Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2007.07.17 0 0 10637
"Inkább egy 3,6os, és nincsen "széthajtva", mint egy 2,5es, ami "állandóan" nyélgázon megy...
Szerintem."

Annakidején valahol itt azt mondták, hogy a hagyományos klíma esetén fontos a pontos méretezés, inverteresnél fölé lehet lőni. Saját tapasztalat alapján elég lesz oda a 2,5-es. Az a szoba, amiben van, a kívánt hőmérsékletű lesz, a többi bizonyos idő elteltével kicsit melegebb. (Még a munkahelyemen mondták, hogy arra kell méretezni, hogy tartsa a hőmérsékletet, nem arra, hogy 10 perc alatt hideg legyen.)

Egyébként menjen a helyszínre szakember és az alapján mondjon valamit, mert így nagyon mellé lehet fogni. Nekem eszembe se jutott oda felszereltetni a klímát, ahova került, de több szakember is azt a helyet jelölte meg, így hittem nekik és odakerült.
Előzmény: Bys (10633)
robErt Creative Commons License 2007.07.17 0 0 10636

ma már éjszaka is járattam a klímám...hm nagyon halk...

a hálószoba falán kívül van a kültéri(30as ytong, konzol gumibak)...picit duruzsol a kompresszor de beltérit szinte nem is hallom, ami nem közvetlen a hálóban van.

 

Daikin tud valamit !!!!

tpapa Creative Commons License 2007.07.17 0 0 10635
OFF? A konfliktuskeresést arra értettem, hogy minek feltételezni a rosszindulatot a beírásban, amíg az nem egyértelmű? A beírás már megtörtént, kitörölni nem fogják. többféleképp lehet ezt kezelni, de ez a mostani elég rosszul sült el.

Mivel én úgy látom, hogy egyik fél sem áll rosszindulatúan másikhoz, igenis jobban jártál volna, ha kicsit magyarázkodsz, még akkor is, ha az önérzeted azt mondja, semmi szükség a magyarázkodásra, hiszen mindenben korrektül és legjobb tudásotok szerint jártatok el. Ez ugyanis két külön dolog. Azok, akik itt olvasgatnak, nem mennek ki a helyszínre, hogy ellenőrizzék, melyikőtöknek van igaza. (Meg ha kimennek is, nem értenek hozzá annyira, hogy eldönthessék, leszámítva a szépészetet, amihez mindenki ért, viszont az meg mindenkinek egyéni mérce.) ;o)

E miatt szerintem mégis meg kellett volna nyugtatnod azt a megrendelődet, akinek eleve megvolt benned a bizalma, csak felmerült benne egy kérdés. Lehet, hogy ő sem a legszerencsésebben fogalmazott, és Te ettől úgy érezted, hogy számon kérnek rajtad valamit, de Te is látod, hogy ez a kezelése a dolognak hova vezetett. E helyett elmondhattad volna, hogy Te megbízol a szerelőidben és ha ők úgy döntöttek, hogy UV-álló csőhéjat raknak oda, akkor az ott jó, és Te erre 5 év jótállást is vállalsz. És akkor mindenki nyugodtan alszik rá egyet és úgy folytatjátok. Szvsz. ON?
Előzmény: windy12 (10618)
Bys Creative Commons License 2007.07.17 0 0 10634

"hogy ez régről megvan má' nekünk"

 

Ja, mint a nyugdíjasklub, meg az ágybavizelés... :))))

Előzmény: tpapa (10631)
Bys Creative Commons License 2007.07.17 0 0 10633

Biztos?

Inkább egy 3,6os, és nincsen "széthajtva", mint egy 2,5es, ami "állandóan" nyélgázon megy...

Szerintem.

Előzmény: fodorb (10628)
tpapa Creative Commons License 2007.07.17 0 0 10632
Nem mondtam, hogy minden ami fekete, porlik. A képen látható fekete porlik. Ezt mondtam és ez így is van. Mint ahogy pont azt mondtam a kábelcsatornáról is, amit Te is: van sok féle, némelyik bírja a napot/időjárást, némelyik meg nem. Jellemzően az olcsóbbak hamar elveszítik a rugalmasságukat, színük is változik, tehát azzal megoldani sem lesz magától értetődő és olcsó. Tehát tulajdonképpen egyetértünk.
Előzmény: Dr. Klíma (10615)
tpapa Creative Commons License 2007.07.17 0 0 10631
OFF Na jó, de tegyük hozzá, hogy ez régről megvan má' nekünk, nem itt alakult ki! :oP ON?
Előzmény: Teo papa (10616)
fruzsmogy Creative Commons License 2007.07.17 0 0 10630

fúúúú, basszus most aztán tényleg felmegy a pumpám:(

 

Összesen 6 beírásom volt.

