Keresés

Részletes keresés

disdropsz Creative Commons License 2011.08.19 0 0 1951

Amati classic.

Nem tudom ez hol van a rangsorban, de hát ajándék lónak ne nézd a fogát:)

florg Creative Commons License 2011.08.19 0 0 1950

Ha beírod a Google-ba, hogy "how to play the saxophone", ki fog jönni egy csomó hasznos oldal. Angolul, természetesen. Ha valami más nyelven jobban értesz, beírhatod úgy is. Magyarul ne írd be, nincs ilyen oldal.

 

Ettől függetlenül azt javaslom, hogy keress meg valakit, aki tud játszani, akár innen a topikról is, biztos lakik valaki a közeledben, aki leglább megmutatja, mit is kellen csinálni. Ki tudja, milyen cucc van nálad: hozzám jött egyszer egy ember, akinek a fúvókáján görbe volt a felület,a hova a nádnak föl kéne feküdnie, és el volt kettyenve, hogy nem szól az új hangszer. Auztán kipróbálta az én fúvókámmal, és mindjárt meglepődött jól. Az első lépések nagyon fontosak. Én, amikor megvettem az első Amatimat kb. 3500 forintért (legalább 1500-at ért), élből fordítva tettem föl rá a fúvókát. Szólt úgy is, de aztán másnap megvettem a Herrer könyvet, és a fotók alapján rájöttem, hogy a nád alul van, nem fölül. :) (Nem volt még internet, meg tecső, meg hasonló huncutságok. :))

 

Mit örököltél, ha nem titok?

Előzmény: disdropsz (1949)
disdropsz Creative Commons License 2011.08.19 0 0 1949

Üdv mindenkinek!

Megörököltem egy tenor szaxit. Nem tudom, hogy meg akarok –e tanulni rajta, most csak próbállgatom hogyan is kell megszólaltatni. A mély hangok igencsak problémásak a számomra. HA valaki tud segíteni tanáccsal, infó anyagokkal ,bármivel ami a témához tartozik az jó lenne :) 

Akik azt tanácsolnák keressek egy tanárt azoknak köszönőm igazuk is van és meg is teszem , amint egyszer a tanulás mellett döntők.

Minden segítséget köszönők.  Címem: disdropsz@freemail.hu

Tök jó ez a fórum. Kiváncsi vagyok mi lesz a Harry sztori vége!

florg Creative Commons License 2011.08.19 0 0 1948

 

Pont ilyen, csak van rá ragasztva fogvédő.

Előzmény: florg (1947)
florg Creative Commons License 2011.08.19 0 0 1947

Már csak a Bari 105-ös ebonit tenor fej van meg, 19000 pénzért odaadom, szorítót hozzon, aki ki akarja próbálni.

RoGS Creative Commons License 2011.08.19 0 0 1946

Egyszer egy barátom eljátszadozott egy ilyen "Nigériai" csalóval... Fényképezőgépet hirdetett, majd jelentkezett is "Margaret" :-) angliából, hogy megvenné (az expresszen magyarul hirdetett gépet) a fiának, aki épp Nigériában van. Kérte, hogy adja meg a bankszámlaszámát, meg is küldte - abból baj nem lehet... Kapott is egy hivatalos értesítés egy amerikai banktól, hogy ha megküldi az említett banknak a cucc tracking számát a Nigériai célállomással -UPS- akkor továbbítják az összeget az itthoni bankszámlájára. Ez klasszikus csalás esete, de tovább játszott... Bement a számlavezető bankjába ezzel az amerikai igazolással, mondják meg, hogy eredeti-e? Hát ez az "országos bank" is eredetinek minősítette. Persze nem adta fel a cuccot, nem is hallott többet Margaret felől...

Előzmény: asztalosjani (1945)
asztalosjani Creative Commons License 2011.08.19 0 0 1945

Ennek a  "Nigériai" csalássorozatnak több típusa is van.

