Keresés

Részletes keresés

Wattocsak Creative Commons License 2005.01.08 0 0 2413
Windy12

A zsalu bezárása jó megoldás. Feltéve ha a zsalú légmentesen zár és hasonló hőszigetelő kességű mint a határoló felületek. Ja és nem hőhidas!
Ha elenyésző légmenyiség tud bejutni a zsalun keresztül akkor már nézedődhetsz is a lavor után.
Előzmény: windy12 (2412)
windy12 Creative Commons License 2005.01.07 0 0 2412
Zsaluzatot zártra állítani, és már nem is száll fel a csőbe a meleg párás levegő, vagy ami még így is bejut, az elenyésző.
Előzmény: klimakiraly (2411)
klimakiraly Creative Commons License 2005.01.07 0 0 2411
Hello :)

Akkor újra.
Tél oda fent -10C a cső hideg, a szoba bent meleg párás.
A klíma áll mert nem fűtünk árammal mert az 'drága'.
De az undok párás meleg felszál a -10C csőbe. (Szigetelés csak lassítja az áthűlést, nem szünteti meg!)
És mi történik.....
Tehát menyezet - csőrendszer - álmennyezet, vagy állandó ventilátor üzem .....

KK
Előzmény: windy12 (2409)
windy12 Creative Commons License 2005.01.07 0 0 2409

Klimakirály

Nem értem a kérdést. Mi az, hogy ' fütött helyen vezetitek?', ezt hogy érted?

A befúvónyílásokat hőszigeteléssel ellátjuk, így a kinti pára nem csapódik le rajta, a hűtött levegő páratartalma meg már az elpáron lecsapódik, az ugyanis mindig hidegebb, mint a méterekkel arrébb lévő anemosztát, tehát elméletileg ott már nem lehet csepegés.

A gyakorlatban még nem találkoztam ilyen problémával.

Amivel viszont igen, azt Wattocsak kollegánk vetette fel, hogy ha elzárjuk a levegő útját az anemosztátok rácsával, akkor mi történhet. Hát az, hogy elfagy az egész cucc, és kikapcsol a kompresszor (már ha van benne érzékelő, ami a fagyást jelzi) Dehát kérem, ha nem akarunk hűteni, akkor ne a rácsot zárjuk el, hanem a gépet kapcsoljuk ki, vagy szabályozzuk magasabbra a hőfokot. Az, hogy egy nagy 4-5 szobás lakásban az egyik oldal melegebb, mint a másik, azt már telepítéskor figyelembe kell venni, és olyan hűtött légmennyiséget kell juttatni, hogy ne legyen 4-5 fok a lakás egyik és másik vége között. Szerintem.

Előzmény: klimakiraly (2408)
klimakiraly Creative Commons License 2005.01.06 0 0 2408
Hello

És a légcsatornákat, fütött helyen vezetitek?
Vagy a téli csepegés, az anemosztáton?

K.K.

ps: Volt szerencsém hozzá ....
Előzmény: windy12 (2407)
windy12 Creative Commons License 2005.01.06 0 0 2407

Wattocsak

A weboldalon hiányzó kép (ábra) most már elérhető, a hiba kijavítva.

Nagyon egyszerű, és költségkímélő szabályozás a légcsatornás berendezéseknél a befúvó anemosztátok légterelőinek vízszintesbe állítása, mellyel elzárjuk a beáramló levegő útját, így ebbe a helyiségbe nem jut hideg levegő. Általában ez egy mozdulattal megoldható. természetesen vannak olyan elektroosan vezérelhető levegőszelepek, amik zárják és nyitják igény szerint a levegő útját, de az már tényleg költségesebb.