 

- Az elsőben feltettem egy kérdést. 10577) - és ha mondjuk kapok priviben egy választ, hogy igen, a fiúk mjad pótolni fogják, akkor az összes többi hozzászólás meg sem született volna, de....

 

- A másodikban konstatáltam, hogy hülyének néznek. 10580) (alpinista módszer, plusz költség, csatorna a lakásban stb.)

 

- A harmadikban a sok bla-bla mellett elismerő megjegyzést tettem: 10586)A teljességhez tartozik, hogy a fiúk nagyon szép,  pontos munkát végeztek(már amennyire laikusként meg tudom ítélni), a

 

- a negyedikben a sok bla-bla mellett elsimerő megjegyzést tettem: 10588)

Nem csak telefonon voltam elégedett a fiúk munkájával, hanem itt a fórumon is, lásd. az előző hozzászólásomat.

 

- az ötödikben a sok bla-bla mellett elismerő megjegyzést tettem: 10592)Ezt az apró kis malőrt leszámítva tényleg semmi bajom a klímával:)

 

- a hatodikban lezártam az ügyet.

 

vajon miért is kellene a szőnyeg alatt kussolnom????:( de megint tanultam valamit, pedig ha úgy vesszük, akkor a negatív reklám (pedig nem annak szántam) is reklám egy cégnek:)))))

fodorb Creative Commons License 2007.07.17 0 0 10629
engem is érdekelne a Daikin esetében, mert engem is zavar a csipogása
ftyn szeriam van
Előzmény: dltk (10626)
fodorb Creative Commons License 2007.07.17 0 0 10628
szvsz sok lesz oda a 3,6 kw

Előzmény: microdrive (10623)
fodorb Creative Commons License 2007.07.17 0 0 10627
1. Te is felszerelsz egy klímát, így csak a beltéri hangját kell elviselni, és még hut is
2. Utánanézel, hogy van - e engedélye a banknak, hogy oly módon ahogyan csinálták, megfelel - e az engedély szerintinek, ha nem akkor talán át lehet rakatni velük máshova
3. Elviseled

Minden további nélkül járathatják éjjel nappal, hisz a számlát ők fizetik, az ő gépük használódik, ez feltéve, hogy nem a szerverszobát hűti, akkor felesleges áramfogyasztás, hisz az ügyfélteret, fél óra - óra alatt le tudja hűteni egy megfelelően méretezett rendszer

Előzmény: Misi79 (10622)
dltk Creative Commons License 2007.07.16 0 0 10626

Ok koszi!

Ha valaki tudja hogy hogy lehet be lepni a szerviz menube akkor az majd ossze meg velem Fujitsu "B" tipusu taviranyito...

 

Koszi!

Törölt nick Creative Commons License 2007.07.16 0 0 10625
Ahogy ígértem, lemértem a fogyasztást. Akkor már meg is írom.

Tegnap éjjel 11-kor kapcsoltam be 26,9 fokos belső hőmérsékletnél (előtte 2 napig üres lakás, zárt ablakokkal, kb. 70nm, nagyrészt tetőtér, a klíma nem ment).
A klíma folyamatosan ment 24 fokra állítva.
A mai napon a hőmérséklet a klímatizált szobában 24,2 és 24,7 között volt a szoba közepén. A többi szobában 25 és 26 fok között volt (itt nincs pontosabb hőmérő). A végeredmény tehát megfelelő.

A klíma teljesítménye 0 és 610 W szélső értékek között változott, amikor ránéztem, akkor 300 és 400 W között volt általában, de egyszer-kétszer 40 W körülire esett vissza. (A max áramfelvétel 3,2A volt.) A fenti eredménnyel végzett munka ezen 24 óra alatt a mai napon itt az ország déli szélén 5,3 kWh fogyasztással járt. (Tehát átlag 221W fogyasztása volt) A mérőeszköz Energy Monitor 3000, a klíma Hitachi 25YH5.
Előzmény: Törölt nick (10501)
microdrive Creative Commons License 2007.07.16 0 0 10624

BOCS rossz a mail amit ez alatt írtam...ez a jo:

 

ferrarimobil kukac vipmail.hu

Előzmény: microdrive (10623)
microdrive Creative Commons License 2007.07.16 0 0 10623

 

 

sziasztok

 

45 nm es másfészobás panel 30-40 nm es részét szeretném klimatizálni, max 3évig fogok itt élni nem kell drága cucc jo az olcso is addig majdcsak kitart...kérdésem: árajánlatot várok az itt jelenlévő uraktol beszerelésre és vagy klimára is ...3,6 kw osat szeretnék, márka tök mindegy.....zuglóban van a ház ....és a falak ugye beton....3. emelet nincsen erkély....e-mailben várom az jánlatokat :

 

ferraraimobil kukac vipmail.hu  és kérlek add meg az indexes nickedet is referenciának...köszi....várom!!!

