Keresés

Részletes keresés

Bucynus Creative Commons License 2006.09.19 0 0 89
Jobb 2x mint 1x se. :)
Előzmény: fecskea (88)
fecskea Creative Commons License 2006.09.19 0 0 88

Így jár az, aki nem figyel!

 

(leveszi kalapját, meghajol és bocsánatot kér - mosoly)

Előzmény: Bucynus (87)
Bucynus Creative Commons License 2006.09.19 0 0 87
Mintha én is ezt linkeltem volna...
Előzmény: fecskea (86)
fecskea Creative Commons License 2006.09.19 0 0 86

Íme itt egy fénymérős prizmna Varexhez

http://www.vatera.hu/item/view/index.php?cod=12520635

Bucynus Creative Commons License 2006.09.19 0 0 85
Hátha érdekel valakit: EXA,EXAKTA-fénymérős prizma
Bucynus Creative Commons License 2006.09.13 0 0 84
off ihagee írtam levelet /off
Előzmény: ihagee (80)
fecskea Creative Commons License 2006.09.06 0 0 83

Meggyőztetek árilag, de hát akkor ismét hátrébb kell sorolni a Varex-vételt. A funkcionáliscuccoké az elsőség (RB 67)

De, ami késik, nem múlik!

Előzmény: Bucynus (82)
Bucynus Creative Commons License 2006.09.06 0 0 82
Annak idején szüleim is használtan vették majd félévi fizetésért.
Nagyon féltették, nem nagyon vehettem a kezembe. :)

Nem vagyok kibékülve a prizmám mattüvegével. Kersek magas fényerejű törőékes mattüveget, ha valaki tud baráti áron valahol, szóljon.
Előzmény: ihagee (80)
ik Creative Commons License 2006.09.06 0 0 81

Hát igen, az ritkán jön össze, hogy szép is legyen, jó is legyen, működjön is, mindez potom áron.

Üdv.:ik.

Előzmény: fecskea (79)
ihagee Creative Commons License 2006.09.06 0 0 80

   Sziasztok!

Azt a Varexet, amire aTravematot tettem, 13,5 ezerért vettem, de olyan szép , hogy egy pillanatig sem gondolkodtam, hogy megvegyem-e. Redőnyözni kellett -igaz csak az egyiket cserélték-, így már 18 ezer körül van... Az eredeti árához képest ez még olcsó !! 1958-as Foto újságban találtam hirdetést: 8000 ft-nál többe került a gép 2/58-as Biotarral ,ez akkor 6-8 havi fizetés volt... Ihagee

Előzmény: fecskea (79)
fecskea Creative Commons License 2006.09.06 0 0 79

Ez ránézésre lehet hogy nem is látszik

 

Mivel (sajnos régen-volt) gyermekkori emlékeim főződnek a Varex-hez, hoisszabb ideje próbálok egyet kikapni magamnak. De épp a Soóséknál volt egy olyan, aminek a redőnyén jól lehetett látni a lyukait (én szitának hívom az ilyen redőnyt), mégis 10-12 ezer forint volt a vételár.

 

Na most, ha ezt még redőnyözni kell, akkor  eléggé drága lesz az emlékezés...

Előzmény: ihagee (78)
ihagee Creative Commons License 2006.09.06 0 0 78

  Sziasztok!

Én csak Fobeszékhez vittem a gépeimet, minden Exaktámat ők redőnyöztek. A Vaterás cuccról csak annyit, hogy ha nem volt cserélve a redőny az utóbbi években-szóval közel eredeti- ,akkor szinte biztosan lyukas, és beereszti a fényt. Ez ránézésre lehet hogy nem is látszik. Az első Varexem redőnyén olyan apró lyukak voltak, hogy ORWO NP 55-nél nem volt nyoma, de a 200-as színes felvételeken szivárványos pamacsok voltak a képeken. Szép kis interferencia/fényelhajlás !!

1 redőny cseréje is van vagy 4500 ft, tehát jelentősen megdrágítja a gépet. Ihagee

 

Előzmény: ik (77)
ik Creative Commons License 2006.09.05 0 0 77

Sziasztok!

 

A Vaterás "C"-s Exakta nem rossz, főleg, ha tényleg működik is. Bár az ára ugye még nem derült ki, csak a kikiáltási...

 

Javítás témához: van tapasztalatotok a Fotóparadicsom nevű szervízzel? Állítólag orosz gépek mellett szervizelnek, javítanak Exaktákat is. Valaki dolgoztatott már ott?

 

Üdv.:ik.

Előzmény: ihagee (76)
ihagee Creative Commons License 2006.09.05 0 0 76

  Sziasztok!

