Keresés

Részletes keresés

Don Vittorio Creative Commons License 2004.02.13 0 0 190
Lassan azt is beadom, ami már megvan... :-)
Előzmény: Törölt nick (189)
Don Vittorio Creative Commons License 2004.02.13 0 0 188
Értem én, értem, de a lerendezetlen dolgok idővel jó nagy lerendezetlen dolgokká szoktak növekedni. Ha nem rendezték, csak elmúlt, akkor az igazából nem múlt el, csak el van temetve.
Előzmény: udvari (186)
Don Vittorio Creative Commons License 2004.02.13 0 0 187
Óóóó! Ez a téma már régen járt itt, e virtuális falak között. Sajna ebben is élen jár N$.

Én meg visszatérek az Office 2000-hez...

Előzmény: Domestos (185)
udvari Creative Commons License 2004.02.13 0 0 186
Kedves Don !

Ama tanú a múltról beszélt, én pedig kérdeztem a jelenről ?

Amiről nem nyilatkozik, no persze nem csoda ti. nem itt hanem Pesten Él !!!!

mottó:Messziről jött ember azt mond amit akar !!!

Pá !

Előzmény: Don Vittorio (139)
Domestos Creative Commons License 2004.02.13 0 0 185
Ez hagyján, mert hát ha hatalma van... de az igazi az, amikor valaki a Szellemnek mondja meg, hogy mit csináljon...
Előzmény: a legkisebb ugrifüles (182)
Don Vittorio Creative Commons License 2004.02.13 0 0 184
Na ja. Az már egy másik műfaj. Kölcsön karély visszakenyeredik, mint az oviban. :-)

Egyébként én nem gondolom, hogy hat rám, amit nyomnak, csak azt mondom, hogy érzem, ahogy nyomják, és az sem jó...

Előzmény: a legkisebb ugrifüles (182)
Don Vittorio Creative Commons License 2004.02.13 0 0 183
Ja, vegye. Ha szereti, hát hajrá.
Előzmény: Törölt nick (181)
a legkisebb ugrifüles Creative Commons License 2004.02.13 0 0 182
Nem, hanem arra, hogy "nem fogadom el", meg "visszairányítom", meg.... á, komolytalan, mintha valami varázsige lenne az imádság.
Előzmény: Don Vittorio (179)
Don Vittorio Creative Commons License 2004.02.13 0 0 180
Azt nem arra írtam, hanem ugrinak válaszként.
Előzmény: Törölt nick (178)
Don Vittorio Creative Commons License 2004.02.13 0 0 179
Mire gondolsz? Arra, hogy érzed, ha gyűrnek a hátad mögött? Én is csak onnan tudom, hogy van ilyen, hogy szoktam érezni. Elég pontosan lehet.
Előzmény: a legkisebb ugrifüles (177)
a legkisebb ugrifüles Creative Commons License 2004.02.13 0 0 177
Azért megvárom, míg ő nyilatkozik, hátha mégiscsak viccelni próbált.
Nem tudom elhinni, hogy ilyen nemistudommi létezik.
Előzmény: Don Vittorio (176)
Don Vittorio Creative Commons License 2004.02.13 0 0 176
Komolyan gondolta.
Előzmény: a legkisebb ugrifüles (174)
Don Vittorio Creative Commons License 2004.02.13 0 0 175
Sürgősen vedd feleségül. :-)))
Előzmény: Báthory Ödönke (173)
a legkisebb ugrifüles Creative Commons License 2004.02.13 0 0 174
Ha nem baj, akkor most csendesen sikoltozom magamban.
Ezt komolyan írtad, vagy vicceltél?
Előzmény: jauie (141)
Báthory Ödönke Creative Commons License 2004.02.13 0 0 173
Kedves Colour!

Mit tegyek, ha nekem tetszik egy BAGYos hölgy?

b

Előzmény: colour99 (159)
Báthory Ödönke Creative Commons License 2004.02.13 0 0 172
Kedves Peti!

