Keresés

Részletes keresés

windy12 Creative Commons License 2007.07.17 0 0 10669
Elnézést, igazából neked címeztem a beleszólást.
Előzmény: rittli (10668)
rittli Creative Commons License 2007.07.17 0 0 10668
Nekem is tudna valaki segíteni? /10658/  A panelban is iszonyú meleg van. :-(((((
windy12 Creative Commons License 2007.07.17 0 0 10667
Akár most,  telefonon is tudok segíteni, hogy nehogy éjszaka megfőjetek.
Előzmény: szmuti (10664)
Bubi504 Creative Commons License 2007.07.17 0 0 10666
Ha kültéri nincs letakarítva, annyi port tud magára rántani, ami vastag szőnyegszerű elegyet képez. Ettől nem tudja leadni a keletkező hőt -> nem hűt rendesen -> a beltéri egyre több hideget kér -> lejegesedik a beltéri hőcserélője, ez rögtön olvadni is kezd, vagyis csöpög, ahogy írtad. Lehet gázhiány is, de az kevésbé valószínű. Szerintem nézd meg a kültéri hátulját, mielőtt szerelőtt hívsz.
Előzmény: szmuti (10664)
windy12 Creative Commons License 2007.07.17 0 0 10665
Semmi probléma a klímáddal, pusztán volt egy áramszünet, és letiltott a készülék. Ez egy védelem. Viszont most nem tudod újraindítani. Egy kódsort kell beprogramozni a távirányítón keresztül, és többet nem lesz ilyen problémád.
Előzmény: szmuti (10664)
szmuti Creative Commons License 2007.07.17 0 0 10664
EZ mit jelent pontosabban.... Kb. mekkora költség szerinted? Ne próbálkozzak az újboli bekapcsolással ugye? Itt izzad a család a klíma alatt.....Isteni!
Előzmény: k. revilo (10662)
Dr. Klíma Creative Commons License 2007.07.17 0 0 10663
szia

röviden:
A klímánál a hűtés alatt a hőcserélő hőmérséklete igen alacsony (0-5 fok)....itt keletkezik folyamatosan a kondenzvíz, ami egy átlag klímánál 1-2 liter is lehet óránként. Amíg folyamatosan hűt a klímád, addig folyamatosan keletkezik a kondenzvíz, ergo folyamatosan "öntisztul" a hőcserélő.
A hűtés üzem megszűnését követően, pl elérte a beállított hőmérsékletet, a hőcserélő egység igen rövid idő alatt visszamelegszik a szoba hőmérsékletére ( kb 22-24 fok). Ekkor a levegő áramlása és a magasabb hőmérséklet miatt intenzívebb lesz a hőcserélő felületén a vízcseppek "elpárolgása"... Néha igen erőteljesen "párás" levegő érzetét kelti a kiáramló levegő...... Ha a hőcserélőd felülete nem "steril", akkor az intenzív kipárolgás miatt erőteljesebben érezheted az "egyéb" szagokat.....
Többet nem tudok most írni, mert akkor könyvet kellene írnom :)....és arra most nincs időm :)

a lényeg remélem érthető

üdv.: doki

ui.: nézz át a klímaszerelések topikba, ott találsz 1-2 felvételt az elhanyagolt, gombás, baktériumos gépekről....hasonlítsd össze a sajátodéval és máris megnyugodhatsz, vag yelkezdhetsz idegeskedni :)
Előzmény: Törölt nick (10657)
k. revilo Creative Commons License 2007.07.17 0 0 10662
Lehet cseppvíz gond... vagy lefagyott az elpárologtató!

üdv olivér
Előzmény: szmuti (10660)
k. revilo Creative Commons License 2007.07.17 0 0 10661
Én hibakód lekérdezést tudom :)
Előzmény: k. revilo (10659)
szmuti Creative Commons License 2007.07.17 0 0 10660

Sziasztok!

 

Két éves Dimarson klímánk tegnap pár óta használat után úgy döntött, hogy elárasztja a szobát egy kis vízzel..... Rögtön áramtalanítottuk... Természetesen hívunk majd szakembert, de addig is hátha van valakinek ötlete, tapasztalata.... ....

