Keresés

Részletes keresés

agymosott09 Creative Commons License 2024.02.18 0 1 180019

Azért amúgy most kíváncsi lennék azoknak a véleményére, akik Watzkét Tuchel kibaszása miatt basztatták. Tuchel egyszer nem töltötte ki még karrierje során a szerződését, azért ez jelez valamit. Nyert trófeákat mindenütt, de általában nagyon gyorsan összevesz játékosokkal, stábbal, vezetőkkel. És itt most a Bayernnél egy olyan keret volt a keze alatt, amivel azért lehetne, vagy lehetett volna nyerni simán megint. Nem egy BVB: pénz van, drága játékosok vannak, azt igazolták le, akit akart. 

dethroner1 Creative Commons License 2024.02.18 0 0 180018

Upamecano termése 2 piros a héten, nem rossz :D

Előzmény: zlotyi11 (180015)
agymosott09 Creative Commons License 2024.02.18 0 0 180017

Biztos, hogy a jegyárak emeléséhez fog vezetni a befektető megjelenése? 

Előzmény: Csokis666 (180011)
agymosott09 Creative Commons License 2024.02.18 -1 3 180016

Csak a mínuszolódémon kedvéért jöttem, SCHEISS BAYERN! 

zlotyi11 Creative Commons License 2024.02.18 -1 0 180015

Sajnos TT nem fogja tudni végig vinni a projectet, pedig idén nagyon jó úton jár, hogy meglegyen a 0/3. :))

Előzmény: zorc09 (180014)
zorc09 Creative Commons License 2024.02.18 -1 0 180014

3 meccs, 3 vereség. Kane eljött trófeákat nyerni. :))

Datsyuk Creative Commons License 2024.02.18 -1 3 180013

3:1-re vezet a Bochum és a harmadik gólnál bejátszák a kánkánt....reszpekt Bochum ezért a trollkodásért :)

dethroner1 Creative Commons License 2024.02.18 0 0 180012

Egyszerűen a focudrukkernek nem fontos hogy a csapata nemzetközileg versenyképes-e vagy sem, hogy a saját nemzeti bajnokságában hányadik helyen szerepel. Nézd meg pl a német csapatokat. A bajnokságok 90%-ban látatlanban egyből oda lehetne adni a bajnoki aranyat a bajoroknak, nagyjából megvan hogy kiket veszélyeztet a kiesés, és ki az a 2-3 csapat akik szinte mindig odaérnek a nemzetközi szereplésre. De mi van a maradék 10 csapattal? Akiknek a szurkolói szinte soha nem látják a csapatukat nemzetközi ellenféllel szemben, akik általában túl erősek ahhoz hogy kiessenek és túl gyengék ahhoz, hogy a bajnoki aranyért, vagy esetleg dobogóért harcoljanak, nekik mi érdekük származhat abból, hogy a DFB sok pénzt kaszál a tévés pénzen? Azt úgyis népszerűség alapján osztják el, tehát egy Köln, Freiburg, Bochum szintű csapat alig kap majd többet, a pénzügyi olló még nagyobbra nyílik a "sztárklubbok" javára, az ő csapatuk továbbra sem fog tudni elindulni felfelé, nem fognak top játékost igazolni, stb. Nekik a szurkolás nem hosszú távlatokban érdekes, nem kell sok pontért izgulni, bőven elég ha az adott meccsre kimegy és kiszórakozza, üvölti, szitkozódja magát 90 perc alatt, aztán hazamegy és 2 hétre, a következő otthoni meccsig el is felejti hogy van csapat. Én ezt gondolom, de hát ki tudja :)

Előzmény: zlotyi11 (180010)
Csokis666 Creative Commons License 2024.02.18 0 0 180011

Pedig nagyon egyszerű, hogy mitől félnek. A jegyárak drasztikus emelésétől. Amiben azért van valami.

Előzmény: zlotyi11 (180010)
zlotyi11 Creative Commons License 2024.02.18 0 0 180010

Én is tisztelem, ahogy azt is megértem, hogy a szurkolók félnek. De akkor mi erre a megoldás? Mert a világ nem fog megállni, a fejlődés és a fociba betolt pénzek már most is hatalmas különbséget mutatnak a bajnokságok között. 

Amúgy elolvasva a cikket az ügyről, azért itt nem arról van szó (még), hogy az 50+1%-os szabályt akarnák eltörölni, csak a DFB szeretne külföldi tőkét bevonni, hogy konkrétan a média és marketing tartalmak után nagyságrendekkel több pénzt tudjanak bezsebelni és többek között a klubok felé is szétosztani. 

Mi a konkrét félelem ebben? Hogy megváltozik a a péntek-szombat-vasárnap lebonyolítás? Hogy mondjuk egy szuperkupa meccset elvisznek az olajosokhoz?

Vicces amúgy szerintem ez is, mert fontosabb a többségnek, hogy hétfőn pld ne legyen meccs, mint hogy több pénzt kapjanak a csapatok. Pedig azért ez nem tűnik egy olyan dolognak, amin ne lehetne megegyezni. 

