Keresés

Részletes keresés

Teo papa Creative Commons License 2007.07.21 0 0 10941

Ezt nem értem

 

Az enyémeknek nincs ilyen szaga. Az autómnak se. Tényleg.

 

Teo >

Előzmény: Degeczi (10939)
Degeczi Creative Commons License 2007.07.21 0 0 10940
vagy esetleg az lenne, h amikor hidegek a lemezek, azokon szépen lecsapódik a pára és nem is akar onnan visszajönni,
amikor viszont már nem annyira hidegek, akkor a ventillátor onnan lefújva gyorsan, nagyobb adagban juttatja vissza a párát a légtérbe?
Előzmény: Degeczi (10939)
Degeczi Creative Commons License 2007.07.21 0 0 10939
egyébként ez érdekelne engem is: tud vki magyarázatot rá, miért akkor van szaga (talán "dohos, áporodott jellegű" lenne a legjobb kifejezés". A "büdös"-et nem hasznánám, nem olyasmi) egy klímának, amikor épp nem hűt?

már a felszereléstől kezdve, tehát nem pl használat alatt megtelepedett gombák
az autóban lévőnél is ugyanez a helyzet, de sok más helyen is tapasztaltam már
nem túl erős jelenség - de kicsit zavar

és igazából azt nem értem, miért nincs ilyesmi, amikor megy a kompresszor? hiszen olyankor gondolom még több pára (már ha az generál ilyen szagot) csapódik ki a hidegebb lemezeken - amikor nem megy a hűtés, akkor nyilván kevesebb
Előzmény: avman (10934)
fataliga Creative Commons License 2007.07.21 0 0 10938
Sziasztok !
Klímát szeretnék a lakásba, egy ~18m2 + egy ~12nm2-es szobát kellene vele hűteni, duálra nincs pénz ezért (bár nemtudom lenne e értelme 2-vel ilyen kis négyzetméteren) egy beltérivel szerétném megoldani, 200k fölé nem nagyon szeretnék menni szereléssel együtt.Ezt néztem ki:

PANASONIC CS-RE12GKE/CU-RE12GKE légkondicionáló


* oldalfali klíma berendezés
* 3.5 kW hűtőteljesítmény
* AA energia osztály klíma légkondi hűtési energia osztály
* ~ 31.5 - 38.5m2 hűtésére.
* 4.25 kW fűtőteljesítmény
* A energia osztály klíma légkondi fűtési energia osztály
* ~ 34 - 42.5 m2 fűtésére.
* SZUPER alleru-buster szűrő rendszer
* energia takarékos INVERTER vezérlés 0,9-3,9-ig
* Standard
* 2 év garancia

Nettó ár: 149 900 Ft + ÁFA

Bruttó ár: 179 880 Ft

Jó lesz ez nekem, esetleg hasonló árban van e jobb ?
windy12 Creative Commons License 2007.07.21 0 0 10937

Az inverteresekről :

 

"Azt tudni kell, hogy akár inverteres, akár fixes, ha teljes fordulaton üzemel, akkor közel ugyanolyan EER/COP értékkel rendelkezik, azaz kb. ugyanannyit fogyaszt mindkettő (természetesen itt ugyanarról a minőségről, ugyanarról a hűtőközegről, teljesítményről beszélünk). Amikor viszont már nem szükséges a kompresszor teljes kapacitású működése, az inverteres visszavesz a fordulatból, ezáltal kisebb kompresszorteljesítmény jut ugyanakkora hőcserélő-felületre (hiszen a hőcserélőink mérete nem változott), tehát arányában ugyanakkora hűtésteljesítményt nagyobb hőcserélőn adunk le, hatékonyabbá válik a hűtésünk, valamint a kondenzációnk. Ezáltal jelentősen megnő a készülék EER/COP értéke, míg ez a fixfordulatos készüléknél azonos hőmérsékleti körülmények között állandó. Ha helyesen méreteztük a készüléket, akkor viszonylag keveset megy teljes fordulaton a masina, nagyrészt a magasabb energia-hatékonyságú szabályozott üzemben dolgozik. ezáltal lehetséges a tetemes energiamegtakarítás."

windy12 Creative Commons License 2007.07.21 0 0 10936

A napokban több készülék is megállt a magas külső hőmérséklet miatt. Mind lapostetőre szerelt gép volt, egész nap tűző napon. Egy LG multi simán lekapcsolt magas nyomás miatt, locsolni kellett egy kicsit a hőcserélőt és újraindult. Vettek fölé egy árnyékoló pavilont, azóta működik. Megállt két Sanyo is, ezeket még nem sikerült újraindítani, úgyhogy lehet, hogy megnyekkentek. Egy Daikin Multi is leállt, de ezt följebb lehetett venni szoftveresen, úgyhogy elindult és dolgozik.

