Keresés

Részletes keresés

BBéci Creative Commons License 2007.07.03 0 0 10484

 Windy!

Apósom egy hónapig várt rád, hogy igéreted szerint megjavítsd az általad felszerelt klímát, aztán hívott másik szerelőt, aki 2 nap múlva megjelent nála!

Engem kért ennek közlésére.

Előzmény: windy12 (10482)
roxul Creative Commons License 2007.07.02 0 0 10483

Hali!

 

Működik a weblap!

Előzmény: klimakiraly (10480)
windy12 Creative Commons License 2007.07.02 0 0 10482
Yeah!
Előzmény: klimakiraly (10480)
Eryk Creative Commons License 2007.07.01 0 0 10481

Szia!

 

Legalább. Aztán én legalább 30-40 percet vákumon tartom még a kört. Aztán egy kis nitrogént is illik "rátnyomatni" tömörségvizsgálatra. Ha ez is rendben van, akkor szoktam nyugodt lenni. Nem hívnak vissza.

Előzmény: Törölt nick (10476)
klimakiraly Creative Commons License 2007.07.01 0 0 10480
Szia!

Ha menne az www.eurovent-certification.com oldal akkor megnézhető lenne kik azok bevizsgáltatják a gépüket velük.

"A" - "D" ugyan az mint a piacon a "100% pamutzokni" és a 80% -os ~1 000 Ft.-os cípőbolti. :-)
Meg kell tapizni mind kettőt, és amelyik tetszik azt megvenni a szakcégtől. És akkor nincs vita hogy a szerelő vagy a klíma rossz. A kereskedő sosem hibázik ... neki nem panaszkodhatunk.

Mindenki azt mond, és manapság már ír is amit akar/mer!

K.K.
Előzmény: windy12 (10468)
klimakiraly Creative Commons License 2007.07.01 0 0 10479
Helló!

Gondolom nem egy emberre gondolt a kolléga 2 óra alatt.
3 ember az megcsinálja ennyi idő alatt.
Mínusz anyagköltség és kiszállás, kiszállítás, garanciás munka viselés gondolom.

És akkor nem olyan sok az.

Alig több idő felszerelni a klímát mint leírni miket illik megcsinálni.

K.K.
Előzmény: jo_lenne (10477)
spyrro Creative Commons License 2007.07.01 0 0 10478
Pedig elhiheted... Ezeket az adatokat a gyártók adják ki és nem a forgalmazók .
Azt én is néztem , hiába Panasonic az bizony D energiaosztályos , azért nem is viszik !
Előzmény: windy12 (10468)
jo_lenne Creative Commons License 2007.07.01 0 0 10477

Nem kell betonvasat fúrni, sima Porotherm tégla fal van.

Akkor ez a vákumolás a drága a szerelésben?

Előzmény: windy12 (10475)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.01 0 0 10476
A vákumolás szabványideje a 30 perc?
Előzmény: windy12 (10475)
windy12 Creative Commons License 2007.07.01 0 0 10475
Ha ügyes, és nem kell másfél óráig falat fúrni (vasbeton) akkor két óra alatt simán lehet végezni, úgy, hogy abból fél óra a vákumolás.
Előzmény: jo_lenne (10473)
spyrro Creative Commons License 2007.07.01 0 0 10474
Dehogy nem hiszek :))) Köszönöm a válaszod , csak arra lettem volna kiváncsi , hogy
az adatok alapján ez most milyen minőségű - alja - középkategória vagy jó ...?
Előzmény: Lator (10469)
jo_lenne Creative Commons License 2007.07.01 0 0 10473

köszi, akkor nem értem hogy akar az ember este 7-re jönni? Furcsálltam, mert közben a 45 ezres munkadíj meg egy kicsit soknak tűnik egy akkor úgy gondoltam kb. egy órás munkáért...

Előzmény: k. revilo (10472)
k. revilo Creative Commons License 2007.07.01 0 0 10472
szia

Olyan 3 óra körül kell azért!
Előzmény: jo_lenne (10471)
jo_lenne Creative Commons License 2007.07.01 0 0 10471

Sziasztok!

