Keresés

Részletes keresés

szvl Creative Commons License 2007.07.21 0 0 10870
"inverteres" gép révén nem képes a kültéri egység ventillátorát szabályozni

Ezt honnan veszed? A 10791. hozzászólásban leírtam a gép műszaki adatait, ami szerint a ventillátor fokozatainak a száma 5.
Előzmény: Dr. Klíma (10866)
Swooooaaaaah Creative Commons License 2007.07.21 0 0 10869
Vam valakinek Samsung Vivace klímája?
Milyen hangos a kültérije?
Swooooaaaaah Creative Commons License 2007.07.20 0 0 10868
Windy12 válaszolnál majd?
Egyébként a klímát nagy szélben is lehet használni?
cumpika Creative Commons License 2007.07.20 0 0 10867
Hát sajna ezt megszívtad.

Legyen szerencséd a meleg napokon, legalább addig bírjon rendesen hűteni.

Valószínűleg valami Távol-keleti gagyit sikerült beszerezned.
Nem ártott volna a vásárlás előtt utánanézni.

A fogyasztóvédelmi törvény szerint büntetendő, ha valaki az árú gyártmányát, származási helyét illetően hamis információt ad.
Sajna ez Magyarország.

pld. víztisztító berendezést forgalmazó cégek hemzsegnek, az USA eredetűnek beállított kinai gagyitól.

Úgylátszik a klímások is beálltak a sorba.
Visszaélnek a mocskok a kiszolgáltatott, a melegtől gutaütést kapott emberek tisztánlátását elvakító hiszékenységével.

Azért drukkolok Neked, hátha szerencséd van és sokáig működni fog rendesen.
Előzmény: Plazacica (10864)
Dr. Klíma Creative Commons License 2007.07.20 0 0 10866
Talán még az is befolyásoló tényező lehet az "olcsóságot" figyelve, hogy "inverteres" gép révén nem képes a kültéri egység ventillátorát szabályozni..... Hogy miért???? fogalmam sincs...... De egy biztos, hogy inverteres kompresszor "sart" sem ér szabályozható ventillátor nélkül...szerintem
Előzmény: szvl (10862)
Cloaca Maxima Creative Commons License 2007.07.20 0 0 10865
A split-klíma külső egységéből távozó víz tartalmaz bármilyen káros anyagot? Lehet belőle ad absurdum inni? Vagy vele virágot locsolni? A freon milyen formában távozik a környezetbe?
Plazacica Creative Commons License 2007.07.20 0 0 10864
Vettem egy Fisher mobil klimat (tobb helyen kaphato)

Mobil klimakbol tobbnyire noname jelleguek vannak (vajon miert?), a noname kategorian belul azert dontottem emellett, mert amerikai hatterunek tuntettek fel a ceget (Fisher Aircon Solutions, Ltd, USA) ami jobb benyomast keltett mint egy hasonloan ismeretlen nevu kinai.

Szogezzuk le: huteni tokeletesen hut. De! Az egesz keszulek, a csomagolas, a hasznalati utmutato, a tartozekok irgalmatlanul gagyik. Kicsit probaltam utanajarni a dolognak es intenziv webes kereses utan arra kellett rajonnom, hogy "Fisher Aircon Solutions" nevu ceg egyaltalan nem letezik, sem az USA-ban, sem mashol. A vilagon egyetlen "kepviselete" van, nalunk. Az adott tipusszamra keresve kizarolag magyar lapok jonnek be: a "markakereskedo" es a partnerei. Nyomtatott katalogusbol kizarolag magyar nyelvut tudtak mutatni. Most akkor mit vettem? Be lettem csapva? Vagy csak egy marketingfogas aldozata vagyok? Torvenyes, tisztesseges olyasmit amerikai tervezesunek hirdetni, ami messze-messze van mind foldrajzi ertelemben mind fogyasztoi kultura tekinteteben a nyugati vilagtol?