 

Sajnos az alap kis szplitek ebben a hőségben már előfordulhat, hogy leállnak, de nagy többségük újraindul, ha lehűl, nem hibásodik meg.

 

 

Samsing Vivace AQV09/12VBAX kültéri egys. zajszintje (gyári katalógusadat) : 45 dB

 

beltéri zajszint: magas/közepes/alacsony : 35/26/21 dB

 

EER  09/12      :         4,1/3,6

 

 

Paulvitti

 

Leginkább a terméktámogatásukkal van baj. Nehézkes a garanciális ügyintézés.

 

 

Fodorb

 

A Daikinoknak öt fokozatú a belső ventillátoruk, csak a fix fordulatú gépeké szoftveresen le van butítva

Előzmény: Swooooaaaaah (10889)
Teaway Creative Commons License 2007.07.21 0 0 10935
Nem lesz ideges, mert ez a dolga. Az ügyfél felé mindig a szebbik énjüket mutatják.
Előzmény: avman (10934)
avman Creative Commons License 2007.07.21 0 0 10934
kb. 1,5 hónapos samu klíma meglehetősen büdös kezd lenni. steril, vacsiúj volt mikor felszerelték. az legelején is volt vmi szaga, mikor nem hűtött, de alig volt használatban. idáig. a szomszéd szobában van a tesója, annál semmi gond (azon kívül, h ott meg valszeg a kompresszor berázza a házat és baromi hangos). ideges lesz a szerelő, h garisan próbálom zargatni ezzel (a berázásra talán kijön jövő héten, de gondolom fullosan tele van ilyenkor a szakma melóval), vagy vegyem kézbe a dolgot inkább én?
szvl Creative Commons License 2007.07.21 0 0 10933
Fontos szempont lenne még a Daikin energia felvétele mert nem tudom milyen osztályba sorolható attól még,hogy inverteres.

A DAIKIN ARX35E/ATXS35D műszaki adatai:
DAIKIN ARX35E/ATXS35D Inverteres split klíma
Beltéri egység:

Távirányító: alaptartozék
Hutoteljesítmény min./névleges/max.: 1,2/3,4/3,8
Futoteljesítmény min./névleges/max.: 1,2/3,7/5,0
Szín: fehér
Ventilátor fokozat száma: 5
Légszállítás: 534 ml/h
Zajszint alcsony fordulaton: 23 dB(A)
Magasság: 273 mm
Szélesség: 784 mm
Mélység: 195 mm
Tömeg:9 kg
Csocsatlakozás Rmm: 6,4/9,5
Multi kompatibilis: igen

Kültéri egység:
Hutoközeg: R410 A
Zajszint hutés: 47 dB(A)
Zajszint futés: 48 dB(A)
Magasság: 550 mm
Szélesség: 765 mm
Mélység: 285 mm
Tömeg: 32 kg
Max. csovezési hossz: 15 m
Max. szintkülönbség: 10 m
Üzemtartomány hutés: -10 és +46 fokC
Üzemtartomány Futés: -10 és +20 fokC

Rendszer
Teljesítmény felvétel (névleges) hutés: 1,06 kW
Teljesítmény felvétel (névleges) hutés: 1,02 kW
EER hutés: 3,25
COP futés: 3,63
Energiaosztály hutés: A
Energiaosztály futés: A
Éves energia-fogyasztás: 520 kW/h
Előzmény: Swooooaaaaah (10910)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.21 0 0 10932
tartom hogy seggberúgni a tervezőt. (vagyis hogy az infó nem helyes szerintem)
ma már azért törődnek az energiapocsékoéással, nem gondolom hogy ilyen készülék engedélyt kapna.
mit írt aki írta? nincs itt?:))
Előzmény: DMA (10931)
DMA Creative Commons License 2007.07.21 0 0 10931
Én se találom :-(
Valószínűleg a klíma hőcserélőjét optimálisan méretezik, ám ha kevéssé veszed igénybe nő az egy felvett W-ra eső hűtőteljesítmény. Bizonyos határok között valószínűleg jobb egy közepesen igénybe vett nagy klíma mint egy állandóan csúcsra járó kicsi. Mint az autó motorok :-)
Előzmény: Törölt nick (10929)
attip Creative Commons License 2007.07.21 0 0 10930
Sziasztok!:)

