Keresés

Részletes keresés

olahtamas Creative Commons License 2022.10.15 0 1 75959

Ez így általánosságban elég nehezen megtippelhető érték.

El kell menni egy könnyű túrára, és aztán abból már lehet számolni, mit vállal be az illető.

pl. egy Dömös - Rám-szakadék - Dobogókő ha kijön 2 órából, akkor egy 40-50 km-es túra sem okozhat gondot.

De egy átlagosan elhízott könyvelőnek, lehet ez a 7-8 km-is már túl sok.

Előzmény: Nemo Identitas Aquarius (75958)
Nemo Identitas Aquarius Creative Commons License 2022.10.15 -1 0 75958

Érdeklődés...

 

Optimálisan számolva, hegyes-dombos terepen egy átlagos ember, hány kilométeres túrát tervezhet egy napra ?

AttHunter Creative Commons License 2022.10.14 -2 0 75957

Nagy rá az esély. A 3-4. kép nagyon árulkodó.

https://www.turistamagazin.hu/blog-bejegyzes-1/80-eve-adtak-at-a-stiasny-pihenot

Bár zavar, hogy lent a kastély nem látható.

Előzmény: Bikk Pubi (75956)
Bikk Pubi Creative Commons License 2022.10.13 -1 0 75956

Stiasny-pihenő. Talán.

Előzmény: AttHunter (75955)
AttHunter Creative Commons License 2022.10.13 0 0 75955

Talán Csobánka fölül néznek a Csikóvár felé, mert ott van a műút alattuk.

Előzmény: Jesper Olsen (75953)
AttHunter Creative Commons License 2022.10.13 -1 0 75954

A Csikóvár megvolt, de a Párduclyukról svédgombom sincs.

Előzmény: Jesper Olsen (75953)
Jesper Olsen Creative Commons License 2022.10.13 -2 0 75953

Vajon hol lehet az a "Párduclyuk"?

Előzmény: AttHunter (75952)
AttHunter Creative Commons License 2022.10.13 0 1 75952
Pulmy Creative Commons License 2022.10.12 -2 5 75951

No akkor novákkatalin saga után egy kis Kéktúrázás napja 2022.

 

Mint tudjátok múlt szombaton volt ez a rendezvény. Idén már másodszor vállaltunk szakaszvezetést, újfent az AK-n. Ezúttal a mozgalom talán legszintesebb szakaszát választottuk Halápi csárda- Nyíracsád között bő 25km-en. Csapatunk több lemondás után öt főből állt, de micsoda öt főből! Tíz kéktúra jelvény taposta a Nyírség néhol bokáig érő homokját. Ugyanis mindnyájan teljesítettük már az OKT-t és a RP-DDK és most az alföld rónaságait rójuk fáradhatatlanul. Első menyasszonyomhoz és hozzám innét a fórumról csatlakozott hozzánk timetable sporttárs barátom, valamint két fiatal srác, akikkel tavaly Petróczi iskola előtti letörésnél borítottuk fel majdnem egymást. 

 

Megadtuk a módját, hisz indításnak mindjárt eldurrantottunk egy flaska pezsgőt, hogy megünnepeljük a nem rég befejezett OKT-t. Mindnyájunkat meglepett a Nyírség, hisz az alföldi puszták után nem igazán számítottunk dombokra és ekkora erdőkre. Hármashegy külön is tetszett, csakúgy az ország legrégebbi kisvasútja. Petőrész kilátója tákolmánynak tűnik, de nagyon stabil. Ennek ellenére csak timetable vette a bátorságot a bevételére. 

 

Buzitán az egész Kék kör eddigi legrosszabb élményét éltem meg. Egy elrobogó autóból kisebbségi suhancok ordibáltak meg. kedvesem úgy értette: hajrá, hajrá. ...de mi vájt fülüek tisztán hallottuk az ordenáré rigmust: a kúrva anyátok! A Vécsey kúria kimaradt, mivel magántulajdon.

 

Buzita után még egy jót kanyarogtunk Nyíracsád körül, majd egy gettós részen értük el a falu központját. A túra végére értünk, 6 és fél óra alatt húztuk be a távot. ...de még vissza volt egy kultúrbomba, mert előre leszerveztem a lelkésszel és a parochussal, hogy megnézzük a református és a gör.kat. templomot.  Timetable még érezte a bugit,így elköszönt és még elsuhant a Gúti-erdőig,ahonnét még kigyalogolt Szabadság-telepig, hogy ott szállhasson buszra

 

Hazafele leszálltunk Haláp lakótelepnél ahol lecsó fesztivál volt. na itt igazi kéktúrás élménnyel zártuk a napot. Megkínáltak lecsóval, friss kenyérrel és a gazda a fiával még citeráztatott is, miközben jóízűen faltuk a tarhonyás lecsót, mely jó csípős volt. Sőt a kaja mellé rosé-val is szolgáltak és sértésnek vették mikor fizetni akartunk. Még arra is noszogatni kellett őket, hogy legalább egy kör italra visszahívhassuk őket. Na ezek a nagy élmények, ezekért (is) megéri körbetalpani az országot.