 

köszi

k. revilo Creative Commons License 2007.07.17 0 0 10659
Ne nyomkodd sokat és akkor nem csipog :)))))))
Előzmény: fodorb (10629)
rittli Creative Commons License 2007.07.17 0 0 10658

Szevasztok!  S.O.S

Segítséget szeretnék kérni a guruktól. Van egy Samsung inverteres Forte klímám. Ma mikor be akartam kapcsolni, mind a három led a beltérin villog és érdekes eddig nem halható "tilinkót" játszik és nem indul el. Mi történhetett veve? Ez valami hibaüzenet?

Törölt nick Creative Commons License 2007.07.17 0 0 10657
Nyugi, minden klímának van kompresszor leállást követően sima ventinél egy picit az eső szagára emlékeztető, olykor poshadt víz jellegű szaga, de csak tényleg enyhén érezhető, legalábbis nálam.
( előző klímámnál már újonnan nagyon büdös volt a kipárolgása, de a mostaninak ezüsion bevonatú a párologtatója és sokkal szagtalanabb, mondhatni nincs neki.)

Ha új a klímád és érzel valami szagot, akkor biztosan nem az elkoszolódástól van, hanem csak a szokásos klímákra jellemző elpárolgást érzed. Meg fogod szokni.

Szárító üzemmódban nem fogod tudni szabályozni a szoba hőmérsékletét, tehát macerás dolog csak azt használni, feltéve ha tényleg párás a levegő és szárítani akarsz.
Előzmény: JFS83 (10656)
JFS83 Creative Commons License 2007.07.17 0 0 10656
Hát dry mód. A leírás is száraz módnak emlegeti, bár eddig nem értettem, honnan az elnevezése. Ebben a módban használhatom amúgy hűtésre? Így jó, mert nem jön szag, még enyhén sem. Az a tálca, amit mondasz, nálam úgy látom, hogy nem igazán elérhető, bent van nagyon. Köszi szépen a segítséget, remélem tényleg csak ilyen apróságról lehet szó.
windy12 Creative Commons License 2007.07.17 0 0 10655
ÉN nem nagyon tudom, hogy mennyiért mennek a Haier klímák, de most egy-két honlapon utánanéztem, hogy képben legyek. Egy 2,6 kW-os hűtő-fűtő R410A gázos "B" energiaosztályos Haier készülék (beltéri egység 30 DB min. zajszint, kültéri egység 52 dB zajszint) listaára 105.600 forint+Áfa. Ehhez képest egy hasonló jellemzőkkel bíró LG készülék ára 99.900 forint+Áfa, egy Samsung szintén ennyi, egy Daikin 104.900 forint+Áfa. Még véletlenül sem drágább egyik sem, viszont jelentősen csendesebbek, jobb a terméktámogatásuk, és hát azért megbízhatóbbak, tartósabbak, stb. Persze ha egy már elavult gázzal működő, kifutó tipust hasonlítunk egy inverteres, esetleg sok "A" energiaosztályos, stúdió zajszintű, esetleg esztétikusabb kivitelű berendezéshez, akkor lehet akár háromszoros is az árkülönbség, de gondolom ezen senki sem akad fenn.
Előzmény: sierre (10649)
tpapa Creative Commons License 2007.07.17 0 0 10654

A cseppvíz-elvezető nálam egy ferde vályú, ami elől van a mozgó lamellák mögött, alul, elvileg abba gyűlik a pára ami a levegőből kicsapódott a hűtés hatására, aztán ez a (csepp)víz annak a nyílásán keresztül távozik az elvezető csőbe. Ha a lamellát kézzel kinyitod (ezzel nem ártasz a klímának, ha az ki van kapcsolva), akkor be tudsz nyúlni, aztán vagy eléred vagy nem. Ha eléred ki tudod törölni.

 

Milyen gyorsan és mi rakódik le a klímában, az a környezet függvénye. De lehetséges. Ha a szag igen enyhe, az bármitől is lehet, én innen meg nem mondom, az tuti. De gondolj olyasmire is, mint hogy kifújtál szúnyogírtót a szobában, azt beszívta a klímád a levegővel együtt, aztán kicsapatta belőle a levegő páratartalmát, az meg ottmaradt a hűtőfelületen. És amikor már nem hűt, hanem éppen visszapárolog, akkor annak a szagát érzed. Vagy bármi ilyesmit.

 

Ui.: Ha visszaolvasol volt itt már tisztítási kérdés bőven...