Galanz klímába keresnék 20BY J46 t.számú steppmotort.
Esetleg más tipusu klímákákéval megegyezik?,

Légyszi írjatok be szervíz,ill. alkatrészbolt címét ,ahol kapható.
Köszi!!:)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.21 0 0 10929
a belevaló villany az előrejelzések szerint drágulni fog, úgyhogy a klimatizálás semmiképp sem lesz olcsóbb..
nem találtam azt a hatásfok írást, de ha igaz, akkor aki ezeket a klímákat tervezi azt nagyon fenékbe kéne rúgni!!!
szerintem nem lehet épp ezért igaz a hatásfok romlása a felső tartományban (ha igaz lenne akkor tényleg ki kellene számítani hogy a baromi nagy klíma jobb hatásfokkal mikorra lesz olcsóbb összköltség tekintetében).
Előzmény: DMA (10928)
DMA Creative Commons License 2007.07.21 0 0 10928
Kinti 38 fok mellett a benti 25-öt fenntartani, nos az a hőntartás :-)
A 27 fokért irigyellek, nálunk klíma nélkül most 32-ő :-(
De jövőre lesz, az tuti...
Apropo: véleményetek szerint a klíma árak merre mennek? Jól látható csökkenés volt eddig, viszont a meleg meg fokozódik.
Szóval?
Előzmény: Törölt nick (10927)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.21 0 0 10927
nem találtam, de azért nem nagy ügy ez szerintem, mert ha a lakás hül, azaz nincs kint ez a dögvész már, akor a legtöbb ember egyszerűen kikapcsolja és nem tart mondjuk 22 fokot amikor 25 lenne klíma nélkül a szoba.(mert csak zúg, meg csak kopik meg csak fogyaszt) de persze lehet, csak én így használnám. azaz ha menne és nem lenne túlméretezve akkor úgy gondolom hogy eléggé fullgázzal menne..
most egy egycsövest használok és vagy 1 fokot vitt le 2 óra alatt a (méretes) szobán. de így 27 fok(árnyékos) és már vacogok benne szinte:)
Előzmény: DMA (10926)
DMA Creative Commons License 2007.07.21 0 0 10926
Nem :-). Az inverteres hőntartáshoz tud fél kW-ot is hűteni. A kibe kapcsolós meg megy padlógázon, vagy sehogy. A hőcserélő meg a max teljesítményhez van méretezve. Így negyedgázon (hőntartás) jobb a hatásfok. De olvass vissza, nem olyan rég votl ez precízebben megfogalmazva.
Előzmény: Törölt nick (10925)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.21 0 0 10925
de akkor 5 kw-osat vegyek hogy félgázon járhasson ha 3-ra van szükségem?:)
Előzmény: DMA (10923)
janes133 Creative Commons License 2007.07.21 0 0 10924
 

Hello !

 

Véleményre lennék kíváncsi, kinéztünk egy klímát:

 

LG ES H0964DMO 2,76 kW 

Neo Plazma szűrővel

B/C energiaosztály,

26/24 db zaj

 

ára olyan bruttó 140.000 Ft

 

 

Ez megéri jó klíma?

 

Egy 55 nm-es lakás nagyobbik szobáját kellene hűtenie, ami erkélyes s nyugati tájolású.

DMA Creative Commons License 2007.07.21 0 0 10923
De jobb a hatásfoka ha nincs teljesen kihasználva a hőcserélő. Lentebb egy szaki jól kifejtette ezt, ezért fogyaszt 40%-al kevesebbet akár...
Előzmény: Törölt nick (10922)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.21 0 0 10922
csak a pontos hőtartás lehet a cél. ha belegondolunk akkor a villany átmegy hidegbe. kevesebbet nem fogyaszt legfeljebb ha ezáltal kevesebb hideget termel.
az autóklímánál van az hogy ha kisebb a hűtésigény akkor jó lenne egy akkor épp kevéssé hűtő egység, amit az olcsó klímáknál úgy valósítunk meg hogy vagy ráfűtünk, vagy kapcsolgatjuk kézzel. egy lakásnál szerintem akkora a hűtésigény a beépített készülékhez képest hogy némi kényelemvesztés (hőfokingás és odafigyelés)árán egy 2-3 fokozatban szabályozható inverter nélküli is (csak ezek a szempontok szerint!) megfelelhet.
Előzmény: DMA (10921)
DMA Creative Commons License 2007.07.21 0 0 10921
A "sima" olyan mint egy hűtőszekrény: be-ki kapcsol. Az inverteres szabályozza a kompresszor fordulatszámát egy inverter elektronika segítségével. (hogy hogyan, azt egy villanymérnök majd kifejti).
Lényeg, hogy képes a teljesítményének töredékével üzemelni ami fogyasztásban, hőfok tartásában, no meg az árában :-( meglátszik...
Előzmény: Dunit (10920)
Dunit Creative Commons License 2007.07.21 0 0 10920

 Akkor nekem is lenne egy kérdésem a T. Topikosokhoz !