 

AttHunter Creative Commons License 2022.10.12 -1 0 75950

Sajnos az irtáskor nem voltam ott és nem tudtam fényképezni.

Mindent kitakarítottak, nem igazán találtunk példányt azóta, se élve, se halva.

Az irtás utáni nap hívták a lányomat és mondták, hogy biztos, hogy ilyen darázs, értesítik a környék méhészeit.

Sajna a közelben több elhagyott zártkerti ház is van, oda akár be is fészkelhettek (én meg nem nézem ezek után).

Én is azt olvastam, hogy Franciaországban és Olaszországban jelentek meg, de ezek szerint terjednek.

Előzmény: annyi baj legyen (75948)
garass Creative Commons License 2022.10.12 -1 1 75949
annyi baj legyen Creative Commons License 2022.10.12 0 0 75948

"Ázsiai óriásdarazsak fészkelték be magukat. "

 

Van esetleg fénykép egy példányról?

Várható a felbukkanása az országban, de én még igazolt találatról nem hallottam.

Előzmény: AttHunter (75947)
AttHunter Creative Commons License 2022.10.12 -1 1 75947

A lányomék az erdőben laknak és a tető felső kis háromszögébe sumákul fészket építettek a darazsak.

Észre sem vettük de egyszer azért kiszúrtam. Kihívták a darázsirtókat, de merre kijöttek a lányom egy reggel belelépett egy darázsba.

Pillanatok alatt triplája lett a lábfeje és elkezdett egyre feljebb dagadni.

Természetesen "kórházroham" lett a vége és négy szuri a popóba.

Az irtók másnap jöttek, irtottak és elakadt a lélegzetük.

Ázsiai óriásdarazsak fészkelték be magukat. El is vittek pár példányt vizsgálatra, valamint alaposan szétnéztek az erdős részen.

Nálunk eddig elég ritka faj, ráadásul irtja a háziméheket.

 

Szóval csak azért mesélem el, mert nem kell sok és meg van a baj. Egy eltévedt példány is lehet veszélyes.

Talán a nyugodtság és a testet fedő öltözet (kullancs ellen sem rossz) sokat segíthet.

Előzmény: olahtamas (75946)
olahtamas Creative Commons License 2022.10.11 -1 1 75946

Ezt nevezem odafigyelésnek!

Tehát nem hangosan vihogva túrázni, hanem csendben figyelve a természetet!

Így van esély a züm-züm meghallására és a kerülésre!

Ez persze nem jelenti azt, hogy nem lehetnek váratlan helyzetek, de akkor se csapkodjunk/hadonásszunk, hanem higgadtan álljunk tovább!

Előzmény: Jesper Olsen (75942)
ValamiV2 Creative Commons License 2022.10.11 -1 3 75945

1. Miért is lenne több, mint "mi"? (Bár nem tudom kit takar a mi.)

2. Én speciel nem Budapesten élek, de ne zavarjon. :)) Szóval én speciel konkrétan a vidéki Magyarországon élek. Mi több 2 faluban nőttem fel.

 

Az egyszerű emberek problémái csak azokhoz tudnak eljutni, akiket ezek a problémák valóban érdekelnek....Ehhez még kéktúrát sem kell bejárni.

Előzmény: Bridge of Spies (75944)
Bridge of Spies Creative Commons License 2022.10.11 -4 1 75944

Össze-vissza beszéltek.

A kohézió az egészben az hogy önmagatokat erkölcsileg piedesztálra emelve lenézzétek, negatívnak tüntessétek fel azt ami pedig alapvetően pozitív dolog. Kivillantotta a foga fehérjét az igazi ego a naaagy turista tolerancia könnyen lehulló álarca mögül.

A mű bájolgást felváltotta az utálkozás, mert bejött a képbe egy olyan ember aki látszólag több mint "mi", húzzuk le gyorsan a mocsárba, legalább virtuálisan, mert attól jobb lesz a kis lelkünknek....

------------

A vidéki Magyarország pejoratív értelemben való emlegetése pedig valóban a fővárosi, önmagát egy kissé mindig is a"vidék" fölé helyező budapesti átlagpolgár szokása. Ha tetszik ha nem. Persze ez az általánosítás itt sem az igazi, mert a főváros is heterogén. Éppen úgy mint a vidék.

 

Ha Novák Katalin valóban bejárja a kéktúrát, annak csereháti, zempléni, cserháti szakaszait is hiánytalanul akkor garantált hogy átfogó képet fog kapni az egyszerű emberek problémáiról. Ez a téma kipipálva.