 

Előzmény: Racilaci (180002)
zlotyi11 Creative Commons License 2024.02.18 0 0 180009

Nyilván van az a réteg, igen, meg ahogy írtam van a másik fele, aki meg háborog ha nem jönnek az eredmények. 

Előzmény: Racilaci (180001)
zlotyi11 Creative Commons License 2024.02.18 0 0 180008

Amúgy azt írjuk le gyorsan, hogy ITT NEM CSAK A DORTMUND szurkolókról van szó, tehát nem csak a "mieink" tiltakoznak, hanem ugyanúgy még sok más klub szurkolói is, más pályán is megállítják a játékot, stb, stb.

Datsyuk Creative Commons License 2024.02.18 0 0 180007

https://www.nzz.ch/sport/fussball/bundesliga-investoren-finanzieller-fortschritt-oder-verlust-der-fussballseele-ld.1770052 Ebben a cikkben kb összefoglalják.

Egyébként én továbbra se mondom, hogy egyetértek a szurkolókkal. De ha ők így akarnak tiltakozni, akkor tiltakozzanak.

Előzmény: Sarq_ (180006)
Sarq_ Creative Commons License 2024.02.18 0 0 180006

Oké, oké, de _konkrétan_ mi az a tervezet vagy döntés, ami ellen hetek óta megy a hiszti? Nem volt időm utánaolvasni, de most már kíváncsi lennék.

Előzmény: Datsyuk (180005)
Datsyuk Creative Commons License 2024.02.18 0 0 180005

Értem, hogy idegesítő, de azért ez a tüntetésnek még mindig egy igen leleményes fajtája. A távirányítós autókon (füstbombával) én pl. felröhögtem. Egyébként igaz, hogy sokkal tökösebb megmozdulás lenne, ha bedobálják a (életveszélyes bokatörő)csokitallért és úgy ahogy van kivonul mindenki a transzparenseket otthagyva (A teniszlabdát meg csak észreveszi valaki).
"De ez a bedobálgatás vicc kategória, oké egyszer megcsinálták, legyen, de hetek óta ez van". Erről Racilaci 180002-es kommentje jut eszembe.

Előzmény: SzGee__ (180004)
SzGee__ Creative Commons License 2024.02.18 0 0 180004

Szerintem az ilyen prosztó viselkedést semmi nem legalizál, ha mondjuk valamelyik játékos kitöri a bokáját a bedobált szarokon, akkor mi van?

Lehet tiltakozni, ott a transzparens, vagy egyszerűen ne menjenek meccsre, ha nem tetszik ami zajlik

De ez a bedobálgatás vicc kategória, oké egyszer megcsinálták, legyen, de hetek óta ez van

Vagy akkor térjünk vissza oda, hogy nincsenek tv-s pénzek, aztán bohóckodhatnak ahogy tudnak

Akinek ez nem tetszik, az menjen nézzen regionalliga meccseket

Előzmény: Datsyuk (180003)
Datsyuk Creative Commons License 2024.02.17 0 0 180003

Pedig pontosan leírod, hogy miért is jogos most a szurkolók demostrációja / félelme. Anno ment a cirkusz és a kenyér a népnek miközben a legtöbb ember tudta nélkül a szakadék szélén táncolt a klub. A hitelezők kezében volt.

Ha a Schalke (Tönnies), Hertha (Windhorst) példáját még hozzávesszük akkor elmondható, hogy nem túl jók a tapasztalatok a befektetőkkel a bundesligában.....

Mert mi történik ha a mecénás/ befektető becsődől? Ki állja akkor azokat a csekkeket? Jöhet a liga 3 vagy a banki hitelek?

Mi messziről szurkolunk egy adott klubnak, nekik ez a szülővárosuk vagy az adott régió ahol felnőttek. Teljesen más a kötődés és az érzelmi töltet.

Előzmény: Sarq_ (180000)
Racilaci Creative Commons License 2024.02.17 0 1 180002

Én nagyon tisztelem ezt a fajta civil kurázsit. Épp ez az, ami hiányzik idehaza úgy általában minden téren.

Előzmény: Sarq_ (180000)
Racilaci Creative Commons License 2024.02.17 0 0 180001

de közben álszent a dolog, mert ha nem jön az eredmény, akkor elégedetlen....

 

 

Nem Ti szoktatok panaszkodni a BVB-drukkerekre, hogy az echte liebe alapján minden szart elnéznek a csapatnak? -:)

Előzmény: zlotyi11 (179998)
Sarq_ Creative Commons License 2024.02.17 0 0 180000

Amúgy a dortmundi szurkolói fejekben is rendet kellene már tenni ezügyben. Az nem volt baj, amikor a 90-es évek közepén sorra igazolgatták a világ akkori legerősebb, leggazdagabb ligájából, a Serie A-ból a német meg brazil válogatottakat. Az sem, amikor néhány évre rá Amoroso leigazolása volt a világszenzáció. Utólag persze könnyű volt okosnak lenni, de akkor senki nem tiltakozott, amikor ezek villogtak a pályán, meg hozták a bajnokságokat és a BL-döntőt.