 

 "márkás inverteresek "

 

 

 Mi az hogy inverteres ??

HG. Creative Commons License 2007.07.21 0 0 10919

Ju teszembe, egy kérdésem is lenne az Urakhoz:

 

a mai "márkás" inverteresek tudnak már 1-2 heti programozhatóságot?

 

A mostani csak 24 órásat tud, és én majd olyat szeretnék, ami már hűtve váűr engem, ha este 11-kor hazajövök pár nap Balaton után.

 

Köszi!

 

Előzmény: HG. (10918)
HG. Creative Commons License 2007.07.21 0 0 10918

Akkor elmondom, hogy én is ebben a cipőben járok. Az eddig bármilyen hőfokra hűtő klímám ebben a 40 fokos brutális melegben 0-24 fokos működéssel is jelen pillanatban is (most 20:20) 27 fokot mutat a hőmérőm.

 

Pontosan így vagyok én is, 4. szezont kezdtünk meg egy óccsó kis Nile-vel, és eddig jól végezte nyitott szobaajtók mellett a dógát, de ez a hosszú ideig tartó 40< fok sok neki, 27 alá én sem bírok menni.

 

Mivel a mostani időkre szerintem gyakrabban lehet számítani, kímélem is inkább egy picinyt, remélem ezt a nyarat még kibírja, aztán érdemei elismerése mellett megy tavasszal a nyaralóba. Én meg veszek majd egy eggyel nagyobb invertereset.

 

 

Előzmény: paulvitti (10857)
Lator Creative Commons License 2007.07.21 0 0 10915

-10től +46 fokig működik.

EER = 3.21 , ezzel éppen csak átlépi az A kategóriát.

 

A Samsungnak talán nagyobb a működési intervalluma, jobb EER érték (nem sokkal), több extra, sokkal szebb, de csak egy Samsung.

 

A döntés a tiéd.

Előzmény: Swooooaaaaah (10910)
m165le Creative Commons License 2007.07.21 0 0 10914

Salgótarjánban ki vállal klíma telepítést az itt megforduló szakemberek közül, vagy tudnak-e profi szerelőt ajánlani.

Két inverteres splitről lenne szó egy családi házban, agusztus 15-20 körül.

Megfelelő ajánlat esetén a telepítőnél venném a klímát is.

Szóba jöhető gyártók.

 

Samsung

Hitachi

Daikin

Panasonic

 

 

murray Creative Commons License 2007.07.21 0 0 10913

köszi. hónapok óta olvasom a topicot pontosan tudom h a mobilklima gazdaságtalan, meg nem jó meg, meg inverter, meg mittudomén.

nekem megoldás kellett h 30 fok alá lenyomjuk legalább egy helyiséget a lakásban. azonnal.

Előzmény: Teo papa (10911)
Mblazius Creative Commons License 2007.07.21 0 0 10912
Itt a pont.
Előzmény: Teo papa (10911)
Teo papa Creative Commons License 2007.07.21 0 0 10911

Egy frászt

 

Murraynak van igaza. A stílus az okádék, nem a mobil klíma.

 

Egyébként ennyi erőből az összes Trabantot leokádékozhatnánk. Mégsem tesszük, mert más komforttal ugyan, de Trabanttal is el lehet jutni mindenhova.

 

Mi használtunk mobil klímát egy helyen és bizony nagyságrendbeli különbség volt a klímátlan és a mobil klíma által elért hőmérséklet között. Vagy egy évig használtuk full LO állásban, mert piszkosul alul volt méretezve (egyáltalán nem volt méretezve) és csupán annyi dolgunk volt, hogy öntögettük kifelé a vizet belőle. Ráadásul egy noname klíma volt, amit hirtelen vettünk egy multiban évekkel ezelőtt.

 

Teo >

Előzmény: viricsi (10909)
Swooooaaaaah Creative Commons License 2007.07.21 0 0 10910
Samsung Vivace vagy DAIKIN ARX35E/ATXS35D?

Ez itt a kérdés.

Ha valaki segítene a döntésben vagy leírná a két berendezésről a véleményét megköszönönném.

Fontos szempont lenne még a Daikin energia felvétele mert nem tudom milyen osztályba sorolható attól még,hogy inverteres.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!