Keresés

Részletes keresés

DMA Creative Commons License 2007.07.21 0 0 10893
Kell bejönnie levegőnek, hiszen ha a cső nyomja kifelé a meleget, előbb-utóbb tökéletes vákum lenne nálatok, az pedig láthatóan nincs :-)
Azaz áramlik levegő befelé is. Talán azért jobbak a 2csövűek, hogy ők kívülről szívna levegőt is.
Persze ez laikus véleménye, lőjetek le ha hülyeség...
Előzmény: murray (10891)
Teaway Creative Commons License 2007.07.21 0 0 10892
Na de ha egy zárt helyiségből levegőt vezetsz ki, akkor vhol máshol be is kell jönnie (légcsere), különben elfogyna a szobából a levegő.
Előzmény: murray (10891)
murray Creative Commons License 2007.07.21 0 0 10891

bocsi ezt kifejtenéd? szal. nagyszoba, ablakok, ajtok  zarva , a cső leszigetelve meleg -elméletileg-nem jön be . csak a meleg falak nyomják a meleget sztem

kivezetö cső nyomja kifelé a meleget a szobából, a cső is igen meleg.. akkor ez baj?

köszi

 

Előzmény: Teaway (10890)
Teaway Creative Commons License 2007.07.21 0 0 10890
Ha a szobából távozik a forró levegő a kivezető csövön keresztül a szabadba, akkor vhol be is kell jönnie: az pedig vagy vmelyik szomszédos helyiségből vagy kintről jön...magyarul visszajön vmennyi meleg.
Szerintem.
Előzmény: murray (10884)
Swooooaaaaah Creative Commons License 2007.07.21 0 0 10889
Kérlek a külső egység db-z jével kapcsban írj nekem valamit ha tudsz!

Köszi.
Előzmény: windy12 (10788)
Cavsfan Creative Commons License 2007.07.21 0 0 10888
Hali.

Az a problémám,hogy naponta este 23 óra körül 1-2 deci víz elkezd vissza folyni a beltériből.Tapasztalt valaki hasonlót? Vajon miért pont akkor?
k. revilo Creative Commons License 2007.07.21 0 0 10887
Én szereltem már Gree márkájú klímát!! Ilyesmi kategória lehet mint genex meg ezek... nem nagy nevű márkák!

Tapasztalat nincs vele vagy hiba mert még csak nem rég telepítettük őket :)
Előzmény: fodorb (10875)
klimakiraly Creative Commons License 2007.07.21 0 0 10886
Szia!

Látogatja a topicot aki levelet küldte hivatalból. Csak hát nagyon ritkán ír ide. Ha gondolod továbbítom a levelét.

K.K.
Előzmény: windy12 (10861)
Swooooaaaaah Creative Commons License 2007.07.21 0 0 10885
Windy:A Vivace hány fokig működik? Mert lehet 43 foknál is melegebb. Azzal már nem képes megbírkózni?
murray Creative Commons License 2007.07.21 0 0 10884

tegnap hazamentem ránéztem az 1 hete gyötrödö nejem arcára és elindultam mobilklimáért..

 

óbudai helyzet: metro, cora, eworld,ósan, eurocenter elektropont :nincs. és nem is lesz!

a media marktban láttam egy vérszar elta szart 100ezerért! szemetek!

intersparban volt egy orion 2,6kw-os 70ezerért azt megvettem. leirás magyar stb tök jó, adnak egy ablakon kivezetö csö adapter lécet arra kell a kivezetö csövet rárakni. kerekes távirányitos. 

megcsináltam nagyjábol az ablakon a kivezetést és hajrá. 2 óra kemény munka után sikerült  egy panel nagyszoba 35 fokos álló levegöjét 29re leküzdenem! rengeteget számit. egy a gondom: ha beállitom 29 fokra mintha nem kapcsolna ki..nemtom de máég próbálokozom.

üdv

 

 

paulvitti Creative Commons License 2007.07.21 0 0 10883

Üdv Plazacica!

 

Ha olvastad az előző választ.

 

"Hát sajna ezt megszívtad.

Legyen szerencséd a meleg napokon, legalább addig bírjon rendesen hűteni.

Valószínűleg valami Távol-keleti gagyit sikerült beszerezned."

 

Akkor megnyugtatlak, ebből csak a kínai igaz, a többi nem.

Ha rendesen karban tartatod akkor az évekig mobilklíma lesz.

Az összes Fischer klíma splitek is mind kínai gyártmány.