Ha írsz, szívesen olvasom akár magánban, akár nyilvánosan. Él a megadott címem, ígérem, nem teszem közzé amit magánban írsz. Humorérzékem valóban van egy kevés, bár az utóbbi időben kicsit átrendeződött. Pl a trágár és a megalázó vicceket már nem szeretem. Sokáig ez nem így volt. Most valahogy (nem tudatosan) elképzelem magamat a megviccelt helyében. Ha akkor is tudok rajta nevetni, akkor OK. Bár ez a téma nem igazán vicces, inkább szomorú. Persze vannak olyan szomorú dolgok, amin már csak nevetni lehet. Még mindig jobb, mintha dugamba dőlnék. Gyere máskor is!

üdv:b

Előzmény: KrajcárPeti (149)
tanú Creative Commons License 2004.02.13 0 0 165
Ha már hivatkozott itt valaki az Új Exodus két nyíregyházi gyülekezetről szóló cikkére, akkor nekem is lenne néhány megjegyzésem.
A cikk egyik szerzője nekem személyesen előadta látását Virgáékról, (amit tutira tudom hogy kitől vett át) de annyi gerinc már nem volt benne, hogy azt a látást az Új Exodusban is leírja. Most pedig jöjjön néhány idézet:

„Ezt követően Zoltán környezetében is elkezdte hirdetni a megtalált szabadságot: így alakult meg hamarosan a nyíregyházi Hit Gyülekezete. Adta magát a helyzet, hogy a vezető is ő legyen”

Szanitter Zoltán ’81-ben tért meg Budaörsön, Uzoni Páter bizonyságára.
Tomasovszky István ’85-ben tért meg, amikor Budapesten lakott. Ők csak ezután találkoztak, aztán megtért Tomasovszky István öccse, egyik osztálytársa, no meg a Tomasovszky-mama. Aztán még egy páran.
’85-től ’90-ig Tomasovszky István vezette a gyülekezetet, bár senki sem értette, hogy miért.
’90-ben Tomasovszky István rejtélyes körülmények között felszívódott, és Szanitter Zoltán lett a pásztor.

"Évekig úgy éltem, hogy az istentiszteletek után bocsánatot kértem Istentől azokért, amiket prédikáltam, és így imádkoztam: Uram, valahogy csináld meg velem, hogy az emberekkel jót osszak meg, és ne rosszat! – vallja be Zoltán.”

Kár hogy akkor ezt nem tudtuk. Nekünk mindent le kellett nyelni, mint kacsa a nokedlit.
Évekig könyörögtem neki, hogy a jót ossza meg velem, ne a rosszat, de kussolnom kellett.

tanú Creative Commons License 2004.02.13 0 0 164
Pontosabban nem tudok olyan személyt mondani, akinek valaha is komoly problémája lett volna Attilával.
Előzmény: colour99 (163)
colour99 Creative Commons License 2004.02.13 0 0 163
"Tomasovszky-szellem "
Így már értem, én T. Attilára gondoltam, tudtommal vele semmi gond nem volt.
Előzmény: tanú (161)
CSerfa Creative Commons License 2004.02.13 0 0 162
Kedves jauie!

Te magad idézted, eme kicsinyek.
Ebből hibásan vezetted le, hogy minden emberhez tartozna angyal. Én még azt sem ismerem el, hogy minden embernek lenne szelleme, legfeljebb halott szellem, amihez közük lehet. A Bibliában sehol nincs arra utalás, hogy minden emberhez tartozna angyal. Nagyon sok milliárd ember élt, ha nekik mind lenne angyaluk, iszonyú sokaság lenne a mennyben. Szóba sem jön ilyesmi!
Hanem e kicsinyek vannak egész kevesen, mert a választottak kevesen vannak (ahogy az út is keskeny, meg a kapu is szoros). Ha sok hely is van, de sok idő el is telt.

