Keresés

Részletes keresés

jokutya Creative Commons License 2001.05.11 0 0 94
Szaisztok,

Olvastam vhol a topicban, hogy vki Madridban béretl autót, és azzal ment át Portugáliába. Tapasztalatok? Érdemesebb Lisszabonba átmenni vonattal (RENFE) és ott bérelni kocsit?

Ez az ICEP iroda pontosan melyik részére is esik a Blgrdrkpt-nak?

Köszi!

Aksi Creative Commons License 2001.04.18 0 0 93
Sziasztok,
Mostanaban en is errefele kodorgok, ha kell aktualis info szivesen segitek.

CCSA!
Hatha meg jarsz erre:
Te buvarkodtal az Açouri szg-n? Tudsz vmi hasznos infot mondani ezugyben? Tervezek en is egy kiruccanast a hetvegen.

Előzmény: ccsa (25)
Alexa30 Creative Commons License 2001.01.22 0 0 91
Csak annyit szerertnék mondani, hogy 2 órája érkeztem meg Portugáliából, tegnap délután még 20 C-os tavaszban bóklásztam Liszabon utcáin, megnéztem majdnem mindent, amit Portó és Liszabon között érdemes, jelenleg pedig Tawny-t kortyolgatok, azaz portói édes vörösbort...és nagyon jó visszaemlékezni közben az elmúlt napokra.
kosza Creative Commons License 2000.11.27 0 0 90
Sziasztok,
ezt az oldalt jo ket eve csinaltam, de talan vannak rajta hasznos informaciok ill. kepek,
udv: Kosza
Portugália
radirpok Creative Commons License 2000.10.31 0 0 89
dobyman

bocs pousada.. - es igazad van a templom tenyleg ott van a hegyen ..most mar emlekszem ra. a hoteltol nem messze..

azert a pousadakban erdemes legalabb egy ejszakat eltolteni, igazan hangulatos helyek. Utunk soran tobbszor is pousadat valasztottuk szallashelyul. Es SPanyolorszagban is altalaban paradorokat kedvelem.. hangulat, kulonleges es nem feltetlenul/mindig draga.

En augusztusban jartam ott es epp akkor volt valami fesztival: jelmezes felvonulas - kulonbozo nepviseletek no meg BIKAVIADAL! Nagyszeru volt! teljesen mas mint a spanyol bikaviadal! harom ora total extazis!! es jo par tekercs film..

Előzmény: dpbymqn (88)
dpbymqn Creative Commons License 2000.10.31 0 0 88
Sajnos mi a pousadakat kihagytuk, az altalunk elerheto szint felett helyezkedtek el az araik. Erre a templomra gondoltam, bar az utikonyvunk szerint 'nem esztetikus'... (Nem emlekszem a pontos szohasznalatra, de valami hasonlo volt.) Ezt a parizsi Sacre Coeur-hoz hasonlitotta, de a kod miatt nem mentunk fel. Amugy a belvaros nagyon tetszett, a helyi hangszerbolt is, meg ahogy reggel a foteren (ahol a reneszansz homlokzatu epuletek allnak) a masodik emeleti nyitott ablakokban borotvaltak a borbelyok. Meg az is, hogy egy idosebb magas (!) japan turistaval tobbszor osszefutottunk a varosban jarva, aztan vegul, amikor mar az autoval Porto fele az Eiffel-hidra probaltunk feljutni, egy zebran udvariasan atengedtem, a szajarol egy tisztan le lehetett olvasni egy 'obrigado'-t ;-))
/dobyman
Előzmény: radirpok (87)
radirpok Creative Commons License 2000.10.31 0 0 87
dobyman!

helo: a hegy tetejen van egy szalloda ( posada) is . Volt szerencsem egy hetet ott eltolteni: gyonyoru kilatas a tengerre es a folyora.. feszitett viztukru uszoda, hangulatos szallodabelso, fantasztikus kaja. Templomra nem emlekszem de arra igen hogy a szalloda nem szallodanak epult hanem valami masnak. En Portugaliaban kabe negy -ot eve jartam : harom het korutazas.. meg nemregiben ismet Lisszabonban de az csak rovid ideig volt.

