Keresés

Részletes keresés

lviz Creative Commons License 2007.07.16 0 0 10607

Az még csak hagyján, hogy dicsérni lehet csak az itt megszólaló MESTER urakat, de a Daikin és más 250 000 Ft alatti készülékedhez tanácsot se kapsz

 

Nekem Daikin lesz és olcsóbb lesz darabja, mint 250 és még tanácsot is kaptam annak idején. Jéééé...

Annak, aki meg csak teszkógazdaságosban tud gondolkodni mindíg szarul esik, ha nem dicsérik rommá a gyenge minőségű ám olcsón megszerzett masináját.

A MESTER urak meg csak azt mondják, amit tapasztalnak és én hiszek nekik. Gondolom rossz tanácsot nem adnak, mert még pár évig szeretnének ebből a bizniszből élni...

 

Előzmény: sierre (10596)
Teo papa Creative Commons License 2007.07.16 0 0 10606

Azannya

 

Megnéztem mégegyszer és megint ugyanazt láttam. Aztán kimásoltam és akkor láttam, hogy a 181e áthúzva 101e-nek néz ki :o .... ebben az esetben bocs :-)

 

Teo >

Előzmény: klimakiraly (10604)
klimakiraly Creative Commons License 2007.07.16 0 0 10605
Szia sierre!

Hát igen. Ehhez sajnos már nem tudok hozzászólni. Vissza olvasni nincs sajnos energiám, meg amúgy sem passzol a fórum címéhez a vitaszál.

K.K.
Előzmény: sierre (10599)
klimakiraly Creative Commons License 2007.07.16 0 0 10604
Szia Teo papa!

Mindegy hogy csak vegyél! ;-)

De ha én jól látom akkor inden OK! Csak az oldal motorja még mindig _Nettó ár_ és lehet az tévesztett meg. Belátom nem nagy engedmények vannak azt összefolynak a számok. :-) De amíg ilyen meleg van ennyit tudunk kipréselni.

K.K.
Előzmény: Teo papa (10600)
Teo papa Creative Commons License 2007.07.16 0 0 10603

Hozzászólásonként 5? =:-O

 

Nem csoda, hogy ilyen drágák a klímák akkor :o)))))))

 

Teo >

Előzmény: Törölt nick (10602)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.16 0 0 10602
offkorsz. beírásonként 5ezeret elengednek:))
igazából nekem mindegy, de 5 év gari,meg alapvetően elégedettek voltak a munkával (ameddig én viszsaolvastam /pár lap/).
ez MÁR sokkal jobb referencia/információ mint amit az utcáról kaphatok. ennyi.
/és az ha itt is elad vmit az számomra nem akkora bűn:). mert a klímás vhol abból él hogy elad/.
de nem akarok vitatkozni, meg meggyőzni se senkit (esetleg ha 5 helyett 7 re emelik a fejadagomat:)
Előzmény: sierre (10599)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.16 0 0 10601
Az általánosítás nem szép dolog,és nem túl bonyolult gondolkodásmódra utal...
Előzmény: sierre (10596)
Teo papa Creative Commons License 2007.07.16 0 0 10600

Öööö ..

 

Ha a régi ár jobb, mint az akciós, akkor lehet akció nélkül venni? :o)))

 

Javítsd már ki, légy szíves, mert a szerkesztésnél hiba csúszott a levesbe a 4. akciósnál :o

 

Teo >

Előzmény: klimakiraly (10598)
sierre Creative Commons License 2007.07.16 0 0 10599


Hát igen. Pontosan ezért írnak ide. Ha visszalapozol pár hetet, egy ilyen KLÍMÁS úr írta nagy büszkén, miként fog majd akármilyen üzletasszonyokat rábeszélni a drágább klímákra, holott nem lenne rá szükségük az üzlethelyiségükben. Günther, azt hiszem te nekik dolgozol. Nem csak traktorral.
Előzmény: Törölt nick (10597)
klimakiraly Creative Commons License 2007.07.16 0 0 10598
Szia sierre!

Azt mondod nem adunk az olcsókról tanácsot?