Hogy az angyalok, meg Sátán levettetett volna, nem tudom, honnan a csudából veszed (Nem kéne hozzátenned neked sem a Jelenések könyvéhez). Mikor az istentelen angyalok e földön hatottak, annyi erőszakosság és bűn volt, hogy csak na, mikor levettetnek sokkal-sokkal többen, gondolom olyan nyomorúság lesz, ami még nem volt, és Isten kell, hogy véget vessen e dolognak, különben minden ember elveszne. Nem kéne hozzátenned a Jelenések könyvéhez, ilyesmiben meg nem egyezem veled!

Benny Hinnt meg nekem ne emlegesd, meg NS-t sem, ha démonról van szó. Mit sem törődöm velük, meg a körülöttük levő „szabadulásokkal”. Ha démon megnevezi magát náluk, lehet hitető szellem, meg egyéb, semmi közöm hozzá. Hogy egy démon szálljon meg több embert, semmi bibliai alapja, hogy több démon száll meg egy ember, ennek meg több példája is van a Bibliában (Magdolna, vagy Légió).

A szellemek száma nem nőhet, mert Isten a hatodik napon megszűnt teremtő munkájától. Ez benne van a Bibliában. Ha létre is jöttek szellemi lények, nem szellemek voltak, hanem óriások, eleitől fogva híres-neves emberek. Ők is csak törvénytelenül jöhettek létre, de emberek ők, vagy emberekbe költözött egyébként test nélküli (mert Noé napjaiban minden földi test elveszett) lények.
Az emberek szellemeit meg Isten valószínűleg e világ előtt teremtette, ismerte is őket, ez alapján ki is választotta, el is hívta övéit.
Mondom, semmi alapod azt feltételezni a Biblia alapján, hogy a szellemi lények szaporodnának. Akik erre képesek voltak (Isten fiai), azok meg elvesztették testüket Noé napjaiban. Iszonyú sokan lennének, ha egész lassan is szaporodnának, amit te feltételezel, az borzasztó lenne.
Bűn sincs olyan sok szellemtől. Az ember önmagában gonosz, ha az atyák vétkéről van szó, nem szellem, sem démon, hanem az atyák vétke.
Szóba nem jön, hogy ha valaki vétkezik, paráznaság szelleme, meg hasonlók jönnének létre, nyoma sincs ennek a Bibliában. Hanem az van a Bibliában, aki mást hirdet, mint az apostolok, legyen átok. Nem kéne ilyem butaságokat hirdetni, és mentségeket találni a vétkezőnek. Bizony, aki a bűnt cselekszi, nincs Krisztusban. Nem szabadulás kell annak, hanem megvallás és bocsánat.

A szülő meg nem tehet szellemet-démont a gyerekbe. Még csak az kéne! Ez is veszedelmes eretnekség, még akkor a végén igaza lenne a derekprinszeknek (pedig dehogyis), és generációs átkok után kezdenének kutatni a kicsik, a hitben erőtlenek, hogy miért is nem megy nekik a szentség, meg az áldás. Pedig aki Istentől született, az nem atyától, férfi indulatától, sem testtől és vértől, hanem Istentől. Aki hisz, azon nincs generációs átok, akin van generációs átok, az meg nem Istentől született. Derek Prince, meg Marilyn Hickey, meg a többi szédítő meg istentelen hamisságokat hirdet, ezek a tanításai ellenkeznek a Bibliával, az apostolok és Krisztus tanításával, az evangéliummal (ilyen pl. a generációs átoktan).

Nem értem, kedves jauie, ha kértelek, hogy ne írd kijelentőmódban azokról, amiben nem egyeztünk meg, akkor miért írod mégis úgy. Írd a magad nevében, abból baj nem lehet.
Semmi kedvem a Biblia elemeiben megegyezni, sem részletesen kielemezni alap dolgokat.
Ha nem hagysz fel ilyen istentelen dolgok mintegy magától értetődőnek vett használatával, én nem keresem, inkább kerülöm veled a vitát. Miért kell nekünk a fényes-híres-nevesek tévelygéseit szólni, ha van egyszerű és tiszta?