 

Kb. mennyi ideig tart egy profinak felszerelni egy légkondit (egy külső, egy belső egység egy fal két oldalára)? Családi házról van szó, kb. 2,5 méter magassra kell felrakni. Nem kell vezetgetni sehova a csővet csak át a falon.

 

 

Lator Creative Commons License 2007.07.01 0 0 10469

Már 1x leírtam, de csak a kedvedért mégegyszer: A Tied "A" energiaosztályú hűtésnél.

Fűtésnél: "B"

Itt egy táblázat, ha nekem nem hiszel.

 

 

 

 

Előzmény: spyrro (10467)
windy12 Creative Commons License 2007.07.01 0 0 10468
Ma véletlenül a médiamarkban nézegettem a klímafelhozatalt, és megakadt a szemem egy Panasonic készüléken. 2,6 kW-os, R410-es gázos, és "D" energiaosztályos volt. Mellette a jó öreg AEG R407C-vel, és "A" energiaosztályos jelöléssel. Vajon miért nem akarom én ezt elhinni? Kutya nem ellenőrzi itt magyarországon ezeket az adatokat, úgyhogy rá lehet írni a gépekre bármit. Pláne azokra, amiknek még katalógusuk sincsen (lásd Daewoo, AEG, Nimbusz, stb.)
Előzmény: spyrro (10467)
spyrro Creative Commons License 2007.06.30 0 0 10467
Nem inverteres... :)) Sajna , de ettől fűggetlenűl melyik kategóriába sorolható ?
Lator Creative Commons License 2007.06.30 0 0 10466

EER 3,2 felett "A" kategóriás, függetlenül attól, hogy inverteres, vagy sem.

 

 

Előzmény: fodorb (10465)
fodorb Creative Commons License 2007.06.30 0 0 10465
Mondjuk úgy, hogy a prenium kategóriának az alsó része a EER értékből arra következtetetk, hogy nem inverteres
úgy rémlik, hogy 3,4 es EER felett van A kategória
Előzmény: spyrro (10463)
robErt Creative Commons License 2007.06.30 0 0 10464
Az én klímám is szines távirányítóval reklámozták és csak a gombok színesek és egy led a beltérin ami több szinben is világít, funkciótól független :))))
Előzmény: spyrro (10463)
spyrro Creative Commons License 2007.06.30 0 0 10463
Sziasztok !
Szeretném megkérdezni , hogy ez milyen gép ? Gyenge , közepes , vagy jó ?
Ezek az adatok Nektek biztos többet mondanak...

Hűtési teljesítmény : 3.69 KW
Fűtési teljesítmény : 3.81 KW

Teljesítmény felv Hűtés : 1150 W
Teljesítmény felv Fűtés : 1120 W

Páramentesítés : 1.5 l / h

Levegő térfogat beltéri : max 550 m3 / ó
Levegő térfogat kültéri : max 1700 m3 / ó

EER hűtés : 3.21
Fűtés : 3.41

Energia osztály : A

Hűtőközeg : R 410 / A

Zajszint max DB - Beltéri : 38
Kültéri : 52

Áramfelvétel ( A ) hűtés : 5.3
fűtés : 5.2

Súly - beltéri : 10 kg
kültéri : 32 kg

Szolgáltatások :

Hűtés - páramentesítés - fűtés - szellőztetés
Smart automatikus üzemmód
Vízszintesig állítható levegő kifújás
Idővezérlés
Sleep - éjszakai program
Super gyors hűtés
Automata újraindítás
Teljes távirányítás
Szines LCD kijelző a beltéri egységen
(az összes beállított funkció látható )
3 év teljeskörű garancia
roxul Creative Commons License 2007.06.30 0 0 10462

Üdv!

 

Alapvetően egyetértek, csak avman úgy másolta ide a törvényt, mintha az mindenhol érvényes lenne. Egyébként mindenhol építési engedély köteles, csak sok helyen - lásd az említett XI. kerületet - nem adják meg, illetve csak feltételekkel (pl.:erkély)!

Ui.: akinek van erkélye - mondjuk egy panelen - az símán szereltethet fel klímát, úgy, hogy az nem látszik az utcáról, de ehhez is kell(ene) engedélyt kérni.