Ha valaki megis tudna linket adni a Fisher cegre (nem a magyar kepviseletre), vagy a hattererol valami infot adni, megkoszonnem.
szvl Creative Commons License 2007.07.20 0 0 10863
És még egy érdekesség DAIKIN az ARX35E/ATX35D ügyben: rákerestem a goglival külföldi oldalakra. Elsősorban olasz oldalakat dobott ki, és megtudtam, hogy arrafele tipikusan 850-900 euró, azaz 210-220.000 Ft-ért árulják.
Előzmény: szvl (10862)
szvl Creative Commons License 2007.07.20 0 0 10862
Nincs ebbe az inverteres DAIKIN az ARX35E/ATX35D-be valami turpisság ?? Túl olcsónak tűnik.

Biztosat nem tudok mondani, de mivel a megvásárlása mellett döntöttem remélem, hogy nincs turpisság. Aki kijött felmérni beszerelés előtt azt mondta, hogy azért akciós, mert valaki rendelt belőle egy csomót, majd visszamondta, és a nyakukon maradt. A klimacoop honlapján pedig azt olvastam, hogy az alacsony ár az élesedő verseny mellett annak köszönhető, hogy ezen légkondi esetén a kültéri és beltéri egység között csak 15 méter távolság és 10 méter szintkülönbség lehet, így sikerült valamennyire leszorítani a gyártási költségeket.
Előzmény: cinqsporting (10851)
windy12 Creative Commons License 2007.07.20 0 0 10861
Ez egy érdekes információ. Az enyém egy kicsit eltér ettől. Ahogy lemegy az akció, 179.900 forint+Áfa áron lesz elérhető a készülék.
Előzmény: klimakiraly (10856)
Teo papa Creative Commons License 2007.07.20 0 0 10860

Hogymi?

Előzmény: klimakiraly (10859)
klimakiraly Creative Commons License 2007.07.20 0 0 10859
Szia!

A kinti<>benti napsütés függvényében?

K.K.
Előzmény: Teo papa (10858)
Teo papa Creative Commons License 2007.07.20 0 0 10858

Naja

 

Eleve lehetetlen úgy méretezni, hogy a kompresszor állandóan menjen, mert majdnem nagyságrendi eltérés lehet a kinti hőfok függvényében ugye :-)

 

Teo >

Előzmény: paulvitti (10857)
paulvitti Creative Commons License 2007.07.20 0 0 10857

Üdv. Mindenkinek!

 

Mostanában olvasok itt olyan rossz tapasztalatú tanácsokat, hogy a klímákat pontosan akkorára méretezzünk, mint a hőterhelés, hogy a kompresszor folyamatosan menjen és pont úgy tartsa a hőfokot. Ezt a morbidságot felejtsük el. egy klímát minimum 0.5 vagy 1 kilowattal (hűtőteljesítménny) túl kell méretezni. Egy nem inverteres klímámál is maximum 1 fok hőingadozás van, álló és működő kompresszornál. Másrészt fel kell készülni hihetetlen hőterhelésekre, melyet a több napig állandó 40 fok körüli hőmérséklet idéz elő, és nem lehetünk benne biztosak, hogy ez ezekután évente nem fokozódik-e. Nem egy helyre hívtak, hogy nem hűt eléggé a klíma, biztos gázhiányos,meg biztos valami baja van. Akkor elmondom, hogy én is ebben a cipőben járok. Az eddig bármilyen hőfokra hűtő klímám ebben a 40 fokos brutális melegben 0-24 fokos működéssel is jelen pillanatban is (most 20:20) 27 fokot mutat a hőmérőm. Tavaly 22 fokot is tudtam csináltam ha akartam. 3.5kw-os klíma hűt egy kb 20m2-es szobát nyitott ajtokkal.Úgyhogy mindenki figyeljen oda a méretezésre.

klimakiraly Creative Commons License 2007.07.20 0 0 10856
Szia!