És ehhez semmi köze jelen esetben a nők és a családok helyzetének, amivel szerinted ő "nem szembesül."

 

(Háromgyermekes anyaként. Hát persze.)

 

 

Előzmény: ValamiV2 (75936)
klogg Creative Commons License 2022.10.11 0 3 75943

Egyszerű: fészek-bejelentésre kell kötelezni a lódarazsakat. Írni kell a facebook-csoportjukba, biztos van nekik olyan. :P

Előzmény: Jesper Olsen (75942)
Jesper Olsen Creative Commons License 2022.10.11 -2 0 75942

De ahhoz tudni kellene (előre), hogy hol vannak a fészkek.

Előzmény: olahtamas (75941)
olahtamas Creative Commons License 2022.10.11 -2 0 75941

Szombaton a Pilis-nyereg környékén is 2 túrázót mentő vitt el darázscsípés miatt.

Tényleg érdemes odafigyelni, és higgadtnak maradni!

Jobb a fészkeket 10-20 méterre megkerülni, még ha bozótos is az erdő.

Előzmény: garass (75939)
tyler-durden Creative Commons License 2022.10.11 -1 1 75940

persze, csak a túraleírásban van mindig ez a nyugatról keleti irány, csak furcsa volt, hogy nem körben követik a szakaszszámozással

Előzmény: olahtamas (75938)
garass Creative Commons License 2022.10.11 -3 1 75939

Idén már nem először támadtak a lódarazsak a Mátrában. Érdemes oda figyelni!

https://hvg.hu/elet/20221008_lodarazs_matra_hazaspar_allergia

 

olahtamas Creative Commons License 2022.10.11 -2 2 75938

A magyarországi szabványos jelzéssel ellátott turistautak mind kétirányúak, így ebből a szempontból nem értelmezhető a kijelölés iránya!

Előzmény: tyler-durden (75929)
_ZE Creative Commons License 2022.10.10 -2 5 75937

Semmi lesajnálás, csak tudod vannak az országnak megélhetési, illetve infrastrukturális téren kifejezetten hátrányos területei.

Előzmény: Lovrin (75935)
ValamiV2 Creative Commons License 2022.10.10 -1 3 75936

A vidéki Magyarország elég heterogén természetesen, pl. ezzel is lehetne szembesülni. :)

De hát nem szembesül ő pl. a nők, vagy a családok helyzetével sem, pedig 10+ éve még értette ő is.

Előzmény: Lovrin (75935)
Lovrin Creative Commons License 2022.10.10 -2 1 75935

Miért lenne a "vidéki Magyarország" egy olyan dolog amivel szembesülni kéne? Nem értem miért kell lesajnálni, pláne ha Budapest (hívhatjuk budapesti Magyarországnak?) a viszonyítási alap.

ValamiV2 Creative Commons License 2022.10.10 -3 3 75934

Azért annyit hozzátennék, hogy négyes váltóban futotta le, tehát 10,5 km kellett futnia, nem 42 km. :) Mielőtt bedőlnénk annak, hogy a maratont futotta le. :)

 

Ettől függetlenül persze simán tudhat legyalogolni 42 km-t, de az, hogy ő szembesül majd a vidéki Magyarországgal viccnek is rossz.

Előzmény: AttHunter (75922)
Leadfoot Creative Commons License 2022.10.10 0 1 75933

:-DDDDD

Előzmény: Bridge of Spies (75930)
rezignált Creative Commons License 2022.10.10 0 1 75932

Két OFF helyesbítés: az adršpach-teplicei sziklaváros nem Szász-Svájc (az jóval nyugatabbra fekszik, Drezda környékén) - illetve időpontfoglalásra csak az adršpachi bejáratnál van szükség, a tepliceinél nem (és a kettő között külön jegyváltás nélkül is van átjárás, a sárga jelzés mentén).

Előzmény: jzp2107 (75886)
Bridge of Spies Creative Commons License 2022.10.10 -1 1 75931

Az első véleményed volt az őszintébb ez már inkább pr az imidzsépítéshez. 🙂

Előzmény: hadidoki (75921)
Bridge of Spies Creative Commons License 2022.10.10 -6 2 75930

Off

Ezt a mondvacsinált krízishelyzetet egy olyan réteg (10%-a) generálta amelynek jobb lett volna csöndben maradnia mert messze messze jobban élnek (nagyon) mint sokan mások.

 

On

És miért is kell ezt összemosni Novák Katalin kéktúràzási szándékával?

Az égvilágon semmi köze hozzá, csak a te fejedben.

Az egyik a munkája a másikat szabadidejèben teszi.

A te munkádat sem aszerint értékelik hogy mit csinálsz a szabadidődben.

Előzmény: jzp2107 (75928)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!