Ui2.: A "száraz" mód az nem "szárító" mód véletlenül? Az arra való, hogy csökkentse a szoba páratartalmát; és igen, azt csinálja, hogy időnként megy egy kicsit aztán leáll, és ezt a hőfoktól függetlenül teszi.

Előzmény: JFS83 (10653)
JFS83 Creative Commons License 2007.07.17 0 0 10653

Egy kicsit megnyugodtam, de megint csak felmerült 1-2 kérdés.

1. Az a cseppvíztálca hogy érhető el? Melyik az?

2. Lerakódhatott valami ebben a klímában ilyen rövid idő alatt? Ez az első nyara. Esetleg már benne volt újonnan is?

3. Van egy áthidaló megoldás, van egy olyan üzemmód, amikor csak akkor fúj, ha hűt, ergo szagmentes a rendszer. De az a funkció nekem olyan érdekes, mert olyankor nem lehet hőfokot beállítani. Ez lenne a "száraz mód"? Mitől függ, hogy olyankor mennyit megy és mennyit áll? A beálíltott hőfoktól biztos nem, mert azt nem tudom beállítani. Egyszerűen X ideig megy Y ideig áll? Annyira vacak a leírás hozzá, hogy semmit sem lehet megtudni belőle, le sem írja, hogy melyik üzemmód miben különbözik a másiktól, még azt sem, hogy a távirányítón melyik jel melyik módot takarja.

4. Ezeket a módokat el tudná nekem valaki magyarázni? A fűtőt nem írtam közé, az értelemszerű.

- Van egy olyan, ami amolyan hagyományos mód, beállítom a hőfokot, addig hűt, aztán kikapcsol és ventillátorozik, majd ha felment a hő, visszakapcsol. Az így néz ki, ezt használtam eddig: http://img489.imageshack.us/img489/4559/dsc00035vs8.jpg

- Van ez, ez az, amit írtam, hogy hűt egy darabig, aztán lekapcsol, de amikor lekapcsol, nem megy a venti: http://img367.imageshack.us/img367/7818/dsc00037dc9.jpg

- Meg van egy harmadik, ami fogalmam sincs, hogy mi, amolyan körforgás szerű nyilak jelzik és ott sem lehet hőfokot állítani, ellenben van egy amolyan hőmérő forma jel és a hőfokszabályozó gombbal tudom változtatni a mellette levő nyíl irányát le és fel: http://img367.imageshack.us/img367/6121/dsc00036xf4.jpg

5. Olvastam ilyen spray-ről, amivel be kell fújni a klímát. Azok mit csinálnak? Hol lehet olyat venni?

 

Bocsánat az értetlenkedésért és a sok kérdésért és előre is köszönöm a segítséget!

00Egonka00 Creative Commons License 2007.07.17 0 0 10652
Off/

2 fokozatú 142 liter/perces új vákuumszivattyúba milyen olajat tegyek?
Elvileg 25 mikront tud.
Amit a gyártó ajánl (amerikai) az itt nem hozzáférhető, azt hiszem BlackGold a neve, ha jól emléxem. Sok félét találtam a neten, de hogy melyik mitől jobb arra nincs utalás/ajánlás.
/On

Köszönöm
tpapa Creative Commons License 2007.07.17 0 0 10651

És az nem lehet, hogy az a szag nem is a klíma szaga, hanem valami másé ami korábban lecsapódott oda?

 

Ha a klíma éppen hűt, akkor onnan semmi nem párolog elfele, sőt. Ez mindig így működik, tehát akkor érzed, ha a kültéri éppen nem megy, de a beltéri még igen. Általában ilyenkor jön ki mindenféle szag a beltériből. Ha gombásodik, ha el van koszolódva stb. az is ilyenkor érződik. Sajnos a szűrő tisztasága ebben nem játszik, mert más mérettartomány. Vagyis a szűrők maguk ugyan nem büdösek, de a szagot sem szűrik ki, ami esetleg bentebbről ered. Az a szép, hogy amit érzel, az sokkal korábbról is eredhet, a klímádban kicsapódott, nem tisztult ki, most meg elpárolog.