 

- Kezdődött a megahalt egy távoli rokonod örököltél többmillió dollárt csak az ügyvédiköltséget kell kifizetned ami az összeghez képest elenyésző

- Folytatódott az olcsón vehetsz angliából autót, Iphont, macbookot és nem is kell előre csak a felét kifizetni,a csomagot fel is adta csak utald a pénzt

- Mára a hangszerekre is rákaptak mivel jelentős értéket képviselnek

- Amerikai hangszeres fórumokon rendkívül olcsón árulnak ezek a csalók Selmer Mark VI hangszereket, érdeklődésre a "....Sajnos most nem tartózkodom otthon/nyaralni vagyok de természetesen igazi a hangszer" kezdetű válaszok érkeznek.

- Az ebay-en is megtalálhatóak ilyen hangszerek de ezeket törlik is a rendszerből, ha többet szeretnél tudni róla /ebay scam/ néven keress rá a gugliban.

 - Némely magyar eladói portálon is megjelentek ilyen hírdetések, pár száz ezerért hirdettek Mark VI-kat és Yanagisawa 901-es baritonokat természetesen a megadott telefonszámok nem élnek de újabban már azokat sem adnak meg.

 

Szerencsére nekünk magyaroknak könnyű rájönni a turpisságra, mégpedig ha olyan hirdetést látsz ami google translatorral van magyarra fordítva majdnem biztos lehetsz benn, hogy kamu a hirdetés. Esetleg ha van is telefonszám és még véletlenül angol szám is akkor sem lehet biztossan tudni nincs-e átírányítva egy "nigériai" számra.

 

 

 

 

Előzmény: RoGS (1944)
RoGS Creative Commons License 2011.08.19 0 0 1944

Szerintem is tutti csalás, de még akármilyen csőhamisítványt sem fog kapni aki belemegy ebbe... Egyszer volt olyan, hogy a netem megtaláltam, hogy az én szaxofonomat hirdette valaki Írországban és még fényképet is küldött róla sorszámmal, minden részlettel azután, hogy azt kb 1 hónappal előtte vettem. Valszeg az előző hirdetés fényképeit letöltötte és azt el is küldte nekem. Kétszer-háromszor jeleztem a hirdetési lapnak, hogy ez csalás, azóta nem hirdeti - vagy már talált valakit, akit behúzott a csőbe...

Előzmény: florg (1935)
florg Creative Commons License 2011.08.18 0 0 1943

Amúgy igen jó nevet választott (kétlem, hogy a sajátja).

Egy híres FBI ügynök, valamint a Brevard Symphony Orchestra karmestereinek a főnöke is ezt a nevet viseli.

Előzmény: Fraktál fúvós (1941)
florg Creative Commons License 2011.08.18 0 0 1942

Úriember biztosban nem fogad. :)

Előzmény: Fraktál fúvós (1941)
Fraktál fúvós Creative Commons License 2011.08.18 0 0 1941

Mennyit teszel rá, hogy elküldi? :)

Előzmény: florg (1940)
florg Creative Commons License 2011.08.18 0 0 1940

És mit csinálsz, ha ezek után küld fotót meg gyári számot, megveszed? :)

Előzmény: Fraktál fúvós (1939)
Fraktál fúvós Creative Commons License 2011.08.18 0 0 1939

Dear Fúvósok Fraktál,

 Thanks for your response once again.

Well we only ship out immediately payment is confirmed and send to you all the relevant document such as (AIRWAY BILL $ TRACKING NUMBER) to enable you confirm your product on transit before it get to you.

Quotation Below.....

Selmer (Paris) Reference 54 Tenor Saxophone..........€1150.00 EUR

Shipping fee from Italy to your doorstep  cost... €50.00 EUR
 
Grand total cost = €1200.00 EUR


See Our Payment of your order is accepted via Bank Wire Transfer / PayPal


The following will be issued to you after shipment commences:

1) Commercial Proforma Invoice
2) Airway Bill Receipt
3) Tracking Number

Kindly reply back with your full shipping address so that we can proceed with the packaging and labeling of your order.


