Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2002.01.05 0 0 6357
Hm, ott volt a kis csicsergő?:DDD
Képeket akarooooook!!:))
kékoportó kérdés, Szepsy téma?
Trió:((( '99-es is paprikás volt, akkor már csak a '98-asban reménykedhetek:(
Előzmény: csite (6356)
csite Creative Commons License 2002.01.05 0 0 6356
:) ügyes fijú, ihacc!

ja a borok:
2001 Irsai Baglastól: standard "bemelegítő" ital
1998 Zenit Schelleréktől("illetékes elvtárs" ajánlásával :) :gyönyörű savakkal rendelkező tartalmas borocska
1999 Zengő PókTomi: múlik a fa, egyre szebb a bor
1997 Trió Taklertől: nagy csalódás volt, csak paprika, igaz dekantálás elmaradt, ma újrakóstolva már sokkal jobb volt, de már messze nem a csúcson!
1997 Remete Cuvée Bock: nagyon érett bor a csúcson járhat, mesteri házasítás!

aztán voltak "elutasított" tételek, azaz nagy csalódások:
2000 kadarka aranyfürt: hát ez nem jött be tőlük :(
1995 merlot aliscavin: dohos lőre

Előzmény: csite (6355)
csite Creative Commons License 2002.01.05 0 0 6355
újabb próbálkozás(sorry):
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

Előzmény: csite (6354)
csite Creative Commons License 2002.01.05 0 0 6354
namégeccer:

Előzmény: csite (6353)
csite Creative Commons License 2002.01.05 0 0 6353
1 gyenge minőségű 100megás avi(hang nélkül), a képek autómatice törlődtek :(
de ígéretes dolognak tartom az onlájn borkóstolót!!!

1-2 képet Há megmentett:

Előzmény: kaviat (6351)
kaviat Creative Commons License 2002.01.05 0 0 6352
asszem erről a dülőről volt már szó, az nem azonos.. [arra már viszont nem emléxem, hogy ennek ellenére iható e vagy nem]

.kav]4t r.e.b.

Előzmény: Törölt nick (6350)
kaviat Creative Commons License 2002.01.05 0 0 6351
ja a képek tényleg jók :)) [archívum van?]

.kav]4t r.e.b.

Előzmény: csite (6348)
Törölt nick Creative Commons License 2002.01.05 0 0 6350
Halihó, csak bekukk aztán majd este megnézem a választ:
Kékoportó 2000-ből melyiket érdemes Mayer (1400Ft) vagy Gere Tamásét? (1100Ft) (mint látható árban nincs nagy különbség)
Ja és láttam egy olyat, hogy Szepsy(i?) dűlő Sárga Muskotály 1997 ennek van valami köze Szepsyhez vagy a névhasonlóságra alapozva próbálja valaki eladni az átlagos bort?
No, vissza a tanuláshoz:(
Creative Commons License 2002.01.05 0 0 6349
ja:))
Előzmény: csite (6348)
csite Creative Commons License 2002.01.04 0 0 6348
élvezhetőek a képek?
Előzmény: Hatvani Szabolcs (6344)
etna Creative Commons License 2002.01.04 0 0 6347
Az erdélyi borélel sajnos nem emelkedik ki a romániaiból.

Ami pedig a romániait illeti:

- Itt borfesztiválok alkalmával jellezoen ecetes lorét mérnek ki 200 ftnak megfelelo lejért, az egy két palackos kóstolható bor pedig a magyar átlagszint (nevezzük ki átlagszintnek a Hungarovin kommersz borait) körül mozog.

- Szaklap egy van, az idén jelent meg az elso két száma, inkább reklámlap.

- Borszaküzletek NINCSENEK.
Borokat az abc-ben, Metroban, Billaban vehetsz.

Kiemelkedo borokat két cégtol sikerült kóstolnom, az egyik a Vinarte a másik Visinescu Aurelia nevu borász hölgy keze alól kikerült sorozat. Ebbol is a Pinot Noir, a Sangiovese és a Fekete Leányka ami külön kiemelésre érdemes.

Még van pár cég, a Recatim vagy a Murfatlar pl. melynek van egy két eltalált bora, de megbízni nem lehet bennük látatlanul.

Előzmény: Cirfandlia (6325)
etna Creative Commons License 2002.01.04 0 0 6346
Múlt idoben sajnos.
Olvastam errol, meg hallottam is Nyikos úr jóvoltából. Kóstolni még nem kóstoltam.

Van egy tervem, hogy valahogy eljutok a ménesi borgazdaság igazgatójának az ismeretségi körébe, már ketten is ígérték, hogy összehoznak vele, de sajnos nem sietik el.

