Keresés

Részletes keresés

SnAkE Creative Commons License 2007.07.19 0 0 10728

Bár nem értek hozzá, de a kompresszor tudomásom szerint nem megy végig, csak időszakonként kapcsol be, ha az adott szint alá megy a hőmérséklet, nem?

Ha 10-12 ezerrel megdobja a számlát akkor már el is felejtettem a dolgot és inkább megdöglök a melegtől, mivel van egy szint ami felett már nem tudom vállalni anyagiakban.

Amugy meg sikerült segítenetek. Mivel az also kategoriát nem nagyon ajánljátok, pláne hogy nem is az szereli be aki forgalmazza, valamint nem olcso a felszerelése, ezért egyenlőre kizárólag egy mobil klíma jöhet szóba, egyenlőre erre tellik, ha nem válik be akkor elgondolkozom majd egy spliten.

De asszem elöbb valóban utána kell érdeklődnöm mennyivel terheli meg a büdzsét a dolog mert ahogy nézem lehet tárgytalan az egész :-(

 

Azért köszi a segítséget.

És remélenykedem egy kicsit "hűvösebb" nyárban :-)

 

Üdv

Snake

Előzmény: Törölt nick (10724)
fodorb Creative Commons License 2007.07.18 0 0 10727
átlagos nyáron, de minden nyáron majdnem van 1 -2 nap igen meleg, az igaz ha 1 hónapon át ilyen meleg lett volna, akkor jóval többet dobna rá
Előzmény: Törölt nick (10724)
windy12 Creative Commons License 2007.07.18 0 0 10726

A lakás későbbi eladása szempontjából mindenképpen ésszerűbbnek tűnik a külön kültéri egységgel történő megoldás. Így szereléssel, inverteres Samsung duo géppel megússzátok lakásonként 390 ezer+Áfa áron. Ha Daikin mono inverterest választanátok, akkor ez 380 ezer+Áfa, viszont igazán jó minőségű, csendes készüléket kapsz a pénzedért és nagyobb üzembiztonságot.

 

Daikin 3,5 kW-os inverteres hűtő-fűtő 149.900 forint+Áfa

Előzmény: szvl (10725)
szvl Creative Commons License 2007.07.18 0 0 10725
Panel lakás, legálisan nem tudsz rá építési engedélyt kapni.

Én úgy tudom, hogy a teraszon azt helyezek el, amit akarok, különösen, ha a korlát alatt van, tehát kívűlről nem látszik. Vagyis nem szükséges építési engedély. Vagy, ennyire tudatlan lennék?

Egyébként nem értem ezt az építési engedély problémát. Az építési engedélyre ugyanis elvileg azért van szükség, hogy ne rontsuk el légkondival a városképet. Egy lakótelepen a penelrengeteg képét elrontani már nem lehet, tehát az engedélyt automatikusan meg kellene adják, nem?
Előzmény: Bys (10722)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.18 0 0 10724
"azt mondják, hogy a havi számlát 3-4 e rel tolja meg, 1 kw körüli áramfelvételt feltételezve, 10 óra kompresszor járás mellett"

Átlagos nyáron, vagy a mai hőmérsékleti értékek mellett?

Ha átlagos nyáron, akkor a fentiek alapján napi 10kWh -> 300 kWh egy hónapban, ami 40Ft/kWh árat figyelembe véve 12 eFt/hó.
Nekem az utóbbi 24 órában 6,8kWh volt, egy 20m2-en 24 fok az eredmény, a többi kb. 50m2-en 25-26 fok. Persze sok dologtól függ.
Előzmény: fodorb (10719)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.18 0 0 10723
Amikor még több szobában gondolkodtam, elmondták, hogy anyagilag nem jövök ki jobban egy duállal két mono helyett. Anyagilag tehát nem jobb... Használati értékében pedig ha a kültérivel bármi gond van, akkor mindenütt gond lesz. Azt mondták, hogy akkor javasolják, ha nincs hely két kültéri felszerelésére.