Talán ezért:

Aki rendelt ATXS25, 35 beltérit, hozzá ARX24 vagy 35 kültérit, ...
Ezen berendezés többet már nem lesz elérhető a kelet-európai piacon, ezért
...


És ez még akkor volt mikor nem tombolt a nyár. Mindenki azt hitte szabadulni kell a készletektől. Most meg már szinte nincs _eladható_ klíma. Olyan amit nem igen kéne eladni az persze van ... és jővőre mégtöbb lesz az idén úgy megerősödnek. És jővőre újként ....

És egy kérdés. Van még egyáltalán belőle vagy csak benne maradtak az akciós árlistákban?
Nekünk már nincs az biztos.

Klíma Király
Előzmény: cinqsporting (10851)
Teo papa Creative Commons License 2007.07.20 0 0 10855

Nem csodálom

 

Ebben az időben még tán meghalni sincs idejük :-)

 

Teo >

Előzmény: Ergobácsi (10853)
kisnyuli Creative Commons License 2007.07.20 0 0 10854

Köszönöm szépen a választ. Át kell gondoljam a koncepciót. Lehet, hogy csak egy klíma lesz, de kicsit nagyobb, a nappaliba. Aztán ha nagy a meleg, majd ott alszunk.

 

Van esteleg tapasztalatotok Gree illetve a Panasonic márkákat illetően.

Előzmény: szvl (10844)
Ergobácsi Creative Commons License 2007.07.20 0 0 10853
Az a helyzet hogy még csak ott tartok hogy ki kéne hívni egy klimást hogy nézze meg hogy egyáltalán milyen lenne jo hozzám. Na de manapság nincs olyan klimás akinek van ideje velem foglalkozni...
Előzmény: Teo papa (10852)
Teo papa Creative Commons License 2007.07.20 0 0 10852

Naja

 

Az olcsó is lehet jó, csak a drága még sokkal jobb :)

 

Ha az embernek egyet kell venni, akkor érdemes erősen elgondolkozni egy szuper klímán, ha viszont négyet, mint nekem, akkor azért más a tészta. Gondolkozni persze akkor is lehet, csak jó vastag pénztárca kell hozzá :-)

 

Egyébként én az olcsót sem bántam meg, eddig elégedett vagyok vele. Aludni tudok mellette, igaz, nem vagyok nagyon érzékeny a zajokra.

 

Teo >

Előzmény: Ergobácsi (10850)
cinqsporting Creative Commons License 2007.07.20 0 0 10851
Nincs ebbe az inverteres DAIKIN az ARX35E/ATX35D-be valami turpisság ?? Túl olcsónak tűnik. Olcsóbb mint ugyanilyen teljesítményű Fujitsu (ASYA 9 LCC / AOYR 9 LCC) mert én eddig ezzel szemeztem. Ez a DAIKIN kategóriákkal jobb, de nem értem miért ilyen olcsó :) Vagy ne foglalkozzam ezzel a kérdéssel csak vegyem meg ?
Előzmény: szvl (10844)
Ergobácsi Creative Commons License 2007.07.20 0 0 10850
Hát olyant vennék, csak ami jó az általában nem olcsó. De ha te tudsz ilyet akkor ne tartsd magadba!!!
Előzmény: Teo papa (10813)
microdrive Creative Commons License 2007.07.20 0 0 10849
dltk Creative Commons License 2007.07.20 0 0 10848

Az volna a kerdesem hogy ha HIGH uzemmodba kapcsolom akkor takarekosabban hűt? tehat kevesebb aramot eszik?

Kb mennyi ido kell sima ventillator uzemmodban miutan kilehet kapcsolni a klimat?

Milyen surun erdemes kimosni a szurojet???