Itt Aradon mindenki ot emlegeti, a borról esik szó. Balla Gézának hívják.
Ki tudja, talán rendelkezik a múzeális tételek felett s talán akad Kadarka - aszúja is.

Előzmény: Há (6322)
etna Creative Commons License 2002.01.04 0 0 6345
Ez a Lórum/borkóstoló oltári 5let.
A sakk lépesenként egy pohár borral inkább vicc, de kisebb mértékegységekkel el tudom képzelni.
Ha telne a pénztárcából jó hecc lenne minden lépés után egy bort megkóstolni. Kelloen kicsi kóstolási mennyiségek esetén muködhet a dolog. Még nem gondoltam után, hogy hány lépés egy sakkparti, borkóstolásban 59 volt a maximum. Jelzem, az 59.iket is értékelni tudtam. Ez ugye fontos, mert amikor már egybefolynak a borok, akkor kár folytatni.
Előzmény: bandika (6319)
Hatvani Szabolcs Creative Commons License 2002.01.04 0 0 6344
Gondolunk Rátok, és ennek jegyében Pócz 2000 Balatonboglári kékoportó rozét kortyolunk. Egészségetekre! :-)
Előzmény: csite (6343)
csite Creative Commons License 2002.01.04 0 0 6343
aki nem jött el, annak: csite.fw.hu(percenként képek a kóstolóról!)
csite Creative Commons License 2002.01.04 0 0 6342
jóteszed! :)
Előzmény: Há (6341)
Creative Commons License 2002.01.04 0 0 6341
no, én mék haza, hogy időben odaérjek csitéékhez:))
Pendragon Creative Commons License 2002.01.04 0 0 6340
Hatpedig eleg dekorativ hibauzenet gyutt vissza...
Előzmény: csite (6336)
Cirfandlia Creative Commons License 2002.01.04 0 0 6339
Jólvan'na. Csak én is szégyelltem magam, hogy ilyen bakikat írok.
Bordeaux tényleg nem mediterrán főleg nem nyáron az oceán közeliségével (felhőzet, csapadék, enyhe lég) akartok egy-két adatot? :))
Villány mediterránsága: Mesélték, hogy külföldiek (franciák) érkeztek megtekinteni asszem T. Edéhez a magyar mediterránt télvíz idején, és nagyon csúnya módon az idő jól kibabrált velük, mert szakadt a hó- Ede bácsi pedig szabadkozott, h. das ist ungarische mediterran...
De azért nem kívánom senkinek a Szársomlyó oldalában júliusban a fürtszámlálást egész napon át; éléggé "dalmát" tud ott lenni a jelleg!
Jó hétvégét mindenkinek, ma bontom:
Günzer: Cab. Sav. 97. Megnézzük mit tud a mediterranean.:)
Előzmény: shiraz (6338)
shiraz Creative Commons License 2002.01.04 0 0 6338
csak poén akart lenni szerény hozzászólásom. de köszönöm a kimerítő választ.
általában persze idegesít ha mediterrán stb. klímát emlegetnek Villánnyal kapcsolatban. Ez felületes de jól hangzó butaság. Főleg ha sokan azt mondják Bordeaux-val akarnak versenyezni. Hát Bordeaux abszolút nem mediterrán klíma (nem mintha Villány az volna). No de ezt a svédcsavart nem szokták emlegetni.
üdv
Előzmény: Cirfandlia (6333)
kaviat Creative Commons License 2002.01.04 0 0 6337
csak annyi van, hogy már öreg zsír vagyok ahhoz, hogy nem a megszokott emberemmel aludjak :)) [az történetesen lány :)) - persze modernek vagyunk de mégis].. ráadásúl, ha épp alergiás vagyok valami porra, pollenre [az most nem sok van] vagy valamire, akkor még zajosan is alszom, azaz nem hagynám aludni a másikat [a csajszi már kialakitotta a megfelelő technikákat az ilyen esetekre: nagypárna alatt alvás, "palkó feküdj az oldaladra".. stb].. mást viszont nem akarok kitenni ilyen affaire-nek, magamat meg a másnap reggel elhangzó "nem tudtam miattad aludni" szerü szemrehányásoknak :)) [hányásró l jut eszembe, eccer majd kifejtem az elméletemet az ember szervezetében fennálló répaegyensúlyról]

.kav]4t r.e.b.

csite Creative Commons License 2002.01.04 0 0 6336
Tybald: +kaptam!

alexandrosz: 9 is OK!