Előzmény: Wattocsak (2406)
Wattocsak Creative Commons License 2005.01.06 0 0 2406
Szia

Kisérletet tettem megnézni a Pannonklima oldalán a légcsatornázható klimát. Sajnos nem jelent meg a kép, de a leírás olvasható. Szép és jó dolog több helyiség klimatizálása egy készülékkel, de hogyan szabályzom a külön helyiségeket? Mi van akkor ha az egyik szoba nyugati és a másik keleti? Hová tegyem a szabályzót? Ha a nyugati szobában van akkor a keletiben délelőtt hőgutát kapok, délután meg a jegesmedvék is bundában közlekednek.
Persze meg lehet oldani ezt a problémát, de nem tünik sem egyszerűnek sem olcsónak. Ha ezeket a problémákra megoldás születik, akkor egy konfortos és csendes beendezést kapsz.
Négyzetméterre klímát választani nagyon veszélyes. Vagy sikerül hatost dobni vagy nem. Ha már erre adjátok a fejeteket megérdemelne egy felmérést, helyszini bejárást. A cég vállalja. Érdemes megkérni őket. Ott választ kaphatsz ezekre az egyszerű, de nagyon fontos kérdésekre, valamint az árakra.
Előzmény: b.anna (2397)
windy12 Creative Commons License 2005.01.05 0 0 2405

Tóthjózsef11

A Rózsaliget lakóparkban már szereltünk klímát, de az másmilyen elrendezésű lakás volt. Ebbe a lakásban így első látásra azt gondolom, hogy a két hálószobát és a nappalit kéne külön hűteni, szóval ide kell a csöveket elvezetni. A kültéri egység elhelyezése az, ami itt is, mint általában nagyobb gond, azt hiszem csak az erkélyre lehet szerelni. Elég kicsi az alaprajz, a részleteket csak jobban látható rajz alapján, vagy a helyszín megtekintése után tudok mondani. Ha gondolod küldj egy nagyobb rajzot a mélben, és akkor többet tudok mondani.

Előzmény: tothjozsef11 (2404)
tothjozsef11 Creative Commons License 2005.01.05 0 0 2404
És pontosabban mit kellene ebbe a lakásba berakatni körülbelül, hogy később okosan be tudjuk klímázni?
Előzmény: windy12 (2403)
windy12 Creative Commons License 2005.01.05 0 0 2403

C20xe

Szia.

Sajnos már nem emlékszem teljesen, hogy mekkora a hálószobátok, de ha jól rémlik 2,5 kW-os gép került szóba. A Lakes-eket is akciózták ősszel veszettül, de sajnos már lezárta a forgalmazó az akciót, úgyhogy már csak teliárban lehet beszerezni. Persze még így is nagyon olcsó.

Én az Acson-t ajánlom, megbízható, profi minőség, alsó-közép áron.

Tóthjózsef11

Szia.

Okos gondolat előre tervezni, hiszen így elkerülheted a későbbi bontást vagy a kábelcsatornák látványát. Sokszor nem is értem az építtetőket, hogy miért nem gondolnak a klímaelőkészítésre, hiszen egy 20-25 milliós háromszobás lakásba ez nem szokott többe kerülni cirka százezer forintnál, ami ugye elenyésző a többi költséghez képest. Viszont meg van a lehetősége, hogy a későbbiekben, akár több év után is, mindenféle bontás és nagyobb koszolás nélkül klíma kerülhessen a lakásba. Szóval érdemes a klíma csöveit, az elektromos kábeleket és a kondenzvízelvezést a falakba behelyezni, és ezzel kész is van, később bármikor fel lehet szerelni a készülékeket.

Előzmény: PÍT (2401)
tothjozsef11 Creative Commons License 2005.01.05 0 0 2402
Sziasztok!

Nekünk most épül a társasházi lakásunk, és abban a fázisban van, hogy még lehet rajta változtatni sok mindent (most kerülnek be a válaszfalak). Gondoltuk, hogy okos dolog lenne már most gondoskodni a klíma előkészítéséről, bár a készülékre-beszerelésre nincs most pénzünk, de valamit tudnánk segíteni a későbbi felszerelésen. Mit érdemes már most megcsináltatni?
PÍT Creative Commons License 2005.01.04 0 0 2401

Szia Windy!

Köszi a válszt!

Beszélgettünk anno a hálószóba projektról, kezdek keresni hozzá kütyüt. Melyik az amit ajálasz? A Lakes, már kb 55+fa körül megkapható....

Köszönettel:c20xe

Előzmény: windy12 (2400)
windy12 Creative Commons License 2005.01.04 0 0 2400

Szia

Hát egyik sem olyan jó, mint a Daikin-od.  De.