Waiting for your swift response to proceed with your first order and as well send you the pictures of the sax

Management

Harry


dear Harry,
Thanks your answer!
I took your position under consideration.
And I'm disagree. As a buyer i have rights to know the wanted details.
If you can not PROVE the existence of the product you try to selling,  than it could seems a simple fraud.
If you unable to send the three times asked details, i will think it realy is a fraud.
At that case I have to inform all my colegs (on international forums) about your activity on the web.
In the same time a request go to the OLA http://ec.europa.eu/dgs/olaf/  and the National Trade Inspection to investigate your pursuit.- Idézett szöveg megjelenítése -

Előzmény: florg (1938)
florg Creative Commons License 2011.08.18 0 0 1938

Látom ráérsz te is. :) Azt a kérdést még föl lehetett volna tenni, hogy van-e képe a raktárról, esetleg az irodáról, valamint saját magáról.:)

Még néhányan rákérdezünk, és leszedi a magyar hirdetéseket. :)

 

(Azért szétválogathattad voolna, alig győztem kibogarászni.)

 

Előzmény: Fraktál fúvós (1936)
Fraktál fúvós Creative Commons License 2011.08.18 0 0 1937

És ezen a ponton megrekedt a dolog-

Előzmény: Fraktál fúvós (1936)
Fraktál fúvós Creative Commons License 2011.08.18 0 0 1936

Hello,
I'm interested about the ref 54 horn. Please send me detailed images about it, incl. serial no.!
thanx:
Fr.
Válasz
Továbbítás


Válasz|Harry BrandonDear Fúvósok Fraktál, Thank you for your inquiry dated today. We have so many...14:21 (3 órája) Harry BrandonBetöltés...14:21 (3 órája) Harry Brandon címzett: saját magam részletek megjelenítése 14:21 (3 órája)
Dear Fúvósok Fraktál,
 
Thank you for your inquiry dated today.
 
We have so many of the Selmer (Paris) Reference 54 Tenor Saxophone in stock,This is Brand New comes with complete accessories sealed in it's original factory box ( Hard cases) with 2 years international warranty and 90days return policy.
 
QUOTATION:


Selmer (Paris) Reference 54 Tenor Saxophone..........€1150.00 EUR
 
In every 3 units you buy from us you stand a chance of getting one free and 5 units and get 2 free including free shipping to your door step.
 
Shipping fee to your doorstep cost €50.00 EUR
 
We ship to your door step via FedEx/ DHL shipping company and within 2days you will get your package at your door step. Do get back to us with your Phone Number and Full Shipping Address so that we can package and document your order ready for shipment.

How many unit do you want to Buy?
 
Awaiting your response Asap
 
Thanks and Best Regards

Harry Brandon
- Idézett szöveg megjelenítése -




On Thu, Aug 18, 2011 at 2:17 PM, Fúvósok Fraktál <fraktal.fuvos@gmail.com> wrote:
Hello,
I'm interested about the ref 54 horn. Please send me detailed images about it, incl. serial no.!
thanx:
Fr.

Válasz
Továbbítás
Harry Brandon meghívása csevegésre
Válasz|Fúvósok FraktálDear Harry, I need more details, like good quality pictures, and the serial. ...14:44 (2 órája) Fúvósok FraktálBetöltés...14:44 (2 órája) Fúvósok Fraktál címzett: Harry részletek megjelenítése 14:44 (2 órája)
Dear Harry,

I need more details, like good quality pictures, and the serial.

waiting for your reply:

Fr.- Idézett szöveg megjelenítése -

2011/8/18 Harry Brandon <electmusicstocks@gmail.com>
Dear Fúvósok Fraktál,
 
Thank you for your inquiry dated today.
 
We have so many of the Selmer (Paris) Reference 54 Tenor Saxophone in stock,This is Brand New comes with complete accessories sealed in it's original factory box ( Hard cases) with 2 years international warranty and 90days return policy.
 
QUOTATION:


Selmer (Paris) Reference 54 Tenor Saxophone..........€1150.00 EUR
 
In every 3 units you buy from us you stand a chance of getting one free and 5 units and get 2 free including free shipping to your door step.
 
Shipping fee to your doorstep cost €50.00 EUR
 
We ship to your door step via FedEx/ DHL shipping company and within 2days you will get your package at your door step. Do get back to us with your Phone Number and Full Shipping Address so that we can package and document your order ready for shipment.