Az, hogy sok helyen van fönt klíma, az csak annyit jelent, hogy sokan nem tudnak erről a rendeletről- vagy nem érdekli őket.

 

Előzmény: rnagy8 (10460)
windy12 Creative Commons License 2007.06.30 0 0 10461

"A legtöbb új építésű projektben a lakásokat eleve úgy építik meg, hogy azokba a légkondicionálót gond nélkül be lehessen szereltetni, és opcióként a fejlesztő be is szerelteti azt, így már kulcsrakész állapotban sem kell a hőségtől tartaniuk a lakástulajdonosoknak. Hasonló a helyzet Budapest két jelentős fejlesztésénél, a IX. kerületi Corvin sétánynál és az Újpesten épülő Károlyi Városközpontban, valamint az Engel nagyszabású győri projektjében és a budai Sun Palace-ban./"

Sajnos pont ez a probléma, hogy nem tervezik be még most sem az új építésű lakóparkokban sem a klímaberendezéseket. A Sun Palace-ban az önkormányzat úgy engedélyezte a kültéri egységek erkélyre telepítését (üveges erkélyekről lévén szó), hogy fa apácarácsos burkolatot kapnak egységesen. Egyedi igények szerint rendelhetik az ügyfelek a klímaberendezéseket, de bizonyos korlátok között, hogy az önkormányzat előírásainak is megfeleljen.

Több új építésű lakóparkban szerelünk klímát utólag, már átadott, befejezett lakásokban. Van olyan is, ahol úgy adják el alakást, hogy klímaelőkészítés ki van építve, aztán ez abban merül ki, hogy az erkélyre odatesznek egy 230 V-os dugaljat.

Előzmény: fodorb (10454)
rnagy8 Creative Commons License 2007.06.29 0 0 10460
Szerintem avman példája nem ellentmondásos a Tiéddel. Attól, hogy valami alapvetően nem tartozik az építési engedélyeztetés körébe, attól még egy önkormányzati rendeletben megtiltható. Nekem ebből az jön ki, hogy a törvény nem sorolja az építési engedélyköteles (és itt most az építésin van a hangsúly) kategóriába, ergó talán egyáltalán nem rendelkezik róla (mint ahogy val'szeg a kilógó virágládákról vagy ruhaszárítókról sem rendelkezik), viszont van egy-egy önkormányzat, mely saját hatáskörében betiltja egy rendelettel (ezt copy-ztad Te be). Valószínüleg ez azért van mert egy önkormányzat sokkal hamarabb fogad el rendeletet mint a kormány, így a helyi érdekeknek megfelelően "kezelik" az ügyet...
A én aggályom inkábbb az, hogy az építési engedélyhez kötés inkább egy sarcolási forma mint a többség érdekeinek szolgálása.
Előzmény: roxul (10456)
robErt Creative Commons License 2007.06.29 0 0 10459
Utóbbi napokban nézegettem egy lakótelepi 10 emeletes házat...akkor a parabola tükrük az erkély korláton?? mert nem fizetnek kábelt inkább veszenek Digitvt...és tele van tükörrel minden ...az sem szebb mint egy kültéri egység
Előzmény: viricsi (10458)
viricsi Creative Commons License 2007.06.29 0 0 10458
Ez az indoklás csak egy jogi nyakatekervény.
Remekül példázza ezt akár egy reklámtábla, cégtábla. Ezek mind, mind engedélykötelesek, mivel mindegyik helyhez kötött műszaki alkotás, akárcsak a légkondi, hiszen, ha nem ott volna, akkor ott nem üzemelhetne légkondicionáló berendezésként. Az, hogy valami leszerelhető, az nem jelenti azt, hogy nem helyhez kötött. A Lánchidat is szét lehet bontani és bárhol máshol ismételten összeállítani.
Előzmény: avman (10455)
fodorb Creative Commons License 2007.06.29 0 0 10457
Ezzel együtt sok helyen kint van
Gondolom sokak már szeretnének tisztán látni, gondolok itt elsősorban a panel ill. lakótelepi épületek esetére
Társasház ill. családi ház esetében könnyebben meg lehet oldani

Előzmény: roxul (10456)
roxul Creative Commons License 2007.06.29 0 0 10456

Üdv!