Lehetséges, sokunknak egy életre elment a kedve tőlük. És nehéz lesz vissza csalogatni hozzájuk. Szóval amihez nem értünk nem mondunk inkább semmit. Nagyon rég láttunk már olyan klímákat és lehet azóta változtak, és csak jól lejáratnánk magunkat hogy butaságot beszélünk mert az nem is úgy van már.

Kritika?

Persze jöhet bátran, legalább látja majd az erre járó leendő vásárló hogy egy _igazi_ klímásnak mire oda nem kell figyelni-e ha a piacon akar maradni sokáig. Tehát nem azért annyi a szerelés amennyi mert felakad a falra a beltéri és kültéri, meg 4 perem a csőre azt dől a lé. :-) (Persze a cseppvízre gondoltam a dőléssel ... )

Klíma Király
Előzmény: sierre (10596)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.16 0 0 10597
én épp itt és a nagyjából normális hozzáállásuk miatt kaptam kedvet hogy pont velük csináltassam meg..
(ennyit arról hogy ki mit lát valamiben azaz eltérően értékelünk dolgokat)
Előzmény: sierre (10596)
sierre Creative Commons License 2007.07.16 0 0 10596
Az még csak hagyján, hogy dicsérni lehet csak az itt megszólaló MESTER urakat, de a Daikin és más 250 000 Ft alatti készülékedhez tanácsot se kapsz. Mint a taxisok; örülj, hogy elvisznek a pénzedért - drágán- átvágnak, és ha reklamálsz, beletiporsz abba az érzékeny lelkükbe. Kiváncsi vagyok, mikor kezdenek el fenyegetni a klímás urak.....
Előzmény: Teo papa (10594)
fruzsmogy Creative Commons License 2007.07.16 0 0 10595

Na, akkor kérlek olvasd el mégegyszer - Te és mindenki más is - a 10580-as beírásom utolsó bekezdését!!!!!

 

Én már ott és akkor abbahagytam volna, szerintem Te voltál az aki, megpróbálta megmagyarázni,hogy a kedves felhasználó hülye, Te voltál az aki megpróbálta a kedves ügyfelet lejáratni. És ezt kikérem magamnak.

 

Igen, hülye vagyok, nem értek a klíma beszereléséhez (lehet az élet más területén vagyok jó, ezért nem is lettem műszaki sazkember) ,nem tudom hogy mikor és hogyan kell helyesen működnie. viszont azt azért ne felejtsd el, ha itt mindenki profi klímás lenne,akkor rád már nem is lenne szükség:( 

 

Részemről ennyi volt,mint már írtam lejebb is: találkozunk jövő tavasszal az éves átvizsgáláson.

 

Teo papa Creative Commons License 2007.07.16 0 0 10594

Hmm ..

 

Szóval ide csak a dícsérő megnyilvánulásokat lehet beírni, az elkövetett hibákat privátban szabad csak? Érdekes hozzáállás :-((

 

Ettől függetlenül még nem tartom kizártnak, hogy nem teljesen a kollégáid a hibásak, de ez a fajta "hozzáállás" kicsit megfexi a gyomromat. Aki nyilvánosság előtt "osztja az észt", ne csodálkozzon, ha a hibáját erősen a fejére olvassák .. szerintem

 

Teo >

Előzmény: windy12 (10593)
windy12 Creative Commons License 2007.07.16 0 0 10593

Te viszont azt nem érted meg, vagy nem akarod megérteni, hogy ezzel, olyan színben tünteted fel a céget nagy nyilvánosság előtt, mintha becsaptunk volna, mert megspóroltunk 60 cm kábelcsatornát. Ha közvetlenül engem kérdeztél volna privát, és nem oldjuk meg a problémát, akkor simán elviselem, hogy itt sározol minket, így viszont rosszindulatúnak tűnik az egész.

 

 A szerelésre, és a felhasznált anyagokra egyébként öt év garanciát vállalunk, tehát nem lesz plusz költséged, ha ki kell cserélni a szigetelést, egyébként meg nem kell kicserélni, mert UV-álló, és nem porlad el, mint az a fekete, amit a képeken láthattunk.