A Lakes az egyik legnagyobb amerikai gyártó, a York nevével fémjelzett kínai gyártású készülék, egyszerű felépítésű és kezelésű. Hosszú távú tapasztalatok nincsenek róla, mivel tavaly nyáron érkezett be az országba. A múlt szezonban elég sokat szereltünk ebből a tipusból, és egyetlen problémás darab sem akadt. Hogy milyen időtálló lesz a szerkezet, az majd idővel kiderül.

A Midea szerintem a középkategóriában elég jó értékarányú gép, kb. öt éve van nálunk forgalomban és viszonylag kevés meghibásodásról tudok. Létezik már R410-es gázzal töltött készülék is, ami természetesen drágább, de takarékosabb is.

A Toyo elméletileg japán készülék, de ezt is Kínában gyártják. A beltéri egységnek már újabb formája van, azt hiszem a Daikinéhoz hasonlít a kasznija. Sajnos az a tapasztalat, hogy viszonylag sok a meghibásodás, javítható, általában vezérlőpanel hiba, amit egy sima garanciális panelcserével lehet orvosolni. Dehát az is gond, meghát a forgalmazó csak az alkatrész biztosítja, a munkadíjat, azt valakinek le kell nyelnie.

Szóval, az első kettő szvsz. éri az árát, de a Toyo-val én már vigyázok.

Ebben az árkategóriában szerintem van lényegesen job választás is, olyan készülék, ami nem Kínában készül, és remek referenciái vannak.

Előzmény: PÍT (2399)
PÍT Creative Commons License 2005.01.04 0 0 2399

Szia Mindenki!

Véleményetek érdekelne. Lakes, Toyo, Midea+ klimákról. 2,5 kw-os hűtős-fűtős.  Hálóba, így nagyon fontos, hogy csendes legyen(éjszakai űzemmód)!

Árszerint a sorend:Lakes, Midea+, Toyo. Minden érdekel.

Köszönettel:c20xe

b.anna Creative Commons License 2005.01.04 0 0 2397

Sziasztok

Olyan kérdésem lenne, hogy mi egy tetőtéri lakásban lakunk, és ennek szeretnénk megoldani a hűtését. Igazából négy helyiséget kéne hűteni, és a Pannonklíma oldalán olvastam a légcsatornás berendezésről. Mi erről a véleményetek? Nekem nagyon vonzónak tűnik, hogy nincsenek beltéri egységek, és hogy friss levegőt is lehet beáramoltatni. Milyen plusz költségekkel lehet számolni, ha ezt a megoldást választjuk? A szobák nagysága : 20 nm, 14 nm, és két kis 8 nm-es szoba. Elég jól szigetelt tető, és thermoplan ablakok. Várom véleményeteket.

klimakiraly Creative Commons License 2004.12.29 0 0 2396
Hello :-)

30 ezer, mennyi a kilométer díjuk.
Annyiért errefelé is jöhetnek.
Vagyis, inkább ne!
Mondjuk, ha mundér becsülete is bele van kalkulálva.
Akkor azért még határeset.

klimakiraly
Előzmény: zsolt160matizos (2392)
Dr. Klíma Creative Commons License 2004.12.29 0 0 2395

Ha szar munkát végeznek az szerintem a Te gondod lesz majd...amiről természetesen nem Te tehetsz!

Előzmény: zsolt160matizos (2394)
zsolt160matizos Creative Commons License 2004.12.29 0 0 2394
Ez legyen az ő gondjuk, én inkább arra várok, mikor lesz kész!
Előzmény: Dr. Klíma (2393)
Dr. Klíma Creative Commons License 2004.12.29 0 0 2393

Igen, ennyiből meg lehet oldani. Csak az a baj, hogy ez szinte anyagköltség.....Ingyen meg ugye nem dolgozik senki, vagy annyit ér a munkája...

Előzmény: zsolt160matizos (2392)
zsolt160matizos Creative Commons License 2004.12.29 0 0 2392
Állítólag 30000.- Ft-ból meg lehet oldani! (és ha nem??) :-(
zsolt160matizos Creative Commons License 2004.12.29 0 0 2390

Beszéltem közvetlen a szerelőkkel (mosógépet is javítanak, és véletlenül beszélgetés közben derült ki, hogy ők csinálták a klimát a moziba), utánna néznek, mit lehet tenni!

