Keresés

Részletes keresés

zazilla Creative Commons License 2001.03.23 0 0 90

Nahát, nahát! Én is a Brassóba jártam (valamikor réges régen), azután pedig a Steinmetzbe. Sajnos már elkerültem ebből a kerületből, ám ahányszor csak visszatérek pl. egy-egy osztálytalálkozóra mindig elszorul a szívem. Hát igen, a kiserdő, a biciklizések, a stafétás villamos, a lángos, a gimnázium előtti park...
Előzmény: Cheese (51)
Cheese Creative Commons License 2001.03.23 0 0 89
Igen bizony, kertvárosi rész rulez!
(mondjuk én csak beleszülettem, nagyapám az oka az egésznek, mert ő építkezett itt a 20-as évek végén)
Előzmény: pancho (88)
pancho Creative Commons License 2001.03.23 0 0 88
Én átmeneti 4 évet töltöttem ott a Nagybecskerek utcában, meg 8 évet a repülőtéren (a 4 év lakás is ezalatt történt).
Én azt a részt nagyon szerettem, kertes házak, nagyon jó kis vidék.
Cheese Creative Commons License 2001.03.23 0 0 87
Nekem a múlt ködében egzotikumként a 135-ös busz dereng. Suttyó koromban még rövid kocsis volt, az első ajtó kicsit hátrébb volt, és elöl 1 sor ülés volt háttal a menetiránynak. Arra lehetett feltérdelni és bámészkodni előrefelé az üvegfalon át. Valamint a vezető és az anyósülés között domborodott az okkerszínű műbőrrel borított motorház! Mintha az Üllői út is sárga keramittal lett volna burkolva (de ez tényleg alig-alig rémlik).

Viszont az 50-es villamos a Nagyvárad térig járt, a Deák térig az 52-essel lehetett utazni a Villanyteleptől.

Előzmény: vivijúú (85)
Cheese Creative Commons License 2001.03.23 0 0 86
Kétkocsis, 1 vágányú, és a kitérökben várta be a szembejövöt...

De akkor még a lángoskirályság a Béke téren a Közért mellett volt (minden úri huncutság nélkül, jó kis fokhagymás lével kenhetően), és fagyit is árultak ott 1 Ft-ért (illetve a kisgombóc 50 fillér volt).
:)))

Tényleg, nem is értem, miért tűntek el annyira a lángososok - mindenütt csak a hamburger van, pedig az echte magyar fastfood az a lángos!

Előzmény: Pitecus (83)
vivijúú Creative Commons License 2001.03.23 0 0 85
Utaztam rajta :-) Az még az a régi fajta volt, akkoriban már csak négy vonalon jártak olyanok, a 40-es, 41-es, 43-as, és az 56-os vonalán.

Akkoriban még össze is volt kötve az 50-es vonalával, ott ment keresztül a sín a Béke téren.

Előzmény: Pitecus (83)
rice Creative Commons License 2001.03.23 0 0 84
:))
az én első hamburgerem kis hazánkban a Szarvasnál volt és zsömlébe adták, csalamádéval:)
legjobb fagyis a Barossban volt:) volt, hogy 1 órát is vártunk:)

rizsa

Előzmény: vivijúú (82)
Pitecus Creative Commons License 2001.03.23 0 0 83
Na erre mit lépsz?
40-es villamos?
Előzmény: vivijúú (82)
vivijúú Creative Commons License 2001.03.23 0 0 82
:-)))

Ez akkoriban volt, amikor még volt feketeharmincötös, meg pirosharmicötös is. Az ötvenes villamost meg még lovak húzták... :-)

Előzmény: rice (80)
Pitecus Creative Commons License 2001.03.23 0 0 81
A lángos tényleg cool!
Havi 1x második félének szoktam venni a családnak.
Brutal fagyizó volt még a Honvéd u. 28 alatti fagolyó fagyizó. Szerettem azt is, de lehet, hogy idén mán nem nyitnak ki.
Szombaton esküvő a Forfában.
Sogoroméké. Jagermeister befigyel!!!
Előzmény: vivijúú (79)
rice Creative Commons License 2001.03.23 0 0 80
Te már valamelyik szeretetotthonból írogatsz?:)

rizsa

Előzmény: vivijúú (79)
vivijúú Creative Commons License 2001.03.23 0 0 79
A Béke téren, a 193-as megállójánál (a Csemői műintézménnyel szemben van egy jó fagyizó. Ott azelőtt szintén lángosos volt. Világfinom káposztával töltött lángost és forró teát mértek ott. És egy ligetmozi + lángostea után még volt visszajárónk a húszforintosból...
Előzmény: rice (78)
rice Creative Commons License 2001.03.23 0 0 78
Béke téri lángosos QL:)

rizsa

Előzmény: X polgártárs (77)
X polgártárs Creative Commons License 2001.03.23 0 0 77
ahol más a kék villámot :)
burkolásról eszemben még: béke téri lángosos (a kocsmazónában) az is kellemes.

rice: rendőrség előtt? ejnye, no! :)