Abba is gondolj bele, hogy mi van, ha véletlenül el kell adni valamelyik lakást. (Hogy mi okból? Ki tudja, adódhatnak váratlan helyzetek.)
Előzmény: szvl (10720)
Bys Creative Commons License 2007.07.18 0 0 10722

Panel lakás, legálisan nem tudsz rá építési engedélyt kapni. A 4beltéri egységes kültérije "böszmenagy", sztem azonnal feljelentenek, lebontatják...

Inkább kát duálban gondolkodnék helyetted....

Sztem.

Előzmény: szvl (10720)
fodorb Creative Commons License 2007.07.18 0 0 10721
én a helyedben a 2 lakás esetében 2 kültérit tennék, mert nem biztos, hogy 1 panel lakásban lévő elektromos hálózat elbirná azt a terhet, amit 4 -es muli fogyaszt, feltéve, hogy mindegyik beltéri megy
Nézd meg még a Daikint is, hátha ugyanennyi vagy kevesebb
Általában minél drágább egy gép attól jobb hatásfokú, tehát ami a leggazdaságosabban müködik, az kerül a legtöbbe, ami olcsobb, az többet fogyaszt.

Előzmény: szvl (10720)
szvl Creative Commons License 2007.07.18 0 0 10720
Segítsetek egy légkondi témában járatlannak megkeresi egy nem mindennapi feladat legjobb megoldását.

Adott egymás alatt két panellakás, amit hűteni kellene. Egy lakás hűtése 2 belső egységgel megoldható, összesen tehát 4 belső egységre lesz szükség. Arra gondoltam, hogy egyetlen nagyobb teljesítményű külső egységre rá lehetne kötni 4 belső egységet és már meg is volnánk. A külső egységtől a legtávolabbi belső egység 9-10 m-re lenne, gondolom, hogy ez elviselhető. A két lakás egy (nagy) család tulajdonában van, így nem gond a villanyszámla elosztása a két lakás között.

A kérdésem: a fenti elképzeléssel valóban takarékoskodnánk (hiszen 4 külső egység helyett csak 1 nagyobbat kell megvenni), vagy buktatók várnak ránk? Ti hogy döntenétek?

Nagyságrendben mennyibe fog ez az egész kerülni? Egyelőre az LG árlistáját néztem át. Inverteres kivitelben 1 millió körüli összegből lehet az egészet megúszni. Kicsit nagyot nyeltem az összeget látva. Ez reális, vagy megoldható olcsóbban is úgy, hogy a fenntartási költségekre is tekintettel vagyunk?
fodorb Creative Commons License 2007.07.18 0 0 10719
szvsz egy mérettel kisebb is elég lenne oda, hacsak nem panorámaablakos (földtöl plafonig)
azt mondják, hogy a havi számlát 3-4 e rel tolja meg, 1 kw körüli áramfelvételt feltételezve, 10 óra kompresszor járás mellett
Előzmény: SnAkE (10706)
fodorb Creative Commons License 2007.07.18 0 0 10718
korábban lehetett itt olvasni, hogy egy zögő kültérit kicserélt a samsung, lehet nálad is ez a gond, amennyiben jol van rögzítve
Előzmény: koncsik (10699)
fodorb Creative Commons License 2007.07.18 0 0 10717
egy lakótelepi lakásban nyugodtan járathatot a 10 fokos különbség arra utal, ha ki be mész sokat pl, egy uzletben
vagy egy házban ahol nincs hűtve az egész ház
Előzmény: BBéci (10692)
fodorb Creative Commons License 2007.07.18 0 0 10716
Bőven le tudja adni
legfeljebb picit melegebbet fuj ki magából
nálam a leírás szerint 50 fok felett tilt le
Előzmény: Miki69 (10684)
fodorb Creative Commons License 2007.07.18 0 0 10715
nekem 2 hetes kóra óta csinálja, igen lehet, hogy ilyen gyorsan megtelepszik benne valami
kosz miatt nem lehet, mert nem ment akkor sokat, olyan volt az idő
Én akkor még nem tudtam hogy ki kell szárítani hűtés után, és sajna 2 hét nyaralás alatt lett ilyen szaga, azóta sem tudom kiszedni belőle
Előzmény: tpapa (10654)
fodorb Creative Commons License 2007.07.18 0 0 10714
nálam is ugyanez van
valami kosz van benne
esetzemben ezek a tisztitószerek hatástalannak bizonyultak, legfejebb néhány órára oldják meg
Előzmény: JFS83 (10650)
viricsi Creative Commons License 2007.07.18 0 0 10713