 

A cseppvíztálcát eléred magad is, ahhoz nem kell szakértelem, meg tudod tisztítani, de ha teljes tisztításra kérsz árajánlatot, valamelyik szaki biztosan megszán innen és kimegy két telepítés közben hozzád. ;o)

Előzmény: JFS83 (10650)
JFS83 Creative Commons License 2007.07.17 0 0 10650

Sziasztok, megfigyeltem valamit a klímámnál és kíváncsi vagyok rá, hogy ki mit mond erről, mert én igazán nem értek hozzá. Ha a kültéri rész NEM megy, tehát csak a beltéri ventillátorozik, egy enyhe édeskés szagot érzek kiáramlani a rendszerből. Pontosabban fogalmazva akkor kezdem érezni, amikor már átmelegedett és szobahőmérsékletű levegőt áramoltat. Tényleg enyhe, tehát nem érezni messziről, csak ha egészen odahajolok az egység elé. Ha az egység ki van kapcsolva, akkor nem árasztja a szagot és akkor sem, ha a kültéri rész dolgozik, tehát a hideg levegő szagmentes.

Kérdeztem a klímaszerelőt, mert féltem, hogy gázt ereszt be, de azt mondta, hogy a klímagáznak nincs szaga és amúgy is csak extrém esetben eresztené a beltéri rész a gázt, mondjuk ha sérült valahol. Hozzá tette azt is, hogy a klímagáz valami olajjal jön ki és esetleg annak a szagát lehetne érezni. Ő azt gondolja, hogy valami műanyag alkatrész szaga lehet, én sem tartom kizártnak. Közben én olvastam egy olyat, hogy a gáz éter szagú. Na ezzel az a baj, hogy fogalmam sincs, hogy az milyen.

A kérdésem lényegében az lenne, hogy miben különbözik az a levegő, amit csak a ventillátorral forgat és az, amit lehűtve bocsát ki? Én úgy gondolom, hogy elvileg semmiben, mert a különbség annyi, hogy amikor a kültéri rész nem megy, akkor nem hideg a belső rész, tehát a rajta átáramló levegő sem hül le. Ahogy én józan ésszel átgondoltam, a benti részben akkor nagyobb a gáz nyomása, amikor a kompresszor nem dolgozik, ezért is igyekeztem a két ténylezőt összekapcsolni és a gázra gyanakodni. A szűrők kizárva, azok tiszták. Ha valakinek van javaslata, ötlete, várom!

 

sierre Creative Commons License 2007.07.17 0 0 10649

 

Off / Iviz:  Ez olyan, mint amikor az általános alsóban a gyerekek kimennek a sarokra a nyári szünet után mutogatni, milyen bicklit kaptak. Néhányan büszkék, mert nekik Daikinjük ( vagy mi az anyja kínjük) van, és hogy benne vannak a Klubban, a high society-ben - mint pl te is. Aztán nem győzik dicsérni a drága holmijukat minden lehetséges alkalommal. / On

 

Én egy Haier klímával vagyok rendkívül boldog, harmad áron, mint a te Daikined, és a jótállási igazoláson megadott szerelők egyike is kifogástalan munkát végzett. Akiket érdekel a Haier szívesen rendelkezésre bocsátom eddigi tapasztalatomat. Én, a magam részéről nem találtam elég érvet itt a fórumon tájékozódva egy 3-4 szer drágább készülék vásárlása mellett. És jól döntöttem. Másrészről, kértem ajánlatot több klímástól, és a 2/3-uk ajánlotta a Haiert vagy a Mideat is. Természetesen ezek a kínai készülékek nem az ultimate minőséget képviselik, de jelen igényeimnek ezek egyike nagyon megfelelt.  Szépen, tisztán  dolgoztak.  Egy Suzukival is eljutsz A-tól B-be meg egy Lexussal is. Én is a Lexust preferálnám.   

Előzmény: lviz (10607)
windy12 Creative Commons License 2007.07.17 0 0 10648

Off

 

Természetesen én is tudom, hogy nem kellett volna belemenni ebbe a vitába, de igazából nem bánom, mert van ennek konklúziója számomra. Tudod, nagyon egyszerű és következményektől mentes dolog itt névtelenül gunyorosan írogatni bármit is, célpontnak kitéve azt, aki nevesítve van. Jól semmiképpen nem jöhettem ki a dologból, de már nem nagyon érdekel. Jól ki lett vesézve a dolog, mindenki azt olvassa ki belőle, amit akar.