Előzmény: dpbymqn (86)
dpbymqn Creative Commons License 2000.10.30 0 0 86
Mi jartunk, az utolso napunk volt, megneztuk a korhazhajot, de amikor fel akartunk menni a hegyre templomot nezni, eltakarta a kod, eloszor a templomot, aztan a hegyet a sikloval, aztan a szomszed utcat is. Igy hat visszaporoszkaltunk Portoba, aztan huss haza.
/dobyman
Előzmény: radirpok (85)
radirpok Creative Commons License 2000.10.25 0 0 85
Sziasztok!

Viana de Castello-ban jart mar valaki? Gyonyoru hely - fennt van eszakon Porto utan.

Réka Koma Creative Commons License 2000.10.25 0 0 84
Üdv Portugálrajongók!

Ma hívattam elő a 4 évvel ezelőtti képeket a portugál utunkról akkori kedvesemmel.

Megszakad a szívem!

Valószínűleg Ő is közrejátszott abban, hogy feledhetetlen, izgalmas, csodálatos három hetet töltöttünk ott, meg persze az ország maga is annyria lenyűgöző, hogy eláll az ember lélegzete... azóta leginkább mennék, csak mennék vissza.

Félek, hogy nem lenne ugyanolyan jó.

brühühü, szipp-szipp...

Megszakadt szívű Réka Koma

sen Creative Commons License 2000.10.25 0 0 83
szia dobyman,
sorban igyekszem válaszolni kerdeseidre:
az idő lisszabonban nagyon jó volt, de hétfőtől romlott, szerdán ronggyá áztunk fatimában. azután kisebb esők szinte minden napra jutottak, és elkelt a dzseki napközben is ( meg a pulcsi néha)
a kocsi ! na ezt mindenki figyelmébe ajánlom, mert szerintem az eddigi legkedvezőbb bérlés volt. 5 napra, lisszabonban fel, portoban vissza, 21000 esc ( Punto SX négyajtos, A kategoria, azaz a legolcsobb)plusz oda hozták a szállodába és értejöttek portóban kb.4000 esc. én ennél jobbat még nem hallottam.
http://www.citytour-pt.com
E-mail: citytour@mail.telepac.pt
egyebkent a kocsit, szállodát web-en inteztem itthonról. akinek a helyszinen van ideje, biztosan talál jobb megoldást, de ez sem volt rossz.
hogy mikor megyek vissza ? kedves dobyman, ha tehetnem jovo heten, de nemm tehetem, jovore mas tervem van, de vissza akarok menni mindenképen.
ha barmi kerdesd van, keress, orommel mesélek errol a kedves elményrol.
üdvözlettel
sen
dpbymqn Creative Commons License 2000.10.18 0 0 82
Haho,

milyen volt az ido most arrafele? Lehet erezni,
hogy ez mar az osz?
Ha jol latom, Lisszabonban bereltel autot es Portoban adtad le; meg lehet kerdezni, mennyibe
kerult, es melyik cegnel? Mi sajnos ilyen egyiranyu kocsit elfogadhato aron nem talaltunk, ugyhogy visszavittuk, es vonattal mentunk eszakra, ahol egy masikat bereltunk.
Es hogy tetszett, legkozelebb mikor mesz vissza? ;-)
/dobyman

Előzmény: sen (81)
sen Creative Commons License 2000.10.18 0 0 81
sziasztok,
10 nap (na 9 és 1/2) remek volt. lisszabon péntek, sz, vas, hétfő kocsi átvétel, cascais, estoril, cabo de roca, sintra,egy éjszaka, kedd peniche, obidos, alcobaca, itt két éjszaka, szerda tomar, fatima, batalha, csütörtök coimbra, porto. pénteken kocsi vissza portoban, és vasárnap reggelig bóklászás, majd zurichen keresztül haza.
az egész egy nagy csoda, digit fot az nincs csak hagyományos, örömmel mutogatom ( bár még én sem láttam, ma lesz kész )
nagyon szivesen osztom meg tapasztalataimat, keressetek ha érdekel
üdv
sen
dpbymqn Creative Commons License 2000.09.15 0 0 80
Sziasztok,

vasarnap ejjel jottunk haza Portugaliabol, harom het utan, 64 mega fotoval. Tetelesen: Faro, Algarve korbe, Almodovar, fel, egeszen Lagoa St Andre-ig, aztan Lisszabon, fel Portoig 5 nap alatt, kozben Tomar meg Fatima, Coimbra, vissza Lisszabonba (mert a kocsit vissza kellett vinni ugye), az almendresi cromeleque, Sintra es kornyeke, Amarante, aztan vonattal Portuba, egy kis eszaki kanyargas a hegyi utakon, Braga, Viana do Castello, aztan mar csak egy alvas a portoi repteren, es haza.
Sajna a kinyomtatott topicot itthonfelejtettuk, de a feher Portugalia konyv, ami mar nem kaphato sehol, igen sokat segitett; oda keszuloknek javaslom.