 

Előzmény: fruzsmogy (10592)
fruzsmogy Creative Commons License 2007.07.16 0 0 10592

Na,már megint igazad van, mert tényleg nem említettem semmilyen kifogást telefonon keresztül. Hogy miért nem? Mert egy laikus vagyok, megbíztam egy céget klíma felszerelésére. Megegyeztünk, a  felszerelés megtörtént, én fizettem, átvételkor rákérdeztem a klímát szerelő szakemberektől pl. a külső csövekre, akik azt válaszoltál, hogy ennek így kell lennie. Talán hiba volt elfogadnom a választ szakemberektől? Lehet. De elfogadtam a választ, ők értenek hozzá és nem én.

 

És éltem tovább a megszokott kis életemet, mindaddig amig egyszer csak olvasom "ekmit" hozzászálást (10553-ban), aki több műszaki tehetséggel van megáldva mint én és neki szembeötlött olyan kérdés is ami nekem nem ......nagyon sok helyen látom azt, hogy így van megoldva (csak a szigetelt cső). Időjárás nem rongálja a szigetelést ha csak úgy csupaszon van?


Viszont nekem szembeötlött,hogy pont annak a cégnek egy személye (jelen esetben Te), aki nálam is szerelte a klímát, azt válaszolja erre a kérdésre, amit Te válaszoltál.

 

Erre próbáltam meg reagálni. De úgy látom nem érted meg, vagy nem akarod megérteni, de mint már mondtam semmi gond, lenyelem, tudomásul veszem, hogy hülye voltam, és tanulságként talán mindenki levonja a következést: mielőtt bármilyen múszaki dolgot szereltetne a lakásába, akkor előtte mélyedjen el a műszaki dolgokban, még akkor is, ha semmi affinítása nincs a műszaki dolgokhoz. Mert úgy jár mint én: megbíz egy céget, a cég megcsinálja a munkát - még jól is -, aztán kiderül, hogy bezony,bezony illet volna azt a fránya csöveket eldugni egy kábelcsatornába,mert az időjárás meg fogja rongálni a szigetelést, aztán az időjárás által megrongált szigetelést, majd a megrendelő saját költségén kicserélteti. Ezt az apró kis malőrt leszámítva tényleg semmi bajom a klímával:) És, ha mondjuk erre a kérdésre nem te válaszolsz,hanem valaki más szakember, akkor talán fel sem tűnik, talán elintézem azzal a dolgot, hogy egyik cégnél így csinálják, a másiknál meg úgy. Én így jártam:) De tanultam belőle. :(

 

Előzmény: windy12 (10591)
windy12 Creative Commons License 2007.07.16 0 0 10591
Ha a telefonos beszélgetésünkkor említettél volna bármilyen kifogást is a srácok munkája ellen, akkor kimentem volna, és orvosoltuk volna. Mivel semmilyen problémát nem említettél, ezért joggal gondolhattuk, hogy minden rendben van.
Előzmény: fruzsmogy (10588)
ragob Creative Commons License 2007.07.16 0 0 10590
Nos, az elso kepet jol ismerem, mert az enyem es az en szememet bantja a legjobban. A korrektseg kedveert a Klimashop szakemberei kovettek el, mivel azonban mar a felszereleskor a belterit egy olyan falra szereltek amin egy akkora dilatacios repedes van, hogy osszel igy is - ugy is renovalni kell a falat, ergo vissza kell bontani a klimat is es akkor majd vmi erto emberrel megcsinaltatom. Ha esetleg vki akar ra ajanlatot adni, azt szivesen veszem.
Előzmény: windy12 (10566)
fruzsmogy Creative Commons License 2007.07.15 0 0 10588

Elnézést! Igen, nem te szerelted, hanem a te céged (?), illetve a pannonklíma emberei. Igazad van, elnézést is kérek a téves megfogalmazásért.

 

Nem csak telefonon voltam elégedett a fiúk munkájával, hanem itt a fórumon is, lásd. az előző hozzászólásomat.