Nem rossz, de az a Trioplan tényleg "botrányos" egy ilyen vázhoz!! Ihagee

Előzmény: fecskea (75)
fecskea Creative Commons License 2006.09.03 0 0 75

Ezt találtam a Vaterán, hátha valakit érdekel.

http://www.vatera.hu/item/view/index.php?cod=11848709

ihagee Creative Commons License 2006.09.01 0 0 74
 Gőzöm sincs, hogy a feltöltés után mit kellett volna még nyomnom a "mehet" gombon kívül...travemattravemat Húú ez így nagyon amatőr módon néz ki, vajon megjelenik-e valami belőle?
Előzmény: ihagee (73)
ihagee Creative Commons License 2006.09.01 0 0 73

  Sziasztok!

Sikerült a kicsinyítés, igaz a nagyon kicsin alig látszott valami, így aztán közepesre állíttattam a minőséget. Lehet hogy hosszadalmasabb lesz a megjelenítés, de szebb!! Akkor jöjjön a próba, jó hétvégét mindannyiótoknak. Ihagee

ihagee Creative Commons License 2006.09.01 0 0 72
 Kattintottam néhány képet a Travematról a legszebb vázra helyezve, de fogalmam sincs, hogy hogyan lehetne egy 750 kB-os fájlból picit csinálni. Tényleg, mekkorára kell lebutítani?  Na megpróbáltam feltölteni, de kiírta, hogy maximum 512 kB lehet... Majd kerítek egy számtech. tanárt, aki megcsinálja. Üdvözlettel Ihagee
Bucynus Creative Commons License 2006.08.31 0 0 71
Neked kösz. :) A szerkesztés gomb picit hiányzik.
Előzmény: fecskea (69)
Bucynus Creative Commons License 2006.08.31 0 0 70
Kösz, hívni fogom.
Előzmény: ihagee (68)
fecskea Creative Commons License 2006.08.31 0 0 69

Fobesz valóban megszűnt,  de akik szerelők voltak ott, azok nem...

Pl. Tóth Tibor 06-30/270-5482. Az Akácfa utcában lakik.

Előzmény: Bucynus (67)
ihagee Creative Commons License 2006.08.31 0 0 68

  Sziasztok!

Fobesz bezárás most, augusztus végén... A Csángó utca azon végén volt az üzlet, ahol a kék metró Dózsa Gy. úti megállója. A prizmák sötétek, ezért szeretem a tüköraknát. Aztán amikor véletlenül hozzám került az első olyan mattüveg, aminek a közepe felezős, tehát úgy állíthatod az élességet (majdnem) mint a távmérős gépeknél, akkor ismét megkedveltem a prizmát. Az olajos dolgot én is olvastam, de azt hiszem azt is írták, hogy rosszabbul lehet az élességi mélységet megítélni. Ihagee

 

Előzmény: Bucynus (67)
Bucynus Creative Commons License 2006.08.31 0 0 67
Fobeszéknak van valami hivatalos elérhetőségük e-mail vagy telefon? Mi is a pontos címük?
Mindenképp ki akarom tisztíttatni valahol, szerintem pontosan vissza lehet illeszteni stabil pontosan illeszkedő helyen vannak a lencsék.
Az a most mikor lesz, a napokban, hetekben?
A közgyűrű érdekel, én szeretek makrózni, írtam levelet.

Kinek sötét még rajtam kívül a mattüvegen megjelnő kép?
Nekem P.4 verziójú prizmám van és bizony elég sötét képet ad. Olvasgattam róla az ihagee.org-on, az olaj javított is sokat a láthatóságon, de ha kapnék tuti világos mattüveget vennék egyet.
Előzmény: ihagee (66)
ihagee Creative Commons License 2006.08.31 0 0 66

 Szia!

 Akármelyik lencséről nem biztos, hogy le tudják vakarni a trutymót, mert ha szétszedik, nem biztos hogy uolyan közzel vissza tudják rakni. Nekem egy 4/135-ös automata beugrórekeszes Sonnart pucoltak ki Fobeszék (most zárnak be végleg...), mert a hátsó lencsetag belseje volt foltos (talán gomba). Közgyűrűm -egész sorozat- van vagy 3 darab -néhányat géppel együtt adtak- , ha nem találsz, jelképes áron (kb 500 ft,mert 1000 körül láttam valamikor)+utánvétel elküldhetek egyet. Ráadásul nem is használom őket, mert nem érdekelnek az apróságok. Aki gyűjtő, sokszor csak azért vesz meg valamit, mert nincs. Aztán rájön, hogy nem használja. Macerás ttl nélkül közgyűrűzni, nézegetni a táblázatokban a nagyítási arányt meg az expó hosszabbítását.  Ihagee 

Előzmény: Bucynus (64)
fecskea Creative Commons License 2006.08.30 0 0 65
Urak! Van a Soósnál egy Varex 1000-res 14.000 körüli áron. Nem ismeri véletlenül valaki?
Bucynus Creative Commons License 2006.08.30 0 0 64
Hi!