Teccett', na. ;-)

Uedv,
/dobyman

blackhole Creative Commons License 2000.09.03 0 0 79
Portugáliában szabad valami olyat csinálni, amit itthon nem...:-))))_
Visitor Creative Commons License 2000.09.02 0 0 78
Sziasztok,

Készítettem Portugáliáról egy honlapot még a nyáron az SWI web-versenyére.

Portugália ONLINE: http://w3.swi.hu/portugalia

A honlap folyamatosan bővül, frissül ahogy időm engedi.
Ha ráértek, kérlek nézzétek meg az oldalt és ha tetszett
szavazzatok rám a www.swi.hu címen. (lap tetején legördülő menü)
Előre köszi.

Visitor

u.i. Van helyi fórum is, bár még igencsak sovány.

aagica Creative Commons License 2000.07.21 0 0 77
Most jöttünk meg majdnem két hét Portugália után.
Igy utólag is köszönet mindenkinek a topic-ban a jótanácsokért, sokan segítettek, infoval, meg egy rahedli utikönyvvel is. Ez utóbbi persze egy üveg portóit nyert....:)

Hat nap Lisszabon, négy Portó, Algarve. buszok, reptéri alvás...

Ha valaki most indul, szívesen segítek,csak kérdezzetek...

aagica

Pondró Creative Commons License 2000.07.18 0 0 76
Mindenkinek !

Egész jó kis oldalt leltem Porcsiról: www.portugal-live.net
linkek, picek, miegymás