 

Igen, el tudom képzelni, hogy szakmailag van/volt valami amiért nem csatornáztak - mondjuk még mindig nem tudom, hogy miért, hiszen nem kell alpinista, a vezetéket simán fekszenek fent a falon - , de azt is el tudtam volna képzelni, hogy mielőtt leírod az alpinista munkadíjas hozzászólásodat előbb meggyőződsz a szerelés milyenségéről.

 

Mindegy, részemről nem téma tovább az ügy: a klíma (még) működik, jövő tavasszal úgy is találkozunk - a céggel!!!!! - az éves átvizsgáláson, amit józan eszem szerint meg is teszek a garancia miatt, és gondolom akkor majd sort lehet keríteni a csatornázásra, hiszen ez úgy "illik":) 

Előzmény: windy12 (10587)
windy12 Creative Commons License 2007.07.15 0 0 10587

Nem magyarázkodtam, mivel nem ismerem pontosan az esetet. Az nem igaz, hogy én szereltem nálad. Az előfordulhat, hogy a szerelőink valami miatt úgy vélték, hogy oda nem tesznek kábelcsatornát, lehet, hogy hibáztak is ezzel. Viszont kár, hogy ezt nem nekem közvetlenül vetetted fel, sőt, ha jól emlékszem legutóbbi telefonos beszélgetésünkre, elégedett voltál a srácok által végzett munkával.

Előzmény: fruzsmogy (10586)
fruzsmogy Creative Commons License 2007.07.15 0 0 10586

Kösz a segítséget, de nem foglalkozom tovább az üggyel, csak sajnos elolvastam azt a mondatot- miszerint: illik kábelcsatornát tenni kívülre - amit éppen az a szakember írt, aki nálam is szerelte a klímát cca 2 hónapja.

Ezen lepődtem meg,mert nálam elfelejtődött, hogy mit  is illik csinálni, aztán jött a magyarázkodás az alpinista technikáról.

Megmértem: pontosan 68 cm van az ablakom és az erkélyem között, itt mennek a csövek, na ehhez kellett volna alpinista:( Simán elérem az erkélyről is a csöveket, tehát nem kell semmilyen nagy technika egy kábelcső felhelyezéséhez.

 

A teljességhez tartozik, hogy a fiúk nagyon szép,  pontos munkát végeztek(már amennyire laikusként meg tudom ítélni), a szobámban majd 5 méteren kábelcsatorna fut (nem zavar, nem lehetett volna másképpen megoldani) és emlékeim szerint rá is kérdeztem, hogy a kültéri homlokzaton nem gond, hogy nincs kábelcsatorna. A válasz az volt, hogy nem gond - mondjuk nekem laikusnak sem gond:), és most olvasom, hogy "illlett volna":(

 

És mondjuk az időnként kicseréltetem majd a szigetelést című fejezet remélhetőleg nem fogja a pénztárcámat nagyon apasztani, hamár illet volna csatornázni:)

Előzmény: Törölt nick (10582)
Dr. Klíma Creative Commons License 2007.07.15 0 0 10585
csak azt "gáz" venni, amiről nem tudod, hogy a pénzedért mit kapsz...
Előzmény: merre? (10583)
Dr. Klíma Creative Commons License 2007.07.15 0 0 10584



Ha nem akarjuk, hogy a ház homlokzatán látható legyen a cső/csatorna, akkor azt a belső falfelületen kell "elviselni".
Egy klímaszerelésnél nemcsak a belső tére kell figyelni.... Nagyon fontos szempont a kültéri egység és környezetének esztétikai megjelenése is...

további képek a "klímaszerelések képei" topikban.

üdv.: dokiklikk ide
merre? Creative Commons License 2007.07.15 0 0 10583

sziasztok,

nem tud valaki valamit a xideko márkájú légkondikról? olasz termék.

Nem találok semmi vásárlói véleményt róla a neten.

Amit én venni akarok, az 1 3 elemes split-klíma.

Nem gáz ilyen alsó árkategoriás légkondit venni (br 300 eFt)?