Mai deszert szakiknak az Indexen:

http://index.hu/tech/hardver/htdh070718/

 

Kiemelném ezt a cifra baromságot:

"...A nehézséget az jelenti, hogy a meleg a hűvös felé igyekszik, így trükkök nélkül nem lehetne a lakáson kívülre vezetni a forróságot a nyári melegben. Éppen ezért a légkondicionálóban egy kompresszor segítségével összenyomják a hűtőközeget, a freont, amitől megnő a gáz hőmérséklete, melegebb lesz a kinti hőségnél, tehát elindul kifele. Ott ventilátorok segítségével adja le a rendszer a meleget, majd a freon visszatér a lakásba. A belső egység zárt terében párologni kezd a gáz, a folyamat során hőt von el a környezetétől (ahogy a szódáspatron is jeges lesz, amikor betekerjük). A hideg párologtatón már csak át kell fújni a levegőt, és máris lehűl a lakás..."

 

Köszönjük Index, vidám estét szereztél. :))) 

Teo papa Creative Commons License 2007.07.18 0 0 10712

Halihó

 

Csakis Splitet.

A 2,6-os szerintem is valószínű elég oda.

Beszerelés 45-60 rugó.

Olyan helyről nem vennék klímát sosem, ahol nem tudják beszerelni. Magyarul az a jó, ha a forgalmazó szerel is. Sok garanciális problémától szabadulhatsz.

Nem értek hozzá, csak használom :-)

 

Teo >

Előzmény: SnAkE (10706)
Bys Creative Commons License 2007.07.18 0 0 10711

Az ilyen szerelőtől kéne elvenni a zöldkártyát, összetörni, porráégetni, majd ezek után a szerelőt tökönbökni... Az állat... :(

Szerintem.

Előzmény: klimakiraly (10707)
Teo papa Creative Commons License 2007.07.18 0 0 10710

Hogy meglegyen a megfelelő csőhossz? :o

Előzmény: klimakiraly (10707)
Teo papa Creative Commons License 2007.07.18 0 0 10709

Halihó

 

Én Belcor-t vettem 2 év garival. Azt már meg nem mondom, hogy melyik típus volt a másik cégnél, amit le ... tak :o Mindenesetre mindkét helyen az LG-t és Samsung-ot "nyomták" erősen :-)

 

Teo >

Előzmény: microdrive (10708)
microdrive Creative Commons License 2007.07.18 0 0 10708
reklám mentesen milyen márkát vettél???? és mire mondták hogy szar?
Előzmény: Teo papa (10704)
klimakiraly Creative Commons License 2007.07.18 0 0 10707
Hali!

Miért így kell egy klímát felszerelni ... a piros vonalak a klíma által takart csővezetést mutatják.

K.K.


lg klíma szerelés
SnAkE Creative Commons License 2007.07.18 0 0 10706

Sziasztok!

 

Kis tanács kellene hozzáértőbb emberektől mert én egyáltalán nem értek a klímákhoz.

Szóval klíma vásárlás elött lennék, de csak az olcsobb kategóriában tudok válogatni.

Még azt se tudom mobil, vagy split klimát kéne vennem. A mobil mellett van az hogy mozgatható és nem kell beszerelni, csak kilogatni az ablakon, a split mellett hogy olcsobb, és halkabb(és még kitudja mi) 4x4 nm-teres a szoba, normál 2,4-es magassággal. Én 2,6 kW-os klimákat nézegetek, szerintem ide bőven elég.

Szoval amiben segítséget kérnék hogy szerintetek melyikből kéne választanom?

Mennyi kb egy split klima beszerelési költsége?

Mennyire megbizhato az olcsobb kategória? (56 körül láttam pl orion-t az Obi-ban)

Mennyi a havi költsége egy klimának normál használat mellett (26-27 fokig kéne max lehűteni a szobát)(tudom ez függ a kategoriátol is, de egy tippet hátha tud valaki mondani)

Sajnos a mostani melegekben 30 fok van a szobámban, ugy hogy a számitogép is megy. Ez már sajnos a trópusi kigyomnak is sok, ezért pár fokot kell csökkentenem.