Állítólag velük a Vidi-Comp nem közölte, hogy télen is hűtenénk! (tehát + pénzért téliesítik, na ehez mit szól majd az InterCom??)

zsolt160matizos Creative Commons License 2004.12.27 0 0 2388
Bocs az OFF-ért!
zsolt160matizos Creative Commons License 2004.12.27 0 0 2387
Az új magyar szlengben a meghúzni=megb@sz..! De ugye a meghúzni mást is jelent! Na mind egy! Csak poénkodni próbáltam, hisz tőletek jött a film, tudom , hogy vetítettétek!
Előzmény: Törölt nick (2385)
klimakiraly Creative Commons License 2004.12.27 0 0 2384
Hello :)

Pedig az én tapasztalatom szerint a Trane egy jó technika.
Igaz mi nem forgalmazzuk, de volt cég aki igen.
Jobbnak tartom mint az ola** tipusokat.

klimakiraly
Előzmény: zsolt160matizos (2383)
zsolt160matizos Creative Commons License 2004.12.27 0 0 2383

Nálunk is a Pláza sporól a fűtéssel, és a hűtéssel, álltalában a mi előtérben lévő rooftop-unk fűti-hűti a házat, mert az be se kapcsolja a rooftopokat! (ez az igazi gazdaságosság)

A folyadékhűtőben két kompresszor van, már az első évben olyan sok volt a ki-be kapcsolgatások száma, mint egy négy éves gépnek, de a Trane nem ismeri el, hogy rosszúl mérték fel a kapacitást, sőt, szerintük a mi cégünk nem adta meg a vetítők hőleadó képességét, ezért ők átlagot számoltak, ez okozta a bajt.

Egyébként kis szintkülömbség van a gépházban, a felső részen dolgozik a két nagyteljesítményű Xenon izzó, és a kicsiknek is ide jön a hője, ezt tervezéskor azért nem vették figyelembe, mert nem modta nekik senki! (Trane)

Enyit a nagy cégekről!

zsolt160matizos Creative Commons License 2004.12.27 0 0 2382

Na most, mi mint mozi külön állunk a Plázától, a gépeket is külön számítógépről vezéreljük, ja és én mozigépész vagyok!

Zek! Én nem a film meghúzására gondoltam, hanem Júliára! (hehehe)

Előzmény: randomly (2381)
zsolt160matizos Creative Commons License 2004.12.27 0 0 2378

Köszi a Júliát, ti már "meghúztátok"??? :-)

Gondolom nálatok nem 1 hónap alatt kellet felépíteni, megnyitni a plázát! Nálunk, és Nagykanizsán sajnos ez volt!

Előzmény: Törölt nick (2377)
zsolt160matizos Creative Commons License 2004.12.27 0 0 2376
És hol?? (ha nem titok)
Előzmény: Törölt nick (2374)
zsolt160matizos Creative Commons License 2004.12.27 0 0 2375

Friss levegőt kapunk, de azt az előtér rooftop-ja biztosítja a hűtést a folyadékhűtő a fenkolokon keresztül!

Lehet, hogy nálam az enter azért nem müxik, mert Opera-val böngészek?? (most IE)

zsolt160matizos Creative Commons License 2004.12.27 0 0 2373
Királyom! Azt hiszed, mi ezt nem tudjuk??? A következő a felállás! Öt rooftop-ja van a mozinak, ebből négy a termeknek, egy az előtérnek. Az előtér nyom be nekünk a gépházba friss levegőt, de ezzel nem hűthetem a gépházat, mivel akkor a mozi előtérben dolgozók megfagynának! Ezért csinálták meg a a gépház, irodák, pénztárak hűtését-fűtését folyadékhűtős módszerrel. Beszereléskor mondták a szerelők, hogy nem az a fenkol (fonetikussan írva) van beszerelve ami a tervben volt, erre azt a választ kaptuk, hogy menetközben megváltozott a típús jelölés, de ugyan azzal a paraméterekkel müxik (szerelők szerint nem hivatalossan kisebb), ez olyan mint ahogy a Nubirából Lacettit csináltak. :-( Ezért kellet kiegészítésképpen a Midea, mert ez legalább hűt, csak nem most. Igaz, most, hogy beállított a jobb idő, most megy rendesen. Egyébb kérdés, entert rakok egyes sorok végére, és még is egybeolvasztja a fúrum, miért?
Előzmény: Dr. Klíma (2372)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!