Misi79 Creative Commons License 2007.07.16 0 0 10622
Sziasztok!

Aki Tud segítsen!
Nem rég költöztem egy társasházba. a földszinten egy bank müködik.
A 2 klimája pont az én háloszobai ablakom alatt van.
És éjjel nappal megy nekik. (ezt értséttek szó szerint)
Nappal még nem zavaró, de este amikor nincs mász zaj elég zavaró!
Az lenne a kérdésem, hogy mit tudnék ez ellen tenni?
Mehet nekik éjel nappal?
A lakoktól megtudtam, hogy nem kértek tölük engedélyt amikor felrakták öket!
Segítségetek elöre is köszi!

Teo papa Creative Commons License 2007.07.16 0 0 10621

Hmm ..

 

Azt én is látom, hogy ez a téma eléggé félresiklott már, így elég nehéz lenne helyretenni. Kétségtelen, hogy én nem úgy jártam volna el, ahogy a topictársunk tette, viszont a Te eljárásoddal sem értek egyet. Én ott látom a Te "bűnödet", hogy mikor az ügyfeled felfigyelt valamire, amit pont Te "erősítettél meg" - és ami egyébként eszébe sem jutott volna, mert laikus -, akkor Te nem "megnyugtattad", hanem rögtön "ellene fordultál". Itt szerintem nagyon könnyen le tudtad volna zárni, ha közreműködőkészséget látott volna Részedről. Megjegyzem, ha én lettem volna az ügyfeled, én sem ezt vártam volna. Kétségtelen, hogy az ügyfeled is több hibát vétett a témában, de nem a vitába akartam belszólni, csupán az "utolsó" megjegyzésed kicsit meredeknek tartottam.

 

Nem kétlem, hogy nem rengeteg megrendelőtök van a fórumról. De azért a fórumot nagyon sokan csak olvassák, nem biztos, hogy nem sokkal több befolyása van, mint amit az ember elsőre gondol.

 

Nem úgy van ám, hogy egy hiba, vagy rosszindulatú beírás és felejtenek minden eddigi jót. Normális ember tudja, hogy mindenki hibázhat. Ha egyszer nekem valaki megszerelt valamit, amivel elégedett vagyok, akkor felőlem sározhatják, legközelebb is vele fogom csináltatni, sőt ajánlani fogom másoknak is. Egészen addig, míg valami disznóságot nem csinál, és amíg ügyfélbarát módon kezel. Mint ahogy láthatod is, nem egy topictárs kiáll Mellettetek. Arról nem is beszélve, hogy egyáltalán nem egyértelmű az sem, hogy egyáltalán "járt" volna-e kábelcsatorna a konkrét ügyben.

 

Teo >

Előzmény: windy12 (10618)
windy12 Creative Commons License 2007.07.16 0 0 10620
Ha be tudsz lépni a távirányítón a szervízmenübe, akkor valószínű, hogy be tudod állítani. A Samsungnál, LG-nél, Daikinnál ez nem túl bonyolult, a Fujitsut nem ismerem annyira.
Előzmény: dltk (10619)
dltk Creative Commons License 2007.07.16 0 0 10619

Sziasztok!

 

Az volna a kerdesem hogy a klimat belehet valahogy allitani hogy ne csipogjon ha atallitok rajta valamit csak villogjon a led... (Fujistu kliman)

 

Koszi!

windy12 Creative Commons License 2007.07.16 0 0 10618

Minden kültéri egységnél van minimum 20-30 cm kilógó cső, amit semmilyen módon nem lehet becsatornázni. Ha ennél több cső kerül kültérbe, akkor jellemzően rá van bízva a szerelőre, hogy mit tart esztétikusnak. Sokszor előfordul, hogy 30 cm. kis csatornadarab sz@rabbul néz ki, mintha egyszerűen elrendezik a csöveket.

 

Teo Papa

 

Félreértettél.  Mindenkinek szíve joga, hogy mit ír a fórumba egy-egy klímás szakemberről. Továbbmegyek,  a fórum egyik célja is, hogy egymásnak átadják a tapasztalatokat az ügyfelek a különböző cégekről, szakikról, és a szar munkát végez, az derüljön itt ki, hogy elkerülhessék az ügyfelek.