Előzmény: tpapa (10635)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.17 0 0 10647
inverteres klíma teljesítménygörbéje
A fenti egy inveretes klíma felvett teljesítményének görbéje saját mérés alapján.
Itt is van benne ugrás (a gyári adat szerint kellene még egy 150W körüli értéknek is lennie), de ahhoz képes kicsi. A 3.6-os klímánál kb. 1kW is lehet a felvett teljesítmény és ezzel arányos a hűtés is.
fodorb Creative Commons License 2007.07.17 0 0 10646
hát nekem a legkisebb venti és néha sok.
és ettől nem tud lasabban forogni, akárhova is kapcsolom, auto ventit használok amúgy
Előzmény: viricsi (10642)
fodorb Creative Commons License 2007.07.17 0 0 10645
Én olvastam valahol egy cikket, ahol a mideat emelték ki az olcsobb megoldások közül

Ha tul nagy gépet veszel, akkor minőségtől függetlenül, és hagyományost feltételezve elég nagy lesz a hőingás, akkor amikor épp megy a kompresszor vagy épp áll, és ez igen kellemetlen tud lenni
Nálam 2,1 kellene, de 2,5 os van felrakva.
Nem mondom ebben a kánikulában jól jön
de még most sem megy a kompresszor folyamatosan, tehát van benne tartalék
de ha csak egy picit akarsz hűteni, akkor nem jó ha nagyobb, pont akkora kell, amekkora szükséges, annyit tudsz tenni, hogy miután kiszámolták, hogy mekkora kell, és ha nincs pont olyan, akkor felülről a következőt választod
Előzmény: microdrive (10638)
tpapa Creative Commons License 2007.07.17 0 0 10644
Jó finomítsunk, de pont így értettem én is, az időtengelyen lökésszerűen, nem pedig sarki hóviharként. (Egyszerű a dolgom, ha erről kérdeznek, mert pont ezt csinálja a régi klíma a hátam mögött a dolgozószobában, ahol a gépem van. És könnyű összevetnem a hálóban lévő inverteressel is.) Szóval az a lágy fuvallat csak a megforgatott levegőmennyiség tekinetében "lágy". A minőség tekintetében rohadtul "kemény". :oD
Előzmény: viricsi (10642)
microdrive Creative Commons License 2007.07.17 0 0 10643
maradok a 3,6 nál mert inkább izület megfázás mindsem ez a rohadt izzadás..:-))), majd később visszasírom a döntést ha fájnak a lábaim, de azt meg is kell élni :-))) szal várom akonkrét javaslatokat továbbra is klima és szerelés is..mailben...köszi
Előzmény: viricsi (10642)
viricsi Creative Commons License 2007.07.17 0 0 10642
"...Ezért onnantól igen rövid időszakokban, lökésszerűen fog nagyon hideget befújni..."

Ezen finomítsunk egy kicsit, ugyanis szinte minden gép rendelkezik "auto" üzemmóddal, ami a beltéri egység ventillátor fordulatát is szabályozza, tehát amikor kicsi a hőmérsékletkülönbség a kért és a tényleges érték között, akkor alacsony fordulaton fog a beltéri üzemelni. Természetesen ettől még "nagyon hideget" befújni, de nem lökésszerűen, hanem lágy fuvallatként.
Előzmény: tpapa (10640)
viricsi Creative Commons License 2007.07.17 0 0 10641
Mi lenne, ha a pumpádat szépen félretennéd és készítenél nekünk egy fotót arról a csőszakaszról és a környezetéről?
Előzmény: fruzsmogy (10630)
tpapa Creative Commons License 2007.07.17 0 0 10640
Az a baj lehet belőle, hogy megfázol. Mert amikor eléri a beállításhoz közeli hőfokot, akkor kikapcsol, de amikor picit visszamelegszik a szoba, nem tud mit tenni, megint teljes erőből kell hűtenie. (Mivel nem inverteres.) Ezért onnantól igen rövid időszakokban, lökésszerűen fog nagyon hideget befújni. Ami nem tesz majd jót a közérzetednek, az izületeidnek, meg úgy általában semminek. Cserébe a bekapcsolás utáni első lehűtés gyorsabb lesz. Ezeket kell súlyoznod magadban. (Vagy gyűjteni egy inverteresre, ami megoldja a kérdést.) ;o)
Előzmény: microdrive (10638)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!