majd jövök

Pondró Creative Commons License 2000.07.18 0 0 75
SzaLa
emailra küldtem a képet
SzaLa Creative Commons License 2000.07.13 0 0 74
Egy Tasztaltársunk megkért mélbe', hogy írjak néhány ottani árról, de sajna rossz hírem van: nem sokra emléxem :(
Étterem: mi öten 5000-6500 Esc-t fizettünk vacsinként, de mindig kerestük az olcsóbb helyeket. Ebből az árból kijött egy-egy tál főétel, fejenként egy-két pohár serital, de inkább azt szerettük, ha közösen vettünk két-három üveg Vinho Verdét. (Ha jój emléxem, akkor 3 dl sör annyiba került mint 2 dl Sangria vagy 1 dl portói). Kajcsi előtt mindig hoztak olivát, sajtot; imádtuk, mindig megfogadtuk, hogy legközelebb visszaküldjük, mert kb. annyiba volt, mintha egyel többen ettünk volna, de aztán mégis mindig megettük ;)
Sör: 100-150 Esc az olcsóbb kiskocsmákban (hja kérem, a százasért ki kell menni a kikötőbe :)).
Üveges portói: Portoban a pincékben 3-5000 Esc-ért már jóféle borokat lehet venni (ugyanez pl. a fővárosban a kétszerese). Hipermarketekben is vettünk 1000 Esc-ért nagyon finom nóném tawnit, de lehet, hogy csak mázli volt. Ha már itt tartok, pár napja elböktem: a Kopke az idén 352 éves.
Múzeumok: diákjegy (majdnem mindenhol érvényes nemzetközi diákigshow) 150-500 Esc.
Kemping: Portoban 600 Esc., Lisszabonban 800 Esc./fő plusz sátor plusz kocsi.
Sajna csak ennyi (1999-es árakon!). Topiktársak: akinek több és frissebb infója van, az plz segítsen!...
SzaLa Creative Commons License 2000.07.12 0 0 73
Mielőtt Lindultunk Portugáliába, az összes már ott járó ismerősünket megkérdeztük, hogy mit érdemes megnézni, kipróbálni. Egy barátunk ajánlotta, hogy kóstoljuk meg a fejohadat (asszem fezsoádá-nak kell ejteni, ha valamit elböktem, plz javítsatok ki) amiről még ennyit mondott, hogy az egy "húzós babkaja". Tekintve, hogy az illető minden addigi ajánlata nagyon bejött, minden alkalmat kihasználtunk: ha étterem közelében voltunk, bementünk megkérdezni, hogy van-e fejohada, de mindenhol rázták a fejüket, volt aki kinevetett minket, mást "finomabbat" ajánlottak, volt aki azt mondta: "olyan büdöset mi nem készítünk". Két hét után, Lisszabonban a pályaudvar melletti restiben végül is rátaláltunk. Rendeléskor a pincér még utoljára felajánlotta, hogy hoz nekünk "finom hamburgert vagy hot-dogot" (komoly), de mi már rendíthetetlenek voltunk. Bocs, hogy ilyen hosszú vagyok, Pondró hozzászólása után sejthető, hogy mi következett: pacal babfőzelékkel, némi szalonna és kolbászkörítéssel. Tényleg büdös (ok, pacalillatú:)) és "húzós", dupla kenyérmennyiséggel, két korsó sörrel nyomtuk.
Amúgy a Pirítós-féle "Magának Uram, polipot kellene ennie." szitu nekünk is többször bejátszott: Lisszabonban egy pincér sorra lebeszélt mindnyájunkat az általunk kinézett kajáról. Utolsóként már csak úgy rendeltem: "Idáig x-t szerettem volna enni, de OK, hozz valami mást..." :)
A csirkét sajna nem próbáltuk, pedig minden sarkon sütöttek, mi halakra kattantunk, amik tényleg isteniek.
A CALEM tényleg állat, de mi bort a KOPKE-ben vettünk, ez a legidősebb pincészet Portoban, ha jól emléxem, az idén 302 éves.
Pondró, plz, dobd a képet...
Pondró Creative Commons License 2000.07.11 0 0 72
Ha már a kaják is szóba jöttek....
Délelőtt ajánlom a kis kávézókban a süti választék végigzabálását.Ezeket mindenki megtalálja, mert pl. Portóban minden negyedik üzlet kávézó+söröző+cukrászda+étterem EGYBEN ! Mi nem győztünk betelni a látvánnyal (na azért nem csak néztük...). A roston csirkét is meg kellll kóstolni, valami mesef@sz@ (ha jól emlékszem vmi FRANGO a neve). Állítólag Portóban nagy hagyománya van a pacalnak, de azt nem ettünk, kíváncsi lennék milyen. No és a halak !
Az árakról......
Tavaly Portóban 3 külünböző panzióban laktunk. 1.- 8200 Esc. (TV-zuhany-WC+légkondis!) 2.- 5000 Esc. (TV-zuhany-WC+pici erkély) 3.- 7500 Esc. (TV-zuhany-WC+reptértől 1 percre). A két első a belvárosban volt (kb. mint Kálvin tér), ez azért nem egy veszélyes árfekvés nem igaz ! Portóban érdemes beszerezni hazafelé jópár üveg borocskát (portóit), mert kb. fele harmadába kerül mint nálunk ráadásul nagyobb a választék (portói bor- 600-800 Esc.. Érdemes még importálni halkonzerveket már ha szereti vki a jó minőséget ebből fele áron.
Jut eszembe ! a Vila Nova de Gaia pincesoron a CALEM pincészetet keressétek,fél óránként indul kis séta a borászatban, és a végén KÓSTOLÓ ! kb 2-3 dl és INGYENES ! (itt láttunk vmi 57 000 literes hordót), mint lejjebb )) Pirítós (( emlékirata is említi ezután érdemes a hídon visszabotorkálni. Sirály!!
ui. van egy szuper Portó jépégém, kinek külgyem mailra?
sziasztok
SzaLa Creative Commons License 2000.07.11 0 0 71
Nincsmit :)
(Azért ajánlatos kicsivel többet vinni, de a legjobb emlékezetem szerint nem kellett koplalnunk, vagy sok mindenről a zs miatt lemondani, persze olyan _nagyon olcsó_ semmi sem volt...)
Yo utat!
Előzmény: Melanie (69)
különböző béla Creative Commons License 2000.07.11 0 0 70
Én éppen most foglaltam bérautót az Interneten keresztül (www.travelocity.com), a legolcsóbb egy hétre 100 dollár körül van, azt hiszem erre még jön 17% adó (kb. 21 000 escudo/hét), kilométerkötöttség nincs
Előzmény: HBB (3)
Melanie Creative Commons License 2000.07.10 0 0 69
Köszi SzaLa!!! Örök hála. A benzinárak igazán nem érintenek, mert busszal megyünk. Csak arra voltam kíváncsi hogy mennyi pénzt kalkuláljak két hétre. Most már tudom. Köszi!!
Előzmény: SzaLa (66)
mizandria Creative Commons License 2000.07.09 0 0 68