EBay -en már nézegettem én is csak macerás, persze ha lenne olcsón, de nincs.
Nem tudom itthon hány darab lehet, de pár boltossal beszéltem már, mindenki csak hallott róla. Én 10e-nél hóztam meg a lélektani határt, de lehet át kell értékelnem, vagy cserélnem kell valamire.
A 4/200-as Meyer szimpatikus, átalakítósat nem akarok, legfejebb valami zoom objektívhez. Most egy közgyűrűsor van folyamatban. :)
Akkor marad egy darabig a Leningrad4 vagy a digitgép a fénymérésre. :)
Objektvet hol takarítanak normálisan?
A telém 2. lencséjén van némi valószínűleg párásodásból adódó lerakódás el kellene távolítani.
Előzmény: ihagee (63)
ihagee Creative Commons License 2006.08.30 0 0 63

  Sziasztok!

Miért ne lenne publikus a Travemat ára? Az én "hülyeségem" , hogy 19 ezret adtam érte... Előtte persze kerestem ebay-en is, és találtam egy régebbit, amit Szlovákiából adtak el 180 dolcsiért. Különben Soós úr azt mondta a barátomnak, aki elhozta, hogy még ő sem látott ilyet. Szóval igen ritka madár, sok bukót kellett korrepetálnom érte a nyáron matekból és fizikából :-) . Ajánlom nagylátószögűnek a 2,8/35-ös Flektogont, méghozzá a makró verziójút, annak 20-30 cm a közelpontja (vagy 18? már nem emlékszem) Közelfotózáskot automatikusan kompenzálja a nagyobb kihúzat miatti fényerőcsökkenést!! Viszonylag olcsó a 4/200-as Meyer tele, már 7 ezerért is láttam. Orestegor a neve. Ha súlyemelő vagy, szerezz egy Pentacon Six-es 2,8/180-as Sonnart, persze ahhoz kell egy Psix-Exakta átalakító is. Ihagee

Előzmény: Bucynus (62)
Bucynus Creative Commons License 2006.08.30 0 0 62
Sziasztok Exakta-sok!

Nekem is van egy Varex VX v.4 típusú Exakta-m, amit mostanában vettem elő ismét hobbifotózás céljából. Régebben alapgép volt csak tüköraknával és egy 2,8/50-es Tessar-al. Fejleszgetéseim során került rá prisma, vettem hozzá egy Schacht Travenar 3,5/135 -ös telét, valamint egy Sunpak auto 240 vakut.
Amit nagyon szeretnék még az egy travemat vagy examat, valamint egy nagyobb 200 körüli tele.
A travemat szóra néha rákeresek magyar találat reménye nélkül szinte, de most kettőt is dobott egyik a Soós oldala, másik ez a topik mindkettőnek megörültem, de gondolom Soóséknál nem áll hegyekben a Travemat így elhoztad az egyetlen darabot.
Remélem lesz még, érdeklne ha valaki tud eladót.
Mennyiért sikerült megvenni? Ha nem publikus jöhet privibe is.
Előzmény: ihagee (60)
fecskea Creative Commons License 2006.08.14 0 0 61
Köszi a kimerítő választ, majd megnézem a gugliban. Üdv!
Előzmény: ihagee (60)
ihagee Creative Commons License 2006.08.14 0 0 60
 Az én példányomról nem tudok képet felrakni, mert nincs digit masinám, meg azt sem tudom hogyan és hová kellene képet feltölteni. Tegnap "tesztelgettem" egy keveset, Öreg Nikon F-em hajszál pontos Photomic fénymérős prizmája volt a viszonyítási alap. 100 ASA érzékenységnél a szoba mennyezetére mindkettő 1/8 s-ra 5,6-ot mutatott, a szemközti házra 135-ös telével 1/125-ödre már nem emlékszem mennyit, de szintén egyformát mutattak.  Annyira szép, hogy nem is merem gépen hagyni... A beugrórekeszes objektívek helyett viszont előtérbe kell állítanom a manuális rekeszvezérlésűeket, ezekkel uis folyamatosan és finoman tudom szabályozni a rekeszt (régi 2,8/50 és 3,5/50-es Tessar, 30 mm-es Lydith ,135 -ös Sonnar, meg a levélnehezék, a 2,8/180-as Sonnar, ami automata rekeszbeugratással kicsit bizonytalan.) Igaz a munkahelyen van digitális kütyü, de én a képfájlt sem tudom kicsire átméretezni... Különben a Travemat Nyugat-Német, nem pedig NDK gyártmány!!! Sziasztok, Ihagee
Előzmény: fecskea (58)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!