HSZ: :-

Pendragon: él .)

kaviat Mesterem, micsoda önzőség az 1 ágyas szoba, hacsak nem többszemélyes az ágy! vagy tán nem voltak pompásak a bortársakkal eddig töltött iccakák? :o))

Törölt nick Creative Commons License 2002.01.04 0 0 6335
Alexandrosz:Február 9 is jó lenne.
csiteMég tegnap küldtem neked mailt, de visszajött valami errorral:(
alexandrosz Creative Commons License 2002.01.04 0 0 6334
Csak nem fertőző beteg vagy?:o) Egyébként 2-3-4 ágyas szobák vannak, de véleményem szerint minden megoldható, ill. senki sem nászútra utazik oda.
:o)
Előzmény: kaviat (6332)
Cirfandlia Creative Commons License 2002.01.04 0 0 6333
off
klíma: elnézést a terminológia hanyag használatáért; ez a fogalom egy adott terület évtizedeken át ÁTLAGOSAN jellemző éghajlati viszonyaira utal mely számsorokkal jól körülírható. (klíma~éghajlat)
Ellenben az időjárás egy területre vonatkozó válzotó intervallumú de egyszeri történés (pl. elmúlt hónap időjárása, jövő hét időjárása...) Ez lehet szélsőséges -az adott klímára egyáltalán nem jellemző is- pl. a tavalyi december IDŐJÁRÁSA Mo.n az eddig valaha mért leghidegebb volt.
Ezek után igy javítom magam; 2000 év nyarának időjárása a szicíliai jelleget ismertette meg Dél-Mo. lakóival. (de gondolom máshol sem volt hideg.)
részletek az OMSZ honlapjáról:
A 2000. év idojárása
Igen melegnek, kimondottan száraznak és napsütésben gazdagnak bizonyult a 2000. év.
Az év nagyobbik részében az átlagost nem is kis mértékben meghaladó homérsékletet regisztráltunk. Békéscsabán 2000. augusztus 21-én 41,7°C-t mértünk, amire Magyarországon a mérések kezdete óta nem volt példa.
2000-ben szárazság volt Magyarországon. Április 10-e és július 10-e közötti idoszakban, valamint augusztusban és októberben alig hullott csapadék hazánkban. A csapadékhiány foként a legértékesebb mezogazdasági területeket sújtotta.
2000-ben a napfényes órák évi összege kevéssel meghaladta a 2200-at, amely alapján az elmúlt év a második leggazdagabb volt napsütésben az elmúlt 40 évet tekintve. <\I>
Ezek ismeretében bátorkodtam összehasonlítani, igaz hibásan a 2000-es év magyar IDŐJÁRÁSÁT a szicíliai KLÍMÁVAL. (Szégyen agrometeorológiából pedig kitűnő voltam)
on
azért a borokat ért hatást nézve csak így van ez nem? Tapasztalatom szerint a hűvösebb vidékekről (Mátraalja, Etyek, Neszmély, Eger) szebb fehérborok születek.
Bocs ha hosszú voltam, de kérésre konkrét adatokkal is tudok szolgálni

Előzmény: shiraz (6328)
kaviat Creative Commons License 2002.01.04 0 0 6332
'xandrosz Mester, jól néz ki az 1 héttel arrébb is.. a kérdés csak az, hogy ez a szoba ár mennyi, ha 1 ágyast kér az ember illetve én valszeg olyat kérnék

.kav]4t r.e.b.

Előzmény: alexandrosz (6331)
alexandrosz Creative Commons License 2002.01.04 0 0 6331
Szervusztok bortársak!

Gy.tarjáni bortali gondok v1.0

Végre sikerült beszélnem a szállásadókkal. A mi kis vadászkastélyunkban pont február 2-án nincs hely:o( Már régen lefoglalták az összes szobát. Viszont egy héttel később okés lenne, én már jeleztem is, hogy egyenlőre ne adják ki. De nektek jó-é? Remélem, hogy igen...

Az árat is megtudtam, 2800HUF/fő/éj reggelivel.

Ha áldásotokat adjátok, akkor még futok egy kört Szőkééknél, remélem nekik nem gond a változás...

Hatvani Szabolcs Creative Commons License 2002.01.04 0 0 6330
Viszont! :-)
Előzmény: csite (6327)
shiraz Creative Commons License 2002.01.04 0 0 6329
Chateau Dereszla Kései szüretelésu Furmint 2000

Nem rajongok különösebben az édes borokért, de ez a legutolsó tétel kiváló volt.

Annyit tegyünk hozzá, hogy a tételt egy bizonyos Szepsy nevű úrtól vásárolták.
Csak a hitelesség kedvéért. De tényleg jó bor.

Előzmény: etna (6316)
shiraz Creative Commons License 2002.01.04 0 0 6328
Hol van Magyarországon szicíliai klíma?
Előzmény: Cirfandlia (6325)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!