Előzmény: vivijúú (74)
vivijúú Creative Commons License 2001.03.23 0 0 76
ÚÚúúúúú, hogy én azt hogy úúútáltam! Ami azért érdekes, mert az úttörőtáborokat meg imádtam. Valszeg a szó miatt undorodtam: NAPKÖZIS. Fúúj...
Előzmény: rice (75)
rice Creative Commons License 2001.03.23 0 0 75
nyári napközis tábor:)

rizsa

vivijúú Creative Commons License 2001.03.23 0 0 74
Korhatáros filmekre meg ki volt vezényelve rendőr. A Ligetbe az egyik osztálytársunk faterja volt állandóan. Navajon hol néztük meg a cápát?
Előzmény: Pitecus (71)
rice Creative Commons License 2001.03.23 0 0 73
és ott még nem vettem soha semmit:(

rizsa

Előzmény: vivijúú (69)
vivijúú Creative Commons License 2001.03.23 0 0 72
Jah, és a zúri mozi a Fórum volt, ott nem a hagyományos faszékek voltak, hanem valami zöld anyaggal bevontak.
Előzmény: Cheese (68)
Pitecus Creative Commons License 2001.03.23 0 0 71
6 Ft-os jegy az első 3 sorra.....cool!
Az apám haverjának anyja volt a liget moziban a takarító. Potya rulez!!!
Előzmény: Cheese (68)
vivijúú Creative Commons License 2001.03.23 0 0 70
Találtsüllyedt!:-) Mi minden pénteken a Ligetben lógtunk anno, az utolsó évben szerintem már csak miattunk volt nyitva. A jegyszedő néni névszerint ismert mindanyiunkat, megvettük a legóccsóbb jegyet, oszt mentünk páholyba, mert alul ki sem nyitották, hogy ne kelljen takarítani.
Előzmény: Cheese (68)
vivijúú Creative Commons License 2001.03.23 0 0 69
Ollan nincs is! Delta üzletház van! :-)))
Előzmény: rice (67)
Cheese Creative Commons License 2001.03.23 0 0 68
Ezek szerint te pedig a Kassa utcaiba jártál. :)

Csikó koromban két mozi volt a világ: a Madách és a Liget. Úgy emlékszem (tehát bármit írok ezután, erős fenntartással kezelendő) hogy a Madách volt az úribb, nagyon jó páholyai voltak! Bár szó mi szó, a matinén inkább a földszinen szerettem bámulni, viszonylag elöl ülve. :))

Előzmény: vivijúú (65)
rice Creative Commons License 2001.03.23 0 0 67
első csók a Szarvascsárda téren lévő Madács moziban:))

rizsa

X polgártárs Creative Commons License 2001.03.23 0 0 66
adjunk a gasztronómiának is :
kakas, lászló tanya volt már, a szerintem tonett inkább söröző. gombásban is jó a kaja, alexander's (ept mellett) - drága, de szintén jó.
mondjuk a szarvasnál a menzán is ettem már finomat, de társasági életre nem ajánlanám :)

finom a lasagne a kastély sörözőben (városház u.), ahogy a sör és az unikum is, a kiszolgálás pedig meglepően perrrfekt.

ami vicces: városképet lapozgatva rózsa műv. ház (folyamatosan műxik) edda koncert 4/28 - könnyesre vigyorogtam magam. utoljára ilyen feliratot talán a karakószörcsögi kultúrház falán láttam (na m1ek patakyt fikázni egy topikkal arrébb).
na ennyi xpt

vivijúú Creative Commons License 2001.03.23 0 0 65
Erdei tornapálya: Atlétika edzések örökös pénteki programja volt a nagyfutás. Vagy erdei tornapálya kör (sulitól ki a Vörösfényen az erdőig, tornapálya, vissza a suliba) vagy reptér kör (sulitól szemétbánya, végig a reptér melletti bicikliúton, Nagybányán vissza a suliba). Kiserdőbe' mink soxor láttunk akasztott kutyát.
Előzmény: Cheese (62)
Cheese Creative Commons License 2001.03.23 0 0 64
Jó 5let!
Holnapra már melegebb időt ígértek (bár úgy hallottam nem árt körülnézni, merre lóg az eső lába)
Előzmény: rice (63)
rice Creative Commons License 2001.03.23 0 0 63
:))
na én azt hiszem szombatra lett egy kis dolgom az erdőben:) előszedem a bringát és jól bejárom az egészet:)

rizsa

Előzmény: Cheese (62)
Cheese Creative Commons License 2001.03.23 0 0 62
Én is imádtam ott bringázni. Kedvenc programom volt feltekerni a meteurológiáig, a nagy lejtőn lezúgni 1000rel, majd a kőporos uton/erdei tornapályán végig.

Még 1,5 éve is csináltam rendszeresen, mert Soroksáron dolgoztam akkor, és -ha lehetett- inkább mentem biciklivel mint autóval. De az igazi királyság tavasszal van, amikor virágoznak az akácok, és csupa mézillatban tekerhetsz végig!!!

Előzmény: X polgártárs (60)
rice Creative Commons License 2001.03.23 0 0 61
azon a játszótéren töltöttem a fiatalságomat és nagyon szerelmes voltam egy ezüst szimszonos nehézfiúba:)

rizsa

Előzmény: X polgártárs (60)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!