Emellé vedd kérlek figyelembe, amit én írok, mindnek van bibliai alapja, amiben te ellenállsz, egynek sincs semmi. El kéne ezen gondolkodnod!

CSerfa

Előzmény: jauie (140)
tanú Creative Commons License 2004.02.13 0 0 161
Kezdetben Tomasovszky István vezette a nyíregyházi gyülekezetet, aztán csak úgy a Dunántúlra költözött.
Minden évben hazajár, de a kilencvenes években csak kétszer jött el a gyülekezetbe.
Igen, voltak vele bizonyos problémák, erre fel hallottam, hogy így meg úgy a Tomasovszky-szellem.
Ennél sokkal „gonoszabb” a „Csomós-szellem”, űzték is rendesen. Névadója most Virgáékhoz jár.
Ez túl kényes ügy ahhoz, hogy ide leírjam. Ha nagyon akarod, e-mailben referálok.
Előzmény: colour99 (158)
spamexes Creative Commons License 2004.02.13 0 0 160
Hoooo, kedves jauie, azert egy lepest vegyunk vissza, mert ugye nem minden " eleses " csak egy egyszeru eleses. Van olyan is, amikor az Ur Ereje erint meg valakit es olyankor nem csak azt a kulso megmutatkozasi formajat kell nezni, amit magyar nyelven ugy hivnak, hogy: " elesni ", hanem azt is nezni kell kozben, hogy mi megy vegbe belul az erintett emberben.
Az ordongos ember is, aki Jezus Krisztus labai elott osszeesett, tudod, aki a sirboltokban lakott, miutan Jezus elott osszeesett, hogyan kelt fel? Ugy kelt fel, hogy kozben Jezus kiuzte belole a demonokat. Tehat szabad emberkent allt fel. Jezus Krisztus elott osszeesett Janos is, aki a Patmosz szigeten kapott latomasokat, sot: Janos azt mondta; ugy rogyott ossze, mint egy halott a latvanytol. Mert abbol a latvanybol Ero es Hatalom aradt, ez az Ero lokte foldre Janost is, ettol esett le Pal is a lorol, vagy a katonak, akik el akartak fogni Jezust. De rengeteg pelda van erre. Namost, ha Te mindegyik elesest demonikusnak sorolod, akkor 100% hogy hatalmasat tevedsz.

spamexes

Előzmény: jauie (140)
colour99 Creative Commons License 2004.02.13 0 0 159
"Házasságkötés a két gyülekezet tagjai között teljesen elképzelhetetlen. Én két próbálkozásról tudok.
A második tavaly volt. Találkozgattak, de nem mertek szólni a pásztoroknak. Aztán szétrebbentek.
"

Én ezt butaságnak tartom. Mármint, hogy nem mertek szólni a pásztoroknak.
Colour9

Előzmény: tanú (153)
colour99 Creative Commons License 2004.02.13 0 0 158
"itt más volt: „Tomasovszky-szellem”, meg „Csomós-szellem”."

A "Csomós-szellemről" hallottam, de nem igazán értettem, viszont a "Tomasovszky-szellemről" nem. Ez mit jelentett?
Colour9

Előzmény: tanú (150)
colour99 Creative Commons License 2004.02.13 0 0 157
"Honnan vagy tájékozott?"

Sok nyíregyházit ismerek. Lehet, hogy téged is.

Colour9

Előzmény: tanú (151)
Don Vittorio Creative Commons License 2004.02.13 0 0 156
Úgy tűnik van itt 3 és fél nyíregyházi, és vannak áthallások - egyeseknél "átvallások" is. Ezért téma.
Előzmény: Törölt nick (146)
Don Vittorio Creative Commons License 2004.02.13 0 0 155
Na ja, de mi emberek mindig ilyenek voltunk, és mindig is ilyenek leszünk - legalábbis "I" nélkül. Ezért is szomorúak ezek a sztorik, mert azt mutatják, hogy a kereszténység meg "I" valahol a prioritási lista végén kullognak. A dobogós helyeken a vélt és valós sérelmek, az azokért lobogó harag és bosszúvágy, a bizonyítási kényszer meg a nagyravágyás tanyázik. (Ez négy. Akkor valahol holtverseny van.)
Előzmény: elterito (154)
elterito Creative Commons License 2004.02.13 0 0 154
Micsoda hülye patvarkodás (ha igaz)
(ha nem, akkor is, csak akkor regény, mint pl. a rómeóésjúlia)
Előzmény: tanú (153)
tanú Creative Commons License 2004.02.13 0 0 153
”… ez a kép mindent elárul, azt is, hogy azok már a múlté…”