How many unit do you want to Buy?
 
Awaiting your response Asap
 
Thanks and Best Regards

Harry Brandon





On Thu, Aug 18, 2011 at 2:17 PM, Fúvósok Fraktál <fraktal.fuvos@gmail.com> wrote:
Hello,
I'm interested about the ref 54 horn. Please send me detailed images about it, incl. serial no.!
thanx:
Fr.


Válasz
Továbbítás


Válasz|Harry Brandon címzett: saját magam részletek megjelenítése 17:14 (21 perce)
Dear Fúvósok Fraktál,

     Sending you pictures is not the problem but we have to be sure that you want to buy this sax and is ready to place your order now and as well ready to abide to our company policy.

Please advise.

Thanks

Harry
- Idézett szöveg megjelenítése -

On Thu, Aug 18, 2011 at 2:44 PM, Fúvósok Fraktál <fraktal.fuvos@gmail.com> wrote:
Dear Harry,

I need more details, like good quality pictures, and the serial.

waiting for your reply:

Fr.

2011/8/18 Harry Brandon <electmusicstocks@gmail.com>
Dear Fúvósok Fraktál,
 
Thank you for your inquiry dated today.
 
We have so many of the Selmer (Paris) Reference 54 Tenor Saxophone in stock,This is Brand New comes with complete accessories sealed in it's original factory box ( Hard cases) with 2 years international warranty and 90days return policy.
 
QUOTATION:


Selmer (Paris) Reference 54 Tenor Saxophone..........€1150.00 EUR
 
In every 3 units you buy from us you stand a chance of getting one free and 5 units and get 2 free including free shipping to your door step.
 
Shipping fee to your doorstep cost €50.00 EUR
 
We ship to your door step via FedEx/ DHL shipping company and within 2days you will get your package at your door step. Do get back to us with your Phone Number and Full Shipping Address so that we can package and document your order ready for shipment.

How many unit do you want to Buy?
 
Awaiting your response Asap
 
Thanks and Best Regards

Harry Brandon





On Thu, Aug 18, 2011 at 2:17 PM, Fúvósok Fraktál <fraktal.fuvos@gmail.com> wrote:
Hello,
I'm interested about the ref 54 horn. Please send me detailed images about it, incl. serial no.!
thanx:
Fr.



Válasz
Továbbítás
Harry Brandon meghívása csevegésre
Levél elküldve.Válasz|Fúvósok Fraktál címzett: Harry részletek megjelenítése 17:35 (0 perce)
Dear Harry,

I'm a potential buyer. So let me make sure about the product. Send the wanted infos as soon as you can, to face this bussines.
Regards:

florg Creative Commons License 2011.08.18 0 0 1935

Nos, hát ennyit a biztonságról: "Amennyiben Ön nem elégedett az eladó által kínált megoldással, a vitát panasszá alakíthatja. ... Ekkor a PayPal vizsgálatot indít. Amennyiben a panasz az Ön javára kerül megítélésre, visszatérítjük Önnek a teljes vételárat, és a postai költségeket is."

 

Ez azt jelenti, hogy vagy visszakapod a pénzed, vagy nem. Megérkezik az áru, a FedEx nem várja meg, hogy kicsomagold, átveszed, utalás megtörténik, kicsomagolod, koppansz, próbálkozol visszaszerezni a pénzt. Ha kaptál dobozt, és nem volt benne semmi, még mindig rá lehet fogni a szállító cégre, lehet őket lehet perelni évekig. Jó üzletnek látszik, Harry nem tud belőle rosszul kijönni (főként, hogy csak egy emailcím, meg egy kitudjaholkitudjamilyen telephely van bejegyezve). Ha csak 10 balekot fogott, már megérte neki, márpedig fog ennyit, mert Európa-szerte hirdet.

 

Amúgy mindettől függetlenül szerintem hamisított cucot küld, és még az sem biztos, hogy rosszabbat, mint egy hasonló árú Thomann vagy Venus/Vienna, ráadásul valószínűleg Selmer felirattal. Gondolom ezt a többi áruból, amit hirdet, és amik tipikusan a hamisított kínai termékek listáján vannak (Canon, Mac, Gibson, Roland, Yamaha stb.).