 

Csakhogy itt másról volt szó. Valaki, aki elégedett volt egy munkával, és ennek hangot is adott, egy olyan hozzászólás után, ami lehet, hogy egyáltalán nem vonatkozik rá, kezdte sározni a szerelőink munkáját itt a nyilvánosság előtt. Egy egyszerű telefonhívással, vagy méllel  el lehetett volna intézni az egészet.

 

Nem keresem a konfliktust, de fontosnak tartom, hogy elmondhassam az álláspontomat egy olyan ügyben, ami az dolgozóink munkáját, hozzáállását, valamint az én munkámat érinti, minősíti. Nem a kritikát nem bírjuk, hanem azt, ha burkoltan úgy próbálják a dolgot beállítani, amiből az olvasó azt szűrheti le, hogy becsapunk bárkit is, szar munkát végzünk, stb. Ez nem így van. Elvárom, hogy az embereim a lehető legtisztábban, legprecízebben dolgozzanak, a legjobb szerszámokkal vannak felszerelve, a beszerezhető legszínvonalasabb anyagokat használjuk fel a telepítéshez. Természetesen hibázunk, mint mindenki, aki dolgozik, de elég egy telefon, és igyekszünk orvosolni a problémát. Ehhez viszont információ kell, és ha az ügyfél azt mondja, hogy minden rendben, elégedett, akkor logikus, hogy nem számítunk az utólagos, esetleg hónapokkal későbbi fórumon történő lehúzásra.

 

Mi itt néhány kollégámmal nem azért "osztjuk az észt", hogy olyan rengeteg megrendelőt fogjunk innen a fórumról, mert igencsak kétélű dolog ez, hisz látható, hogy elég egyetlen rosszindulatú beírás (tök mindegy, hogy jogos, vagy nem), és el is van felejtve az összes jó pont, amit esetleg kaptunk. Egyszerűen szívesen megvitatjuk a klímás dolgokat, és ha valakinek szükséges, akkor segítünk.

Előzmény: tpapa (10612)
Bys Creative Commons License 2007.07.16 0 0 10617
Asszem ide is besütött a nap az utóbbi időben...
Teo papa Creative Commons License 2007.07.16 0 0 10616

Jaa ja

 

Érzem is má, hogy utállak :o))))))))

 

Teo >

Előzmény: tpapa (10612)
Dr. Klíma Creative Commons License 2007.07.16 0 0 10615
van uv álló csatorna és van nem uv álló csatorna...... A 35 ezer forintos 5m csőhosszig ingyenadom című mutatványba kötve hiszem, hogy beleférnek a minőségi anyagok....
A fekete színű csőhélyszigetelést azért ne általánosítsuk ennyire, hogy porlik !!! Ugyanis több típusban és minőségben, több gyártótól beszerezhető ( UV álló és nem UV álló). Ami alapból nem minősítetten UV álló, az törvényszerűen porlani fog a szinétől függetlenül..

üdv.: doki
Előzmény: tpapa (10612)
mr.Baker Creative Commons License 2007.07.16 0 0 10614

ok, mrbaker@freemail.hu

 

kösz

 

 

Előzmény: Dr. Klíma (10613)
Dr. Klíma Creative Commons License 2007.07.16 0 0 10613
...Ha azt kérdezem, hogy hogyan lesz megoldva a fűtésed, mit válaszolsz? (padlófűtés + radiátor, vagy padló + falfűtés, stb....) .....Ezzel azt akarom sugallni, hogy manapság mindenre van megoldás..és ráadásul jó megoldás. A döntés a legtöbb esetben a megrendelő anyagi lehetőségein múlik....Az általad megemlített klimatizálási lehetőségek közül, mindkettőnek van előnye és hátránya.....

Ha megadod az elérhetőséged, valószínűleg több ajánlatod lesz, mint azt gondolnád :)

üdv.: doki
Előzmény: mr.Baker (10611)
tpapa Creative Commons License 2007.07.16 0 0 10612

Fekete 6(?) éves, porlik. Fehér 1.2(?) éves (még) nem porlik. Utóbbi volt windy csapataé. Ezek a tények, amiket meg tudok osztani veletek.