Aki pedig szidja a kínai termékeket az meg nagyon buta ember.Mivel még mindig nincs bebizonyítva hogy kevesebb ideig bírják, mint a nagyobb nevű társai. Én 5 éve raktam fel elöször kínai gépeket Galanz néven, és láss csodátmég mindegyik működik. Nem kellett kompresszort cserélni, a hűtőközeg is bennük maradt. Sőt akkor elárulom hogy LG-t nem csak koreában gyártják, hanem kínában is van összeszerelő üzem.

Gondolom a Fujitsut mindenki ismeri, én is szeretem mert kultúrált gép. De az milyen, hogy egy 100kg-os 10 kw-os gép nagy nehezen helyre rakva és a kompresszor elfelejtett megmozdulni, pedig 3 fázist is kapott. Gyárilag meg volt szorulva. Gariban csere és már működik is. Ezzel csak arra utaltam, hogy nem minden a név, és a gyártási hely.

Előzmény: Plazacica (10864)
Swooooaaaaah Creative Commons License 2007.07.21 0 0 10882
Találtam egy ilyet

Működési tartomány HŰTÉS (külső hőmérséklet MAXIMUM):
43 ˚C

A Vivace-nél. Most akkor ha magasabb a hőmérséklet akkor már nem is működik?
Swooooaaaaah Creative Commons License 2007.07.21 0 0 10881
A Samsung klímákkal kapcsolatban akkor mik a vélemények?
fodorb Creative Commons License 2007.07.21 0 0 10880
Lehet használni a klímát a nagy szélben, miért ne lehetne?
ha 20 db zajt írnak akkor az a beltérire vonatkozik


szvl (10870)
az a beltérire vonatkozik, az enyémre is hivatalos oldal is 5 fkozatot ír, holott a valóságban 3
de a távlovő csikjai 2 esével emelkednek
Előzmény: Swooooaaaaah (10868)
fodorb Creative Commons License 2007.07.21 0 0 10879
csak azt ami a gépből kifolyik, én azért nem innék belőle, de ha nincs tele a géped atkával vagy penésszel vagy gombával, virágot locsolhatsz vele
Előzmény: Cloaca Maxima (10865)
fodorb Creative Commons License 2007.07.21 0 0 10878
ha high módba teszed, feltéve hogy ez azonos a turbo vagy a powerfullal akkor 20 - 30 percig megy a hűtés vagy addig ameddig el nem éri a 18 fokot, majd átvált a korábbi uzemmodba
Ahogy észrevettem hamarabb lehűt ha auton van a venti, ha pedig hamarabb eléri, akkor kevesebbet is fogyaszt

Bár abból az írányból nem értem, hogy ha 1 fix kompresszoros az ugye mindig ugyanannyi teljesítményt kuld be, ha gyors a venti ha lassú ugyanannyit.

Legalább 1 óra a csak venti hogy kiszáradjon, az enyém leírása 3 órát ír a max fokozaton
a szürőket használattól függően kell pucolni, ha megy nonstop, akkor 1-2 hetente nem árt
Előzmény: dltk (10848)
fodorb Creative Commons License 2007.07.21 0 0 10877
De kevés, de ha igazán szét akarod szedni akkor le kell fejteni a gázt, majd visszatölteni ujra tisztítani, vákumozni stb...
De tény hogy így lehet legjobban kitisztítani
kertbe ki azt nagynyomású mosoval, ezen már én is filoztam, hogy miért nem úgy rakják össze a beltérit, hogy a höcserélő lamellázat kiszerelhető legyen pont ilyen okokból
jobb lenne így még akkor is ha ezzel növekedne a gép mérete
Előzmény: agabe (10847)
fodorb Creative Commons License 2007.07.21 0 0 10876
helyesen beszélsz, ha valaki noname inverterest akar venni anyagi megfontolásból joban járhat valamely nves gyártó hagyományosával, pl Daikin
Előzmény: szvl (10844)
fodorb Creative Commons License 2007.07.21 0 0 10875
Pana-t a megbizható gépként tartják számon, gree-t nem ismerem
Előzmény: kisnyuli (10843)
fodorb Creative Commons License 2007.07.21 0 0 10874
3 mono split a javallot, már csak azért is, mert ha valami gáz van, akkor legalább 2 szoba hütött árban is nagyjából annyiba jön ki mint egy multi rendszer + nagyobb a választék is