 

Sajnos ez nem igaz, ui.  - Pesten legalábbis - kerületenként eltérő rendeletben szabályozzák a kérdést!

 

A XI. kerületben pl.: a 34/2003-as rendeletben van leírva:

"Közterületről látható homlokzatra klímaberendezés külső egységei és szellőző, valamint kéménycsövek látható módon nem helyezhetők el"!

Előzmény: avman (10455)
avman Creative Commons License 2007.06.29 0 0 10455

mivel látom szóba került, gondoltam megosztom:

egyrészt:

BH2006. 31

A légkondicionáló berendezés kültéri egységének az ingatlanon való elhelyezése nem építési engedély köteles [1997. évi LXXVIII. tv. 2. §, 44. §; 46/1997. (XII. 29.) KTM r. 9. §].

Indoklás:

Építmény: építési tevékenységgel létrehozott, illetve késztermékként az építési helyszínre szállított, - rendeltetésére, szerkezeti megoldására, anyagára, készültségi fokára és kiterjedésére tekintet nélkül - minden olyan helyhez kötött műszaki alkotás, amely a terepszint, a víz vagy az azok alatti talaj, illetve azok feletti légtér megváltoztatásával, beépítésével jön létre. Az építményhez tartoznak annak rendeltetésszerű és biztonságos használatához, működéséhez, működtetéséhez szükséges alapvető műszaki és technológiai berendezések is (az építmény az épület és műtárgy gyűjtőfogalma)

A perbeli légkondicionáló berendezés kültéri egysége az állagának sérelme nélkül bármikor leszerelhető, eltávolítható, áthelyezhető és másutt ismét üzembe helyezhető, így az építmény fogalom egyéb ismérvei sem voltak megállapíthatóak.

hivatkozott törvények jelenleg jogerős szövegei:

http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=99700078.TV

http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=99700046.KTM

másrészt:

http://www.radio.hu/read/226916/rid/PT1BTnlBVE0=

harmadrészt, rágódtam egy sort kiemelve néhány jogszabályi helyet, de a retkes index fórummotor és firefos segedelmével eltüntette, így az most kimarad.

(én barmom elfelejtettem vágólapozni, mielőtt elküldtem)

fodorb Creative Commons License 2007.06.29 0 0 10454
A kültéri elhelyezéséről:

Hova nem lehet klímát szerelni?/

Az új építésű projektekkel ellentétben régebbi házak esetében nem feltétlenül egyszerű kérdés a légkondicionáló utólagos beszereltetése. A problémát alapvetően a kültéri egység felszerelése jelenti, azt ugyanis vagy a homlokzaton, vagy az erkélyen lehet elhelyezni. A homlokzat síkjából kiálló tárgy felszerelése építésiengedély-köteles, és ettől a társasház csak közgyűlési határozattal térhet el. Azaz ha a lakók egy része nem szimpatizál a ház homlokzatán zakatoló és kondenzvizet eresztő dobozzal, nem szerelhetünk kültéri egységet a ház homlokzatára. A legszerencsésebb, ha van saját erkélyünk, ezen bármilyen engedély vagy hozzájárulás nélkül helyezhetünk el kültéri egységet. A legproblémásabb esetet a műemlékvédelem alatt álló épületek jelentik. Ezekben a házakban elvileg nem megengedett a kültéri egység elhelyezése a homlokzaton.
A legtöbb új építésű projektben a lakásokat eleve úgy építik meg, hogy azokba a légkondicionálót gond nélkül be lehessen szereltetni, és opcióként a fejlesztő be is szerelteti azt, így már kulcsrakész állapotban sem kell a hőségtől tartaniuk a lakástulajdonosoknak. Hasonló a helyzet Budapest két jelentős fejlesztésénél, a IX. kerületi Corvin sétánynál és az Újpesten épülő Károlyi Városközpontban, valamint az Engel nagyszabású győri projektjében és a budai Sun Palace-ban./

forrás:index.hu

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!