Több dolog is felmerült bennem, míg a hozzászólásokat olvastam. Mindkét fél elég konfliktuskereső módon állt a másikhoz. Kábelcsatorna pl. nálam sincs, itt nem is nagyon férne el, ez eléggé látszik. Elolvasva az előzményt én úgy értettem, hogy akkor "illik", ha hosszan mennek a csövek a falon kívül, és ennek esztétikai okai vannak. Szerencsétlen módon ez a kérdés összekeveredett azzal, hogy kibírja-e a csőszigetelés a napozást? (Az meg ki sem lett még tárgyalva, hogy kibírja-e a kábelcsatorna a napozást? Mert az sem mindegyik bírja... Igaz, azok nem porlanak, inkább töredeznek.) ;o)

Ui.: Szerintem ebből jól már nem lehet kijönni, én is csak magamra fogok haragítani mindenkit. Peace! :o)))
mr.Baker Creative Commons License 2007.07.16 0 0 10611

Sziasztok,

 

azt szeretném kérdezni, hogy most épülő családi ház 3 egymás mellett lévő helyiségét (11,12,25 nm.) Hogyan érdemes "beklímázni."

 

Érdemes három beltérit+egy kültérit, vagy esetleg meg lehet oldani vmi légelvezetővel a 3 szobát?

 

Ha nem szereltetek klimát csak a csövezést meg lehet oldani festés elött úgy, hogy a klimát csak később szereltetem be?

 

És inverteresből milyet érdemes venni? Esetleg Budakeszi környékén van-e aki vállalná mostanában a csövezést? (Bármikor jó)

 

 

Köszi

 

   

viricsi Creative Commons License 2007.07.16 0 0 10610
Az itt megszólaló "MESTER urak" minden általuk ismert készülékhez adnak tanácsokat, ingyen, bérmentve, saját szabadidejüket áldozva arra, hogy lehetőleg ne járj úgy, mint ahogyan a taxisokkal járnál a gondolataid szerint.
Ha vennéd a fáradságot és visszaolvasnál néhány évet, láthatod, hogy a "klímás urak" senkit nem fenyegetnek, elviselik, bár nyílvánvalóan nehezen tűrik a kritikákat, amiből azért olyan nagyon sokat nem láthatsz felhalmozódni az évek alatt, itt a fórumon.
Az érzékeny lelkük nehezen viseli, amikor efféle sommás böffenetet tesznek rájuk annélkül, hogy ennek alapja, vagy oka lenne.
Ha ezek a szakik nem lennének jelen a fórumon, akkor csak mindenféle urban legendekről folyna itt a beszélgetés, amiből nem hinném, hogy sokat profitálna az ide betévedő kiváncsi ember.
Szvsz.
Előzmény: sierre (10596)
Kicsitklímás Creative Commons License 2007.07.16 0 0 10609

Sierre!

Átolvastam mind a 9 hozzászólásod! Ebből kettőben köszönöd a segítséget, a tanácsokat! Mit köszönsz, ha a 70 ezres klímáddal az általad felállított 250 000.- limit alatt állsz? Ha veszed a fáradtságot és utánanézel, láthatod: nagyon sok vita volt itt a készülékek árairól! Ráadásul nem a luxus kategória volt az, amit a legtöbben ajánlottak! Mindenkinek a pénztárcájához illőt! Ne aggódj, a te 70 ezres klímád ugyanúgy lehűti a szobádat, mint a drágábbak!

Lehet, hogy nem így van, de én egy kis irígységet érzek a beírásodban. Vagy csalódottságot. Tudod, sokszor jártam úgy, hogy megvettem az olcsó terméket, aztán egy hónap múlva, amikor ismét volt egy kis plusz pénzem, vertem a fejem a falba, mert ennyiért  már sokkal jobbat vehetnék! Ha nem erről van szó, akkor bocs...

Nagyon régen írtam már ide, (tudod a klímások nyáron melóznak sokat) de színte minden nap beleolvasok, és én úgy látom, ha valaki kérdez, maximálisan megkapja a segítséget!!!

Előzmény: sierre (10596)
Eryk Creative Commons License 2007.07.16 0 0 10608

Szia fruzsmogy!

 

Előszőr is ne haragudj, hogy beleszólok a párbeszédetekbe. Nem ismerjük semmilyem szinten egymást, így nem is szeretném ha okoskodásnak tűnne a hozzászólásom. Ha valamilyen problémád van a kivitelezéssel kapcsolatban, akkor mindig a munka után azonnal kell jelezni, szerintem. Ezt én így tartom korrektnek. A másik dolog részemről, (de ez magánvélemény) hogy nem fórumon kell megvitatni az ilyen esetleges problémákat. Pláne nem a cég nevével. Én ilyet sose tennék, csak ha nagyon "gáz" lett volna a munkályuk, de itt nem így jött le a dolog.

 

Üdv: Eryk

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!