Előzmény: Törölt nick (10841)
fodorb Creative Commons License 2007.07.21 0 0 10873
szvsz ennyiből nem nagyon jön ki 2 inverteres
De meggondolando lehet a Daikon ftyn je, ugyanis felveszi a versenyt néhány inverteressel is zaj szintjén
2 kw körül kellene szvsz
szobánként
Előzmény: kisnyuli (10840)
horex Creative Commons License 2007.07.21 0 0 10872
Tavaly 8ezer volt
Előzmény: 1963 (10833)
Swooooaaaaah Creative Commons License 2007.07.21 0 0 10871
Általában ha olyat írnak,hogy pl. 20 db/A-s zajszint az mire vonatkozik? A külső v. belső egységre?
szvl Creative Commons License 2007.07.21 0 0 10870
"inverteres" gép révén nem képes a kültéri egység ventillátorát szabályozni

Ezt honnan veszed? A 10791. hozzászólásban leírtam a gép műszaki adatait, ami szerint a ventillátor fokozatainak a száma 5.
Előzmény: Dr. Klíma (10866)
Swooooaaaaah Creative Commons License 2007.07.21 0 0 10869
Vam valakinek Samsung Vivace klímája?
Milyen hangos a kültérije?
Swooooaaaaah Creative Commons License 2007.07.20 0 0 10868
Windy12 válaszolnál majd?
Egyébként a klímát nagy szélben is lehet használni?
cumpika Creative Commons License 2007.07.20 0 0 10867
Hát sajna ezt megszívtad.

Legyen szerencséd a meleg napokon, legalább addig bírjon rendesen hűteni.

Valószínűleg valami Távol-keleti gagyit sikerült beszerezned.
Nem ártott volna a vásárlás előtt utánanézni.

A fogyasztóvédelmi törvény szerint büntetendő, ha valaki az árú gyártmányát, származási helyét illetően hamis információt ad.
Sajna ez Magyarország.

pld. víztisztító berendezést forgalmazó cégek hemzsegnek, az USA eredetűnek beállított kinai gagyitól.

Úgylátszik a klímások is beálltak a sorba.
Visszaélnek a mocskok a kiszolgáltatott, a melegtől gutaütést kapott emberek tisztánlátását elvakító hiszékenységével.

Azért drukkolok Neked, hátha szerencséd van és sokáig működni fog rendesen.
Előzmény: Plazacica (10864)
Dr. Klíma Creative Commons License 2007.07.20 0 0 10866
Talán még az is befolyásoló tényező lehet az "olcsóságot" figyelve, hogy "inverteres" gép révén nem képes a kültéri egység ventillátorát szabályozni..... Hogy miért???? fogalmam sincs...... De egy biztos, hogy inverteres kompresszor "sart" sem ér szabályozható ventillátor nélkül...szerintem
Előzmény: szvl (10862)
Cloaca Maxima Creative Commons License 2007.07.20 0 0 10865
A split-klíma külső egységéből távozó víz tartalmaz bármilyen káros anyagot? Lehet belőle ad absurdum inni? Vagy vele virágot locsolni? A freon milyen formában távozik a környezetbe?
Plazacica Creative Commons License 2007.07.20 0 0 10864
Vettem egy Fisher mobil klimat (tobb helyen kaphato)

Mobil klimakbol tobbnyire noname jelleguek vannak (vajon miert?), a noname kategorian belul azert dontottem emellett, mert amerikai hatterunek tuntettek fel a ceget (Fisher Aircon Solutions, Ltd, USA) ami jobb benyomast keltett mint egy hasonloan ismeretlen nevu kinai.

Szogezzuk le: huteni tokeletesen hut. De! Az egesz keszulek, a csomagolas, a hasznalati utmutato, a tartozekok irgalmatlanul gagyik. Kicsit probaltam utanajarni a dolognak es intenziv webes kereses utan arra kellett rajonnom, hogy "Fisher Aircon Solutions" nevu ceg egyaltalan nem letezik, sem az USA-ban, sem mashol. A vilagon egyetlen "kepviselete" van, nalunk. Az adott tipusszamra keresve kizarolag magyar lapok jonnek be: a "markakereskedo" es a partnerei. Nyomtatott katalogusbol kizarolag magyar nyelvut tudtak mutatni. Most akkor mit vettem? Be lettem csapva? Vagy csak egy marketingfogas aldozata vagyok? Torvenyes, tisztesseges olyasmit amerikai tervezesunek hirdetni, ami messze-messze van mind foldrajzi ertelemben mind fogyasztoi kultura tekinteteben a nyugati vilagtol?

Ha valaki megis tudna linket adni a Fisher cegre (nem a magyar kepviseletre), vagy a hattererol valami infot adni, megkoszonnem.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!