 

Bocsi a sok kérdésért, de a hozzászólásaitokbol ugy nézem ti tudtok nekem segíteni a választásban.

 

Üdv

Snake

 

Miki69 Creative Commons License 2007.07.18 0 0 10705

 

Meg ha ráadásul áll a levegő, nagyon vacak. Egy kis kereszthuzat éjjel nagyon megjavítja a természetes hűtést.

Előzmény: Teo papa (10704)
Teo papa Creative Commons License 2007.07.18 0 0 10704

Bizony

 

Jó módszer, mi is ezt csináljuk. Igaz, délutántól megy a klímák "fele" is, mert ilyen melegben már nemigen maradna a hőmérséklet késő délutánra 27 alatt. Tetőtér is van. Ráadásul ugye az is van, hogy éjjel annyira kevés az ablak nyithatóságának ideje a hőfok miatt, hogy nem tud a ház rendesen visszahűlni és már reggeltől 26 körül indulna az élet. Így klímával sokkal elviselhetőbb azért.

 

Teo >

Előzmény: BBéci (10703)
BBéci Creative Commons License 2007.07.18 0 0 10703
 A házamat körbesüti a nap, keltétől nyugtáig folyamatosan. Csak akkor nyitok ablakot, amikor a kinti hőmérséklet nem magasabb a bentinél. Ezekben a napokban 23-07 óra között. A redőnyök legfeljebb résnyire vannak felhúzva az éppen napsütötte oldalakon, hogy a szobanövények kapjanak valami fényt. Így sikerül az említett elviselhető szinten tartani a belső hőmérsékletet. Amikor nem volt klímám, akkor szoktam rá erre a módszerre, mindenkinek ajánlom.
Előzmény: Törölt nick (10697)
Teo papa Creative Commons License 2007.07.18 0 0 10702

Hmm ..

 

Asszem ha ebben az időben elégedett vele, akkor megfelelő négyzetmétert hűt és megfelelő hőfokra. Az, hogy esetleg ilyenkor a klíma nem tud(na) 18 fokra hűteni, kit érdekel, mikor eszembe nem jut úgy használni? :o))

 

Egyébként igazándiból én sem értem, hogy miért van olyan mocsok nagy különbség a klímák között. Én tavaly nyár végén szereltettem négy klímát, bizony a "neves" márkák ára olyan 2,5-szeres volt ahhoz képest, amit vettem, igaz, a szerelés ugyanannyi így is. Meg az is igaz, hogy a "neves" energiaosztályban kicsit jobb volt, meg tán kicsit kisebb, kicsit szebb ... stb. Viszont nagyon nem mindegy, hogy a végösszeg 4 klímára tokkal-vonóval 420e, vagy 1M. Mondjuk az kétségtelen, hogy amit vettem, azt is "jószívvel" ajánlotta az eladó, nem úgy, mint egy másik helyen, ahol majdnem lesz.rozta a saját áruját szinte úgy beállítva, hogy ha már mindenképp sz.rt akar valaki, akkor "itt van ez is" :-((

 

Teo >

Előzmény: microdrive (10700)
BBéci Creative Commons License 2007.07.18 0 0 10701
 Amennyiben 3 hasonlóan meleg nyár után is ennyire elégedett leszel, akkor tényleg megérte az árát.
Előzmény: sierre (10698)
microdrive Creative Commons License 2007.07.18 0 0 10700

Szia a haier nálad hány nm-t hűt le és kb hány fokig tudja lehűteni szerinted...???

 

és menyiért szerelte be a szerelő??

Előzmény: sierre (10698)
koncsik Creative Commons License 2007.07.18 0 0 10699
Sziasztok, tanácsot szeretnék kérni: Múlt szombaton szereltek be egy SAMSUNG Forte Inverter 3,3kW klimát. Beltéri egység OK, de a kültéri eléggé zúg, kerreg (úgy tűnik egyre jobban). Behallatszik a szobába zárt ablakon át is (kb. 2-3 m-re lehet kint a benti hallgatózási ponttól). Normális ez? A környéken körbevizslatva mindegyik csendesebbnek tűnik... :-( Előre is köszi a segítséget.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!