 

Törölt nick Creative Commons License 2007.07.15 0 0 10582
Érdekes lenne látni, hogy mire gondolsz. Akár egy mobillal készített kép is megteszi.

A klímaszereléshez nem értek, de kábelcsatornát már kilométernyit tettem fel. Úgyhogy meggondolandó a saját kivitelezés, mert...
- itt várhatóan nem hajlékony kábeleket kell beleilleszteni egy csatornába, hanem elég merev réz csöveket. Nem javasolnám hajlítani ezeket sk. Ha nem lősz fölé a szükségesnek látszó átmérőnek, akkor talán bele sem fér.
- faltól, a külső szigeteléstől függően nem biztos, hogy simán tudod rögzíteni a csatornát ház körül található eszközök felhasználásával
- ha nem vagy benne rutinos, akkor koránt sem biztos, hogy szebb látványt nyújt majd "csomagolva", mint anélkül.

Gondolkodtam, hogy a sajátomnál kellett volna vagy sem. Arra jutottam, hogy nem valószínű, de várhatóan időnként kicseréltetem majd a szigetelést, ha már felhívtátok rá a figyelmem.
Előzmény: fruzsmogy (10580)
rnagy8 Creative Commons License 2007.07.15 0 0 10581
Ziccer volt valóban.
Nem mentegetni akarom a fiukat csak kérdezem, hogy nem "lebeg" ez a csőrész a fal sikja és a csatlakozások közt? Mert akkor nehéz becsatornázni. Nekem is van egy jó fél-egy méter, amin már eljön a faltól a cső és van is benne pár ív. Ott a műanyag kábelcsatorna nem alkalmazható szerintem.
Előzmény: fruzsmogy (10580)
fruzsmogy Creative Commons License 2007.07.15 0 0 10580

OK, értem, lehet magyarázkodni, de azt hiszem nincs értelme:( Veszek egy másfél méter kábelakármit, aztán szépen felszerelem én,mert ide nem hogy alpinista nem kell, de talán én, nő léttemre is fel fogom tudni szerelni.

 

Tudod, sokkal szebben hagzott volna,ha annyit mondasz, bocs, de a fiúk siettek, mert még sok munkájuk volt, elfelejtették felszerelni, majd ha lemegy a kánikulai roham útbaejtünk és pótolni fogjuk. Mondjuk én így oldottam volna meg ezt a helyzetet.......:(

Előzmény: windy12 (10579)
windy12 Creative Commons License 2007.07.15 0 0 10579
Vannak helyzetek (távolság, magasság, stb...) ahol nehézkes megoldani, esetleg alpinistát, vagy állványzatot igényel. Ez viszont jelentős plusz költség, nem nagyon fér bele a 40 - 45 ezer forintba. Amikor közöljük a megrendelővel, hogy az alpinista munka az plusz húszezer, akkor általában úgy vannak vele, hogy inkább hagyjuk azt a csatornát. Belül a szobában sem akar csatornázást látni, így marad a külső cső. Ettől függetlenül ma már nem vállalunk így munkát. 
Előzmény: fruzsmogy (10577)
lviz Creative Commons License 2007.07.15 0 0 10578

Tegnap ismerősnél voltunk, lakásban egy "olasz" klíma figyelt. Kondenzvíz meg befele csöpögött a gépből...rá a padlóra.

Amikor ezen meglepődtem, akkor a tulaj elmondta,hogy valószínűleg a szerelők úgy csinálták meg a kondenzvíz kivezetőt,hogy a cső befelé lejtett, így meg ugye nehezen folyik ki a víz...tehát visszafolyik, majd onnan a padlóra.

 

 

fruzsmogy Creative Commons License 2007.07.15 0 0 10577

Illik kábelcsatornát rakni kültérre is, nem túl esztétikus, amikor a csövek csak úgy lógnak a falon kívül.

 

És akkor nálam miért nem "illet"?:( Vagy véletlenül maradt csak le, és pótolni fogjátok? 

Előzmény: windy12 (10554)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!