haliho..en voltam ket eve es szerintem gyonyoru egy orszag...ami a legjobban teccett az ugye a fovaros, hihetetlen egy hely :))
de muszaj elmenni az algarve-ra is, olyan tengerpartot sem talal mashol az ember...es porto volt a legnagyobb szerelmem (foleg a hid...de lehet, hogy elfogult vagyok, mert imadom a vasbol keszult epitmenyeket :))

bodzavirag Creative Commons License 2000.07.06 0 0 67
Sziasztok,
Nem olvastam végig sajnos most, de gondolom úgyis csak szépeket írtatok, mert csak azt lehet :-) Szerintem a bikaviadalokat sem szabad kihagyni (talán még erről nem írtatok). Irtó jó hangulat volt ott. Egy 60 körüli portugál néni ült mellettem, olyan törzsszurkoló féle lehetett, végig a térdemet csapkodta a röhögéstől, meg a szurkolás hevében. Élmény volt :-))))
bodzavirag
SzaLa Creative Commons License 2000.07.06 0 0 66
Kedves Melanie!
1999-ben egy Esc 1.1 Ft-ot ért, és az élelmiszer-ital-étterem-belépőjegy árak Mo-on hasonlóak voltak mint kint (ami nálunk 100 Ft volt, az ott 100 Esc). Sajna az üzemanyag árakat elfelejtettem, de ha bemész az Autóklubba, ott adnak egy utitervet (nem tudom a pontos nevét, és tavaly 990 Ft volt), amin kb. 40 oldalon vannak információk a (pl.) Budapest-(pl.) Setubal útról, optimális útvonal, autópálya csomópontok, távolságok, útdíjak, hasznos telefonszámok, üzemanyag árak stb.
Melanie Creative Commons License 2000.07.05 0 0 65
Szép kis esszét közöltél nekünk, fel is keltette at érdeklődésemet a portói rész, hiszen oda készülök. De az árakról meséljetek nekem!! PLEASE!
Pirítós Creative Commons License 2000.07.04 0 0 64
A 4., egyben befejező rész:

"Egész Portugália legszebb épületeggyüttesének mondják a BATALHAban álló kolostortemplom-komplexumot. Batalha egy Portotól 170 km-re, délre fekvo kisváros/nagyközség. Semmi különös, ha eltekintünk a templomtól, ami mellett viszont marha nehéz eltekinteni. Ui.: rettento nagy. Autóval mentünk a városkába, térkép segítségével kalauzoltuk magunkat. A hepék és hupák tetején csücsülo falvak egymás után villantak el mellettünk, de Batalha..., az csak nem akart megjönni. Már éppen morborogni kezdtem volna a pontatlan térkép miatt, amikor egy nagyobbacska domb takarásából elobukkant az icuripicuri városka szélén álló másfél Szent István bazilika méretu épületegyüttes. Akkorát hökkentünk, hogy a lengéscsillapítók csak mindenféle extrajuttatások ellenében maradtak a körünkben.
A katedrális sárgásfehér mészkobol épült, ezért megfelelo világításnál aranyosan fénylo, színgótikus zeppelinhangár benyomását kelti. Ami messzirol nagy, az közelrol gigantikus. Megállás után rögtön le is ültünk meginni egy bicát (így hívják a kávéjukat, ami nevéhez hűen bicaeros) a nagy ámulásra. Persze a katedrális környékét szépen kiépítették a túristáknak: kávézók, teraszok, a világ legszebb pasztell színeiben pompázó agytakarókat áruló souvenir boltocskák, amit akartok és amit nem. Ezzel együtt figyeltek arra, hogy ne csesszék el
a környéket, az egész épület lefényképezheto anélkül, hogy egyetlen biz-baz-bolt is belepofátlanfodna a fotóba.
Szóval a katedrális és a hozzá kapcsolódó kolostor. Az ember már kívülrol is el tud bámészkodni egy jó órát, el tud loni egy tekercs filmet, de erre csak akkor kerít sort, amikor kijött belole. Képtelenség kibírni egy órán át, hogy ne menjél be. Vajon milyen csodák várnak odabent? Batalha nem ámít, nem csalóka délibábként húz maga felé, a kapukon belülre: tuti, korrekt csodákat lát, aki belép.
A katedrális teljesen egyszeru belülrol. Sehol a ibér templomokra jellemzo barokkosan overfaragott, aranyozott faoltárok sora. Csak a lábteniszpálya méretu ólomüveg ablakok, rozetták és a hihetetlenül finoman faragott kövek díszítik.
A viszonylag sötét fohajó oldalában egyszercsak megcsillan valami: az egyik oldalkápolnája az, amit vakítóan fehér kobol emeltek. Vagy 7-8 királyuk és királynéjuk fekszik itt komfortos fehér kokoporsókban, hatalmas, mégis centirol-centire megfaragott boltívek alatt. Néha annyira finom, áttört faragásokat láttunk, hogy tényleg nem mertem megérinteni (amit, egyébként szabad), nehogy letörjek valamit a barbár k-európai kezemmel.
A katedrális egyik kijáratán a kolostorba lehet bejutni méretes, 500 escudos beugró lepengetése nyomán. Ez volt a legdrágább belépojegy, amivel találkoztunk, de pár perc után az ember csak a "Megérte!" szót képes ismételgetni.
Két hatalmas kerengo és a portugál Ismeretlen Katona Sírja képzi a látványosságot.
Az utóbbival kezdeném. Folyamatosan katonák orzik, akik - meglepo módon - a kolostor falai között tanulnak (ha lyól értettem amit magyaráztak…)
Pontosan nem tudtam kivenni a helyi nyelven írott feliratokból, de valamiféle elit katonaiskola muködik a kolostorban. Annyira elit, hogy külön kiállítása van az iskola által elnyert díjaknak, valamint az iskolából kikerült és késobb valami nagy tettet végrehajtó exkadétoknak. Még a Magyar Köztársaság kitünteto emlékszalagját is kiállították, amivel a köztársasági elnök lepte meg a egyházi székhelyu hadfiképzot.
Óránként orségváltás, amit még a bunkó japán túristák hangos pofázása sem volt képes megfosztani méltóságától.
Pedig mennyire kérték az orségváltást felügyelo kadétok, hogy maradjanak csendben - mégiscsak szent hely ez a portugáloknak - két az elso világháborúban, a németekkel vívott afrikai harcokban elesett névtelen portugál katona fekszik ott.
A kerengok. Stimmel a nevük. Az ember csak kereng, kereng és azon mereng, hogy a bánatba volt embereknek türelmük ennyi követ, így megfaragni. A legészbontóbb, legbujább egymásba kapaszkodó, fonódó, egymáson átbújó, egymáshoz símuló növényi indákat faragták az árkádokat tartó oszlopokra, a csúcsívek tükreibe. Olyan áttört ornamentikák, hogy az ember képtelen szemmel követni, hogy melyik motívum hol kezdodik és hol tunik el -
teret adva egy másik mintázatnak, hadd páváskodjon az is egy kicsit. És az a szép az egészben, hogy - ha igaz, amit egy építomérnök végzettségu haverom mondott - ezeket a dolgokat akkoriban leginkább agyból követték el a mesterek, minden komolyabb tervrajz és méromuszer nélkül - maximum skicceltek a homokba. Mégis pontos, mégis kerek egész, mindenütt összeér, ahol össze kell érnie.
A kerengok csodaszép, nagy gonddal ápolt mediterrán beütésu francia kerteket ölelnek, ahol frissen nyírt sövények vezetik az embert a fehér kavicsos ösvényeken - a mediterrán hangulatról pedig 10 méter magas tuhegyesre nyírt tuják gondoskodnak.
Naccerű! A legbénább fotós is csak képeslap értéku képeket tud csinálni. Sot, becsukott szemmel kattogtatva sem tudtam volna eltolni batalhai képeimet.
Pusszantalak Benneteket!
Pirítós"

Hát ennyi.
Remélem tudtok kezdeni vele valamit...
Szevasztok!
Pirítós

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!