia Creative Commons License 2003.05.13 0 0 963
Este valoszinuleg lesz uj release, azaz kiadom ezt ahogy van 0.46-kent. Nem varok tovabb a tobbi dologgal, mivel szerintem sokan szeretnek mar kiprobalni a javitott 1541-et, nekem viszont egy darabig nem lesz nagyon idom... Persze erdekes modon a legjobb otletek nem kodolas kozben, hanem uton hazafele vagy munka kozben jonnek... ;-)

Egyebkent ezuton is koszonet Leventenek, aki nagyon sokat segitett a hanggal kapcsolatban, gyakorlatilag visszafejtette majdnem az egeszet! Meg abbol sincs minden implementalva, amikre rajott, de majd a site-on benne lesz a news-ban ugyis, hogy pontosan mi kerult be most.

Party: lehetne akar Szegeden is, nem? Nekem a szivem csucske Szeged, sokat jartam bulizni oda, es ott vettuk a C16-omat is az Apisznal. Szoval szerintem ott legyen, ahol a legpraktikusabb (akkor tehat lesz? :-) ). Vagy Pusztavacson, mert az mindenhonnan egyforma messze van :-)))))

FAQ: en tamogatom! Mi lenne, ha mindenki osszeirna valamit? Tehat valaki az ESC kombinaciokat, mas a legjobb util-okat... Egy jo karakterszerkesztonek pl. en is orulnek. A C64rulez-en van vagy ket tucat, es mindet vegigprobalni...

Előzmény: MaugliEDC (961)
NinjaOfGS Creative Commons License 2003.05.13 0 0 962
>Még valami! Mit szólnátok ahhoz, hogy ha készítenénk egy ilyen kis emlékeztetőt, hogy mi hogyan ment régen, megspékelve egy két hasznos utillal?

Ez most tényleg nagyon jól jönne, úgyhogy támogatom...:)

más:
Hogyan tudnék most üres .d64-et csinálni? (lassan kijavítok 1 part-ot, a No Silence-ben, utána kellene lemezest csinálni belölle.)

Előzmény: MaugliEDC (961)
MaugliEDC Creative Commons License 2003.05.13 0 0 961
Nagyon örülök, hogy megy az Amiga Mania, jólesik így bezsebelni a dícséreteket. :-)
Le vagyok nyűgözve a YAPE fejlődését nézve, FLI, turboloader... hmm. Ez igen! Az Imagine megademoban is nagyon jól nez ki a Tech-Tech FLI.

A party ötlet nagyon jó. Nem tartom kizártnak, hogy Szegedről többen is mennénk.

A 07f8-as kérdésről jut eszembe, hogy nekem az esc+key kódok mentek ki a fejemből leginkább. Kellett egy jó félóra, míg összeszedtem magam :-)

Ja! Azt viszont nem is tudom már, hogy hogyan csináltuk a teljes lemezoldalas hack-elést? Csicsás directory meg ilyenek. Most ugyan nem lesz szükség ilyenre, csak úgy felmerült bennem. Valami disk-util volt, de már a nevére sem emléxem.. :-)) (azt is tudom, hogy 12 01 -et kellett tenni valahova..)

Még valami! Mit szólnátok ahhoz, hogy ha készítenénk egy ilyen kis emlékeztetőt, hogy mi hogyan ment régen, megspékelve egy két hasznos utillal? (pl. tömörítők, karakterszerkesztők, rajzolók, zenekonverterek, stb..) Úgy érzem, sok olyan emberke, aki nem szánná rá az időt, hogy újra belejöjjön a dolgokba, ha elolvasná ezt a kis "FAQ"-szerűséget, és ott lennének a proggik letölthetően, akkor szívesebben készítene demo-t.
Fel lehetne tenni a legfrankóbb plus4-es oldalra, mit szólsz Csabo?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!