 

koszi!!!

agabe Creative Commons License 2007.07.20 0 0 10847
Cégnél most hívták ki a klímásokat tisztításra, meg átnézésre, hát nemtom elég-e, hogy simán átmossák a kültérit, bletérit, beltéri "szűrőit", befújják a beltéri hőcserélőjét valami erős gombaölővel, azt annyi... (gépenként 15 perc kb az egész) nem kéne a beltérit jól szétszedni ? Legalábbis az alapján amit itt olvastam ez a tizstítás kevésnek tűnik.
kisnyuli Creative Commons License 2007.07.20 0 0 10846

Köszönöm.

 

Igen, tudom, mit jelent az inverter, valószínaúleg nem fogalmaztam pontosan.

 

Tehát  helyesen, a kis szobák miatt nincs szükségem nagy maximális teljesítményre, de nem nagyon találok kisebb maximális teljesítményű és ezáltal olcsóbb klímát. :)

 

de azért köszönöm :)

Előzmény: dokeee (10845)
dokeee Creative Commons License 2007.07.20 0 0 10845
Háát ennyiből kettő nem fog kijönni, egyébként az inverteresnek, mint már alább ezerszer leírták, pont az a lényege hogy visszaveszi a teljesítményét akár fél kilowatt környékére is.
Előzmény: kisnyuli (10840)
szvl Creative Commons License 2007.07.20 0 0 10844
El kell keserítselek, mert szerintem nem 200-250 ezerből, hanem a duplájából lehet két szobát inverteres klímával lehűteni:
Az ebolt-ban pl. a legolcsóbb inverteres klíma bruttó 150.000 Ft-ba kerül, és az a többi bolt árlistáját nézve ez reális. Ebből kell 2 db (vagy egy duál, azaz 1 külső egység, 2 belsővel, de ez nem lényegesen olcsóbb mint két különálló klíma).
A szerelésért tipikusan bruttó 50.000 Ft-ot kell fizetni, mivel két klímáról van szó ezt is szorozhatod kettővel.
Ezenkívűl számolnod kell azzal, hogy a külső és belső egységek közötti vezeték méteréért 6.000 Ft-ot szoktak kérni (talán láttam olyan szerelőt, aki csak 5 m feletti távolságért kér pénzt, máshol viszont azt olvastam, hogy a klímákkal adott 5 m-es vezeték silány). Nálunk, átlagosnál kissebb lakásban legalább 10 m vezeték kell, szóval hozzaadhatsz még 60.000 Ft-ot (bár a lakásodat nyilván te ismered).

így a végső összeg: 2x150.000 + 2x50.000 + 60.000 = 460.000 Ft körül alakul, és nem nagyon látom, hogy hol lehet spórolni (hacsak nem a legolcsóbb noname-et veszed meg, magad szereled, gagyi vezetéket használsz).

Remélem, hogy nem mondtam nagy marhaságot, igazából a tegnap reggeltől foglalkozok a klímákkal. De ha nagyon mellébeszélek, akkor majd a topoktársak helyre tesznek.

Szerintem most az inverteresek között a legjobb ár/érték arányt a DAIKIN ARX35E/ATXS35D éri el, ezt vásároltam a Klíma Nóvum-nál nettó 140.000 Ft-ért.
Előzmény: kisnyuli (10840)
kisnyuli Creative Commons License 2007.07.20 0 0 10843

Bocs, még egy kérdés.

Mi a tapasztalat a Gree és a Panasonic klímák terén?

 

Köszi előre is.

Teaway Creative Commons License 2007.07.20 0 0 10842
Értem.
Mivel így fogy a (hűvös) levegő a szobából, vhonnan (kintről) meg jön be a meleg...
Gondolom ezért találták ki a kétcsöves mobilokat.
Előzmény: Centi the real (10795)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.20 0 0 10841
Helló!

Hasonló kérdésem lenne nekem is. Tetőtéri 3 hálószobáról lenne szó. 3 mobil vagy 3 falraszerelt vagy 1 nagyobb 3 beltéri egységgel? Nem tudom eldönteni.

Előre is köszi.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!