Előzmény: RoGS (1934)
RoGS Creative Commons License 2011.08.18 0 0 1934

https://www.paypal-europe.com/magyar/security.html

 

Itt találtam leírást a paypal-ról...

Előzmény: Fraktál fúvós (1917)
pete53 Creative Commons License 2011.08.18 0 0 1933

Ez nagyon jó! A mai napom már jól kezdődött :)

Előzmény: florg (1905)
florg Creative Commons License 2011.08.18 0 0 1932

Semmi se jó neked, az a baj. :) Sok pici görgőből milyen pofás lapot lehet csnálni, és még bele se izzad a kezed. :)

Előzmény: Fraktál fúvós (1930)
Fraktál fúvós Creative Commons License 2011.08.17 0 0 1931

-lyukas-

Előzmény: Fraktál fúvós (1930)
Fraktál fúvós Creative Commons License 2011.08.17 0 0 1930

Csak az vele a baj, hogy jukas a közepe. Mert ezek ugye, görgők.

Előzmény: florg (1929)
florg Creative Commons License 2011.08.17 0 0 1929

Vegyél rúdban, aztán olyat faragsz magadnak, amilyet akarsz. :)

http://www.musicmedic.com/catalog/products/part-p200.html

Előzmény: Fraktál fúvós (1927)
florg Creative Commons License 2011.08.17 0 0 1928

No igen, ez kicsit dilemmát okoz valóban. Két eset lehetséges: marha a táblázat, és a kovex-konkávba sorolták a Selmert, és oválból meg csak olyan van (én erre tippelek), vagy nincs is igazából Selmer típusú, csak konvex-konkáv (ez nem annyira valószínű).

Előzmény: Fraktál fúvós (1927)
Fraktál fúvós Creative Commons License 2011.08.17 0 0 1927

csak tudod mi zavar? Az hogy a kicsik meg a nagyok, nem a Selmernél vannak feltüntetve, hanem az egyik a konvex, a másik a konkáv kategóriában.

Előzmény: florg (1926)
florg Creative Commons License 2011.08.17 0 0 1926

Szerintem van nekik, ott van a listában, csak meg kell rendelni. Jó drága amúgy így is, ha jól számolom, kell 6 nagy, egy kicsi,és egy ovális, az kb. 70 dollár postával együtt.

Előzmény: Fraktál fúvós (1925)
Fraktál fúvós Creative Commons License 2011.08.17 0 0 1925

Kösz Gábor, ez nekem is megvan. Írtam nekik, hogy selmer style az van e, az oválisat kivéve, de még nincs válasz.

Előzmény: florg (1921)
florg Creative Commons License 2011.08.17 0 0 1924

Egyébként úgy látszik, hogy a fordítógéppel dolgozó hirdetők valahogy szeretik ezt az 1150 euróes árat. Itt van ez a Buescher (ilyenem volt pontosan, csak az enyémbe bele volt gravírozva, hogy Reményi, vagy valami ilyesmi, és le volt krómozva).

http://www.expressz.hu/hangszer/fafuvos/szaxofon/hirdetes-27259950/

Itt is ugyanaz van, mint az előzőnél, csak ez a hirdető csak ezt akarja eladni. (De itt legalább kb. reális az ár, bár a sok fotó közül pont valahogy épp a hangszer háta maradt ki, ahol az adatok vannak...).

florg Creative Commons License 2011.08.17 0 0 1923

És, hogy a biznic se maradjon azért ki:

Még mindig eladó a Bari ebonit 105-ös fúvóka, valamint a Lebayle szorító, együtt 25000 forintért.

Bármilyen márkás bariton fúvóka csere is érdekel, leginkább kisebb lehúzásúak, 80 és 95 között. Természetesen értékegyeztetéssel.

florg Creative Commons License 2011.08.17 0 0 1922

Itt ragasztót is vehetsz, aztán, ha a fém rész még jó, nem kell ehhez hangszerész, be lehet ragasztgatni otthon is, nem kevés pénzt lehet vele spórolni.

Előzmény: florg (1921)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!