Gondolom Gelsenkirchenben sem azt vizionálták, ahol most vannak,  mikor világraszóló építészeti csoda fedett stadiont építettek egy lecsúszóban lévő bányászvárosnak. Az is csak úgy lett, nem pénzből épült...

Nem azt mondom, hogy mindent oda kell dobni kőgazdag hiénáknak, de a szentimentális érzelmek felett is eljárt már az idő.

Sarq_ Creative Commons License 2024.02.17 0 0 179999

Van ez a romantikus mítosz a német klubok 50%+1-éről, de most konkrétan mi baszogatja a szurkolóknál a biztosítékot? Volt már valamilyen döntés?

zlotyi11 Creative Commons License 2024.02.17 0 0 179998

Az a baj, hogy a német szurkoló azt reméli, hogy ezzel a modellel majd ugyanúgy felveszi a versenyt a nagyokkal mint régen, de közben álszent a dolog, mert ha nem jön az eredmény, akkor elégedetlen....aki meg épp nem elégedetlenkedik, az egy hétvégi szórakozásnak fogja fel az egészet és szarik arra épp mi történik a pályán.

Szóval a tradíciókat értem, de ez már a széllel szemben hugyozás esete. 

Előzmény: w.ullrichfun (179996)
w.ullrichfun Creative Commons License 2024.02.17 0 0 179997

Ködösíteni és pihentetni keddre. Bejött, semmi kétség! :) 

 

Előzmény: ForzaViola (179993)
w.ullrichfun Creative Commons License 2024.02.17 0 0 179996

Nem, sokan vagyunk, de ez egy kétoldalú, és erősen ellenkező dolog:

1. Oké, jön plusz pénz, jobb fizuk, jobb spílerek, jobb csapatok - ez a reális, racionális jövőkép, ettől versenyképesebb lenne a BuLi akár a PL-el is, tetszik, vagy elfogadod.

2. A vérbeli törzsszurkoló, sűrűn meccsre járó, helybéli, vagy közel lakó a közeg változását érzi ettől, vélhetően számára nem szimpatikus irányba, és a tradíciók elvesztését látja (már rég elveszett, de az illúziót még kergetik) attól, hogy csak a több pénztől lesznek jobbak a fiúk, (ne attó' legyenek má' jobbak, hanem csak simán!?) és profit orientált céggé alakul a szeretett csapata. Ellenkezik, mert joga van hozzá ...

 Már rég nem a 2. pont határozza meg a top futballt, talán tudják is(sőt biztosan tudják) - de lázadhatnak, kritizálhatnak, tüntethetnek, tehát megteszik. Majd megunják szerintem és/vagy a többség, a nem lázadók, és a klubok közös erővel leállítják - Lasztinak van igaza, 3. rendbontás után zárt kapu akár mindkét klubnak, első kettőért még "csak" kemény bünti. Abbahagynák szerintem is.

 

Előzmény: agymosott09 (179981)
w.ullrichfun Creative Commons License 2024.02.17 0 0 179995

Nem lehet :)

Ez is egy "kis lépés" arrafelé, amit mi nem érthetünk :P

Olyan volt, mintha "1 pontért jöttünk, az legyen meg biztosra" aztán elöl vagy bepottyan valami, vagy nem. Hát nem pottyant, igaz nem sokon múlt, de ma extra indiszponált volt mindenki, össze-vissza rugdosták, rosszul passzolták, picsán rúgták a labdát legtöbbször, lehet ezt látva döntött úgy a kispad (mostmár ne csak Edint szidjuk, ott ül vele Manni és Nuri is) hogy jó az X .... mondjuk én még azt is hozzá néztem, az amúgy sem toppon játszó BVB a sok játékmegszakítástól egyre rosszabb lett.

 Ez még nem mentség arra, hogy egy baromi rossz meccsen, egy qva gyenge Wolfs ellen nem sikerült nyerni, de ennyi önmagához képest nagyon gyenge játékos teljesítménye mellett érthető. Remélem a CL meccsen pont az ellenkezője lesz ...

 

Előzmény: agymosott09 (179991)
Datsyuk Creative Commons License 2024.02.17 0 0 179994

Több "mentalitás és küzdés" kellett a pályára az én tippem. De kíváncsi vagyok megkérdezik-e tőle.... 

Előzmény: agymosott09 (179991)
ForzaViola Creative Commons License 2024.02.17 0 0 179993

Hát ez nagyon hitvány volt. Próbálok rájönni, hogy Terzic taktikája mi volt, de inkább elengedem

SzGee__ Creative Commons License 2024.02.17 0 1 179992

Micsoda balfasz brigád te jó ég :(

 

agymosott09 Creative Commons License 2024.02.17 0 0 179991

Ezt az Özcan-Reus cserét valaki magyarázza el nekem, légyszi!

Datsyuk Creative Commons License 2024.02.17 0 0 179990

A támadási taktikánk: előre ívelni, talán megszerezve hátra passz az érkező második hullámnak. És ennyi, onnantól fogva szabad a gazda.....

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!