Szanitter ott tett keresztbe Virgáéknak, ahol csak tudott. Aki azt mondta hogy ők is keresztények és szeretni kell őket, azokat kioktatta!
1995 július 9: összejövetel előtt kihívták egy másik terembe azokat, akik Virgáékhoz is jártak. Egyeseket kirúgtak, másoknak választaniuk kellett, hogy hova akarnak járni.
1996-ban Virga Miklós megindította a csatlakozási folyamatot. Mi meg baromira titkoltuk, nehogy Szanitter megtudja hogy mi készül, és nehogy latba vesse a befolyását. Uzoni Péter tudta miről van szó, ő szvsz döntően befolyásolta a csatlakozásunkat.
Szanitter tekintély elvű észjárására jellemző, hogy velünk nem beszélt, hanem Németh Sándornál próbálta elérni, hogy zavarjon vissza minket.
Amikor nem sikerült, egy ideig úgy tett, mint aki lenyugodott.
Aztán amikor kiderült, hogy szimpatizálok az Autonóm gyülekezettel, akkor azt hitte, hogy itt az idő, és próbálta lejáratni a „testvérgyülekezetet”, hogy na, kik járnak oda.
Most olyan mintha nyugalom lenne, de semmi kétségem a felől, ha Szanitter kedvezőnek ítéli a helyzetet, újra lecsap.
Amikor országos vezetőségi, vagy egyéb rendezvény volt, Szanitter Zoltán és Virga Miklós mindig külön utazott, hiába ugyanoda mentek.
De azt hiszem, később már volt rá példa hogy egy kocsiban utaztak.

Házasságkötés a két gyülekezet tagjai között teljesen elképzelhetetlen. Én két próbálkozásról tudok.
A második tavaly volt. Találkozgattak, de nem mertek szólni a pásztoroknak. Aztán szétrebbentek.

”… Úgy tudom, hogy Virga Miklósék gyüliháza adott otthont Szanitter Zoltánék gyülis iskolájának, és talán az óvodájának vagy két évig…”

Igen, Virga Miklósék gyüliháza, a „Nyír-hit ház” adott otthont Szanitter Zoltánék bibliaiskolájának, de az inkább közös „produkció” volt.
Szintén a „Nyír-hit házban” volt Szanitterék általános iskolája kb. 18 gyerekkel.
Amióta kész lett a „Szanitter-gyülekezet” csarnoka, a „Hepicentrum”, azóta ott van az iskola, a „Nyír-hit házban” pedig az óvoda.
Csak nem sok gyülis gyerek jár oda.
Gyökerestől kellene kezelni a bajokat, nem pedig szőnyeg alá söpörni, meg reprezentálni kifelé, szvsz.

”… Ugyanitt közös családi napok, foci gálák évek óta…”

Stimmel.

Előzmény: colour99 (137)
elterito Creative Commons License 2004.02.13 0 0 152
Mondtam én: Ahány ember, annyi szellem.

Ugyanis van Németh szellem, Szatmári szellem, Papp szellem, Paulik szellem, Szanyi szellem, Nyiredy szellem, Deák szellem, Szabó szellem, Solymosi szellem, Szőnyi szellem, Gulyás szellem, Varga szellem, Hajós szellem, Szatlóczky szellem, Kapitány szellem, Molnár szellem, Eisenbarth szellem,. Bakonyi szellem és Nyitrai szellem, az Elter szellemről már nem is szólva.

Előzmény: tanú (150)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!